Jump to content

Şu videoyu izlediğim zaman aklıma bir soru takıldı

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=678VJ2CXyJU

Videonun sonunda 11 Eylül saldırılarında 105. katta bulunan birisinin telefon konuşma kaydı ve sonra bir haykırışla binanın çökmesi ve bağlantının kopması bulunmakta.

Adamın god diye bağırışı beni çok etkiledi gerçekten.

İnsan çağresiz kaldıgında ölümü gördüğünde ister istemez bir varlıga sarılıyor.

Bu sebeple merak ediyorum aramızda bulunan en katı ateistlerde dahil olmak üzere, ölümle yüz yüze geldiğinizde ve öleceğinizi anladıgınız durumlarda o ana kadar kabul etmediğiniz Tanrıya dua eder yada ağzınıza onun ismini alarak ölüm anında son bir haykırış yaparmıydınız ?

Düşen uçakta hiç bir ateist olmaz derler ya hani o misal.

Firavun son anda Tanrıya yalvardıya o misal hani.

Şimdi kendinizi videoda ki adamın yerine koyun ve düşüncelerinizi tepkinizi paylaşın.

Sitelerde Paylaş

"There are no atheists in foxholes" diyorsun sen...

Olur... Bal gibi de olur... Ben motorsiklet kullanırken ölümle burun buruna geldim. Ölmediğimi, atlattığımı sonradan anladım. Çok tuhaf bir duygu Bir an bile Allah demedim. Çok iyi hatırlıyorum. Gözümün önünde duruyor o an...

mv * /dev/null/ diyordum az kalsın...

Ama sana şunu söyleyeyim insanların ölümle yüzyüze geldikleri anda çaresiz sığındıkları şeyleri hayatına düstür edinmek RUH HASTALIĞIDIR.

Aklı selim ile düşünüp Tanrıyı reddeden biri de son anında bir ihtimal diye Tanrı'ya sığınmaz.

Bu arada "Oh god, aman yarabbi, aman allahım" gibi sözler inancı ifade etmez. Bunlar standart tepki sözcükleridir. Sen kullanmasan bile kulak aşinalığın vardır. Her "oh my god" diyen tanrıyı kastermiyordur. "Hay a... k..." demekten farklı yoktur bazen.

Sitelerde Paylaş

Ben de bir kez ölümden dönmüştüm,boğuluyordum. Hiç de Allah falan dememiştim.

Bir an önce ölsem de şu boğulmanın berbatlığını daha çok yaşamasam demiştim.

Sitelerde Paylaş
Düşen uçakta hiç bir ateist olmaz derler ya hani o misal.

Bu bir dinci uydurmasidir.

Bugüne kadar tahminim 28 kere uctum. 2.5 saat boyunca belediye otöbüsü gibi sallanan ucakta, benden baska herkes kelimei sehadet getiriyordu. Ben korkmuyormuydum? Elbette tirsiyordum ama allah denen uyduruk hayalin yardimi olmayacagini iyi biliyordum.

Sitelerde Paylaş

Sanırım ağzım biraz bozuk olduğu için ölüm riski taşıyan tehlikelerle karşılaştığımda "Hasiktir", "Ananı", "Lan" biçiminde kelimeler çıkıyor ağzımdan. Tamamen bilinçsizce üstelik. Canımın derdne düştüğüm zaman beni kurtaracak ilahi bir gücü çağırmayı akıl edemiyorum o sırada sanırım. Ya da o ilahi güç kendisine o biçimde hitap edilmesinden hoşlanıyor...

Sitelerde Paylaş
Sanırım ağzım biraz bozuk olduğu için ölüm riski taşıyan tehlikelerle karşılaştığımda "Hasiktir", "Ananı", "Lan" biçiminde kelimeler çıkıyor ağzımdan. Tamamen bilinçsizce üstelik. Canımın derdne düştüğüm zaman beni kurtaracak ilahi bir gücü çağırmayı akıl edemiyorum o sırada sanırım. Ya da o ilahi güç kendisine o biçimde hitap edilmesinden hoşlanıyor...

Benimde bu tür yazıları gördüğüm zaman aynen seninki gibi "Hasiktir", "Ananı", "lan" biçiminde kelimeler çıkıyor ağzımdan.Tamemen bilinçsizce üstelik. Yazıyı okuyunca beni thecrow susturamaz yada susturabileceğini hayal edemiyorum o sırada sanırım. Yada sen kendine bu şekilde hitap edilmesinden hoşlanıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...