Jump to content

Japonya ve İran'da Gene Deprem Olmuş.

Recommended Posts

Bir iki gün önce Japonya ve İran'da yine depremler olmuş. Neyse ki can kayıpları yok veya çok az.

Japonların çalışkanlığını çok beğenir ve gelenek-göreneklere bağlılıklarını da takdir ederiz. İran ise malumunuz, bazılarımızın pek bir hasretle beklediği İslam şeriatını uyguluyor.

Buna rağmen Allah, hem Japonları hem de İranlıları sık sık depremle cezalandırıyor. Neden acaba? Halbuki cezalandırmak ne kelime, ödüllendirmesi gerekmez mi?

'7.4 Yetmedi Mi?' diye pankart açan zihniyete cevap talebiyle duyurulur...

Sitelerde Paylaş

Sizler her kavme depremin gelmesinin sebebini aynı sanıyorsunuz

Ceza..

Halbu ki birine ceza olurken diğerine uyarı ve ibret olur.

Allah dilemez ise kimse canını kaybetmez.Ölüm allahtandır.

Kaldı ki irana ceza verilebilir.Ben şahsen beğenmiyorum şeriatı uygulanmasını orada

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sizler her kavme depremin gelmesinin sebebini aynı sanıyorsunuz

Ceza..

Halbu ki birine ceza olurken diğerine uyarı ve ibret olur.

Allah dilemez ise kimse canını kaybetmez.Ölüm allahtandır.

Kaldı ki irana ceza verilebilir.Ben şahsen beğenmiyorum şeriatı uygulanmasını orada

Senin allahinin kavim cezasini kavrayamiyorum. BIr anlatirmisin bana. Mesela bir kavim tek bir kisi gibi nasil cezalandirilir? O kavimdeki masumlar mok yoluna gitmis olmazmi? Hani bu allah adaletliydi?

Bu sorularida sittir et. Peki bu allahin gücü, japonlara yetmiyormu? O kadar salliyor, bir mok yapamiyor. Yoksa japonlar allahla kafami buluyorlar?

Sakin bu allah dedigin sey, aslinda zekasi olmayan doganin kendisi olmasin?

Sitelerde Paylaş
Senin allahinin kavim cezasini kavrayamiyorum. BIr anlatirmisin bana. Mesela bir kavim tek bir kisi gibi nasil cezalandirilir? O kavimdeki masumlar mok yoluna gitmis olmazmi? Hani bu allah adaletliydi?

Bu sorularida sittir et. Peki bu allahin gücü, japonlara yetmiyormu? O kadar salliyor, bir mok yapamiyor. Yoksa japonlar allahla kafami buluyorlar?

Sakin bu allah dedigin sey, aslinda zekasi olmayan doganin kendisi olmasin?

Aslında cevabımı eksik yazdım..

Bu akşam biraaz üşendiğim için bu sorularınız oldu.

Allahın kavim helakı ancak ve ancak akvmin hepsi yada büyük bir çoğunluğu sapkınlığa düşerse ve bunu sürekli hale getirirlerse meydana gelir..

Japonyada ve iranda veya başka memleketlerde meydana gelen depremleri kavim helakı olarak sayamayız.

Bu depremlerde ölenler oluyor.Ölüm allahtan allah dilemez ise onlar ölmezdi.Yani helak olan belki bir kaç kişi.

Kurtulanlarada uyarı ibret mahiyetini taşıyor.

Allah dilediğini öldürüp dilediğini sağ bıraktığı için böyle olayların hikmetlerini tam manada anlayıp sindirebilmemiz için ordaki her bireyin hayatını günahlarını sevaplarını bilmemiz gerek..

Ölen ne diye helak edildi?

Gerçketen helak mı oldu yoksa rabbine kavuşan bir mümin miydi?

Hayatta kıl payı ile kalanlara allah ne gibi bir ihtar veriyor.

bu şekilde inceden inceye bilinmesi gerekir bu depremlerin helak mı olduğu olmadığı..

Ama toplum olarak yok olanlar kesinlikle helak olmuşlardır.

Allah japonlara güç yetirir.

Allah dilerse japonlar istedikleri kadar önlem alsın yinede deprem yıkar geçer.

Sadece şiddetini arttırmak kalıyor allah buda allaha zor değil..

Saygılar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...