Jump to content

ramazan'da asil işkence ateistlere

Recommended Posts

bu fazlasıyla beni rahatsız ediyor, yaşim kücükken o kadar etkilemiyordu ama yaş ilerledikçe sikinti daha fazla artmakta.geçen gün ankara-kızılay'da bir balık lokantasında bir şeyler yiyeyim dedim, öylesine yok sayıyorum ki milletin oruçlu oldugunu unutmuşum.bir de açik bir mekan, fişi almak için para öderken kasiyer hatun suratini somurtmus bana dik dik bakiyor,neyse aldim ekmek arasi hamsiyi yemeye başladim, yerken kendi kendime "ulan bu lokanta niye böyle boş" diye düşünmek üzereyken küt birden aklima oruc sezonunun açıldıgı aklima geldi.ama bir görün millet ne biçim bakiyor, sanki afedersiniz adam meydanin ortasinda.ben de sağima soluma bakiyorum, bir iki akli dengesi bozuk dingil bana saldirmasin diye, inanin zar zor yiyerek kacabildim lokantadan.karşimda benim gibi oturup sevgilisiyle birlikte yemek yiyen genç bir bayan'da bana bakip gülüyordu.

bunlara çile mile demiyorum, hani tarla'ya girersinizde calilar böyle oraniza buraniza batar ya ondan farksiz.

tarihinde xislam tarafından düzenlendi
Kelimelerimize dikkat edelim. xislam.
Sitelerde Paylaş

Yiyeceksin karnın acıktıysa. Emin ol ki birçok insan da başkaları yemiyor içmiyor diye çekindiğinden kendini saklıyor,yoksa kim oruç tutuyor ki bu sıcaklarda 16 saat boyunca, hiçkimse!

Cadde üstünde bizim ev, hiç azalma falan yok trafikte, iftar vaktinde.

Kimse oruç moruç tutmuyor.

Sitelerde Paylaş
bitkiler de hayvanlar da onune konani ihtiyaclari varsa veya canlari isterse yer.Ama insanda irade denen birsey var.Hayvanlardan ve bitkilerden farkli olarak yemeden disini sikabilir.Tavsiye ederim siz de tutun..

Konu o değil.

Konu konusahibinin yıldan yıla ramazan aylarında yemek yerken korkmaya başlaması-çekinmeye başlaması.

Çünkü insanların tehditkar bakışları.

Sitelerde Paylaş

Korkmayin kardesim. Korktugunuz icin islam gibi ilkel bir din halen ülkemizde egemen. Yemegi degil, özellikle suyunuzu acik acik icin. Bunun saygiyla ilgisi yok. Gavurlar bile oruclularin yanlarinda yiyip icmiyor diye milleti kandiran hiyarlar, onlarin bunu devamli yasamak zorunda olmadigini düsünmezler.

Icmeden günü gecirmek saglik icin tehlikelidir. Özellikle bu sicaklarda su kaybi kötüdür. Icin kardesim. Dayak yersenizde, bu bazilarini harekete gecirebilir. Ben bu huyumdan asla vazgecmedim. Türkiyedeykende herkesin önünde aldiris etmeden yer ve icerdim.

Sitelerde Paylaş
bitkiler de hayvanlar da onune konani ihtiyaclari varsa veya canlari isterse yer.Ama insanda irade denen birsey var.Hayvanlardan ve bitkilerden farkli olarak yemeden disini sikabilir.Tavsiye ederim siz de tutun..
Yav gözünüzü seveyim yemediğiniz bir buçuk öğün yemek için irade edebiyetı yapmayın... İrade bir buçuk öğün yemedikten sonra iftarda üsluplu yiyebilmektir. Eh onuda çok ender görüyoruz insanlarda. "Saldırda büyü memeye" misali taştan yumuşak ne varsa talan ediliyor iftarlarda sahurlarda...

Gündüzleri öyle yemek felan yediğim yoktur ama sigaramdan mahrum olmam. Her şant altında her yerde içerim... Benim içtiğim sigaradan dolayı nefsleri harekete geçenler, nefslerine sahip çıksın...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

ben işyerinde başta yemiyordum içmiyordum

Düşündüm ben onlara saygı gösteriyorum ama ya benim saygım

Bende artık sabah kahvaltımı yapıyorum masamda, çayımıda içiyorum kahvemide.

Dışarı dada yemek konusunda pek sorun olmayan bir semtte oturduğum için problem olmuyor .

Sitelerde Paylaş

iftarda tıka basa yiyilen bi orocun sağlık açısından faydası olamaz.tam tersi zararlıdırki keza iftar vakti kalp krizi geçiren insanlara şahit oldum.

geçen yıl alt komşum kalp krizi geçirmiştide iftar filan edemeden soluğu hastanede aldık :(

zaten tıka basa yendinmi orocun sevabıda azalıyormuş.ayrıca gündüz nefse hakim olmak gerekli.

ben iftarda çok az yerim ve sanki anormal birşey yapıyormuşum gibi insanlar buna çok şaşırır.

oysa zaten az yiyincede mide doymaktadır.zaten çok yemekte dinimizde hoş görülmeyen birşeydir.israfa girer.

gelelim konuya..

bahse girerim ramazanda oroç tutmayanları döven ibnelerin hepsi yılın 11 ayı karı kız zina alkol kavga her ne pislik varsa yapıp ramazan gelince bunlardan elini eteğini çekipte kendilerini en iyi müslüman olarak lanse eden münafıklardır.

ben ramazan neyse ramazan dışındada aynı yaşamaktayım.tek fark oroç tutmamdır

bunlar nefislerine hakim olamadıkları için oroç tutmayan ve karşılarında yiyen insanlara tahammül edemezler.

ve ayrıca bu insanlara saldırarak kendilerini "bak biz iyi müslümanız" diye lanse ederler.

oysa ben oroç iken bazı insanların karşımda yiyip içmesi benim işime gelir.ben isterim böyle birşeyi.

çünkü hem orocun sevabı çoğalır hemde nefsimi imtihan etmiş olurum ki keza böyle karşımda yiyip içen insanlara teşekkür bile etmişimdir istanbulda iken.

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu fazlasıyla beni rahatsız ediyor, yaşim kücükken o kadar etkilemiyordu ama yaş ilerledikçe sikinti daha fazla artmakta.geçen gün ankara-kızılay'da bir balık lokantasında bir şeyler yiyeyim dedim, öylesine yok sayıyorum ki milletin oruçlu oldugunu unutmuşum.bir de açik bir mekan, fişi almak için para öderken kasiyer hatun suratini somurtmus bana dik dik bakiyor,neyse aldim ekmek arasi hamsiyi yemeye başladim, yerken kendi kendime "ulan bu lokanta niye böyle boş" diye düşünmek üzereyken küt birden aklima oruc sezonunun açıldıgı aklima geldi.ama bir görün millet ne biçim bakiyor, sanki afedersiniz adam meydanin ortasinda.ben de sağima soluma bakiyorum, bir iki akli dengesi bozuk dingil bana saldirmasin diye, inanin zar zor yiyerek kacabildim lokantadan.karşimda benim gibi oturup sevgilisiyle birlikte yemek yiyen genç bir bayan'da bana bakip gülüyordu.

bunlara çile mile demiyorum, hani tarla'ya girersinizde calilar böyle oraniza buraniza batar ya ondan farksiz.

Yalan söylüyorsun, hemde bile bile. :angry:

Ben ankarada yaşıyorum, işyerim kızılayda, inanan biri olarak sağlık problemlerinden ötürü oruç tutamam ama ben kızılayda her zaman hava güzelse özellikle de mekanın bahçesi varsa orda oturur yerim yemeğimi, sigaramı da içerim. Kimsede kimseye dönüp pis pis bakmaz. Yalan söylüyorsun arkadaşım yalan.......

Bunu herkese ispatlamaya hazırım, bul beni ankarada, beraber yiyelim istersen ve bakalım etrafa millet bize nasıl bakıyormuş :angry:

Sitelerde Paylaş

Orucun amacının açın halinden anlamak olmadığı gün gibi aşikar.Zira aç insanlar yılın her günü karşılarında,iştahla midelerini dolduran insanlar görüp,yutkunuyor.Ama bizim paşa müslümler napıyor?Oruç tutuyor amaa kimisi iftara kadar uyuyor zaman geçirme hesabı,kimisi karşısındaki yemek yiyince zıvanadan çıkıyor,iftar da yemeğe kendinden başka hiçbirşeyi düşünmemecesine yumuluyor,tıka basa yiyip,geçiyor tv başına,hocalarını dinliyor..Anlamsızca yaptığınız şeylerin adı da allah için oluyor..Ne ala.

Sitelerde Paylaş
Yalan söylüyorsun, hemde bile bile.

Ben ankarada yaşıyorum, işyerim kızılayda, inanan biri olarak sağlık problemlerinden ötürü oruç tutamam ama ben kızılayda her zaman hava güzelse özellikle de mekanın bahçesi varsa orda oturur yerim yemeğimi, sigaramı da içerim. Kimsede kimseye dönüp pis pis bakmaz. Yalan söylüyorsun arkadaşım yalan.......

Bunu herkese ispatlamaya hazırım, bul beni ankarada, beraber yiyelim istersen ve bakalım etrafa millet bize nasıl bakıyormuş

oruc sezonunda mi bunları yapıyorsunuz?eğer böyleyse yalanın alasını sen söylüyorsun.dileyen test edebilir, yapacaginiz tek şey ankara'ya ugradiginizda kızılay'da ki sakarya caddesinde konuslanan lokantaların birinde ramazan'da yemek yemenizdir.görün bakalım nasıl bakıyorlar, hem de ters ter.

Sitelerde Paylaş
oruc sezonunda mi bunları yapıyorsunuz?eğer böyleyse yalanın alasını sen söylüyorsun.dileyen test edebilir, yapacaginiz tek şey ankara'ya ugradiginizda kızılay'da ki sakarya caddesinde konuslanan lokantaların birinde ramazan'da yemek yemenizdir.görün bakalım nasıl bakıyorlar, hem de ters ter.

ben ankarada yaşıyorum, yol paranı ben vereceğim, gel beraber yiyelim ve görelim; varmısın?

Sitelerde Paylaş
ben ankarada yaşıyorum, yol paranı ben vereceğim, gel beraber yiyelim ve görelim; varmısın?

İyi güzel de ben de ankaralıyım, bahçelievler yukarı ayrancı. Hem pis bakanını gördüm hem de ilgilenmeyenini. Siz görmediyseniz ya bakmamışsınız ya da denk gelmemişsiniz. Neden milleti yalancı ilân edip bütün ankarayı temize çıkarmaya uğraşıyorsunuz? Ankaranın nesi değişik?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...