Jump to content

Hoş bir seda ve dinlenmek adına...

Recommended Posts

aman bırak herkes çok şey sanıyor bu ara.. onları düşünemem birde. sağ tıkla kaydet şeysini tıklayıp kontrol edebilir şüphesi olan.. sıralı mı gidiyor fotolar.. boşver..

dscn5886.jpg

rizelilere hediyem olsun :)

dscn5889.jpg

rize kaleden bir görüntü.

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Uzungöl bitmiştir... Ama oranın insanı ama beceriksiz ve yobaz yerel yönetimi ama duyarsız basın vb., sürer gider... Elbirliği ile içine ettiler.

Artvin, Yusufeli - Altıparmak Dağları. Rakım 3350m.

altiparmak.jpg

A.B.D. Arizona - Grand Canyon... Değil tabiki. :p Malatya, Hekimhan. Farkı yok baştakinden...

grand.jpg

Erzurum, İspir - Yedigöller. Rakım 3100m.

ispir.jpg

Malatya, Hekimhan. Yeni çiçeklenmiş kayısı ağaçları. Kartpostal olarak bastırıp satmak isterseniz telif ücretimi isterim. :D

kartpostal.jpg

Artvin, Hopa. Kazım'ın mezarı, anma töreninden bir kare...

kazim.jpg

Rize, Hemşin. Kaçkarları aşarken arabadan bir kare.

kok.jpg

Erzincan, Munzur Dağları. Rakım 2900m.

munzurlar.jpg

Artvin, Borçka - Muratlı Barajı. Baraj gölü altında kalan eski kasabadan geriye kalan iki yapı. Çay fabrikası ve cami.

muratli.jpg

Neresi olduğunu yazmaya gerek yok. :D

sumela.jpg

Sitelerde Paylaş

iştahımı kabarttın valla zibilange bu tatilde memlekete de uğramam gerektiğinden geçemedim rize ve artvine.. ama umuyorum ki seneye o taraflara da geçeceğim.. uzungölün öncesini bilemeyecem yıllarca gitmek istedim bu sene ilk gidebildim.. :(

(bağlantım çok kötü yaf bi saat uğraşıyorum uploadlara sinir sahibi olacam :) )

dscn5907.jpg

gene rize kaleden

dscn5925t.jpg

dscn5749x.jpg

hapsiyaş köprüsü 1935 yılında yapılmış kiremitli köprü olarak da bilinmekteymiş bölgede başka benzeri olmadığından anıtsal eser niteliğindeymiş tabelayı upload etmiyorum.

aşık olduğum şehir trabzon merkez ve ganita. trabzonlulara hediyem olsun.. şehrinize aşığım..

dscn5555v.jpg

yalnız balıkçı

dscn5569y.jpg

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hemşo bee. hep aynı yerleri gezmişiz. Zamanında Çorum amasya samsun derken kendimi sarp sınır kapısında bulmuştum... (aradaki illeri yerleşim yerlrini saymıyorum)

Boztepe'ye çıkmak gerek uzungölde soluklanmak...

Her yeri gezdim de Ayder'e çıkmak nasıp olmadı ona yanarım. Çıkacağımız gün hava bozdu. Sel tehlikesi olunca yar ıyoldan ger idöndük. Tek olsam sel mel dinlemezdim ama olmadı işte..

Sitelerde Paylaş
aşık olduğum şehir trabzon merkez ve ganita. trabzonlulara hediyem olsun.. şehrinize aşığım..

Göçmen istemiyoruz, geldiğin yere geri dön. Auslander raus! :p

Hallac,

Ayder'e çıktıktan sonra yukarılara (Kavron, Avusor, Uşer, Palovit vb.) gitmeyeceksen pek fazla bir şey kaybetmedin, emin ol. Ayder'in merkezi de bitmiştir, beton yığınına dönüştü. İşte bir tek merkezdeki yolun tam karşı yamacında Gelin Tülü Şelalesi var görülecek, o kadar. Başka da bir olayı yok.

Ayder'e gidersen merkezde hiç oyalanma, yukarıya doğru devam et. ;)

tarihinde Zibilange tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hemşo bee. hep aynı yerleri gezmişiz.

700 foto var hemşo seçip seçip ekliyorum daha diğer yerlere geçmedim.. hepsini de yüklemeyecem zaten korkutmayayım :)) ah ayder seneye istiyorum gitmek.. şekersu yaylası da içimde kalanlardan uzungöle git oraya gitme olacak iş mi.. ve santa harabeleri de kaldı içimde..

Sitelerde Paylaş

Çekincen nedir tam anlayamadım ama hiçbir şey olmaz. Ayrıca bahsettiğim yerler sarp yamaçlar, dağ dorukları değil; yayla hep, yazları son derece şenlik. Hem yaylacılar hem de turistlerle dolup taşıyor. Ormanlara girmedikten sonra hiçbir tehlikesi yok. Lakin Ayder merkezden sonra olan yollar için "yok" diyebilirim. O yollardan yukarıya gideceksen ciple gitmek zorundasın.

Cip yoksa Ayder'de kal, evet. :)

Sitelerde Paylaş

Çok hoş bir başlık açmışsınız. Teşekkürler. Bir kaç resim de, ben ekleyeceğim.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Resimlerin tamamını bizim çektiğimizi belirtelim hayatım başka yerden aldık sanmasınlar :)
Hemşom çekmiş hemen sahiplenmeyelim yamanım...

Aslında bende de çok karadeniz fotosu var ama hiçbirini bilgisayara aktarmadım... Birde insan unsuru olmadan foto çekmeyi pek sevmediğim için özelde kalıyo...

Sitelerde Paylaş
Hemşom çekmiş hemen sahiplenmeyelim yamanım...

Aslında bende de çok karadeniz fotosu var ama hiçbirini bilgisayara aktarmadım... Birde insan unsuru olmadan foto çekmeyi pek sevmediğim için özelde kalıyo...

İkimiz beraberdik hallac sahiplenme yok yani :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...