Jump to content

Bekarete önem veren erkeklere bir soru

Recommended Posts

Nedir bu bekaret davası anlamadım. Erkeklerin bekarete önem vermesi çok komik. Erkekler bir kızla yatmak ister. Sonra evleneceği kızın bekaretini korumuş olmasını ister. Burda bir mantık yok. Bunun erkeklere sorulmaması da çok komik. Kadınlar size bekaretini korudun mu deseler size ne demez misiniz? Burada eşitlikte yok. Bu konunun eşitsizliğe ve mantıksızlıktan oluştuğunu anlamak için dahi olmak gerekmiyor.

Yalnız kızların ve bayanların bu cevaplara şaşırması da komik. Türkiye'deki ve doğudaki ülkelerin erkeklerinin bu cevapları vermesine niye şaşırıyorsunuz ki? Aralarında mantıklı ve düzgünce kendi fikrini dile getirenler de var tabikide ama genel olarak yanıtlar felaket derecesinde aptalca.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 500
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha önce bir başlıkta bu konudaki fikrimi yazmıştım. Belki de bu başlığın eski sayfalarındadır, bilmiyorum.

Kadın olsun erkek olsun, eş seçerken belli kriterlere göre seçer. Bunlar genellikle eğitim, maddi durum, din ve gelenekler konusunda benzer altyapı, vs gibi kriterlerdir. İnsan genellikle kendisine benzer altyapıya sahip kişilerle mutlu olur, eş olarak onları seçmek ister, mümkün olduğu sürece.

Yetiştirilme tarzı, sosyal alt yapı ve benzeri pek çok faktör de bu kriterlerin doğrudan veya dolaylı olarak içinde olacaktır haliyle.

Bu kriterlerin tespiti de öznel bir süreçtir ve kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişiler için daha önemli olan kriterler, başkaları için o kadar önemli olmayabilir. Örneğin, zengin biri kendisi gibi zengin biriyle evlenmek isteyebilir ve bu pek çok durumda önemli bir kriter olabilir. Ama eşinin kendisi kadar zengin bir aileden gelmesini önemsemeyenler de çıkacaktır, bunda da bir gariplik yok.

Bekaret konusuna gelince, konuyu bekaret değil, sosyal ve diğer açılardan birbirine benzerlik açısından incelerseniz, insanların kendilerininkine yakın ya da benzer düzeyde cinsel deneyimi olmuş kişileri eş olarak seçmesi veya seçmek istemesi de doğal bir durumdur ve bence garipsenmemelidir. Tabi olay bu olduğu sürece.

Yani kendisi bakir olan bir erkek, eş seçiminde kendisi gibi cinsel deneyimi olmamış birini arıyorsa, bence bu garipsenmemelidir. Ya da genel olarak, kendi geçmişine benzer geçmişe sahip birini arıyor olmak bence doğaldır. Nasıl ki dul birine başka dul kişiler uygun görülür, hiç evlenmemiş kişilere hiç evlenmemiş kişiler uygun görülür, vs bu konu da bunun bir parçası olur o durumda.

Ama kendisi pek çok deneyim geçirmiş birinin, karşısındakinde deneyimsizlik araması haksızlıktır ve çifte standarttır. Durum bu olduğunda bunun savunulacak bir tarafı yoktur.

Dikkat ederseniz, benim burada bahsettiğim beraket tanımı da bizim toplumda genel olarak algılanandan farklı.

Bizde almış yürümüş bir zar meselesi, ki saçmalığın alası bu. Mesele zar değildir, mesele tecrübe düzeylerindeki farktır.

Dediğim gibi, bu farkı önemsemeyenler de çıkabilir, ama evleneceği kişinin kendisine benzer düzeyde tecrübeye sahip olmasını isteyen insanların da bence tavrında bir gariplik yoktur.

Benim yaşadığım ülke olan ABD'de bakire sözcüğünün karşılığı olan "virgin" kelimesi, hem erkekler, hem kadınlar için kullanılır (yani hem bakir, hem bakire anlamındadır) ve anlamının zarla ilgisi yoktur. Kelime daha çok cinsel deneyim ile ilgilidir. Cinsel deneyimi olmamış erkeklere de virgin denir, kızlara da.

Burada cinsellik çok daha özgürce yaşandığı için elbette çoğu kişi evlilik çağına gelene kadar yeteri kadar cinsel deneyim yaşamaktadır ve bu yüzden bu konuda bizdeki gibi bir problem değildir.

Ama bizimki gibi geleneksel toplumlarda, özellikle genç erkeklerin cinsel deneyim edinmeleri, genelev dışında pek mümkün değildir. Daha doğrusu karakter, dış görünüş ve yaşanılan ortama bağlı olarak, bazı genç erkekler için evlilikten önce cinsel deneyim edinme imkanı çok kolayken, pek çok başkaları için tam tersi çok zordur. Fakat yine bizim baskıcı ve geleneksel toplumumuzda, evlilikten önce cinsel deneyim edinmek isteyen kızların, bu deneyimi edinme imkanı bulması erkeklere göre genellikle daha kolaydır.

Türk toplumunda, evlilik dışı cinsellik yaşamakta bir sakınca görmeyen kızlar, evlilikten önce cinsel deneyim edinme imkanı bulabilen az sayıdaki erkek ve zaten tecrübeli olan fakat küçük yaştaki kızlara düşkün diğer pek çok erkek ile yaşamaktadır cinselliklerini, ve kendi yaşıtları olan, fakat bu tür bir cinselliği yaşama imkanı bulamayan pek çok erkekten daha fazla tecrübe edinmektedirler.

Dolayısıyla, olay evlilik noktasına gelince, istatistiksel olarak bakarsanız, bizim gelenekçi toplumumuzda, yaşıt gençler arasında, cinsellik açısından serbest yetişmiş kızların cinsel tecrübe miktarı ortalama olarak aynı yaş grubundaki erkeklere göre daha fazla olmaktadır.

Bu yüzden, kökeni sosyal ve psikolojik olan bu mesele, hele de toplumda da kabul gören bir yaklaşım olduğundan (yani kızın bakire olması iyidir şeklinde) doğal olarak kabul görmekte ve yaygınlaşmaktadır.

Bekarete önem veren erkekler ise bunu neden istediklerinin pek çok durumda tam farkında olmadan toplumdan aldıkları önyargılarla bekaret istemektedir. Halbuki sebebi bahsettiğim dinamiklere dayanmaktadır bana göre ve insanların neye neden önem verdiklerini iyi analiz edip anlamadıkları sürece sadece bir önyargıdan ibaret olacaktır.

Kısacası, olay bekaret olayı olarak algılanmayıp, insanların kendilerininkine benzer bir geçmiş ve altyapıya sahip kişileri eş olarak araması olduğu sürece bence garipsenmemelidir.

Ama mesele bundan çıkıp bir zar meselesine indirgenirse, ve kendisi tecrübeli olmasına rağmen insanlar karşısındakinden bakirelik bekliyorsa, vs, bu durumun savunulacak bir tarafı yoktur elbette.

Sitelerde Paylaş

Ne demiştik, Kerhane Erkekcixlerine cevap yok. hoştt hoşşşşşttt :D

Bi önceki mesajımı tekrar okumanızı tavsiye etmekle birlikte, mantik in attığı o güzel mesajdan şu kısmı

"Kısacası, olay bekaret olayı olarak algılanmayıp, insanların kendilerininkine benzer bir geçmiş ve altyapıya sahip kişileri eş olarak araması olduğu sürece bence garipsenmemelidir."

kopyalayıp, kendisini katkı dolu mesajı için tebrik ediyorum.

Mesaj yazacak olan varsada şöle bi dolu yazsın aga ne bu böle şebelek şebelek muhabbetler...

Bana diyen olmadı ama şu kendilerini bi bok sanıp, milleti kategorilendirmeye çalışan tomato salçaları yok mu, aga harbiden rezalet ya, ateizmi bi din gibi kafalarında şekle sokmuşlar o şekilde olmayanları kategorilendiriyorlar hahahha ulan bi sizsiniz ateist biz bi bok bilmiyoz sanki an si :D

Sitelerde Paylaş

Bi önceki mesajımı tekrar okumanızı tavsiye etmekle birlikte, mantik in attığı o güzel mesajdan şu kısmı

"Kısacası, olay bekaret olayı olarak algılanmayıp, insanların kendilerininkine benzer bir geçmiş ve altyapıya sahip kişileri eş olarak araması olduğu sürece bence garipsenmemelidir."

Mesaj yazacak olan varsada şöle bi dolu yazsın aga ne bu böle şebelek şebelek muhabbetler...

Bana diyen olmadı ama şu kendilerini bi bok sanıp, milleti kategorilendirmeye çalışan tomato salçaları yok mu, aga harbiden rezalet ya, ateizmi bi din gibi kafalarında şekle sokmuşlar o şekilde olmayanları kategorilendiriyorlar hahahha ulan bi sizsiniz ateist biz bi bok bilmiyoz sanki an si :D

Bu kerhaneci erkekleri biz mi oluyoruz? Evet mantıkın mesajı güzel ki bu konuda kendisini tebrik ediyorum. Ama üslubuna biraz dikkat et. Eğer çok merak ediyorsan söyliyim. Hayır hiç kerhaneye gitmedim.

tarihinde MrAtheistPhilosopher tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eger kategori mesajima cevap mahiyetinde yazdiysan direk soyle, bizde laf yok mu saniyorsun?

Yarasi olan gocunsun...

Sitelerde Paylaş

Eger kategori mesajima cevap mahiyetinde yazdiysan direk soyle, bizde laf yok mu saniyorsun?

Yarasi olan gocunsun...

Senin bal cicek olayını yapana o dediğin ödüldür giydirme değil, o kişilere biz itilmiş apaçi diyoruz, kapılmışınız aq müslüman ateisti diye milleti sınıflandırmaya herkesin ağzında şu iki kelime.

Mesajımıda üstüne alınan alınır, mesajım tüm kategori makinacılarına, burda ateizmi sadece siz bilmiyonuz an si, konulara hakim olmadan milleti kategorilendirmeyin aq, ne bu lan her şeyi sadece siz biliyormuşunuz gibi millete ma şapkası giydirmeye çalışmalar, herkes baksın işine.

Sitelerde Paylaş

Sorun senin bakire kız istemende değil aptal. Sorun senin bakire olmayan kızlar hakkındaki aşağılık, rezil düşüncelerin.

Mantık'ın yazdıkları senin gibi beyni çalışmayanlar(!) için değil zaten. Sen onun eleştirdiği kategoridesin.

"bekarete önem veren biri olarak, bekareti korumak bedava, korumayanların da yüzde seksensekizi parayla satıyor, gerisi zevkine veriyordur, bu gerçeği görmek için göze gerek yok duymak yeter, bende bir erkek olarak benim için altın gibi değerli olan bekareti önemsiyorum"

"herkesin binebildiğine binip ben erkeğim diyen, hatta üstüne paralarrr verenlere ben "." diyorum

Ben sana sorununu yazdım. Senden bir halt olmaz.

Sitelerde Paylaş

Senin bal cicek olayını yapana o dediğin ödüldür giydirme değil, o kişilere biz itilmiş apaçi diyoruz, kapılmışınız aq müslüman ateisti diye milleti sınıflandırmaya herkesin ağzında şu iki kelime.

Mesajımıda üstüne alınan alınır, mesajım tüm kategori makinacılarına, burda ateizmi sadece siz bilmiyonuz an si, konulara hakim olmadan milleti kategorilendirmeyin aq, ne bu lan her şeyi sadece siz biliyormuşunuz gibi millete ma şapkası giydirmeye çalışmalar, herkes baksın işine.

Agzini topla kopek! Sana kufur mu ettim simdi? Hiyar agasi!

Niye ustune alinip gocunuyosun o zaman?

Sitelerde Paylaş

Bekaret zarını halletmek hepi topu 2 saat :p 2 saatlik zar deliği için 20 binde harcanmaz :))

Hayır ben senin esprine karşılık espri yaptım arkadaşım.

Benim için bir kızın bakire olup olmaması önemli değil.

Sevgi ve güven herşeyin üstesinden gelir diye düşünen biriyim ben.

Sitelerde Paylaş

Sen bu forumda yazı yazıp tartışabilecek biri değilsin.

Üyeliğin sonlandırılıyor. Bu işlemi daha önce yapmadığımız için biz suçluyuz.

Sitelerde Paylaş

Hayır ben senin esprine karşılık espri yaptım arkadaşım.

Benim için bir kızın bakire olup olmaması önemli değil.

Sevgi ve güven herşeyin üstesinden gelir diye düşünen biriyim ben.

Bakire bir erkeğin bakire bir kadın istemesine saygım sonsuzdur.Keza sadakat bekaretle olan bir olgu değil.

Bakireyle olmak 0 maliyet diyen mondofona yazıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bakire bir erkeğin bakire bir kadın istemesine saygım sonsuzdur.Keza sadakat bekaretle olan bir olgu değil.

Bakireyle olmak 0 maliyet diyen mondofona yazıyorum.

Anladım, teşekkürler.

Sıkı birine benziyorsun. :)

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Burdaki bas suclu Allahdir.

Kadinlara BEKERET ZARI koyuyorda erkeklere neden benzer sey koymuyor.

Acizmi bu Kureysin Allahi?

Yoh diyorlar ACIZ degül.

ACIZ olmasa bu dengesizligi yaparmiydi?

Görüyorsunuz ,gecen yillarda bir TUSUNAMI 300,000 kisi sizlere ömür selsularina karisip gitti.

Bu yilda 30,000 kisi CIVARINDA dahada artacah.

Bir Allah bukadar hata yaparsa,insanlarin bir bölümünü keyf icin cehenneme atarsa gene onun yarattigi erkekler neden zamparalih etmesinler.

Demekki bu evrenin kurulusunda bir degül bin yamuhluh var.

Peygamberle güresip peygamberi yenemeyen Allahin kuracagi dünye ve insanlarida bu kadar olur CANIM..

Bizim her hereketimizi Allah demiyürmü ben yaptiriyorum size.

CIHATTA öldürdüklerinizi siz degül ben öldürttürüyorum deyomu DEYO.

Üleyise herseyin suclusu Allahdir Kur,ana güre:-)))))

Yalan deyen varsa cisin garsimiza.

500 denem ayatla alinlarini garislayalim:-)))))

Erkeklere suc bulacagina Kureysin MANITUSUNA GABAYAT bulsaniza.

Hersey onun basinin altindan cihiyor.

Inanmazsanin

bizim pantere sorun

Haciya sorun

Gercek ATAISTLARA sorun.

Ulunun garilari bizim anamizmis

Emmeeee kendisi bizim BUBAMIZ degülmüs.

Oooooooooo nasil oluyormusku?.

Ooooooo süle oluyor,peygamber birsey istedimi,kisinin o konuda bir karari olamaz.

Zeydin olamadigi gibi.

Ayat bu,boru degül.

Disilerde yalniz kadinlardami BEKERET ZARI var acaba.

Yonsa disi hayvanlardadami BEKERET ZARI var:-)))))).

Gusura galmayinda ben bu gonuda coh marahliyimda.

Sonra Haci yanitlasin,Zarin kadina yarari nedir?

Bazi zarlar neden elestiki?

Allahin bu hatasi yüzünden nece kizlar birine kendini becertti deye daha ilk gecede mezere gönderiliyürler. NALLIYORLAR.

Yada evlerine gönderiyorlar.

O gardastan

O anadan

O babadan zavalli GIZIN cekecegi var,Allahin hatasindan dolayi.

Birde diyerlerki Allah hata yapmaz.

Iste bu bal kimin HATAYI AZIM.

Ne deyonuz,hahli degülmüyem.

Kestene kebeb ,coh ecele ceveb:-)))))

Tolondede

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu şimdi, evleneceğin kızın bakire olup olmaması önemli değil diyenler var. Kızarkadaşınız bakire değildir, onu bu haliyle kabul edersiniz belki ama, ben bakire olmayan bir sevgiliyi kabul etsem bile, bu bana çok koyar.

Yani düşünsenize, bir kızı çok seviyorsunuz, ona sırılsıklam aşıksınız, ama bu aşık olduğunuz kızın, başka bir erkekle, cinsel birliktelik yaşadığını? Sizi bilmem ama, ben düşündükçe böyle birşeyi, çok kötü ateş basıyor.

Birincisi; Ona güvenemem. Benimle evlenmeden önce başkalarıyla birlikte olan kadın, benimle evlendikten sonrada başka erkeklerle birlikte olur diye düşünürüm. Bu düşüncede beni yer bitirir.

İkincisi; Evlendik diyelim, çocuğumuzda oldu. O çocuğun benden olduğuna emin olamam. Benimle evlenmeden önce, başka erkeklerle zevk için birlikte olan bir kadın, benle evlendikten sonrada, farklı zevkler yaşamak isteyebilir ve başka erkeklerlede birlikte olmak isteyebilir. O yüzden çocuğun benden olup olmadığına emin olmayabilirim ve maaelsef ki, çocuk doğduktan sonra, benden olup olmadığına emin olmak için, DNA testi yaptırmam gerekecektir.

Bana gerikafalı vs. diyebilirsiniz. Ancak ben aşık olduğum kadını, başka bir erkeğin kollarında düşünemiyorum. Kıskanç birisi olduğum için, bu durum bana fazlasıyla koyar.

Sevgilisi olmasın demiyorum, olsun. Ama seviyeli birliktelik yaşaması taraftarıyım. Öyle beş dakikalık zevk için, önüne gelenle yatan kızlarla işim olmaz.

Hadi birini çok sevmiştir, onunla bir kere birlikte olmuştur, belki affedilebilir, ama benimle beraber olmadan önce, önüne gelen yatan kızlada sevgili mevgili olmam.

Birine aşık oldum, gençliğinde bir hata yapmış diyelim. Onun başka biriyle birlikte olduğunu unutmak için ne gerekiyorsa yaparım. Hipnoz tedavisi bile görebilirim. Unutmak için elimden gelen herşeyi yaparım.

Hipnozun, çoğu derde iyi geldiğini, hatta insanların hatırlamak istemedikleri şeyleri unutturduğunu biliyorum. En iyisi hem kendimi hipnoz ettirerek, bu kötü durumu unutmak, hemde bakire olmayan sevgiliyi, hipnozla kendime bağlamak.

Yani sevgilim bakire çıkmazsa ve onu çok seviyorsam. Bir hipnozist bulurum. Sevgilimi hipnoz ettirir, birdaha beni aldatmamasını, ne olursa olsun hiçbir erkeğe yan gözle bakmamasını, bana köpek gibi bağlanmasını, hipnozla sağlarım.

Aynı şekilde kendimde hipnoz seansına girer, sevgilimin bakire olmamasını hipnozla unutmaya çalışırım.

Bu yazdıklarım belki size çok ilginç gelebilir, ama benim yapım bu. Ben sevdiğim zaman, manyak severim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...