Jump to content

Bekarete önem veren erkeklere bir soru

Recommended Posts

Her kim olursa olsun kişilere istenmeyen hitaplarda bulunup hakaret edemezsiniz. Tutumunuzda ısrar ederseniz ceza alırsınız...

Electra'yı da uyarın. Bana da şakşakçı demektedir. Ben ise şakşakçı değilim ve bana bu tarz hitap edilmesinden hoşlanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 500
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Her kim olursa olsun kişilere istenmeyen hitaplarda bulunup hakaret edemezsiniz. Tutumunuzda ısrar ederseniz ceza alırsınız...

Bu ne çifte standarttır kardeşim. Sorunlunun biri geliyor millete çatmaktan başka birşey yapmıyor. Sonra admin gelip beni uyarıyor :) Bence sizler tutumunuzu değiştirin. Forumda adam bırakmadınız bu adaletsizliginiz yüzüne. Birdaha beni uyarmayın .Ceza kesecekseniz de gidin şu sorunlu kadına ceza kesin. Biraz hakkaniyetli olun ki sizlere olan güvenimiz artsın. İstersen direk üyeligimi sil fakat benim haksızlıgıma tam manasıyla kaanaat getirdiysen bunu yap. Yoksa uyarınızı da fazla önemsemem. Birdaha aynısı olurda aynen karşılık veririm. İsterseniz peşinen cezamı verin. İLk kez bu forumda ceza almış olacağım.

SAYGILAR.

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benle ilgilenecek tek kişi sensin yani pante ilgilenemez.. ne bileyim cigi olmaz..

Burasi sabahtan aksama kadar bebeklerin teslim edilip tek tek bakilip ilgilendigi bir yer degildir.Tartisma forumu...Adi üstünde.

Acilan basliklar yerli yerinde duruyor.Isteyen istedigi düsüncesini yazar ve yazana yanit verilir.

Sitelerde Paylaş
Guest administrator

Bu ne çifte standarttır kardeşim. Sorunlunun biri geliyor millete çatmaktan başka birşey yapmıyor. Sonra admin gelip beni uyarıyor :) Bence sizler tutumunuzu değiştirin. Forumda adam bırakmadınız bu adaletsizliginiz yüzüne. Birdaha beni uyarmayın .Ceza kesecekseniz de gidin şu sorunlu kadına ceza kesin. Biraz hakkaniyetli olun ki sizlere olan güvenimiz artsın. İstersen direk üyeligimi sil fakat benim haksızlıgıma tam manasıyla kaanaat getirdiysen bunu yap. Yoksa uyarınızı da fazla önemsemem. Birdaha aynısı olurda aynen karşılık veririm. İsterseniz peşinen cezamı verin. İLk kez bu forumda ceza almış olacağım.

SAYGILAR.

İlgili kişi sizin bozuk uslupla yazdığınız iletiyi raporlamış, biz de sizi uyarmışız. Olay budur ve çifte standart yoktur. Size de aynısı yapıır, o kişiyi siz de raporlarsınız, ona da aynı uyarı verilir.

Burada herkes birbirinin ağzının payını kendi vermeye kalkarsa, forumun ne hale döneceğini sanırım tahmin edebilirsiniz.

Not: bir kenara kaydetmekte yarar var; bilmemkim beni raporladı ve uyarı aldım, ben de onun mesajlarını raporlayayım der, önünüze gelen mesajı ulu orta raporlarsanız bunu forumu sabote etme eylemi sayar, gereken işlemi yaparız.

Sitelerde Paylaş

İlgili kişi sizin bozuk uslupla yazdığınız iletiyi raporlamış, biz de sizi uyarmışız. Olay budur ve çifte standart yoktur. Size de aynısı yapıldıysa o kişiyi siz de raporlarsınız, ona da aynı uyarı verilir.

Burada herkes birbirinin ağzının payını kendi vermeye kalkarsa, forumun ne hale döneceğini sanırım tahmin edebilirsiniz.

Peki teşekkürler. Raporlara göre hareket ettiginizi biran düşünemedim. Ben de raporlarımı ilettim . Umarım gereken kişiye gerekli uyarı yine sizin tarafınızdan bu başlıkta verilir.

Not: Önümüze geleni değil sadece rahatsızlık veren hakaret içerikli mesajları raporlama hakkına sahibiz. Raporladıklarım da bunlardan ibaret. Ve de şahsıma yönelik hakaretler içeren iletiler. Geregini yapacagınıza eminim.

SAYGILAR

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

birde konuya garibist yönünden bakiim:D

benimde şahsi fikrim bekaretten önemli olan anlaşabilmek en doğalı mutlu olmak. gibi şeyler değer kazanır.

ama... heralde ya iki yüzlüyüm yada kroyum bilmiyorum anlam veremediğim bir isteksizlik var bakire olmayan bayanlara karşı tabi bu aile kuracağım kişi bazında ele alırsak.

yoksa normal bir ilişkide insan bekaretin olmamasını daha cazip buluyor.

bu da evlenilecek kız var eylenilecek kız var geyiğinin içinden çıkılamaz halinin son perdesi.

ne içinden çıkılmaz bir durum benimkisi toplum içime sçmış tabiri uygun görülebilir.:D

gülüyorum ama acınacak bir durum kabulde ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bakir olmadığı halde karşı cinsde bekaret arayan zihin, az da olsa kafası çalışan karşı cinsin en doğal, en tipik sorusuna nasıl karşılık verir?

Bakir olupda karşı cinsin bekaretini önemsemeyenler de olabilir elbette. Bakir olup bakire biriyle evlenmek istediğini söyleyen bir insanı anlayabilirim ama bakir olmadığı halde karşı cinsde bekaret aramayı anlamıyorum.

Bakire bir kadın'ın karşı cinsde bakirlik aradığını düşünürsek neler olabilir acaba?

Burada Ateistler için '' Geniş '' sözcüğünü kullanan insanları duyar gibiyim. Ama bu durum sözkonusu değildir.

Kadın'nın bakire olmaması önemli değildir ama bu her bakire olmayan kadın ile birlikte olacagımız anlamına gelmez. Bu durum kadınlar içinde geçerlidir.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu neden güncellediniz. Manyakmısınız siz?

Maden güncelledindi, bir kaç kelamda ben edeyim..

Bir kere bekaret olayı, bazı insanlara göre çok önemli olabilir, Eyvallah..

Ama bu konuyu çok düşünmek, çok takıntı yapmak, bence saçmalıktır. Bunun korkusuyla yaşanmaz, Yaşanırsa, saçmalık olur. Dikkat edin, bekaret önemsizdir demiyorum. Bekaret önemlidir ama, bakire kızıda ancak, bakir erkekler hakeder ve talep edebilir..

saygılar..

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Valla size birşey söyliyimmi?Benim önüme gonacah yimekten kimse yemiş olursa o yimegi yemem yiyemem.Bizim KAM (Tanrı) üle bir yaradılmışda yaratmış.

Yiyebülenlere yarasın derim.

Benim girecegim eve ilk ben girmiş olmalıyım.

Bir ev aldım ilk gireni ben oldum.

Şimdi bir dene daha alcam.

Oda çekiçden çıhma.

Yani ilk oturanı ben olcem.

Napem,huyum embele.

Gohlanılan gülü gohlamam.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Valla size birşey söyliyimmi?Benim önüme gonacah yimekten kimse yemiş olursa o yimegi yemem yiyemem.Bizim KAM (Tanrı) üle bir yaradılmışda yaratmış.

Tolonbeg

İyi demişsiniz tolonbeg,ama bunun için bizim de başkasının yemeğinden yemememiz gerekiyor ki daha önce hiç yenmemiş yemek istemeye yüzümüz

olsun diye düşünüyorum :)

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Benim girecegim eve ilk ben girmiş olmalıyım.

Bir ev aldım ilk gireni ben oldum.

Şimdi bir dene daha alcam.

Oda çekiçden çıhma.

Yani ilk oturanı ben olcem.

Napem,huyum embele.

Gohlanılan gülü gohlamam.

Tolonbeg

İyi ama Tolon Dedem, öbür başlıkta hastanedeki hemşireyi nasıl gözlerinle yeyip bitirdiğini anlatıyorsun, burada ise çiçeği ilk koklayan ben olmalıyım diyorsun. Çelişki değil mi bu dedem?

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Yakup Cemilciğim,bence KADINLAR erkekler için AFYON gadar tehlikeli.

Adamlarda ne AGGIL goyuyolar

Nede FİKKİR.

Erkekleri ÇILDIRTIYORLAR bülem.

Görmüyonmu GOCA SULTAN SÜLÜMANIN segilisine neler yaptılar.

Ama durrrrrrrrrrrrrrr.

Zamanı geldimi hepisini ımamın gayıgına bündürecek Hürremmmmmmmmmm.

Hintli tekke şeyhının 39 garısını verdi kazata

Çocuhları yüzün çoh üstünde 30 kusurda torunu var.

Bu azguna sorup öğrenmek gerek bu kadar garıyı nasıl ıdere ediyorsun deye.

Birde ne diyor ,daha evlenme çagım geçmedi.

Yoh yoh bu adam garıların bizim bilmedigimiz bir püf tarafını biliyor mutlaha.

Garıların hepsi genç.

Gecede birkaç dafaya benmisin demez herisi vallaha.

Şu LAIHLIH bizimde ışdahamızı gaçırmaya başladı sanırım.

Neymiş tek garı,

Adamın 39 garısı var dahada evlenebilim demezmı.

Ben bu laıhlıhdan şüphe etmeye başladım.

Biz bir garıya zor yeterken adamın 39 garısı var hala gözü dışardaki garılarda.

Me........ttin arhadaşı enisin dedigine bahılırsa 30 erkek gücü varmış adamda.

Yohsaaaaaaa herhengi bir dine girenin gücünümü artırıyor Allahlarııııııııııııııııııııııııııııı.

Layıh olanlarında günclerini eksiltmesin bu Allahlar.

Gerçi ben Ateist degilim emme,herhanki bir dindende degülem.

Bahın Katolik Berlisgoniye,elinden ne uçan nede gaçan gurtuluyor.İtalyayı bitirdı sıra İngilterede.

İngiltere başbahanının garısından cıbıldah şarkı söyleyen zenci şarhıcının edresesini istemiş.

Bizmkilerde gurudu gurudu vallaaa

Sülüman ........rel

Bahc..........alı

Ece.........vit

Bahın bizim din ulaması Fettul..........lahda gurumuşlardan.

Ben gorhıyam bizim türkleri birileri bagladı mutlaha.

Bu önemli gonuda bir araştırma yapmah gerek.

Basta

Panter

Cigi

Afrodit

Cadı ve herkes

Bu işte bir bit yenigi var ama ne.

Almanyada bir türl

Garının gazıno çalıştıran çoh faal ve çoh azgın goçası ölüyor.

Gazinoyu garı çalıştırmaya başlıyor.

Derken gazınada calısan zenciyle ilişki kuruyor.

Zenciyle barabar başlıyor gazinoyu idere etmeye.

Türk arhadaşta kadının kocasının samımı arkadaşı olduğundan,kadın gazinoyu iderede onuda yardımcı alıyor.

Bir gün arhadaş kadının kulağına birşey söylüyür,kadında birkaç gün sonra arhadasın gulagına egilip ögle birşey söylüyorki arhadaş bınanın 17 inci gatından düşmüş gibi oluyor.

Gelip bana dert yandı, sen söyle bu işlerden sen anlarsın,ben napam?

Sen gadına yardıma davam et dedim.

Gadında gadınhaaaaa.

Bir top ataş dersin.

Allah istedügüne dolu dolu DAMPERLİYLE veriyo

İstemediginide yamuh yumuh yaratıp atıy bir kenere.

Bu gadın çoh özenip bezenerek yaratılanlardan.

Şincik deyin bahem

Gadın arhadaşa ne dedi?:-)))))).

tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili Tolonbey bana da sormusun ama benim anlamadigim bir konu.Karsi cinsle arkadas hatta kardes gibi olunabilir yardimlasilir fakat baska amaclar icin kadinlar bos yere zaman kaybindan baska bir sey degildir diye düsünüyorum.(Evli erkekler icin)Evli ve yogun calisma temposuna alisanlarin ilgi alanlarina girmiyor. :)

Sitelerde Paylaş

Bir kişi genç kızken birisini seviyor ve vermiyorlar ona. Ağlaya ağlaya başka birine gidiyor. sonra bu kadın kocaasına her seferinde nefretlerini bilerek veya bilmeyerek sayıyor. e bu kız bakire idi. ne yapacağız şimdi bekarete önem veren kişiler. böyle durumlarda mevcut

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Arkagaşlar ,ŞAKAYI , GIRGIRI bir tarafa bırakalımda şu müslüman geçinen halktan ınsanların yedigi HERZELERE bahın.

Herşeyi bir yana bırahın bu nasıl INSANLIHDIR.

Bu gibi olayların bu bölgelerde çoh sıh olmasıda ayrı bir önem taşımahdadır.

Çoh dinder olduhlarını iddie eder bu bölgenin ınsanları.

Verilen cazalarda sanırım HAKİM ve SAVCILARINDA bu bölge halkından olma ehtimalınıda kuvvatlandırıyor.

Bu şuna benzedi.

Bir tarıhda tugayımızdakı para işlerine bahan sivil memur yanlış olmasın 2,5 milyon yürütüyor.

Yahalanıyor,2,5 yıl mahkum olup çıkıyor.

Halıyle iştende kovuluyor.

Öte yandan vitrinde bir tepsi tatlıya dayanamayan geç tepsiyi kaptıgı gibi parasını ödemeden gaçar.

Yahalanır ,mehkemeye verilir,genç 8 yıl SEKKİZ yıl caza giyer.

Bunu matrah olsun deye yazmıyorum.

Bu gibi suçlar ve cazalar Laik ve % 99 unun müslüman olduğu bir ülkede oluyor.

Amarıhada Mehkemesi 12 yıl süren bir ÇESMAN davası vardı.

Bir kadına zorla tecevüz etmişti.

Bu dava konusunda çoh kitepler yazıldı,yazarlar köşelerinde uzun uzun bu davadan yazıp durdular.Bütün dünyanın ilgisini çekti dava.Öyle bir hava yaratıldıki ha yırttı ha yırtacah Çesman dediler.

Amarıha yüksek mehkemesi niheyet kararını verdı.

Zorla kadına tecevüzden ettiginden elektirikli sandalyada idemine garar verilmiştir dendi ve birgün o sandalyeye oturduldu.

Türkiyeyse Amarıhaya acamı diyebiliyür.

Türkiye Amarıhadan daha çoh basın özgürlügü var diye bülüyür.

Kararların sonunu bekleyin diyorlar.

Kararların sonunu beklemek zorunda olmayan Amarıhanın büyük elçisi açıhlama yapıyor bu yargılama milletler arası hukuka uymuyor,bu uygulamanın doğru olmadığını söylemekte zorundayız ve bayaz sarayda aynı dogrultuda yorumunu yapıyor.

Şimdi ne oldu?

ŞİŞTİKMİ?

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi 13 yaşındaki kız hakkında mahkemenin verdigi karara bahın.

İnsaf yani.

Çocugun o durumlarda dogru düşünebileceyine kara verenlere ben ne deyimki ne gerekiyorsa siz söyleyin.

Hiçde doğru düşünemeyenlerin çoğunluhda olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Gelecegimiz hiçde ışıklı görünmüyor.

Utanç davası’nda utandıran gerekçe

26 kişiye satılan 15 yaşındaki N.Ç.’nin davasında, N.Ç. ile birlikte olan erkek sanıklara hafif ceza verildi. Gerekçeli karara göre, küçük N.Ç., istemediği kişiyle beraber olmayabiliyor ve eyleminin ahlâki kötülüğünün farkında<BR class=cls>

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU Ankara

2002’de 15 yaşındayken, iki kadın tarafından 26 farklı kişiye satılan N.Ç. ile ilişkiye giren, aralarında asker, memur, esnaf, öğretmenlerin de bulunduğu sanıklar hakkında verilen kararın gerekçesi tamamlandı. “Utanç davasının” gerekçeli kararında, N.Ç. ile birlikte olan erkek sanıklara hafif, N.Ç.’yi satan iki kadına daha yüksek ceza verilmesi konusunda, “İki kadının iffetsiz hayatı” gerekçe gösterildi.

Erkek sanıklara, cezaların alt sınırdan verilmesi konusunda ise N.Ç.’nin bir kişiyle istemediği için beraber olmadığı gibi örnekler sıralandı. Kararda, Adli Tıp’a göre, eyleminin ahlaki kötülüğünün farkında olan N.Ç.’nin para kazanmak için fuhuş yaptığı, manevi yönden olanlara karşı çıkabileceği belirtildi.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, babası yaşındaki kişilerle ilişkiye girmeye zorlanan N.Ç.’nin yaşadıklarına ilişkin utanç davasını, 8 yıl sonra 21 yaşına geldiğinde sonuçlandırabilmiş ancak, karar hayal kırıklığı yaratmıştı.

3İyi hal ve alt sınır 13 sanığı, 15 yaşından küçük çocuğun ırzına geçtikleri gerekçesiyle, alt sınırdan 5 yıl hapisle cezalandıran mahkeme, 6’da 1 oranında iyi hal indirimi yaparak, cezayı 4 yıl 2 ay olarak belirledi.

Mahkeme, N.Ç.’nin birden fazla kez ırzına geçen 11 sanığa da aynı maddeden alt sınırdan ceza verdi ve cezalarını 5’er yıl olarak belirledi.

Bu cezayı “suçun birden fazla kere işlenmesi” nedeniyle 6’da 1 oranında artıran mahkeme, bu sanıklara da takdir indirimi uyguladı ve nihai cezayı 4 yıl 10 ay olarak belirledi. 18 yaşından küçük bir sanığa da 3 yıl 2 ay ceza verildi. 1 sanık ise eyleminin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle sadece 1 yıl 4 aya mahkum edildi.

3 Kadınlara daha fazla Mahkeme, N.Ç.’yi pazarlayan ve kendileri de fuhuş yapan T.T. ve E.A.’ya ise farklı muamele yaptı. Diğer sanıklardan farklı olarak iki kadına, alt sınırın bir yıl üzerinde, 6 yıl ceza veren mahkeme, suçun birden çok kere işlenmiş olması nedeniyle yarı oranında artırım yaptı ve nihai ceza 9 yıl olarak belirlendi. Bu cezada iyi hal indirimi de yapılmadı.

Mahkeme bu kararlarının gerekçesini tamamladı. Gerekçeli kararda, iki kadına iyi hal indirimi yapılmaması konusunda, “İki kadının duruşmadaki olumsuz tavırları, kendi yaşadıkları iffetsiz hayatı 13 yaşında bir çocuğa da yaşatmak şeklinde gözüken olumsuz tutum ve davranışları göz önüne alınarak haklarında takdir indirimi yapılmamıştır” denildi.

Kararda, N.Ç. ile ilişkiye giren erkeklerin eyleminin iffetli olup olmadığı konusunda ise yorum yapılmadı.

3 Hepsi yalanladı ama Eski TCK 414. maddenin 1. fıkrasına göre, 15 yaşını bitirmeyen küçüğün ırzına geçenlere 5 seneden aşağı, ikinci fıkrasına göre ise şiddet veya tehdit varsa ceza 10 yıldan aşağı olamıyor. Mahkeme, yaptığı yorumlarla birinci fıkrayı uyguladı ve sanıklar, en az 5 yıl hapisten kurtuldu.

Mahkeme, N.Ç.’nin fuhuş için 26 kişinin yanına rızasıyla gittiği yorumunu yaptı.

Mahkeme, sanıkların N.Ç.’ye yönelik eylemini “zorla alıkoyma değil rızaen alıkoyma” diye nitelendirerek cezayı alt sınırdan belirledi.

Alıkoyma eyleminin cezasını 6 aydan 3 yıla kadar hapis olarak belirleyen mahkeme, buna göre de 7 yıl 6 aylık zamanaşımı süresinin dolduğunu belirtti ve bu suç yönünden tüm sanıklar kurtuldu.

3 Ahlaki farkındalık Kararda, İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu’nun, N.Ç. ile ilgili raporu vurgulandı. Raporda, “Mağdurenin, mağduresi olduğu olayın ahlaki radaetini müdrik (Ahlaki kötülüğünün farkında olduğu) olduğu” ifadeleri yer aldı.

Kararda, olayın meydana geldiği 2002’de eski TCK’da, yeni TCK’daki mağdurenin ruh ve beden sağlığının bozulması halinde cezanın en az 15 yıl olacağına yönelik bir hüküm olmadığı anımsatıldı ve bu konuda bir rapora gerek duyulmadığı kaydedildi.

Ancak hukukçular, ruh ve beden sağlığının bozulduğuna yönelik rapor bulunması halinde, takdiren daha yüksek ceza vermek zorunda kalınacağını belirterek, rapor alınmamasını eleştirdi.

Kararda, Adli Tıp’ın, N.Ç. için yaptığı “bu olaylara ruhsal yönden karşı koymaya muktedir” yorumu anımsatılarak, “küçük kızın kendi iradesiyle para kazanmak amacıyla sanıklar T. ve E. ile irtibata geçtiği veya bunlarla irtibata geçen diğer sanıklarla ilişkiye girdiği anlaşılmaktadır” denildi.

Bu arada N.Ç.’nin avukatı Reyhan Yalçındağ, kararı temyiz edeceklerini belirterek, “8 yıldır mücadele veriyoruz ama 13 yaşında bir kızla ilişkiye girenler çok düşük cezalar alıyor. 13 yaşındaki kız rızasıyla bu işleri yapmış gösteriliyor” dedi.

Türkiyede savcılar ve hakimler var, GORHMAYIN:

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Bizim toplumumuzun bekarete bakışı da diğer konularda olduğu gibi ikiyüzlüdür.En modern olarak nitelenecek bir adam , konu bekaret olunca hemen ilkelleşebiliyor.Genel konuşuyorum alınmayın ama gerçekten de ''Türk erkeği'' imajı böyle.Bu bir klişe değil bir gerçek.Türk erkeğinin kadını sahiplenmesi de aynı kendi ilkel düşünce yapısına uyan tarzda olur hep.Mal'ına her şekilde sahip çıkar,malını darp etme hakkını kendinde bulur.Tabiki o malı ilk kez kendisi kullanmalı. Ama o başkalarının malını kullanabilir sorun yok.

En kendine modernim diyen adam bile böyle olabilir.Çünkü kafaları hala cahilce çarpık ahlak kuralları ile dolu.Ne diplomalı cehalet abideleri görüyoruz her gün gazetelerde ,bir gün geçmiyor ki bir profesör eşini komaya sokmasın.Bu toplumun pek çok kesiminde bir kadın, dul damgası yememek için boşanamıyor bile. '' Sosyete'' olarak tanımlanan o çarpıklaşmış marjinal topluluk haricinde tabiki.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...