Jump to content

Bekarete önem veren erkeklere bir soru

Recommended Posts

İyi de,

Konu erkek cinsellik organını, kadın cinsellik organını, girip çıkma hareketini vb kapsayan bir konu.

Sen almışsın nerelere gitmişsin.

Tutup da iş yerinde pazarlama hedefiyle ilgili sunumda zaten "bakın bu erkeğin şeyi, bu da kadının şeyi, bu buna girer" denmez ki...

Sen bir Jinekolog olsaydın neler derdin kimbilir?..Hastaların da senden kaçardı sapık diye..Mantığa bak..

Yani sen burada bekaretle ilgili başlığın tartışılmasının, bir rahatlığa ve adlı adınca bazı şeyleri söylemeye serbestlik kazandırdığını mı ima ediyorsun?..

Konu bu...

Aslında konu ne biliyor musun? İnsan bir takım şeyleri dejenere etmeye ve kullanmaya hevesli olursa her şeyde kendine bir serbestlik bulur..Şuna desene milletimiz meraklıdır bu tür dil kullanmaya..

Zaten bel altına meraklı milletin eline ver konuyu sonra geri alama ,suyunu çıkarsınlar...

Konusu açılmışken, bu ifadeleri kısıtlayan şey tam olarak nedir burada?

Basitçe bunu sordum.

A aa sen bilmiyor muydun ? Toplumsal ahlak kurallarıyla alakalı bu tür kısıtlamalar ..

Ben samimi bir arkadaşımla gayet rahat bu tarz konuşabilirim belki yerinde ve zamanında ,ama toplum içinde ve herkesin arasında konuşmam..Kurallar böyleyse,böyle olması uygun görülür..Çünkü insanlarn çoğu yanlarında bu tür konuşmaların yapılmasından hoşlanmazlar..Bize düşen de onlara saygı göstermektir..

Kimseyi rahatsız etmek istemeyiz değil mi?

Tabii eğer bencil,aptal ve deli değilsek..

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 500
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yine yanlış anlıyorsun Placebo,

Jinekolog olsaydım herhalde kadının şeyiyle ilgili konuşurdum.

O şeyini tarif eden sözcüklerin değerlerini nereden belirliyorsun? Ne ile belirliyorsun?

"Bu bir vajinadır" demek ile "Bu bir .mcıktır" demek arasındaki değer nereden geliyor?

Dejenerelikle ne alakası var bu konunun yahu?

Kulak hakkında bir başlık oslaydı dejenerelikle bağlantı kurar mıydın?

Saçma şeyler bunlar...

Konusu olduğunda adam istediği gibi tarif eder...

Ona bakarsan sokakta da popo açılmıyor ama yeri ve konusu gelince popo açılıyor...

Burada yeri ve konusu var iken herifin poposunu açmasına engel olan şey nedir?

Sitelerde Paylaş

Hadi oradan..Senin bile, bırak dilinle söylemeyi elin varmamış yazmaya..

Aha da yukarıda yakalandın..

Ufak bir sansürle bayağı bir cüretkar yazmışsın yine de ..

Seni gidi terbiyesiz seni..

Artık bu konuyu tartışmayacağım..Hele ısrarcı birisiyle..

Bana ne!! Neye ne derseniz deyin..Ben de okumam olur biter..

Artık yazmaktan yoruldum zaten..

Benden paso..

Sitelerde Paylaş

Uğraşma placebo.

Özgürlük, her şeyi sorgulama vs. derken iyice şirazeleri kaymış bunların.

O sözcüklerin yazıldığı yerde ben tek dakika durmam. Okumam bile. Sadece o sözcüklerin kullanıldığı iletileri değil, onlara izin verdiğini bildiğim forumun tümünü okumam.

Böyle saçma şey olur mu?

Sorgulanacak şey midir bu?

Yazılanlar, sadece karşılıklı yazışanları ya da başlıkta diğer yazan kişileri değil, onlar dışındakileri de ilgilendirir. Yazanlar için karşılıklı olarak bu sözcükleri kullanmakta bir beis olmayabilir ancak diğerleri rahatsız olur, istemez.

Çünkü bu sözcükler genel ahlak kurallarıyla bağdaşmayan, toplum içinde kullanılmayan, kullananların da bir şekilde (dışlanarak, uyarılarak, azarlanarak vb şekillerde) cezalandırılmasına neden sözcüklerdir.

Küfür edilirken kullanıldıklarını da biliyoruz. Küfüre hedef olanlar da o terimlerle edilgen kılınan ve aşağılanan kadınlardır.

Ben bütün yaşamım boyu bu sözcükleri ulu orta kullananları aşağılayarak uyardım, bu sözcüklerle küfür edenleri polisi çağırmakla tehdit ettim. Direkt elime telefonumu alır ve polisi aradığımı söylerim. Defolup gitmez ya da ciddi ciddi özür dilemezse gerçekten ararım.

Yok öyle rahatlık, özgürlük falan.

Herkes edebini adabını bilecek, kimseyi rahatsız etmeyecek.

Bu forumda o sözcükler daima silinmiştir, o sözcüklerle küfür edenler atılmıştır.

Kimse de kalkıp bunun nedenlerini sorgulayamaz.

Buna sadece aptallık, geri zekalılık denir.

Sitelerde Paylaş

Eşinizi bir doktora götürdüğünüzde, doktorun size "eşinizin ..ında kist var" demesiyle "eşinizin vajinasında kist var" demesi arasındaki fark kadar nettir...

Evrensel nezaket kuralları vardır, forum kurallarının da üzerinde...

Sitelerde Paylaş

Eşinizi bir doktora götürdüğünüzde, doktorun size "eşinizin ..ında kist var" demesiyle "eşinizin vajinasında kist var" demesi arasındaki fark kadar nettir...

Neymiş o fark?

Millet fırça çekmiş ancak soruya cevap yok.

Cinsel organların işlevleri konusu üzerinde dönen bir gündemde konu neye ve kime göre kısıtlanır?

Hadi sen materyalist değilsin anlarım seni ama bir materyalist için .m ile vajina arasında yarattığı farkın kökeni nereye gidiyor?

Millet soruya cevap verecek verde dile biber sürmekle tehdit etmiş :)

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neymiş o fark?

Millet fırça çekmiş ancak soruya cevap yok.

Cinsel organların işlevleri konusu üzerinde dönen bir gündemde konu neye ve kime göre kısıtlanır?

Hadi sen materyalist değilsin anlarım seni ama bir materyalist için .m ile vajina arasında yarattığı farkın kökeni nereye gidiyor?

Millet soruya cevap verecek verde dile biber sürmekle tehdit etmiş :)

Bak materyalizm ile sosyal yaşam gerçeklerini ayır...

Kimse kimseye bugün sokakta bu kelimelerle konuşmaz...

Önyargı de, bilinçaltı da, öyle de böyle de... ne dersen de... insan birden fazla oldu mu, yani toplum oldu mu kişiler arası iletişim kuralları otomatikman ortaya çıkar...

Yani malumu ilan etmek bazen insanları gerer...

Sitelerde Paylaş

Bak materyalizm ile sosyal yaşam gerçeklerini ayır...

Kimse kimseye bugün sokakta bu kelimelerle konuşmaz...

Önyargı de, bilinçaltı da, öyle de böyle de... ne dersen de... insan birden fazla oldu mu, yani toplum oldu mu kişiler arası iletişim kuralları otomatikman ortaya çıkar...

Yani malumu ilan etmek bazen insanları gerer...

Yahu siz ne diyorsunuz ya?

Vajina kelimesini bilmeyen köylü ne yapsın?

Al işte, suni sanrın çöküyor.

Herkesin .m dediği bir yerde ne olacak?

:)

Sitelerde Paylaş

Yazılarında 'göt' kelimesini açık açık kullandığı için mahkemeye verilen Can Yücel, mahkemedeki sözlü savunmasını 'Ne diyeyim hakim bey? Bizim köyde göte göt derler' diye bitirir, ancak öncesinde bir de fıkra anlatır mahkemede. (Can Yücel bu davadan beraat etmiştir.)

Fıkra şöyle:

Bir köyde ateşli bir hasta vardır, kasabaya doktora getirir hastayı köylüler. Koca devletin koca doktoruna. Doktor hastaya fitil verir ve köye döndükleri gibi hastaya fitili anüsten vermelerini söyler köylülere.

Köylüler tabi ' Tamam doktor bey' deyip köye giderler. Köydeki herkese sorarlar, en bilgelere bile, ama kimse anüs ne demektir bilemez. Bu nedenle bir türlü ilacı da veremezler hastaya. Hastanın durumu da gitgide kötüleşmektedir.

Bunun üzerine köylü, doktora, koca devletin koca doktoruna telefon etmeye karar verir ama kimse buna yanaşmaz. Ne cüret değil mi doktoru arayacak bir köylü.

Neyse durumun vahameti üzerine muhtar aramayı kabul eder. Bütün köylü toplanır santrale, muhtar arar, 'Biz ne yapacağımızı bilemedik doktor bey' falan der. Karşıdan doktor bir şeyler söyler. Muhtar döner arkasına: 'Makattan verin dedi doktor' der. Yine tüm köye sorarlar, komşu köylere birilerini yollayıp sordururlar falan ama makat ne bilen yoktur yine.

Hasta ise gitti gidecek, ateşler içinde kıvranıyor bayağı. İhtiyar meclisi toplanır. Son çare, doktorun bir kez daha aranmasına karar verilir. Yine kimse aramak istemez doktoru. Nihayetinde yine biri kandırılır, telefonun başına geçer, ama bir yandan söylenmektedir: 'Çok kızacak doktor,çok! ' diye.

Sonunda telefonu açar, durumu anlatır, doktor bir şeyler söyler yine. Telefondaki köylü, yüzü allak bullak, arkasını döner: 'Ben çok kızacak demiştim size; götüne sokun dedi'.

Saygılar arkadaşlar: OffSpring :A

Sitelerde Paylaş

Yahu siz ne diyorsunuz ya?

Vajina kelimesini bilmeyen köylü ne yapsın?

Al işte, suni sanrın çöküyor.

Herkesin .m dediği bir yerde ne olacak?

:)

Sen o zaman ağır ateşle yatan yakınına ateş düşürücü fitili ver, al bunu g.t.nden sok de...

Biz diyemiyoruz...

Diyemeyenlere uyum sağlamak diyenlere eşlik etmekten daha kolay değil mi?

Yazarken bile noktalıyorum baksana... bu halinden bile rahatsız oluyorum... diyemiyoz işte napalım hayret bişe yaaa :)

tarihinde Afrodit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazarken bile noktalıyorum baksana... bu halinden bile rahatsız oluyorum... diyemiyoz işte napalım hayret bişe yaaa :)

İslam dininin bir sonucu.

Kadına çarşaf geçirip varlığını unutturan islam dini, cinsel organının adını da bir utanmazlığa çevirdi.

Aynı zamanda erkeğinkini de.

Bence denmeli.

Hakettiği saygıyı vermeli cinsel organlara.

bir kampanya başlatılmalı

.... demek hakkımız söke söke alırız diye.

Biz diyemeden yaşadık, bari gelecek nesiller mağdur olmasın.

tarihinde Ateist Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam dininin bir sonucu.

Kadına çarşaf geçirip varlığını unutturan islam dini, cinsel organının adını da bir utanmazlığa çevirdi.

Aynı zamanda erkeğinkini de.

Bence denmeli.

Hakettiği saygıyı vermeli cinsel organlara.

bir kampanya başlatılmalı

.... demek hakkımı söke söke alırız diye.

Biz diyemeden yaşadık, bari gelecek nesiller mağdur olmasın.

Bu konunun islam diniyle uzaktan yakından ilgisi yoktur...

Bu konunun insanlar arası iletişimle ve dil gelişimiyle ilgisi vardır...

Artık kafa yaptığınızı düşünmeye başladım :)

Hakkı isteyen siz olduğunuza göre protesto hakkı da sizin, önden buyrun :)

Sitelerde Paylaş

Sen o zaman ağır ateşle yatan yakınına ateş düşürücü fitili ver, al bunu g.t.nden sok de...

Biz diyemiyoruz...

Demeyin aman diyeyim.

He he bu kusura kalmayım ama bana Temel'in fıkrasını anlattı, dinleyin bakın, çok güleceksiniz:

Temel hasta, ateşli, karısını da doktora gitmiş, doktor fitil yazmış, Temel'e demiş  "Temel Bey, bunu rektum'dan tatbik edin, yarın sabah tekrar gelin"

Temel demiş "Tohtor, bey ben anlamadum oni, ne ediyoruz hele tekrar söyleyesun"

Doktor "Bakın demiş bunu anal yoldan uygulayacaksınız". Temel'e bakmış, Temel şaşkın şaşkın bakıyor hala "Temel Bey demiş, bunu anüsten sokacaksınız". Temel: "Tohtorcum, şunu bir de bizim anlayacağımız yoldan söyleyesun" .

"Eeeh" demiş doktor, " Götüne sokacaksın kardeşim götüne"

Temel boynunu eğmiş, çıkmış, karısına dönmüş "Ula Fadime, ne cahal kadınsın, bir pohtan anlamaysun, bak kızdırdın doktoru işte"

Sitelerde Paylaş

Bu konunun islam diniyle uzaktan yakından ilgisi yoktur...

Bu konunun insanlar arası iletişimle ve dil gelişimiyle ilgisi vardır...

Bu konunun dinle ve dogmalarla ilişkisi vardır.

Kafanı kaşıyorsun herkesin içinde değil mi?

Başkasının kafasını da kaşıyorsun.

Elini kaşıyorsun. El ele tutuşuyorsun.

Bazı yerlerde öpüşüyorlar (toplumlarda) bile.

Farkı nedir?

Kafanı kaşıyorsun, elini kaşıyorsun, el ele tutuşuyorsun, ama ulu orta ne çıplak gezebiliyorsun ne de cinsel ilişkide bulunabiliyorsun.

Ve bunun da bir tek mantıklı açıklaması yok :)

Yahu el, ayak, parmak, diz kapağı vs hepsi bir sistemin parçaları değil mi?

Diz kapağını normal yapıp cinsel organı anormal yapan şey ne?

Üstelik sadece görüntüde değil, iletişimde de anormal yapıyor.

İşte buna dogma deniyor.

Yoksa penis, vajina ile burun arasında ait oldukları sistem bakımından hiçbir fark yok.

Yani burada tepki gösterenler aslında dogmalardan kafalarının içine işlemiş çok devasa bir ilkellikle hareket ettiklerinin farkında değil.

Şimdi bunları yazıyorum diye şeyimizi açıp gezelim, veya ulu orta düzüşelim dediğimi sanıyor millet.

Alakası yok.

Benim söylediğimle buradakilerin söyledikleri araısndaki fark:

- Buradakiler diyor ki; şuraya 15 km aşağıya çit çekelim. Dikenli teller döşeyelim.

- Ben diyorum ki; bırakın çiti miti, çıkmak ve koşa koşa doyasıya gitmek isteyen adamlar takılabilir.

Tutup çitin oraya gidecek değilim zaten ama oraya dikilmesinin anlamı yok.

Bak yukarıda bir tek mantıklı gerekçe yok.

Sadece kızıyorlar.

Dogmacılar...

Sitelerde Paylaş

Bu konunun dinle ve dogmalarla ilişkisi vardır.

Kafanı kaşıyorsun herkesin içinde değil mi?

Başkasının kafasını da kaşıyorsun.

Elini kaşıyorsun. El ele tutuşuyorsun.

Bazı yerlerde öpüşüyorlar (toplumlarda) bile.

Farkı nedir?

Kafanı kaşıyorsun, elini kaşıyorsun, el ele tutuşuyorsun, ama ulu orta ne çıplak gezebiliyorsun ne de cinsel ilişkide bulunabiliyorsun.

Ve bunun da bir tek mantıklı açıklaması yok :)

Yahu el, ayak, parmak, diz kapağı vs hepsi bir sistemin parçaları değil mi?

Diz kapağını normal yapıp cinsel organı anormal yapan şey ne?

Üstelik sadece görüntüde değil, iletişimde de anormal yapıyor.

İşte buna dogma deniyor.

Yoksa penis, vajina ile burun arasında ait oldukları sistem bakımından hiçbir fark yok.

Yani burada tepki gösterenler aslında dogmalardan kafalarının içine işlemiş çok devasa bir ilkellikle hareket ettiklerinin farkında değil.

Şimdi bunları yazıyorum diye şeyimizi açıp gezelim, veya ulu orta düzüşelim dediğimi sanıyor millet.

Alakası yok.

Benim söylediğimle buradakilerin söyledikleri araısndaki fark:

- Buradakiler diyor ki; şuraya 15 km aşağıya çit çekelim. Dikenli teller döşeyelim.

- Ben diyorum ki; bırakın çiti miti, çıkmak ve koşa koşa doyasıya gitmek isteyen adamlar takılabilir.

Tutup çitin oraya gidecek değilim zaten ama oraya dikilmesinin anlamı yok.

Bak yukarıda bir tek mantıklı gerekçe yok.

Sadece kızıyorlar.

Dogmacılar...

Ortada bir olgu var, nasıl olması gerektiğini değil nasıl olduğunu konuşuyoruz...

Kavram karmaşasına gerek yok...

Doğal bir eylem olan tuvaletini yapma eylemini de kimse ulu orta yapmıyor, insani evrensel bir takım kurallar oluşmuştur kendiliğinden...

Bu böyledir. Nasıl böyle oldu, nasıl öyle olur meselesini tartışmıyoruz ki..

Bu budur.

Amma inatçısın sen de haa, anut şey :)

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Krafterman demişkine BEKERETİNİ erkeklere koz olarah kullanan ZAVALLI kadınlar.

Demekki, kadın zavallılıktan kurtulmah için,önce bir DELİKCİ Ümere getmesi gerek Osmanlıda olduğu gibi.

Vay seni gurtlanasın Kraftman gardaşım.

Demek insan bukadadar dellenebiliyor :-)))))

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Bekaret, tabusu olan toplumlarda ön plana çıkan bir durumdur. Bazıları için değerli bazıları için değersiz olabilir. Geçerli görenlerin de tam olarak ateist de olsalar tabulardan kurtulamadıklarını düşünüyorum. İnsanlar bu tabulardan kurtuldukları vakit, bu tip tabular azalacaktır diyorum. Örneğin, avrupada ve amerikada hiçbir zaman kızın bekareti tartışılmamaktadır. Ancak bizim gibi yarı avrupalılaşmış veya ilkel kalmış toplumlarda bu tartışılmaktadır. İlkelliği topluma hakaret olarak algılamayın. Ama artık yeni yetişen neslin bir nebze de olsa bu tip ilkelliklere kafa yormadıklarını görmekteyiz. Ülkemizdeki insanların dogmalardan kurtuldukları vakit böyle saçma sapan şeylerle tartışma yaşamayacaklarını düşünüyorum. Ülkemizin bir an önce muasır medeniyet seviyesine çıkması umudunu her zaman taşıyorum

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...