Jump to content

Recommended Posts

Arkadaslar deginmek istedigim konu basortusu,

Herseyden once kisaca goruslerimi bildireyim.Bence asil demokrasi ve ozgurluk herkesin diger insanlarin haklarini cignemeden istedigi gibi yasayabilmesidir.Mesela ben modernlesmek istemiyorsam kimse karisamaz.Yada satanist olmak istiyorsam bunada kimse karismamali.Yada basortulu yasamak istiyorsam bunada kimse karismamali.Kisaca herkes istedigi gibi yasayabilmeli.Cunku ancak her kesimin ozgurlukleri bu sekilde korunabilir.Dincininde,Ateistinde,Agnostikinde,Escinselinde vs.vs...

Buraya kadar aslinda cok basit ve zannedersem herkes kabul eder.Peki ulkemizde neden hala bir cok konuda baski ve zorba var?Mesela basortulu bayanlar neden universiteye gidemiyorlar?Ben size sormak istedigim su..Sizce en uygun cozum nedir?Bu bu sekilde gidemez.Bugun ben basortusunden nefret eden bir insan olmama ragmen mantigimla nefret etsem bile saygi duymam gerektigini dusunuyorum.Sunuda biliyorumki bu insanlarin %50 si yobaz olsa bile arasinda bircok genc bayan ne yaptiginin neyi savundugunun bile farkinda degil.Yani arada tamamen kayniyorlar...

Uzun lafin kisasi seriattan nefret eden,basortusunu sevmeyen bir insan olarak buna ragmen bu kadar insanin magdur edilmesini ne olursa olsun mantikli bulmuyorum.AKP nin yaptigi siyasi uc kagitciligida siddetle elestiriyorum.Cunku oy almak icin toplumu siniflara ayiriyorlar.Sizce basortusu serbest birakilirsa bu isin sonu seriata kadar gidermi?Serbest birakilmazsa cozum oneriniz nedir?Yorumlarinizi bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Objektifmann

Demokrasi tanımını güzel yapmışsın. Asıl sorunda bu acaba türban hakkı isteyenler yarın başka dinlerin ve ideolojilerin yaşama hakkına ne kadar saygı gösterecek? Bu ayrıca tartışılmalıdır. Modern birazda yanlış anlaşılıyor; benim modernden anladığım çağın gerisinde kalmamak ve çağın şartlarına göre davranarak çağı yakalamak, ilerlemektir. Bu bağlamda türban ne kadar çağa uygundur?

Satanist olmama karışılmamalı demişsin ama sen satanizme karşı hoş görü olacağına inanıyormusun! Malatyada iken hatırladığım bir olaydan; satanist bir eleman islam-türk sentezli ne olduğu belirsiz ülkücüler tarafından haşamat edilmişti. Demek ki bu ortamda hoş görü yoksa yarında olması pek olası değil!

Baş örtüsüne kimse daha önce karışmıyordu zaten. Böyle bir sıkıntıda yaratılmazdı kamuoyunda. Fakat her ne hikmetse bir dönem sonra birileri bu deriyi kazıdı ve yara yaptı.Sonra birileri bu yaradan hayli nasiplendi. Hatta imkan olduğunda dayi bu yarayı kapatmak yerine yeni yaralar açmak için uğraştılar. Şimdi yarası olduğunu sananlar bu yarayı kapatın diyor. Aslında amaçlar yarayı düzeltmek değil; amaç bu coğrafyada kapanmaz yaralar oluşturmak.

Bu ülkede dincisi her şeyiyle yaşar fakat ateist, agnostik eş cinsel vs. vs. ne şekilde yaşar o çok tartışmalı...

"Sunuda biliyorumki bu insanlarin %50 si yobaz olsa bile arasinda bircok genc bayan ne yaptiginin neyi savundugunun bile farkinda degil.Yani arada tamamen kayniyorlar..."

Objektifmann, yukarıda ki cümlen bir noktaya deyinmem için çok yerinde olmuş. Bende diyorum ki bu coğrafyada kadınların yerine neden erkekler söz hakkı alır ve neden kadınlar kendileri ile alakalı bir konuda belirleyici olmaz. İşte gidilen nokta kadının toplum içinde kazandığı hakları noktasında taviz verileme aşamasıdır.

Amaç baş örsünden ziyade halkı madur hale getirmektir. Midesine ekmek girmeyen insanların kapılarına arada biraz kömür biraz yiyecek, içecek giyecek yardımı yapıp oylarını almaktır. Birde bu oyların devamlılık arz etmesi için bu seçmen kesimini tarikat vs ekseninde devamlı olarak hazır tutmak gerek. Baş vs kıç örtüsü yapay gündemlerdir. Milletin başı kıçı devlet politikası olmamalıdır. Devlet eğer sözde laikse ki ben laik olduklarını söylediklerini görüyorum. Her neyse laik devlette ne diyanet olur nede örgütsel planlı tarikat. Tarikat olsa dahi devlet uzaktan devamlı olarak denetlemelidir. Bunun dışında sünnisi gider camiye; alevisi gider cem evine. Kurumlarda mescit olmaz çok namazın geldiyse gider camide kılarsın. Kılamıyorsanda devlete hizmetini aksatmazsın. Bürokrasi çarklarında zaten milyonlarca insana sözde veya özde hizmet ediyorsun. Zaten yaptığın hizmet ile istatistik olarakta müthiş bir sevap içerisinde oluyorsun...

Serbest bırakırsan çokluk veya çoğunluk olmaları dolayısıyla isteklerinin ardı ve arkası normal olarak gelir. Bu normal olan gelişte memleketi nerye götürür dersin!

Serbest bırakılmazsa çözümünüz nedir diye sormaya gerek yok. Sadece laiklik denen bu kavramın içeriğine uygun olarak pratiğe aktarılması gerek. Başka çözüme ne gerek!

Saygılar

tarihinde Procroustes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Objektifmann, ben de bir zamanlar senin gibi dusunuyordum. Artik degil.

Bu adamlar "demokrasiyi" kullanarak "demokrasiyi" yikmayi hedefliyorlar. Bu artik gayet acik. Bunlarin durdurulmasi gerekiyor baska care yok.

Yavas yavas geleceklerini zaten soylemislerdi.

Universiteden turbanla mezun olanlar kamu kuruluslarina girmeye calistiklarinda ne olacak? Yasa degisecek.

Sonra carsaflilar, daha sonra liseler, ilkokullar vs. vs. Bunun sonu yok.

Sitelerde Paylaş

objektifman irandaki solcularda senin gibi düşünüyordular humeyni taraftarlarıyla beraber şahı devirdiler humeyni islam devrimini yaptıktan

sonra kendisine destek çıkan solcuları astırdı

bu gün irana müslüman olmasa bile baş örtüsüz kadın giremiyor

islamiyette baskı ve zorlama yoktur derler ama baş örtüsünü iranda takmak zorundasın hırıstiyanda olsan dinsizde olsan irana veya suudi

arabistanda baş örtüsü takmak mecburiyetindesin

hoş görü ve kardeşlik diniymiş pöhhhhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Özel yaşamında isteyen istediğini giyiyor.İnancı gereği, yasa ve kıyafet kurallarını hiçe saymak ve eylem yaparak toplum düzenini bozmak elbete ki kabul edilemez. Yasalar ile inanç ve kişisel tercihler çeliştiğinde, yasalar geçerlidir. Bugün inancı gereği başını örterek, kıyafet kurallarının uygulandığı bina ve yerlerde yasaları çiğnemek isteyenler; yarın inançları gereği yasaların değiştirilerek, inandıkları Kur'an'a uygun yasaların getirilmesini isterlerse ne olacaktır? Örneğin, yasalar kadın ve erkeği eşit görür. Miras paylaşımında, erkek ve kadın eşit pay alır. Ama, Kuran'da kadının erkeğin yarısı kadar pay alacağını yazar. İnancı gereği bu yasaya karşı gelmek isteyenlere ne diyeceksiniz? Örneğin, hırsızlık suçunu işleyenlere verilecek ceza yasada belirtilmiştir. Kuran'da ise, hırsızlarının elinin kesilmesi cezası verileceği yazar (5/Maide Suresi 38.ayet). İnancı uğruna, hırsızların elini kestirmek isteyenler çıkarsa, inançlarına saygı gösterilip el mi kestirilecek?

Örneğin, Kuran, Yahudiler ile Hristiyanlar ile dost olunmamasını yazar (5/Maide suresi 51.ayet). İnancı gereği, Yahudi ve Hristiyanlarla dost olunmamasını isteyenler, Yahudi ve Hristiyan'lar ile dost olmak isteyen devlet ve insanlara karşı çıkarsa ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna erkeklerle aynı sınıfta ders görmek istemezse ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna çarşafla üniversiteye girmak isterse ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna çarşaf ve peçe ile üniversiteye girmak isterse ne olacak?Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı gereği erkek öğretmen istemezse ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı gereği erkeklerle aynı toplu ulaşım aracını paylaşmak istemezse ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın diyelim ki hekim olursa ve erkek hastalara bakmayı reddederse (ki böylelerinin bulunduğunu gazete ve TV haberlerinden gördük) ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen ünivesite öğrencisi baynalara destek veren erkekler, yarın inançları gereği okula sarık ve şalvar ile gelmek isterlerse ne olacak?

İnancın sınırı yoktur. Dünyada ne kadar sayıda insan varsa, o kadar sayıda "inanç" vardır. İnanç, sadece müslümanlara has değildir, bir Hristiyan'ın da, bir yahudi'nin de, bir Budist'in de, Afrikalı bir yerlinin de kendisine göre "inancı" vardır.

Örneğin, Hindistan'da bulunan düzinelerce dinden birine inanan bir kişi Türkiye'de yaşasa ve inancı gereği inancına uygun şekilde giyinip okulda okumak, işyerinde çalışmak istese, diğer dinlere inananlar ya da inançsızların tepkisi ne olurdu? Buna bir örnek olarak, inancı gereği cinsel organına taş bağlayan çıplak gezen dindarlar var Hindistan'da.. Bizim inançlılarımız kabuk ederler miydi bu ilginç "inançlı"yı bu şekilde okulda, işyerinde, hatta sokakta? Herkes kendi inancına göre davranmak isterse, ne olacak? "Ben bu inanca göre değil ama şu inanca göre davranmaya müsaade ederim" denmeyeceğine göre...

Toplum idaresinde "inanç" değil, "çağdaş yasalar" geçerlidir.

Bu nedenle, inancı gereği başını örterek derse girmek isteyen ya da devlet dairelerinde çalışmak isteyen islamcı hanımlar haksızdır.

Sitelerde Paylaş
objektifman irandaki solcularda senin gibi düşünüyordular humeyni taraftarlarıyla beraber şahı devirdiler humeyni islam devrimini yaptıktan

sonra kendisine destek çıkan solcuları astırdı

bu gün irana müslüman olmasa bile baş örtüsüz kadın giremiyor

islamiyette baskı ve zorlama yoktur derler ama baş örtüsünü iranda takmak zorundasın hırıstiyanda olsan dinsizde olsan irana veya suudi

arabistanda baş örtüsü takmak mecburiyetindesin

hoş görü ve kardeşlik diniymiş pöhhhhhhhhhhh

uygulamalardaki aksaklıkları yorum farklılıklarını siyasi rantları neden hep dine dayandıyonuz....

aynı uygulamaları diyer taarafta sosyalist rusya yapıyordu....dini inanışlarını yerine getiremiyordu...

ne demek oluyor sosyalizimde hayvanca yaşanabilecek ortam vardır....insanlık namına birşey yoktur...ateist hümanist olur lafı tamamen safsataden ibarettir vs...

Sitelerde Paylaş
Özel yaşamında isteyen istediğini giyiyor.İnancı gereği, yasa ve kıyafet kurallarını hiçe saymak ve eylem yaparak toplum düzenini bozmak elbete ki kabul edilemez. Yasalar ile inanç ve kişisel tercihler çeliştiğinde, yasalar geçerlidir. Bugün inancı gereği başını örterek, kıyafet kurallarının uygulandığı bina ve yerlerde yasaları çiğnemek isteyenler; yarın inançları gereği yasaların değiştirilerek, inandıkları Kur'an'a uygun yasaların getirilmesini isterlerse ne olacaktır? Örneğin, yasalar kadın ve erkeği eşit görür. Miras paylaşımında, erkek ve kadın eşit pay alır. Ama, Kuran'da kadının erkeğin yarısı kadar pay alacağını yazar. İnancı gereği bu yasaya karşı gelmek isteyenlere ne diyeceksiniz? Örneğin, hırsızlık suçunu işleyenlere verilecek ceza yasada belirtilmiştir. Kuran'da ise, hırsızlarının elinin kesilmesi cezası verileceği yazar (5/Maide Suresi 38.ayet). İnancı uğruna, hırsızların elini kestirmek isteyenler çıkarsa, inançlarına saygı gösterilip el mi kestirilecek?

Örneğin, Kuran, Yahudiler ile Hristiyanlar ile dost olunmamasını yazar (5/Maide suresi 51.ayet). İnancı gereği, Yahudi ve Hristiyanlarla dost olunmamasını isteyenler, Yahudi ve Hristiyan'lar ile dost olmak isteyen devlet ve insanlara karşı çıkarsa ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna erkeklerle aynı sınıfta ders görmek istemezse ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna çarşafla üniversiteye girmak isterse ne olacak? Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı uğruna çarşaf ve peçe ile üniversiteye girmak isterse ne olacak?Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı gereği erkek öğretmen istemezse ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın inancı gereği erkeklerle aynı toplu ulaşım aracını paylaşmak istemezse ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen üniversite öğrencisi bayanlar, yarın diyelim ki hekim olursa ve erkek hastalara bakmayı reddederse (ki böylelerinin bulunduğunu gazete ve TV haberlerinden gördük) ne olacak?

Bugün inancı gereği başını açmak istemeyen ünivesite öğrencisi baynalara destek veren erkekler, yarın inançları gereği okula sarık ve şalvar ile gelmek isterlerse ne olacak?

İnancın sınırı yoktur. Dünyada ne kadar sayıda insan varsa, o kadar sayıda "inanç" vardır. İnanç, sadece müslümanlara has değildir, bir Hristiyan'ın da, bir yahudi'nin de, bir Budist'in de, Afrikalı bir yerlinin de kendisine göre "inancı" vardır.

Örneğin, Hindistan'da bulunan düzinelerce dinden birine inanan bir kişi Türkiye'de yaşasa ve inancı gereği inancına uygun şekilde giyinip okulda okumak, işyerinde çalışmak istese, diğer dinlere inananlar ya da inançsızların tepkisi ne olurdu? Buna bir örnek olarak, inancı gereği cinsel organına taş bağlayan çıplak gezen dindarlar var Hindistan'da.. Bizim inançlılarımız kabuk ederler miydi bu ilginç "inançlı"yı bu şekilde okulda, işyerinde, hatta sokakta? Herkes kendi inancına göre davranmak isterse, ne olacak? "Ben bu inanca göre değil ama şu inanca göre davranmaya müsaade ederim" denmeyeceğine göre...

Toplum idaresinde "inanç" değil, "çağdaş yasalar" geçerlidir.

Bu nedenle, inancı gereği başını örterek derse girmek isteyen ya da devlet dairelerinde çalışmak isteyen islamcı hanımlar haksızdır.

o zaman size bir soru sorayım...

ben bir üniversitede öğrenciyim....inançlarımda sakal uzatmak var....bende sakalımı uzatıyorum...

şimdi ne olacak beni sakalım vardiye üni ye almıcaklar mı...veya sadece sakalı var diye içbir uygulama yapmıyacaklar mı..?

saygılar....

Sitelerde Paylaş
ben bir üniversitede öğrenciyim....inançlarımda sakal uzatmak var....bende sakalımı uzatıyorum...

Herkesin inancına göre ayrı bir sakal bırakış şekli olursa bu yasaklanmalıdır

Senin sakalına bakıp inancını öğrenmek zorunda değil kimse

Yarın biride çıkar derki sırf muhalefet olsun diye

Benim inancıma göre saçı göstermek gerek, ben saçı açık gelerek dini inancımı yaşıyorum

o zaman saçı açmayı yasaklamalı mıyız?

Elbette hayır

Çünkü saçının açık olması ve ona özel bir biçim vermemesi onun dinini veya ideolojisini ifşa etmiyor

ama tutar inancım bu diye saçlarına ayrı bir şekil vermeye kalkarlarsa bu yasaklanmalıdır?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yumuşak bir İslam devrimi gerçekleştiriliyor... Kamuda ve bilim yapılan yerlerde görüş belirten hiçbir kıyafete ve işarete izin verilmemelidir... Demokrasi trenine binilerek ve kitlelerin dini duyguları sömürülerek büyük kitleler, amaçlar doğrultusunda yönlendiriliyor ve trenden inilecek noktaya adım adım yaklaşılıyor ...
Sitelerde Paylaş
İslam, siyasi görüşleri olmayan ve toplumları değil bireyleri yönetmeye talip olan bir din olsaydı, türbana ben çok daha fazla höşgörü ile yaklaşabilirdim... Ama bu dinin kendi doğası son derece tehlikeli toplumlar için, bunun örnekleri çok fazla... Sabıkası bol bir din ile karşı karşıyayız... Bir yerde bir müslüman bile olsa, onu kullnarak, çok ilginç bir şekilde süreç içinde yayılmayı ve idareyi ele geçirmeyi öngörüyor bu din ...
Sitelerde Paylaş
Bir yerde bir müslüman bile olsa, onu kullnarak, çok ilginç bir şekilde süreç içinde yayılmayı ve idareyi ele geçirmeyi öngörüyor bu din ...

Tevbe - 29- Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde ne Allah'a, ne ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar savaş yapın.

Sitelerde Paylaş

Filistinde de Hamasın "demokratik seçimlerle" başa geldiğini unutmayalım!!!

Amaç fincancı katırlarını ürkütmeden ilerlemek.

Şu fotoğrafi düşünün:

AB üyeleri toplantısı, fotoğraf çekiliyor, Cumhurbaşkanın eşi türbanlı, Başbakanın eşi türbanlı, Dışişleri Bakanının eşi türbanlı, ayrıca bu insanların bütün kızları türbanlı... Sonra siz gelin laikliği ve demokrasiyi dünyaya anlatın hadi kolay gelsin...

Ayrıca "Komünizm geliyor!!!" diye türban kelimesini bulan imam hatipleri açıp yaygınlaştıran ordunun da hükümetten bir farkı yoktur.

Atatürkçü insanlar ordudan medet ummaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki ordu "İslamlaştırma" projesinin kaynağıdır. Şimdi de kendi yarattıkları yeşil kuşak ile sözde çatışma içindedirler. Denize düşünce yılana sarılmak zorunda bırakılan insanlar olmaya mecbur bırakılıyoruz arkadaşlar. Bu tuzağa düşmeyelim.

Sitelerde Paylaş

Toplumlar sürekli ilerlemez zaman zaman yozlaşır. Türbanlılar insan haklarını

yüzeysel bir yaklaşımla değerlendirip kullanarak 'örtünmek hakkımız',

diye bağırmaktan öte gidemeyen hak arayışlarını daha iyi koşullarda

erkeklerle aynı haklara sahip olarak yaşamak için geliştirebilseler

gerçeği çok daha iyi kavramak için önemli bir mesafe almış olacaklar.

Bu ülkede kadınların sürekli aşağılandığı, şiddete maruz kaldığı, katledildiği

gerçeğini normal kabul etmek kadınlar için temel bir sorundur, dindar-

türbanlı kadınlar ne zaman çıkıp da erkeklerin uyguladığı aşağılamalara

hayır dediler, erkeklerin kendilerinden üstün yaratılmış olduklarına inanmış

zavallılar sürüsü örtünme haklarını elde edince kadın olarak güçleneceklerini

zannediyorlar. Bilmem ne hoca efendinin ağlayarak, ağzından tükürükler

saçarak verdiği vaazların içinde kendilerine biçilen payın ne olduğunu hiç

düşünmeden dinsel mantığın kutsal fuhuşuna (erkeğin malı olmanın sonucu)

teslim olduklarını anlamadan yaşayıp gidecekler.

Sonuçta örtünme bir insan hakkı olarak dokunulmazlığa sahip olmalıdır,

ancak kadını öteki erkeklerden gizlemek için örtünmesini sağlamak

onu aşağılamaktır, kadını öncelikle erkeğin kullanımına sunulmuş

cinsel obje olarak algılamanın kaçınılmaz sonucudur bu.

Sitelerde Paylaş

bu ülkenin basina bisey gelirseki ki uygun adim o yönde gidiyoruz

bunun tek suclusu bu ülkede Atatürkcü Laik Aydin gecinen KORKAKlardir

1. si bu aydin lar hep kendilerine aydinlar anadolu halkini egitmek icin yaptiklari 00000

2. si korkudan ödleri götlerine kaciyo, tv ye cikip 2 laf edemiyolar

Sitelerde Paylaş
bu ülkenin basina bisey gelirseki ki uygun adim o yönde gidiyoruz

bunun tek suclusu bu ülkede Atatürkcü Laik Aydin gecinen KORKAKlardir

1. si bu aydin lar hep kendilerine aydinlar anadolu halkini egitmek icin yaptiklari 00000

Cumhuriyetin en kayda değer projesi olan Köy enstitülerini de "buralarda dinsizlik öğretiliyor" propagandası ile iktidara gelir gelmez DP kapatmadı mı ?

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar sizlerle ayni fikirde olmamak mumkun degil.Zaten beyninde tabular olmayan her insan su yazdiklariniza katilacaktir.Bu gericilerin bu hakki elde edince iyice baska seylerde talep edecekleri kesin.Sonra kendilerine gore bir ulke olusturma girisiminde bile bulunabilirler.Bu tehlikeden dolayi maalesef bunlara musaade etmemek lazim.Bizim milletin zaten %90 i cahil cuhala.Tek bildikleri is amele gibi avrupalilarin yaptiklari icatlari izleyip bu kuranda yaziyormus demek.Bunlari degistirme imkanimiz yok bari elimizden geldigince egitime destek olup yeni nesilleri aydinlatalim ve bu uyduru ve safsatalar zincirinden kurtulalim.

Ama sunuda gozden kacirmayalim ben bugun bu basortusunu gundeme getirenlerin kesinlikle amaclarinin boyler birseyi gerceklestirmek olduguna inanmiyorum.Amac ortami bulandirip yine halkin cahil olan cogunlugunun gozune hos gorunup oy alma cabalari.

Bu gericilere musaade edilmemeli yoksa turkiye yasanmaz iran gibi bir devlet olacak.

Sitelerde Paylaş
Arkadaslar sizlerle ayni fikirde olmamak mumkun degil.Zaten beyninde tabular olmayan her insan su yazdiklariniza katilacaktir.Bu gericilerin bu hakki elde edince iyice baska seylerde talep edecekleri kesin.Sonra kendilerine gore bir ulke olusturma girisiminde bile bulunabilirler.Bu tehlikeden dolayi maalesef bunlara musaade etmemek lazim.Bizim milletin zaten %90 i cahil cuhala.Tek bildikleri is amele gibi avrupalilarin yaptiklari icatlari izleyip bu kuranda yaziyormus demek.Bunlari degistirme imkanimiz yok bari elimizden geldigince egitime destek olup yeni nesilleri aydinlatalim ve bu uyduru ve safsatalar zincirinden kurtulalim.

Ama sunuda gozden kacirmayalim ben bugun bu basortusunu gundeme getirenlerin kesinlikle amaclarinin boyler birseyi gerceklestirmek olduguna inanmiyorum.Amac ortami bulandirip yine halkin cahil olan cogunlugunun gozune hos gorunup oy alma cabalari.

Bu gericilere musaade edilmemeli yoksa turkiye yasanmaz iran gibi bir devlet olacak.

ne kadeşim geleceği görüyormusun ki bunlar bunu ister onu ister...

yobazlık sizin kanınızda var farkında değilsiniz...size ters olan şeyi gericilik olarak görüyorsunuz....ama avrupada americada uzak doğuda inanç özgürlüğü olarak görüyor...demek ortada bir yobaz var ya bu yobaz türkiyedeki bir kesim yada dünyada geri kalan kesim....

saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...