Jump to content

Recommended Posts

yobazlık sizin kanınızda var farkında değilsiniz...size ters olan şeyi gericilik olarak görüyorsunuz....ama avrupada americada uzak doğuda inanç özgürlüğü olarak görüyor...

Oralarda şeriat tehlikesi veya bizdeki gibi bir toplum var mı? Halifeyi İngiliz gemisine bindireli daha 90 sene olmadı, yine geldiler başımıza... Burası Hollanda veya Norveç falan olsa haklı olabilirsin; koyarız birkaç müzelik türbanlı, turistik çeşni olur... Ama olay öyle değil, yakında başını örtmeyenlere her yerde o...u muamelesi yapma olayları başlar ve bu iş alır başını gider... Çok iyi biliyorlar bu toplumsal dinamikleri ve çok iyi kullanıyorlar ...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

..ne kadeşim geleceği görüyormusun ki bunlar bunu ister onu ister...

Bu soru sen daha sormadan yanitlanmisti. Yukariya ziplarsan gorursun. Ama bak buraya da kopyaliyorum zahmet olmasin sana diye.

sen mantiginla karsi cikmaya devam et millet devamini getirmek icin harekete basladi bile...

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/30/son/...?prm=0,42120769

Sitelerde Paylaş

Sadece türbana değil şu konularada düzenleme şart

Ben Anayasa'ya futbolcuların şort giymemesi içinde madde koyulmasını istiyorum. Hergün baldırı çıplak adamları izliyoruz, bir de yere düşen futbolcunun apış arasına digiturk kameraları girmesin illa ki kamerayı oraya sokuyorlar, futbolcular tayt giysin bundan dolayı, bir de voleybol oynayan kızlar konusu var ona hiç girmeyeyim diyeceğim ama bu konuda hemen gündeme alınmalı. Türbanlı kardeşlerimizin de voleybol oynamak en doğal hakkı ya bunun ligi kurulsun yada bir tulum ayarlansın, özgürlükler kısıtlanmasın. Yüzme sporlarında da türbanlı kardeşlerimiz katılmalıdır, zaten Yüce Yaratanımızın onlardan beklediği de böyle her konuda aktif olmalarıdır! Bayan türbanlı yüzücülerimize özel mayolar ayarlanmalıdır, onlar cıbıldak olanlara göre elbise engelli olacağından 5metre önde başlamalıdır ( bunuda resimle göstersinler sağ kulaç yukarıda olsun ). Ata sporumuz Güreş'in daha edepli bir kıyafetle yapılmasını, yağlı güreşte de elin arkadan nereye kadar sokulacağının resmedilip anayasaya çizgi roman halinde eklenmesini rica ediyorum.

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oralarda şeriat tehlikesi veya bizdeki gibi bir toplum var mı? Halifeyi İngiliz gemisine bindireli daha 90 sene olmadı, yine geldiler başımıza... Burası Hollanda veya Norveç falan olsa haklı olabilirsin; koyarız birkaç müzelik türbanlı, turistik çeşni olur... Ama olay öyle değil, yakında başını örtmeyenlere her yerde o...u muamelesi yapma olayları başlar ve bu iş alır başını gider... Çok iyi biliyorlar bu toplumsal dinamikleri ve çok iyi kullanıyorlar ...

ee şuan aynı şeyi laik olan kesim yapıyor dindar kesime....ne apcaz şimdi....?

Yoksa laiklik çağdaş bir bağnazlık mı?

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=645477

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bu adamlar "demokrasiyi" kullanarak "demokrasiyi" yikmayi hedefliyorlar. Bu artik gayet acik. Bunlarin durdurulmasi gerekiyor baska care yok.

ewet durum gayet açık özgürlük istiolar tmm ama kadınların erkekleri azdırmayalım dierekten orasını burasını örtmeleri tamamen saçmalık

Sitelerde Paylaş

başörtüsü yada türban saçmalığı nerden çıktı bilmiyorum ama birkaç yıl öncesine kadar böyle birşey yoktu başlarını örtünce ne oluyor onuda akıllı ve mantıklı bir insanın anlaması mümkün değil ayrıca görüntü kirliğili oluyor ne o öyle alien filmlerindeki yaratıklar gibi kafa arkaya doğru uzuyor

Bu modern çağda bu yüzyılda bunu kendilerine nasıl yakıştırıyorlar anlaşılır gibi değil dünya neredeyse başka gezegenlerde yaşamaya başlayacak bunlar hala yüzyıllar önceki bedevilerin kurallarıyla yaşamaya çalışıyorlar.

Tanrıyı yaratan insan ve yok edecek olanda yine insan

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bilmem hiç gördünüz mü ama akp iktidar olduğundan beri kamu personelinde kapalı kadınlar zaten çalışıyor.Çok değiller ama var.Adım adım amaçlarına ulaşıyolar.Ama elbet bir şekilde dibe vuracaklar işte ozaman o uyduruk bıyıklı adamların aciz konuma düştüklerini hepimiz göreceğiz.

Sitelerde Paylaş
ne kadeşim geleceği görüyormusun ki bunlar bunu ister onu ister...

yobazlık sizin kanınızda var farkında değilsiniz...size ters olan şeyi gericilik olarak görüyorsunuz....ama avrupada americada uzak doğuda inanç özgürlüğü olarak görüyor...demek ortada bir yobaz var ya bu yobaz türkiyedeki bir kesim yada dünyada geri kalan kesim....

saygılar...

kesinlikle ilerigörüşlü olmaya çalışan ve birşeyler yapmaya çalışan insanlardanız " 10 kasımda sap gibi durmaya gerek yok " diyen bir hükümet partisini destekliyenlere karşı güvensizlik sözkonusu testiyi kırmadan tokatı atmak gibi birşey. ( testiyi kırdıktan sonra öldürsen neye yarar ? )

ayrıca önümüzdeki tehlikenin farkında olduğumuzdan dolayı bu kadar dirençliyiz yoksa banane milletin başındaki " Bez Parçası"ndan ?

eğer benim mahrem yerim sayılan saçımı örten o bez kutsalsa " makatımı örten kilot ondan bin kat daha kutsaldır" anlatabildimmi ?

Sitelerde Paylaş
başörtüsü yada türban saçmalığı nerden çıktı bilmiyorum ama birkaç yıl öncesine kadar böyle birşey yoktu başlarını örtünce ne oluyor onuda akıllı ve mantıklı bir insanın anlaması mümkün değil ayrıca görüntü kirliğili oluyor ne o öyle alien filmlerindeki yaratıklar gibi kafa arkaya doğru uzuyor

Bu modern çağda bu yüzyılda bunu kendilerine nasıl yakıştırıyorlar anlaşılır gibi değil dünya neredeyse başka gezegenlerde yaşamaya başlayacak bunlar hala yüzyıllar önceki bedevilerin kurallarıyla yaşamaya çalışıyorlar.

Tüm faşist akımların en önde gelen işlerinden birisi hemen ve acil olarak üniformalanmaktır...

Sitelerde Paylaş

başörtüsü örtmek kadınların akılları sıra namuslarını koruması veya saçlarını kapatması değildir eminim ki çoğu başını örten genç kız-kadın babasının-kocasının zoruyla başını örtüyorlardır burada örtülen saç değil bir zihniyettir ufku görmeyi engelleyen bir kara lekedir sadece

sorgulamadan çalışan karadeniz kadınlarını düşünün çünkü hak aramak onlara öğretilmemiştir..

Sitelerde Paylaş
bence başörtüsü asker ve polis teşkilatı hariç kamu kurum ve kuruluşlarında ve üniversitelerde serbest olmalı.başörtülü bi doktor yada memur olmasında bi sakınca görmüyorum.

ağır yaralı hastaneye gittin ve başörtülü doktor ben bu erkeğe bakmam günah dedi napıcan ? "şükürler olsun kaderimde buda varmış allahım sana kavuşuyorum" dersin kesin.

Sitelerde Paylaş

Demokrasi sinirsiz ozgurluk demek degildir.

Islam yalnizca bir din degil, totaliter (zorlamaci) ve siyasal bir ideolojidir, amac herkesi ve gunluk yasamdaki her unsuru Islamlastirmaktir. Aksi Islam'in tabiatina aykiridir.

Islam ideolojisi temelinde totaliter ve siyasal bir duzen ongordugu icin demokrasiyle bagdasmaz (tipki fasizm ve komunizm gibi).

Islam dininde reform yapilip din kismi korunup, siyasal yapisi yikilmadigi surece demokrasi icin tehlike arzeder. Turban kullanimi, diger dinsel ritueller gibi dinsel alanlarla yani camilerle vs sinirli kalsa sorun cozulecek. Ama siyasal Islam ideolojisi icin sinir yoktur. Amac toplumun butun yasam alanlarini isgal etmektir. Ritueller dinsel amacli degil, inananlar ve inanmayanlar uzerinde siyasal baski amaciyla kullanilir.

Islam dininin ozgurlugu gibi gosterilmek istenen turban, Islami yotetici siniflarinin bilincli ve sistematik cabalariyla Islam ideolojisinin "siyasal uniformasi", "bayragi", yani "simgesi" haline donusturulmustur. Ne yazik ki demokrasiye gercekten inanan cogu bireyin aslinda "ozgurluk" diye algiladigi sey, "siyasi tek tip bir uniforma" giyme ozgurlugudur.

Bu baglamda sokaklarda turban giyip gosteri yapanlarla, 1920-30'larin Almanyasinda kollarina gamali hac pazubanti takip "fasizmin ozgurlunu" savunmak ugruna sokaklara dokulen naziler arasinda pek de bir fark yoktur. O donemde Hitler ve cetesine bu ifade ozgurlugu verildigi icin 2. Dunya savasi cikmis, milyonlarca insan heba olmustur.

Sonuc olarak demokrasi tarihten bu dersleri almak kendi islerligini regule etmek zorundadir. Eli kolu bagli "bakalim demokrasiyi korurlar mi" varsayimiyla bekleyemez. Cagdas demokrasiler masum ozgurluklerle, duzeni istismar eden ve duzene temelde karsi olan ozgurlukler arasindaki ayirimi yapmak zorundadir. Bu ayirimi yapamazsa demokratik duzen yikilir.

post-2726-1206140620_thumb.jpg

Sitelerde Paylaş

Oy verip seçim yaparsan cumhuriyet olur.

Doğru oy verirsen Demokrasi olur.

Demokrasinin var olması, çoğunluğun azınlığın haklarını koruması ile mümkündür. Çoğunluğun azınlığı ezmesiyle, kendini kabul ettirmesiyle değil. Türkiye gibi dış etmenlerin baskısı altında bir ülke için böyle tavizler vermek zordur. Daha çok var türkiyede demokrasiye.

Sitelerde Paylaş
ee şuan aynı şeyi laik olan kesim yapıyor dindar kesime....ne apcaz şimdi....?

Yoksa laiklik çağdaş bir bağnazlık mı?

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=645477

İnsanlık için tehlike olan bir fikir akımının üniforması ile üniformalanmak ve "kıyafet özgürlüğü" kavramları birbirinden ayrılmalıdır...

Sitelerde Paylaş
Arkadaslar deginmek istedigim konu basortusu,

Herseyden once kisaca goruslerimi bildireyim.Bence asil demokrasi ve ozgurluk herkesin diger insanlarin haklarini cignemeden istedigi gibi yasayabilmesidir.Mesela ben modernlesmek istemiyorsam kimse karisamaz.Yada satanist olmak istiyorsam bunada kimse karismamali.Yada basortulu yasamak istiyorsam bunada kimse karismamali.Kisaca herkes istedigi gibi yasayabilmeli.Cunku ancak her kesimin ozgurlukleri bu sekilde korunabilir.Dincininde,Ateistinde,Agnostikinde,Escinselinde vs.vs...

Buraya kadar aslinda cok basit ve zannedersem herkes kabul eder.Peki ulkemizde neden hala bir cok konuda baski ve zorba var?Mesela basortulu bayanlar neden universiteye gidemiyorlar?Ben size sormak istedigim su..Sizce en uygun cozum nedir?Bu bu sekilde gidemez.Bugun ben basortusunden nefret eden bir insan olmama ragmen mantigimla nefret etsem bile saygi duymam gerektigini dusunuyorum.Sunuda biliyorumki bu insanlarin %50 si yobaz olsa bile arasinda bircok genc bayan ne yaptiginin neyi savundugunun bile farkinda degil.Yani arada tamamen kayniyorlar...

Uzun lafin kisasi seriattan nefret eden,basortusunu sevmeyen bir insan olarak buna ragmen bu kadar insanin magdur edilmesini ne olursa olsun mantikli bulmuyorum.AKP nin yaptigi siyasi uc kagitciligida siddetle elestiriyorum.Cunku oy almak icin toplumu siniflara ayiriyorlar.Sizce basortusu serbest birakilirsa bu isin sonu seriata kadar gidermi?Serbest birakilmazsa cozum oneriniz nedir?Yorumlarinizi bekliyorum...

kardeş,

İslam şeriatine göre bayanlarla erkeklerin bir arada çalışmalarının haram olmasından ötürü soruyorum size? Madem şeriatınıza aykırı peki öyleyse neden o yeşil ördek misali sıkmabaşlar üniversite kapılarını aşındırmakta?Bu kızlar mezun olunca yüzde doksanı erkeklerle beraber çalışacağına göre??

müslümanların verebileceği tek şey= KARANLIK!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...