Jump to content

Ateist'in Yaşama İsteği Kalmazsa Ne Olacak !?

Recommended Posts

Ölmek isteyen gitsin ölsün.Bunu anlatarak ne yapmaya çalışırlar anlamam.

Kendi kendine düşüne bilirsin tabi.Ama sağda solda ''ben intihar edecem bana bişey verin, boşluğuma bişey sokun'' diye ağlamak tam şerefiszlik.Sonra da ''sizde bi b.k yok, hepiniz malsınız ben sizin gibi olsam intihar derim çünki benim kafam'' lafları sarfederler.En başta hiç düşünmemiştir aslında.

Benden intihar eylimli kişiliklere %100 destek.hayatınızın sonuna kadar insanlara ağlyıp dert yanacağınıza hemen bugün beyninizi dağıtın.

Birkaç kişi kaldıramıyor diye gerçekler çarpıtılamaz.Bikaç değersiz hayat dayanamayıp sona erecek diye gerçekliği açıklamaktan kaçınılamaz.Adamların derdi şu ''ateizm bize ağır geliyor en iyisi tarihe gömelim''--sizin gebermeniz başta kendiniz olmak üzere tüm isanlığa faydalı olur.

işte gerçek müslüman böyle nefret dolu, saygısız,kana susamış, katil ruhlu sapık olur...

:lol: :lol: :lol:

Müslüman dediğin zat en açık sözlü gerçek ateist olur kendisi :lol:

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

adam intihar edcem dememiş napmam lazım ateistin dayanagı ne olsun böle böle oldu eger çözüm öretemessem son care intihar olcak diyor

Nihil senin kafanı kuma sokarım sesin cıkmaz saygılı ol insanları dinlemeyi sıkıntılarına yardımcı olmaya bak herşey dinle alakalımı lan adam intihar diyor sen ne diyon sıradan bişeymi sanıyon sen bu intihar işini

nihil sen müslümanmısın müslümansan insanlara sana böyle yardımcı olmanımı ögrettiler

Sitelerde Paylaş
adam intihar edcem dememiş napmam lazım ateistin dayanagı ne olsun böle böle oldu eger çözüm öretemessem son care intihar olcak diyor

Nihil senin kafanı kuma sokarım sesin cıkmaz saygılı ol insanları dinlemeyi sıkıntılarına yardımcı olmaya bak herşey dinle alakalımı lan adam intihar diyor sen ne diyon sıradan bişeymi sanıyon sen bu intihar işini

nihil sen müslümanmısın müslümansan insanlara sana böyle yardımcı olmanımı ögrettiler

Müsliman filan değilim.(bide bu çıktı) Sizde gerçekleri göremiyorsunuz adamların yardıma filan ihtiyacı yok boş laf yapıyorlar.Bunların götü yemez intihara filan.Bunlar tırnağını kesmeye kıyamaz.Bu şekilde ateistlerin ne boş yaşadıklarına laf vurmaya çalışıyolar akıllarınca.

Sizde enayi gibi yardım ettiğinizi sanıyorsunuz.Konu iintihar olunca (eğer ciddi ise tabi) kişiye kendinden başka kimse yardım edemez.

Sitelerde Paylaş
Daha güzel açıklanamazdı :D hep anlatır dururum

Nasılsa en sonunda bir hiç olacaksın

Bu sıkıntılara acılara neden katlanıyorsunki

Ya bir an önce sonsuz huzura!!! kavuş

yada duygusallığı bırakıp hayatı ciddiye almadan kafanın estiğini yap

tyler sanmıyorum bu arkadaş ateist olsun..sanki başka bişeyler var gibi işin içinde :)

Sitelerde Paylaş
katılıyorum...cennetteki huriler müthiş bir mistik ve manevi güç katacaktır...kendine serum bağla, 5 vakit namaz kıl hergün, sonra gelsin huriler..

Huri mantığını kafandan atamadığın içindir sanırım .ölmeden dünyada sahip olamadığın sebeptendir ki rediyorsun.yazık insanın fikri neys zikride odur.unut hurileri sana huri muri yok :D

tarihinde Mutmain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burda aslında dindarların özünde nekadar boş insanlar olduklarını görüyoruz. Onalrında intihar etmemek için tek nedenleri 'yaşamak zorunda olmaları' cehenem korkusu sadece.Ellerinden dinlerini de aldığınızda özünde hiç olan bu isanlar yaşayamıyor bile ters çevrilmiş tosba gibi boş boş çırpınıp geberirler.

Bide kendi sefilliklerinden doğan ateizmin intiharın yolunu açtığı yönündeki boş kanılarını propaganda malzemesi yapmazlarmı...

saçma dogmalarından başka hiçbirşeyleri olmayan boş insanlar.ateizme saldırıyorlar çünki gerçeklerin yüzlerine vurmasıdan korkuyorlar, kendilerini öldürmek isteyip de öldüremiyecek oldukları için korkuyorlar.

Sitelerde Paylaş
Bir ateist de bir dindar da duygusal zayıflıklar yaşayabilir.

Bunda anormal bir durum yok.

Anormal olan ateist olan birinin hayatı anlamsız bulduğu düşüncesini din merkezli düşünce sistemiyle elde etmiş olmasıdır.

Böyle birşey olmaz.

Hayat anlamsızsa anlamsızdır ve bunun nedeni ateizm ya da teizm, ya da başka bir şey değildir

Ateist birinin dinle işi olmaz, yaşadığı duygu ve durumları "bir de din ne diyor, nasıl değerlendiriyor bakalım" diyerek değerlendirmez.

Bu arkadaş ya eteist değildir, ya da dalga geçmektedir.

Üstelik gerçekten intihar etmek isteyen ve buna karar veren biri kimseyle paylaşmaz.

Paylaşıyorsa eğer niyeti yoktur, dolayısıyla tehlike de yoktur...

Tamamen katılıyorum çok yerinde bir tespit.

Sitelerde Paylaş

Başlığı açan arkadaş müslüman olsa ne farkeder? Farzedin ki gerçekten bir arkadaşınız var ve intihar etmeyi düşünüyor. Garip garip yorumlar yazılıyor, yok intihar edecek söylemezmiş, yok duygusallığa yer yokmuş.

İntihar etmeye niyetli kişi bu eylemini söylüyorsa yardım çağrısında bulunuyordur. "İntihar etmez " diyemezsiniz, bu açık bir yardım çağrısıdır.

Bu başlığı bile tartışmalara çevirdik, başlığı açan arkadaştan özür diliyorum.

Yaşamak güzel kardeşim , seks için bile yaşanır yav :) Ama dağıt kafanı , mekan değiştirebiliyorsan değiştir. Dinle ateizmle alakası yok durumunun, bir çok insan hayatının kötü dönemlerinde umutsuzluğa kapılabilir.

Yaşamak güzel be kardeşim, lüfer yemek için bile yaşanır bu hayat.

Sitelerde Paylaş

Her zamanki gibi intiharı zayıflık olarak görenler var, intihar zayıflıktır diyen birisi intihar üzerine düşünmemiş ve sorgulamamıştır.

İntihar etmek zayıflık değil tam tersine iradenin yaşama isteğine boyun eğmemek ve güçlü olmaktır. Bu yüzden intihar her babayiğit’in harcı değildir.

İntihara zayıflıktır diyenler kendilerini öldürmeyi isteyip buna cesaret edememişlerdir ve intihar edenleri içten içe kıskanıyorlardır.

Sitelerde Paylaş
Yahu bir ateistin yaşama isteği biterse artık ne için yaşar. Ne yapar bu adam??

Bir ateistin yaşama isteği biterse, "yaşamaisteğibitmişbirateist" olarak yaşamaya devam eder.

Sevgili dostum, anladığım kadarıyla bir ateist olmayı başarmışsın ama, bir teist gibi kendini (yani insanı), "evrende yaratılan en mükemmel canlı" olarak görmeye devam ediyorsun.

Sana kazık atan dostun (?), intihar etmeyi düşünecek kadar "dostuna kazık atmanın utancı"nı yaşıyor mu ki, sen intiharı düşünecek kadar o kazıktan etkileniyorsun?

Uzun uzadıya konuşmayı gereksiz görüyor, seni determinis düşünmeye davet ediyorum. Hem kek de yaptım, yanında iyi gider:)

Sitelerde Paylaş

İmana gel ! Cübbeli imana gelen ilk 3 kişiye İzmir Hiltonda rüya gibi bir tatil vaad etmiş. Kap o tatili, kendini toparla, yaşam gücün yerine gelsin, sonra yine ateist olursun, ne olacak canım?

Ateistlere yüklenmek için güzel bir taktik doğrusu. Kendini ateist gibi tanıtıp sonra da ben yaşama isteğimi kaybettim dümeniyle ateistlerin nasıl da zayıf olduklarını göstereceksin aklın sıra. Ateist adam dibe bile vursa, tutunacak dal olarak iman denen o safsatalara dönmez. Git bi hocaya okut kendini o zaman.

Bu yazdıkların gerçek mi numara mı bilmiyorum ama, sen gerçekten ateist olsaydın, yeniden dine sarılma seçeneğini asla düşünmez, ilk olarak bir psikoloğa gitmeyi düşünürdün.

Sitelerde Paylaş
Her zamanki gibi intiharı zayıflık olarak görenler var, intihar zayıflıktır diyen birisi intihar üzerine düşünmemiş ve sorgulamamıştır.

İntihar etmek zayıflık değil tam tersine iradenin yaşama isteğine boyun eğmemek ve güçlü olmaktır. Bu yüzden intihar her babayiğit’in harcı değildir.

İntihara zayıflıktır diyenler kendilerini öldürmeyi isteyip buna cesaret edememişlerdir ve intihar edenleri içten içe kıskanıyorlardır.

kesinlikle katılıyorum. Zayıflar yapamadıklarından zayıf işi derler buna... İntihar a bir tarafı yemeyip güçlüyüm ayaklarına yatmaktır... İntihar kadar zor şey kolay koaly bulunmaz... Cesaret ister.. Her ne kadar her şeyiinizi kaybetseniz de ölümden korkmasanız da.. Çok zordur

Sitelerde Paylaş
kesinlikle katılıyorum. Zayıflar yapamadıklarından zayıf işi derler buna... İntihar a bir tarafı yemeyip güçlüyüm ayaklarına yatmaktır... İntihar kadar zor şey kolay koaly bulunmaz... Cesaret ister.. Her ne kadar her şeyiinizi kaybetseniz de ölümden korkmasanız da.. Çok zordur

Biraz düşünürsen kendinle olan çelişkiyi yakalarsın. Bir insanı intihar etmeyi düşündürecek kadar büyük dertlere göğüs germek ve onlarla mücadele etmek mi zordur, yaşama son verip mücadeleden kaçmak mı zordur?

Hayat başlı başına bir savaştır. Demek sen bir savaşa girdiğinde düşmanın ezici üstünlüğü karşısında (senin deyiminle savaşmayı bir tarafın yemeyecek ve) hemen beyaz bayrak açacak veya "düşman eline geçmektense" deyip kafana namluyu doğrultacaksın. Oysa cesaret, kafana doğrulttuğun o namludaki son kurşunla dahi "bir düşmanı daha yok edebilir miyim" diyebilmektir.

Seneca'nın bir sözünü hatırlatmak isterim: "Yüreği yılmadan düşen, dizleri üzerinde savaşır" Eh, bu da senin deyiminle "bir taraf" ister!

Sitelerde Paylaş

kendisi müslümandır. rumuzu da "ennihil" yani "el nihil" idi kısalttı. anlamı da "islamın şerefine mashar olmuş müslüman arı sürüsü".

XD

Sitelerde Paylaş

İntihar, edinilceye kadar cesaret işi edildikten sonra ise zayıflık işidir.

İntihar edecek kişiler intihar edeceklerini yakınlarına söylemez dediler bu başlıkta ki bu yanlış bir bilgidir.

Çünkü söylerler. Önceden bunu söylemelerinin altında çevresine acı vererek gitmek yatıyor olabilir.

Son olarak ateizmi teizmle karşılaştırarak dünyaya bakış açını yansıtmışssın ki bu yanlıştır çünkü iki ayrı uçtur ki karşılaştırıp kendini bu yolla üzmen çok yanlış. Seni pek tanımıyoruz ancak eğer gerçekten ateistsen zaten zamanında yolunu çizmişssin teizme göre ateizm veya ateizme göre teizm karşılaştırarak terazi oturtutrma.

Yalnız başlık sahibi arkadaşım senin hiç mi yakının yok da bunu foruma anlattın?

Dostundan kazık yemiş biri olarak dostunu cezalandırmayı düşünmüyor musun da gidiyorsun?

Çaresizlik çare değildir

Ölüm de kurtuluş değildir.

Hayatın anlamı nedir? Bunu düşün...

Hayatım nasıl yeniden anlam kazanır? Bunu da bir düşün...

Ve bu düşündüklerini bir kağıda yaz 1 hafta sonra gel bu başlığa neler yazdığını aktar buraya, yeniden konuşalım.

Şimdilik esenkal.

Barısarock.......

Sitelerde Paylaş
Biraz düşünürsen kendinle olan çelişkiyi yakalarsın. Bir insanı intihar etmeyi düşündürecek kadar büyük dertlere göğüs germek ve onlarla mücadele etmek mi zordur, yaşama son verip mücadeleden kaçmak mı zordur?

Hayat başlı başına bir savaştır. Demek sen bir savaşa girdiğinde düşmanın ezici üstünlüğü karşısında (senin deyiminle savaşmayı bir tarafın yemeyecek ve) hemen beyaz bayrak açacak veya "düşman eline geçmektense" deyip kafana namluyu doğrultacaksın. Oysa cesaret, kafana doğrulttuğun o namludaki son kurşunla dahi "bir düşmanı daha yok edebilir miyim" diyebilmektir.

Seneca'nın bir sözünü hatırlatmak isterim: "Yüreği yılmadan düşen, dizleri üzerinde savaşır" Eh, bu da senin deyiminle "bir taraf" ister!

Hayat neyin savaşıdır, siz yaşarken ne ile savaşıyorsunuz?

Madem intihar etmek korkaklıktır, o zaman yüksek bir binanın tepesine çıkın ve sarkın, görün yaşam mı ölüm mü daha ağır basıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...