Jump to content

kuran allah'ın sözleridir diyenler..

Recommended Posts

ne alakası var nihil

pozitif bilime yapılan bir atıftır bu ayetin bu yönü. İnsan basit bir spermden yaratılmış ve donanımlı bir insan halini alıyor ancak ne yaparsa yapsın doğa de, metafizik güç de, nasıl adlandırırsan adlandır acziyetini ve inkarını anlatıyor diğer açılımı ayetin....

:lol: :lol:

Pozitif bilim ha?

Bilinmesi bukadar basit birşeyi bilmek mucize midir?--Bunu soruyorum.

''Çok su içiersen ishal olursun''--Bu da bilimsel bir sözdür... :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslümanlarin Allah hakkinda düsüncelerini ve bilgilerini okuyunca hayretler icersinde kaliyorum. Suan sizlere kafami sallayip hayret etmekden baska yazicak birsey bulamiyorum. Insanin aklinin nekadar önemli oldugunu birkez daha farkediyorum, ve dine kendini verirken bazi insanlar aklini bir kenara biraktigini görmek beni üzüyor.

Inanmayin diyen yok, inaninda, birazda aklinizi calistirin, eskiden aptalca putlara inanlardan farkiniz yok sizlerin.

Lütfen kimse üstüne alinmasin.

Sitelerde Paylaş
YASİN SURESİ

66 Dilesek, gözlerini siler, onları elbette kör ederiz. O zaman yola koyulmak isterler ama nasıl görecekler?

İnsana verilen iradeye atıf...

68 Kimi uzun ömürlü kılarsak, onu yaratılışta gerisin geri çeviririz. Hâlâ akıllarını işletmiyorlar mı?

İhtiyarlıkta insanın durumuna atıf.....

77 Görmedi mi insan, kendisini bir spermden yarattığımızı! Bir de bize açık bir hasım kesilmiştir o.

Ateistlerin durumu:)

Where is the egg ?

Sitelerde Paylaş
Where is the egg ?

Sevgili Andromeda:

Gereksiz bir soru ama 2. kez soruyorsun bari ben cevap vereyim. O kadar bilimsellikten bahseden kimse cevap vermiyor. Sende çok iyi biliyorsun ki, döllenmeyen bir yumurta tek başına bir işe yaramıyor, yumurta olmadan da sperm bir işe yaramıyor. Bunu söylemeye gerek yoktu ama ille de söylettin. Orda sperme yapılan atıf basitce su diyelim buna, canlılığın olmazsa olmazıdır, buna vurgu vardır.

İlle de hala yumurta nerde diye sorarsan, ben de sabah kahvaltı da yedim derim ki, bu da senin sorun kadar mantıklı bir cevaptır...

Sitelerde Paylaş
abı bende su muslumanlara dınlerıne yakısır bır soru yumurtamı tavuktan cıktı tavukmu yumurtadan ey muslumanlar sız bunu cozun bır yaw:D:D

Bu soruda sürekli varolan bir dönüşüme işarettir....

Ama ben senden hala diğer yazdığım önermelerime cevap vermeni bekliyorum, iletilere baştan bakarsan göreceksindir....

Sitelerde Paylaş
Sevgili Andromeda:

Gereksiz bir soru ama 2. kez soruyorsun bari ben cevap vereyim. O kadar bilimsellikten bahseden kimse cevap vermiyor. Sende çok iyi biliyorsun ki, döllenmeyen bir yumurta tek başına bir işe yaramıyor, yumurta olmadan da sperm bir işe yaramıyor. Bunu söylemeye gerek yoktu ama ille de söylettin. Orda sperme yapılan atıf basitce su diyelim buna, canlılığın olmazsa olmazıdır, buna vurgu vardır.

İlle de hala yumurta nerde diye sorarsan, ben de sabah kahvaltı da yedim derim ki, bu da senin sorun kadar mantıklı bir cevaptır...

Kafanı çöl kumundan çıkart.

Orda sperme yapılan atıf .... erkeğin kadına üstün olduğunu, kadının erkekten gelen fetüsü yaşatmaya yarayan bir kap'tan başka bir şey olmadığını vurgular.

Sitelerde Paylaş
bi arkadaş, evrenin 7 kat olduğunu yazmış.. yıldızlar ilk kat..

sen yıldızları bir katmanmı sanıyorsun? aynı hizada mı sanıyorsun?

o yıldızlar git git bitmez, biliomusun...

Hem uzaybilimde 7 kat gök diye bir ifade kullanılmaz,yanlış bir ifadedir.Dünyadan aya baktığımızda ay yukarıda gözükür,aydan dünyaya baktığınızda dünya üsteymiş gibi gözükür. Uzayda ki yıldız,gezegen ve novalara kuranda kandil adı verilmiş ''biz geceleri size ışık olsun diye göğü kandillerle donattık'' der kuran.Bilimselliğe bakın,açıklamaya bakın,sanki çocuk kandırıyor.

Sitelerde Paylaş

Orda sperme yapılan atıf .... erkeğin kadına üstün olduğunu, kadının erkekten gelen fetüsü yaşatmaya yarayan bir kap'tan başka bir şey olmadığını vurgular.

Selam

Senin anneni bir kap olarak algılaman başka kadınları bağlıyor olamaz değil mi?

Sitelerde Paylaş
Selam

Berguzar, hic kimsenin annesini bu tur tartismalara karistirma bu bir.

Ikincisi, gezgin'in soyledigi sey Islam'in kadinlari kap olarak gordugudur. Erkegin ustunlugu kuran'da surekli vurgulanan bir temadir.

Sitelerde Paylaş
Bu soruda sürekli varolan bir dönüşüme işarettir....

Ama ben senden hala diğer yazdığım önermelerime cevap vermeni bekliyorum, iletilere baştan bakarsan göreceksindir....

abı ıletılerınde pek bısey yok ama ılla bır cevap beklersen

bılım bır sey buluyor sonra kuran dıyor bak bende yazıyordu ne sende yazıyor bır yerınızden ufuruyorsunuz ama ......................

Sitelerde Paylaş
Sevgili Andromeda:

İslamda kadın tarladır; çocuk erkeğin suyundan olur...

Sitelerde Paylaş
:lol: :lol:

Pozitif bilim ha?

Bilinmesi bukadar basit birşeyi bilmek mucize midir?--Bunu soruyorum.

''Çok su içiersen ishal olursun''--Bu da bilimsel bir sözdür... :lol: :lol:

Burdaki bilim, çok su içersen ishal olduğun değil, çok su içtiğinde seni ishal eden sisteme bir bak tır...

bi arkadaş, evrenin 7 kat olduğunu yazmış.. yıldızlar ilk kat..

sen yıldızları bir katmanmı sanıyorsun? aynı hizada mı sanıyorsun?

o yıldızlar git git bitmez, biliomusun...

Bilim dediğimiz şey diyelimki bu ilk kat, neye göre nasıl katsa o da belli değil, yani daha orda, onun sonuna varmış değil....

Berguzar, hic kimsenin annesini bu tur tartismalara karistirma bu bir.

Ikincisi, gezgin'in soyledigi sey Islam'in kadinlari kap olarak gordugudur. Erkegin ustunlugu kuran'da surekli vurgulanan bir temadir.

Ben inanan biriyim ve gezgin inandığım için bu cümleyi kuruyor, benim annem de inanan biriydi, şimdi benim annem gezginin söyleminin dışında mı? (Yoksa burda bırakın sizi, hele ki annelere asla bir saygısızlık söz konusu değildir, lütfen konuyu buraya çekmeyelim)

abı ıletılerınde pek bısey yok ama ılla bır cevap beklersen

bılım bır sey buluyor sonra kuran dıyor bak bende yazıyordu ne sende yazıyor bır yerınızden ufuruyorsunuz ama ......................

Sana önermelerim peygamberin cinsel hayatı ile ilgili konuda yazdıklarında var, oraya bak diyorum sana...

İslamda kadın tarladır; çocuk erkeğin suyundan olur...

Birinin tohum, birinin tarla olması birini diğerine üstün mü kılar, yoksa aradaki bağlantı ve farklılığa bir atıfmıdır? Ama şu tesbitin doğru, su, hayatın yani canlılığın olmazsa olmazı.... Yalnız canlılık için su tek başına yetmez bunu da biliyoruz değil mi?

Sitelerde Paylaş

Selam

.....

Ben inanan biriyim ve gezgin inandığım için bu cümleyi kuruyor, benim annem de inanan biriydi, şimdi benim annem gezginin söyleminin dışında mı? (Yoksa burda bırakın sizi, hele ki annelere asla bir saygısızlık söz konusu değildir, lütfen konuyu buraya çekmeyelim)

Bunu söyleyen ben değilim.

Kuran.

Yoksa Kuranda yazanı anlamıyor musun?

Belki okumadın.

Ya da anlamını anlamadan arapça "okudun".

Kuranda, kadın nedir:

- mal

- erkeğin spermini yerleştirdiği bir kap

- erkeğin sürdüğü bir tarla

....

----

"Birinin tohum, birinin tarla olması birini diğerine üstün mü kılar, yoksa aradaki bağlantı ve farklılığa bir atıfmıdır?"

demişsin.

Bunu sen bir "farklılığın vurgulanması" olarak algılıyorsan, senin bileceğin iş.

.

Sitelerde Paylaş
Bunu söyleyen ben değilim.

Kuran.

Yoksa Kuranda yazanı anlamıyor musun?

Belki okumadın.

Ya da anlamını anlamadan arapça "okudun".

Kuranda, kadın nedir:

- mal

- erkeğin spermini yerleştirdiği bir kap

- erkeğin sürdüğü bir tarla

....

----

"Birinin tohum, birinin tarla olması birini diğerine üstün mü kılar, yoksa aradaki bağlantı ve farklılığa bir atıfmıdır?"

demişsin.

Bunu sen bir "farklılığın vurgulanması" olarak algılıyorsan, senin bileceğin iş.

.

Bana en yakın olanınız takvaca üstün olanınız diyor Allah ve buradan nasıl çıkartabiliyorsunuz ki erkek kadından üstündür. Tabi ki farklılığa bir atıf. Nasıl siz Tanrıyı bilinemez olarak yorumluyorsunuz ya da başka birşey, kanıtınızda zaten bu bilinememezlik ve yok diye bu bilinememezlikten yola çıkıyorsunuz. Bir bilinememezlikten yola çıkıp yok diyen bir kafa ancak bu kadar anlar diyorum....

Sitelerde Paylaş

Dünyada arastirmalar devam ediyor iyiki, kurana inanan ve kuranda yazilanlarla kalmamisiz, yoksa dünyada, aptallardan baska insan yasamazdi, kadindan kendini üstün gören bir erkek, zaten kurandaki gibi geri kalmis bir insandir,

kadini bu sekilde asagliyan, ve bunuda bugünümüzde normal gören bir insan, bilimden disarda yasiyan bir insandir.

Ve bukadar basitce yazilan bir kitabin Allahtan geldigini inanan bir insanin, nasil bir mantiga sahip oldugunu düsünmek bile gerekmez. Ben bir Anneyim ve bir kadin olarak erkeklerin hakkinda ne düsündügümü size söylemek istiyorum, eski erkekler kadinlarin aklindan korkan insanlardi, cok akilli, bu zamanda doktor diyebilcegimiz kadinlarimiz, bitkilerle insanlari iyilestiren, ozamanlarda dolunayin bitkilere olan özelligini bile bilen kadinlar, cadi diye yakiliyordu, tek sebebi, ilerlemis bir akilla insanlarin birsey yapamamasiydi, üstelik korku veriyordu insanlara, özellikle erkeklere, bir düsünün hangi dini bir kadin yaratti ve kactane peygamber geldi kadin diye, kadin akilli ciktiginda hemen yakmanin daha iyi ldugunu düsündüler, yeterki erkekten üstün cikmasin, kadin kendini koruyamaz haldeydi vucud gücüyle, kadinlarin akli yüzünden korkan erkekler, kuran gibi dinlerde kadini hep zayif düsürmeye erkegin üstün cikarmaya ugrastilar, yeterince aptallarda böyle yasamaya devam ediyor, hatta bazi kadinlarimiz bile bu durumu hala kabul etmekdedir.

"Kedi erisemedigi ete mundar dermis" umarim bu atasözü böyle düsünen erkekleri düsündürür.

Bir kadini kücük gören erkek, annesini nasil görüyor?

Herkesin birbirine ihtiyaci var, saygi ve sevgiye karsilik saygi ve sevgi alirsin, karisini tarla gibi gören erkegin, karisiyla olan hayatini merak ediyorum.

Arkadaslar lütfen yazdiklarimi kimse üstüne alinmasin

Sitelerde Paylaş
Bana en yakın olanınız takvaca üstün olanınız diyor Allah ve buradan nasıl çıkartabiliyorsunuz ki erkek kadından üstündür.

biz demiyoruz her şeyi yarattığını sandığın allahın diyor kuranda..

bir ayetinde kadını; atla, davarla bir tutuyor..

atı, davarı, kadını erkek için yarattığını söylüyor..

bir ayetinde iki kadının şahitliğinin ancak bir erkeğe eşit olduğundan bahsediyor..

bir tanesindede erkeğin karısını dövmesine bile izin veriyor..

bu ayetlerden sadece birini allah'ın göndermiş olabileceğini mantıklı bir şekilde izah edebilir misin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...