Jump to content

Bir Kadın Nasıl Şeriatı Savunabilir?

Recommended Posts

>>> Bu şeriattan neyi kastettiğine bağlı, detaylı konuşabiliriz istersen.

Zor bir şey yok..

Basit bir tek noktadan başlayabiliriz.

Kocana koşulsuz itaat etmeyi, kocan itaat etmeyeceğinden şüphelenirse, seni bir temiz dövmesini kabul edermisin?

Kızının -varsa- bir adamın 4. karısı olmasını kabul eder misin?

Kadına kuranda kocanıza koşulsuz itaat edin mi diyor anibal, eğer senin anladağın anlamda itaat edin deseydi Tanrı, bakara-222 kuranda asla yer almazdı. İtaat etmezlerse dövün mü diyor, erkek egemen toplumun, erkek egemen ulemasının zihniyeti bu.

Kızım yok, olsaydı o kendi rızası ile bir adamın 4. karısı olmasına müdahele edermiydim bilmiyorum, ama ben cevaplayım, ben kimsenin bırak 4., 2. eşi bile olmam, ama bu kuranda çok evliliğe ruhsat vermiyor anlamında değildir. Kişilerin tercihlerine biz müdahale edemeyiz, kaldıki yasa koyucu sınırı belirtmişken.

İsterseniz bunu islam forumlarında tartışın, olduğunu iddia edenler varda burada tartışmaktan daha hayırlı olur gibime geliyor..

kaç çeşit şeriat var?? ben İslamcıların savunduklarını kastederim tabiiki...onlar güçlü şuan...

İslamcıların savundukları şeriat sistemi kuranın ruhuna uygun değildir.

Sitelerde Paylaş

>>> Kadına kuranda kocanıza koşulsuz itaat edin mi diyor anibal, eğer senin anladağın anlamda itaat edin deseydi Tanrı, bakara-222 kuranda asla yer almazdı. İtaat etmezlerse dövün mü diyor, erkek egemen toplumun, erkek egemen ulemasının zihniyeti bu.

Aynen öyle diyor sevgili Berguzar.. Bakara 222'deki aybaşı mevzusu bu konuları bağlamaz..

>>> Kızım yok, olsaydı o kendi rızası ile bir adamın 4. karısı olmasına müdahele edermiydim bilmiyorum, ama ben cevaplayım, ben kimsenin bırak 4., 2. eşi bile olmam, ama bu kuranda çok evliliğe ruhsat vermiyor anlamında değildir. Kişilerin tercihlerine biz müdahale edemeyiz, kaldıki yasa koyucu sınırı belirtmişken.

Yasa koyucu, kuran olunca, bugünkünü koyduğu yasa güme gider..

Anlaışlan o ki, sen şeriat filan bilmem, istemem diyorsun.. Kafir, mürted, münafık seni, katlin vacip senin.. Yüce peygamber efendiniz boşuna dememiş, cehennem erbabının çoğu kadın diye...

Sitelerde Paylaş
>>> Kadına kuranda kocanıza koşulsuz itaat edin mi diyor anibal, eğer senin anladağın anlamda itaat edin deseydi Tanrı, bakara-222 kuranda asla yer almazdı. İtaat etmezlerse dövün mü diyor, erkek egemen toplumun, erkek egemen ulemasının zihniyeti bu.

Aynen öyle diyor sevgili Berguzar.. Bakara 222'deki aybaşı mevzusu bu konuları bağlamaz..

>>> Kızım yok, olsaydı o kendi rızası ile bir adamın 4. karısı olmasına müdahele edermiydim bilmiyorum, ama ben cevaplayım, ben kimsenin bırak 4., 2. eşi bile olmam, ama bu kuranda çok evliliğe ruhsat vermiyor anlamında değildir. Kişilerin tercihlerine biz müdahale edemeyiz, kaldıki yasa koyucu sınırı belirtmişken.

Yasa koyucu, kuran olunca, bugünkünü koyduğu yasa güme gider..

Anlaışlan o ki, sen şeriat filan bilmem, istemem diyorsun.. Kafir, mürted, münafık seni, katlin vacip senin.. Yüce peygamber efendiniz boşuna dememiş, cehennem erbabının çoğu kadın diye...

Niye bağlamasın, bugün kadınlar hayızlı iken bir sürü erkek karşı cinsle ilişkiye girmiyor mu, ya da kadın ile erkek bile isteye ya da zorla ters ilişki yaşamıyormu? Kaldıki erkek her durumda seks yapmak ister. Buna istinaden bende diyorumki kuran kadının erkeğe koşulsuz itaat etmesini emrediyor olsa idi bakara 222 olmaz idi diyorum.

Niye bugün güme gitsin ki, o sadece bir ruhsattır, dileyen kullanır, dilemeyen kullanmaz. Ben kullanmıyorum diye kullanana hadi ordan deme hakkım varmıdır. Bana katli vacip diyen bir ateist daha oldu, ne güzel:)

Sitelerde Paylaş
İslamcıların savundukları şeriat sistemi kuranın ruhuna uygun değildir.

Sn Bergüzar,

Madem kuranın ilkelerine aykırı, peki bu şeriatçılar neyi savunuyor o zaman.

Bu durumda şeriatçılar kendi kafalarına göre davranırken kuranı örnek almıyorlarmı, peki o zaman kuran neden bunlara bu fırsatı veriyor.

Bunlar kendi kafalarına göre davranırken allah neden müdahale edemiyor. ( şühsesiz onu koruyacak olan biziz diyor ama koruyamıyor )

???????????????

Sitelerde Paylaş
Sn Bergüzar,

Bu durumda şeriatçılar kendi kafalarına göre davranırken kuranı örnek almıyorlarmı, peki o zaman kuran neden bunlara bu fırsatı veriyor.

Bunlar kendi kafalarına göre davranırken allah neden müdahale edemiyor. ( şühsesiz onu koruyacak olan biziz diyor ama koruyamıyor )

???????????????

İslam maalesef bugün emperyalizme büyük oranda hizmet eder duruma düştüğünden sevgili erosa.

İnsan egosuna yenik düşer maalesef ve bu egosu sonucu insanlık bugünkü bu noktadadır. Kendi kafalarına göre davranırkende işte bu yenik düştüğü egosuna karşı kuranı referans alıyorum der. Arabistana bakalım, kuran salat ile birlikte zekatı sürekli zikreder, zekat nedir, ihtiyacından fazlasını derhal ihtiyaç sahibine ulaştır, ama öylemidir, altından yapılmış wc lere yaparlar pisliklerini, yılda bir kezde uydurmuşlardır 1/40 oranında uyduruk bir oran, bulurlarsa bir fakiri eline tutuştururlar ve kurana uygunum derler.

Allah polismi herkese müdahele etsin, herkese müdahale etseydi nerde kalırdı imtihanın amacı. Sünnettullah dediğimiz onun yasaları vs değişmez.

Sitelerde Paylaş

>>> Niye bağlamasın, bugün kadınlar hayızlı iken bir sürü erkek karşı cinsle ilişkiye girmiyor mu, ya da kadın ile erkek bile isteye ya da zorla ters ilişki yaşamıyormu? Kaldıki erkek her durumda seks yapmak ister. Buna istinaden bende diyorumki kuran kadının erkeğe koşulsuz itaat etmesini emrediyor olsa idi bakara 222 olmaz idi diyorum.

Tam tersine berguzar..

Söz konusu olan cinsel ilişki ise, şart olan, olması gereken kadının bunu istemesidir. Kadın hayızlı iken de bunu isteyebilir, ters ilişkide isteyebilir, bu onun tercihidir, arzusudur. Bu şekilde "hayızlı iken yatağa girmeyin" lafı, hayızlı değil iken kadının kendi isteği değil, erkeğinin istediği zaman ilişkiye girmek zorunda olduğunu gösteren en önemli kanıttır. Kadın, erkek her istediğinde vermek zorundadır. Muhammedde, aman o zaman bunlar mundar olurlar, onlarla hayızlı iken yatmayın demektedir. Kadına sorulan bir şey yoktur ve kadın erkeğine itaat etmek zorundadır. Öyleki, hayızlı iken (ki bir çok kadından hormonlar bu noktada tavan yapar, azarlar) ilişkiye girmesi bile yasaklanmış olur, aptalca bir şekilde..

>>> Ben kullanmıyorum diye kullanana hadi ordan deme hakkım varmıdır. Bana katli vacip diyen bir ateist daha oldu, ne güzel:)

Bu bir ruhsat değildir. Dahası ruhsat neden vardır? Laf olsun diye mi verilir? Sizi nasıl böyle kandırdıklarını anlamış filan değilim.

Senin bir "içki satış ruhsatın" var mı? Senin bir "Silah taşıma ruhsatın" var mı? Ruhsat, eyleme dönüştürülmek üzere vardır. Hiç kimseye laf olsun diye ruhsat verilmez. Kocaya karısını dövme ruhsatı verilmiştir ki, her defasında gidip ulemaya danışması gerekmeden karısını dövebilsin. Bu kadar açık bir şeyi "amanda o sadece bir ruhsat" diyerek yok saymanız abesle iştigaldir.

Buyur, şeriat olduğunu farzet ve kocan seni eşek sudan gelene kadar döverse kime ne demeyi düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş
Sn Bergüzar,

???????????????

aynen. Madem şeriatın kuranda yeri yok o zaman dünya üzerindeki çoğu müslüman yoldan çıkmış, islamiyeti değiştirmişler. Peki tarihteki örneklerine bakınca helal olması gerekmez mi ? İsrailoğulları gibi lanetlemesi gerekmez mi tanrının? İslamiyet uğruna masum insanları öldürülürken allah neden bir şey yapmıyor? İslamiyetin yobazlaşması yeni değilse neden şimdiye kadar yobazlaşan islami bir devlet helak olmadı ?

Sitelerde Paylaş
Allah polismi herkese müdahele etsin, herkese müdahale etseydi nerde kalırdı imtihanın amacı. Sünnettullah dediğimiz onun yasaları vs değişmez.

Sn Berguzar

Allah 125 bin peygamberi ile ne yapmaya çalışıyor, insanlara doğru yolu göstermeye çalışıyor, ama gel gör ki bu işte başarılı olamıyor. Demekki allahın şeriatı veya sünnetullahı nın yasaları başarısız. Başarısızlık ise allaha yakışmayan bir sıfat olduğuna göre ne şeriat var ne de din.

Sitelerde Paylaş
Sn Berguzar

Allah 125 bin peygamberi ile ne yapmaya çalışıyor, insanlara doğru yolu göstermeye çalışıyor, ama gel gör ki bu işte başarılı olamıyor. Demekki allahın şeriatı veya sünnetullahı nın yasaları başarısız. Başarısızlık ise allaha yakışmayan bir sıfat olduğuna göre ne şeriat var ne de din.

bu durumda suçu insana atarlar...halbuki bu insan denen aciz yaratığıda allah yaratmıştır derler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...