Jump to content

İslamdan daha saygısız din var mı?

Recommended Posts

Din çocukluk yaşlarda insanların beyni yıkandığı zaman işlev görmeye başlar, laik bir toplumda dinle ilgili hiçbir eğitim almayan bireylerin büyüdüklerinde ateist olmaları daha olasıdır.

Siz bunu bildiğiniz için kaldırılmasını istemiyoruz çünkü siz azınlık olmak istemiyorsunuz.

Küçük yaşlarda dın dersı bılgısı alıpta ılerde ateıst olanlar hangı ıhtımal dahılınde ? Bakınız yazdıklarımı iyi okumuyorsunuz herhalde dın dersı başkadır ıman etmek başkadır.Bırısı bana hrıstayanlığı öğretmeye kalksa sadece öğretmiş olur hrıstıyan yapamaz.Hrıstıyan olmam için hrıstıyanlığı benımsemem gerekır.Benımsemediğim bir şeyi öğrenmemse sadece bılgı olarak kalır.Hrıstıyanlık dınını uygulamamı gerektırmez.Aynı sekılde okullarda verılen dın dersı gercek ıslam dersı değildir.Bu nedenle ıslamı öğretmez sadece bılgı sahıbı yapar.Türkıyede % 99 u musluman olan bır ulkede dınını gereği gibi bılen kaç ınsan var ? Iman etmiş ıslamı yasayan kaç ınsan var ? Dını yasayan kaç ınsan var ? Demekki okullarda öğretılen dın derslerıyle dıncı olunmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Küçük yaşlarda dın dersı bılgısı alıpta ılerde ateıst olanlar hangı ıhtımal dahılınde ? Bakınız yazdıklarımı iyi okumuyorsunuz herhalde dın dersı başkadır ıman etmek başkadır.Bırısı bana hrıstayanlığı öğretmeye kalksa sadece öğretmiş olur hrıstıyan yapamaz.Hrıstıyan olmam için hrıstıyanlığı benımsemem gerekır.Benımsemediğim bir şeyi öğrenmemse sadece bılgı olarak kalır.Hrıstıyanlık dınını uygulamamı gerektırmez.Aynı sekılde okullarda verılen dın dersı gercek ıslam dersı değildir.Bu nedenle ıslamı öğretmez sadece bılgı sahıbı yapar.Türkıyede % 99 u musluman olan bır ulkede dınını gereği gibi bılen kaç ınsan var ? Iman etmiş ıslamı yasayan kaç ınsan var ? Dını yasayan kaç ınsan var ? Demekki okullarda öğretılen dın derslerıyle dıncı olunmaz.

Laik toplumlarla teokrasiyle yönetilen toplumlara baktığında her zaman laik toplumlarda ateist oranlarının daha fazla olduğunu görürsün, din kültürü eğitimi zorunlu olarak çocuklara belirli yanılsamaların anlatılmasıdır. Siz yanılsama değil diyorsunuz ama bizim için yanılsama. Çocuk sağdan soldan duyduğu hikayelerden etkilenir, dolayısıyla zaten çoğunluğunun müslüman olduğu bir toplumda yine bu öğretileri eğitim olarak aldığında yalan yanlış bilgilerle daha bir emin olacakır islama ve yanılmaya devam edeceği için kafasında iyice körelecektir sorgulama yeteneği.

Bugün bu ülke iran'a dönüşmemişse bu Atatürk sayesindedir..

Sitelerde Paylaş
Bu forum ve başlığında sahibi en az dinciler kadar dogmalara sahip ve dogmaları savunuyorlar..

Hadisleri savunurlar:)

Ateizm temelde dogmaları reddeder..

Ama bu forumda ateistler dogmalara teslimdir..

Gerçekler acı malesef..

Dolayısıyla söylediğimin her zaman arkasındayım..

Bastırılmış duygularınızı burada haykırabildiğiniz için malesef burası çöplük:)

Selam..

Hıı, 2-3 kişiden yola çıkar genellememi de yaparım, hiç kaçırmam diyorsun yani :) Öncelikle ateizmin dogmaları reddetiğini neye dayanarak söyledin bilmiyorum. Ateizm tanrı inancının reddidir. Ne azı, ne fazlası. E bi adam düşün, bir takım dogmalara sahip fakat hiç bir tanrıya inanmıyor. Ne diyelim buna, budist falan mı? Ha standart bir ateistin tüm dogmaları reddetmesi gerektiğini düşünüyorsundur, o ayrı. Bu benim de düşüncem fakat bu görüş tüm ateizme mal edilemez.

Şimdi hadis konusuna gelelim. Siz ne kadar kabul etseniz de etmeseniz de hadisler (en azından sahihler) İslam dininin bir parçası. İslam alimlerinin büyük çoğunluğu bunu kabul ediyor. Doğal olarak ateistlerde buna göre eleştiri yapmak durumundalar. Tutup da azınlık bir kısım hadisleri saymıyor diye onları kabul etmemek saçmalıktır. Ha ama şöyle olur İslam'ı tartıştığın kişi hadisleri kabul etmiyordur, tartışma genelden ziyade iki kişi arasında geçiyordur, o zaman hadisleri görmezden gelerek sadece kuranı eleştiren bir hale geçer ateist kişi. Ki bunun örnekleri forumda vardır.

Bastırılmış duyguların ortaya çıkması zenginlik yaratır, insanı özgürleştirir. Gerek toplum ve devlet baskısından, gerekse karşısına aldığı düşüncenin fanatikliğinden gerçek hayatta ortaya çıkmamış olan fikir ve düşüncelerin sanal ortamda ortaya çıkması seni üzmüş gibi. Bana kalırsa fikir ve düşünce çokluğu insanın ufkunu açar. Ha sen bunun çöplük yarattığını düşünüyorsan güle güle ^_^

Sitelerde Paylaş
Bu ezanlar k; şahadetleri dinin temeli.

Ebedi yurdumun ustune benim inlemeli.

Bumudur yani saygı anlayışınız.. Bende lüzümsuz yere çalınan korna sesinden rahatsız oluyorum..

Korna sesi varsa bunu şikayet edebilirsiniz polise, ezanı kime şikayet edeceksiniz ?

Sitelerde Paylaş

O kadar saydım döktüm, ama ne fayda? Kuran denen kitap bozuntusu sayesinde, saygısızlık, ahlaksızlık, çirkeflik, kabadayılık, HIRSIZLIK, arsızlık ve YÜZSÜZLÜK artık öylesine benimsenmiş ki; kimsede azıcık utanma denen bir şey bırakmamış.

İnsanları öyle bir hale getirmiş ki; yüzüne türkürsen "ya rabbim, çok şükür, yağmur yağıyor" diyecek.

Daha baştan ne diyeceğini bilerek; adama "çoğunluktan bahsetme, ahlaksızlığını sergilemiş olursun" diyorum ama banamısın demiyor. Yüzü bile kızarmadan hala çoğunluktan bahsediyor.

Bir de kalkmış, kendi pisliğini temizlemek için, kiliselere pislik atıyor. Sen kiliselere kurban ol be. Adamlar günde sadece 2 kez çan çalıyorlar. O da; bir seferi en fazla 20 saniye sürüyor. Üstelik de senin yaptığın gibi gece yarıları milletin evinin içine kadar girip özel hayatına tecavüz etmiyor. Çaldıkları çan, sabah 08,00 ve akşam 05,00 saatlerinde.

Sizinki öyle mi? Hergün en az 5 kere kesini var. Üstelik de en olur olmaz saatlerde.

Gece yarısı sokakta naralar atan sarhoşların yaptığından beter. Sarhoş hiç olmazsa eline koca koca hopörlörleri alıp, minaralere çıkıp avazı çıktığı kadar bağırmıyor.

Üstelik iğrenç ötesi bir müzik eşiliğinde sizin ezan. Size iğrenç gelmez çünkü siz Arap kültürü ile yoğurulmuş ailelerden geliyorsunuz. Sizin zaten genelde dinlediğiniz müzikler arabesk. Ama ezan sesi bizim için rezil ötesi bir ses. Hayatımda ondan daha iğrenç bir ses bilmiyorum. Kaldı ki ben gürültüye dayanıklı insanım, köpek havlaması, otomobil gürültüsü veya bir makine gürültüsü vs. hiç oralı bile olmam. Ama sizin bu ezan sesi öylesine yakışıksız ve sevimsiz bir ses ki, daha duyar duymaz nevrimi döndürmeye yetiyor. Medeni semtlerin köpekleri bile rahatsız olup havlıyorlar, öylesine rezil bir ses.

Hele o; ıaıaaıaıaaıaıaıaı diyerek uzatmaları yok mu, insan gerçekten krize giriyor, bunlar nasıl insan dedirtiyor.

Üstelik kilise çanı 20 saniyede biterken, sizinki biri biterken öbür camiden başlayarak yarım saat sürüyor.

Din kültürü dersi, din aşılamak değilmiş, bütün dinlerden bahsediyormuş. Normal insanın bunu söylerken yüzü kızarması lazım ama bunlarda öyle bir şey yok, çünkü ayıp denen bir şey yok, sadece günah ve sevap var. Günah olmayan hiç birşey ayıp değidir bu Arapların kültüründe. Allah adına yapılan her türlü hırsızlık, arsızlık, utanmazlık günah olması bir yana sevap olduğuna göre; utanacak bir şey yoktur tabii ki. Niye yüzü kızarsın?

Adama "Din kültürü dersi, din aşılamak olmadığı için mi aleviler din dersleri kaldırılsın diye hababam AB mahkemelerinde çare arıyorlar?" diyeceğim ama nafile. Diyorum ya; insanın içinde ahlaksızlık olmaya görsün, ne anlatsan anlamaz.

Bunlara bir şey anlatmak için artık artık iş işten geçmiştir; sebebini ise şurada anlattım: http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry187798

Artık ne söylersen söyle, ne anlarlar ne de utanırlar.

Saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Hıı, 2-3 kişiden yola çıkar genellememi de yaparım, hiç kaçırmam diyorsun yani :) Öncelikle ateizmin dogmaları reddetiğini neye dayanarak söyledin bilmiyorum. Ateizm tanrı inancının reddidir. Ne azı, ne fazlası. E bi adam düşün, bir takım dogmalara sahip fakat hiç bir tanrıya inanmıyor. Ne diyelim buna, budist falan mı? Ha standart bir ateistin tüm dogmaları reddetmesi gerektiğini düşünüyorsundur, o ayrı. Bu benim de düşüncem fakat bu görüş tüm ateizme mal edilemez.

Şimdi hadis konusuna gelelim. Siz ne kadar kabul etseniz de etmeseniz de hadisler (en azından sahihler) İslam dininin bir parçası. İslam alimlerinin büyük çoğunluğu bunu kabul ediyor. Doğal olarak ateistlerde buna göre eleştiri yapmak durumundalar. Tutup da azınlık bir kısım hadisleri saymıyor diye onları kabul etmemek saçmalıktır. Ha ama şöyle olur İslam'ı tartıştığın kişi hadisleri kabul etmiyordur, tartışma genelden ziyade iki kişi arasında geçiyordur, o zaman hadisleri görmezden gelerek sadece kuranı eleştiren bir hale geçer ateist kişi. Ki bunun örnekleri forumda vardır.

Bastırılmış duyguların ortaya çıkması zenginlik yaratır, insanı özgürleştirir. Gerek toplum ve devlet baskısından, gerekse karşısına aldığı düşüncenin fanatikliğinden gerçek hayatta ortaya çıkmamış olan fikir ve düşüncelerin sanal ortamda ortaya çıkması seni üzmüş gibi. Bana kalırsa fikir ve düşünce çokluğu insanın ufkunu açar. Ha sen bunun çöplük yarattığını düşünüyorsan güle güle ^_^

Marxist ateizm dogmaları kabul ederse (ki etmiyor bana göre ama eden ateistler var) sen ateizmi din kabul etmiş oluyorsun haliyle....

Dindar bir ateistsin doğal olarak..Hadisleri elbette kabul edeceksiniz etmeye mahkumsunuz..Çünkü dogmaların bunu gerektiriyor sünni ateist olarak..

netice ateizm islam'dan daha ahlaksız bir dindir..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Marxist ateizm dogmaları kabul ederse (ki etmiyor bana göre ama eden ateistler var) sen ateizmi din kabul etmiş oluyorsun haliyle....

Dindar bir ateistsin doğal olarak..Hadisleri elbette kabul edeceksiniz etmeye mahkumsunuz..Çünkü dogmaların bunu gerektiriyor sünni ateist olarak..

Senin sıkıntın anlaşıldı.Diyorsun ki,islamın rezilliğini apaçık ortay koyan hadisleri bir tarafa bırakın,bizim gibi online kurancıların işlerine geldiği gibi çarpıttığı kuran yorumlarını kabul edin.Böylece islamın akla,mantığa bilime uygun olduğu ortaya çıksın.Dolayısıyla islama yaptığınız eleştirilen haksız ve asılsız olduğunu kabul edin.

Başka bir emriniz varmı efendim?

Sitelerde Paylaş
Senin sıkıntın anlaşıldı.Diyorsun ki,islamın rezilliğini apaçık ortay koyan hadisleri bir tarafa bırakın,bizim gibi online kurancıların işlerine geldiği gibi çarpıttığı kuran yorumlarını kabul edin.Böylece islamın akla,mantığa bilime uygun olduğu ortaya çıksın.Dolayısıyla islama yaptığınız eleştirilen haksız ve asılsız olduğunu kabul edin.

Başka bir emriniz varmı efendim?

Olabildiğince yaşına yakışır şekilde saygılı olman yeterli...

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Online kuran palavrasını islam diye yutturamamak,sana çok ağır gelmiş anlaşılan.

O konu öyle bir derdi olanların işi....

Akla mantığa uydurulmasından rahatsız olman doğal..Akıl ve mantıkla hareket ettiğini görmüş değilim..

Sitelerde Paylaş

<<<Bir de kalkmış, kendi pisliğini temizlemek için, kiliselere pislik atıyor. Sen kiliselere kurban ol be. Adamlar günde sadece 2 kez çan çalıyorlar. O da; bir seferi en fazla 20 saniye sürüyor. Üstelik de senin yaptığın gibi gece yarıları milletin evinin içine kadar girip özel hayatına tecavüz etmiyor. Çaldıkları çan, sabah 08,00 ve akşam 05,00 saatlerinde.

Sizinki öyle mi? Hergün en az 5 kere kesini var. Üstelik de en olur olmaz saatlerde.<<<<

Yani demek istiyorsun kı 20 sn süren çan sizi rahatsız etmıyor da 3 dk süren ezan rahatsız edıyor öyle mı ? Ezan 20 sn değil 10 sn bile sürseydi siz yine rahatsız olurdunuz aslında sizin rahatsızlığınız ezana değil.Ezan bahane bırakın bu işleri, sizin asıl rahatsızlığınız islam dınının ve muslumanların varlığı.Siz buna dayanamıyorsunuz sabah 8 de ve akşam 5 te çalan çan da sonuçta bır ıbadethaneden yukselen ses değil mi ? Ne farkı var birisi çan sesı diğeri insan sesi yuh dıyorum bu kadar olur.Camılerde çan çalsaydı kılıselerde ezan okunsaydı mısalen söyluyorum siz bu seferde çan sesınden rahatsız olacaktınız.Sizin derdınız islam dını kardeşim bahane aramayın kendınıze.Çokta dayanamıyorsan kulağına pamuk tıka öyle yat.Hadı sana iyi uykular....

Sitelerde Paylaş
Benim gördüğüm yok, en saygısızı ve çirkefi islamdı tanıdıklarımdan.

sadece müslümanları tanıyorsunda o yüzden sana öyle geliyor.dindar hristiyanlarda,güçlü olarak bulundukları bölgelerde son derece saygısızdır.amerikanın texas eyaletinde dünyanın en sinir bozucu hristiyanları bulunur mesela.orada yaşayan ateistler,müslümanların daha saygılı olduğunu sanır.

Sitelerde Paylaş

Abi yazdıkları mı nasıl okudun ALLAHAŞKINA? Ateizmin bir dogması yok ki neyi kabul edecek? Bir adam ateist diyelim. X konusu hakkında bir takım dogmalara sahip, bunu direk olarak nasıl ateizme mal edersin de bu adamın dogmaları var demek ki ateizmi din olarak kabul etmiş dersin. Tamamen alakasız şeyler. Ha ateizmi din olarak kabul etmemizi sağlayacak dogmaların varsa (doğrudan ateizm ile ilgili) söyle. Sana hadisleri kabul etmeyen müslümanlarla yapılan tartışmalarda hadisleri es geçerek yapılan eleştirilerin forumda yer aldığını söyledim. Özellikle Sexy Huri'nin bu tip iletileri baya var.

Hadisleri neden kabul etmememiz gerektiğini açıklayabilir misin? Bütün İslam alemi bunları kabul ederken, ibadetlerini, inançlarını buna göre düzenlerken, 2-3 adam gelip "LAN BUNLAR YANLIS ANASINSATİİM" dediği için mi bunları kabul etmeyeceğiz? Biz gerçek İslam'ı ve tüm dinleri eleştiriyoruz, bir kaç kişinin kafasında İslam adı altında reforme ettiği yeni ideolojilerini değil.

Ayrıca kutsal sayılan kitabında kendisine inanmayanlara pislikten, köpeğe kadar onlarca hakaret sıralamış bir dini neye göre ahlaklı görüyorsun anlamıyorum. Birazcık dürüstlük ve objektiflik istiyorum. Ahlaklı olan kısmını göster bana. Sadece.

Sitelerde Paylaş
Cami burnunun dibinde degilse sesi cok rahatsiz edici olmaz. Esas ben davulculara karsiyim. Bir davulcuyu doverek hastanelik edecegim o olacak. Ama olayi siddetle cozmek istemiyorum. Siddetten uzak durmaliyiz. Siddete basvuran insanlar barbar kisilerdir
Bu olası mı?Neredeyse sokak başı cami-minare.Korna sesinden de,cami sesinden de,davul sesinden de nefret ediyorum.Ses kirliliği(her türlü gürültü) medeniyet dışıdır ve ayrıca insanda stres yaratır.
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Hiçbir din diğerinden şerefli değil. Açın budizmi bakın. Aynı mavalları orada da bulursunuz. Üzüntünün sebebi çevredeki şeylere duyduğun bağlantıdır, buda mükemmeldir, dört katlı felsefede bütün cevapları bulacaksın, fakat dördüncü katında sekiz katlı bir felsefe daha çıkıyor falan filan milletin kafasını düzmek ve hayattan soğutmak için çok uygun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...