Jump to content

Forumda ciddi fikir değişikleri yaşadınız mı?

Recommended Posts

Sana bu konuda öm yollamıştım Cervantes,aldın mı?Aldıysan sanırım 1-2 konuda için rahatlamıştır...

Evet okudum.

İçimin rahatladığını da söyeyebilirim...

Dediğin doğru aslında sık fikir değiştirmek neden döneklik sayılsın ki?Dönek adam bir çıkar karşılığında inandığı değerleri değiştiri(satar).Ama benim bir çıkarım olmadığına göre dönek sayılmam haliyle :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 181
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deist : bir tanrının varlığına ve bu evreni yarattığına inanıp ancak bu evrenle ilgilenmediğine ve dinler filan göndermediğine inanan düşünce.

Agnostizm : kendi agnoztizmimi anlatırsam sana, tanrının varlığının veya yokluğunun henüz bilim tarafından kanıtlanmadığı ve kanıtlanmasının imkanı olmadığı, kendi içinde paradoksa düşen bir kavram olduğunu ileri süren görüş.

Agnostizmde tanrı oladabilir, olmayadabilir. Birşeyin varlığına inanmak için onun kanıtlanması gerektiği gibi yokluğuna inanmak için de yokluğun kanıtlanması gerekir. Varlığı ve yokluğu kanıtlanmadığına göre var veya yok diyemeyeceğimiz için tanrı bilinmeyendir. Ancak agnostizm bunu araştırma merakını gözetmez.

Tabi kavramların temeli bu kadar değil, sen düşündükce kavramların getirilerini de çıkartmaya başlıyorsun.

Sana bir soru.

Plüton gezegeninde yeşil başlı 3 gözlü yaratıklar yaşamaktadır bana inanıyor musun ?

Dünyda ek başlı iki gözlü ve daha bir çok değişik tür yaşamını idame ediyorsa plütonda o söylediğin canlılar olabilir..

Sitelerde Paylaş

Ki ben insanların,başkalarına zarar vermedikçe bireysel seçimlerinden dolayı aşağılanmalarına her türlü karşıyım.Kişisel çıkarlarını ideallerinden üstün görmeye başlayan biri,elbette çıkarları yönünde fikir değiştirecektir.Bu durum insanlarca "döneklik" olarak addedilip bir hakaret sıfatı olarak kullanılıyor;ama yüzüstü bırakılan,bir şekilde zarar gören insanlar olmadığı sürece bireyi bu seçiminden dolayı aşağılamayı aklım almıyor.

Bireysel çıkarların,toplumsal faydadan üstün görülmesini ben "doğal" bir temele oturtamıyorum pek aslında.Ama böyle düşünen insanları da farklı kararlar verdiler diye yerin dibine sokacak değilim.

Çıkarları uğruna fikir değiştiren,halk deyimiyle "dönek" insanlar hakkında da bunları düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

Ben türklerin kendilerine özgü bir kültür geliştirdiklerini sanıyordum, şimdi sudi arabistan ABD ve Rusya'nın düzensiz bir karışımı olduğumuzu görüyorum. Ve türk olmanın türklere yetmediğini.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her ne kadar çoğu konuda uzlaşmasamda bu forumun admin kadrosuna saygim hep vardi ve daima olacak. çünkü türkiye kosullarinda bir ilke imza atip ateistleri sanalda olsa bir platformda birleştirdiler.biz ateistlerin kendi aramizdaki fikir alişverişi yapabilmemizi ve allah'a inanan insanlara da fikirlerimizi açiklayabilme firsati olusturdular.sirf bunun içinde alan adi firmasina bir miktar ödeme yapmaktalar.

allah'a ve diğer doğaüstü metafizik güclerin (ruh, melek, şeytan, cin, peri vs..) varliğina inanmayan insanlar olarak biz ateistler, şimdilerde sanal olarak böyle forumlarda fikirlerimizi açiklayacak dinleri eleştirecek allah'in varolmadiğini putlarinda tanri olmadiklarini gösterecek ve inanan insanlarla polemik sürdüreceğiz..toplum daha demokratikleştikçe ve deistlerin sayisi arttikçada dernek kurup reel hayatta fiili calisma sürdürebileceğiz.

tarihinde xhorde tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben foruma girişimi de ekliyeyip birşeyler ekliyeyim..

Aslında siyasetten gelmeyim..

Siyasetin tartışıldığı bir foruma girdim.. Sağcı arkadaşlarla tartışıyoruz işte..

Resmen karşımda bir duvar var.. Duvarın içeriğini öğrenmek istedim..

Bunu Kur'an-I Kerim'den öğrenemeyeceğime emindim..

Din derslerinden bize verilmiş bir ayar vardır..

Ateizm kaka, öcü din seçin ateizme gitmeyin der gibi..

Birazda tırsmayla girdim siteye..

İlk olarak Tüm yazılar bölümüne girdim.. 2-3 başlık okudum mantıklı geldi..

Sonra devam ettim.. Foruma daldım.. :D

Ve bir anda nolduğumu anlamadan ateist oluvermiştim..

Şikayetçimiyim? Kesinlikle hayır.. ^^

Aslında burayı tanımadaki anımı 2-3 kere tekrar yaşamak isterdim..

Büyük bir heyecan yaşadım okuduklarımdan.. ^^

Dünya'yı daha güzel görmeye başladım açıkcası..

Hayatımın kıymetini bilmeyi öğrendim..

Güzel birşeydi.. Herkese tavsiye ederim..

Sitelerde Paylaş
toplum daha demokratikleştikçe ve deistlerin sayisi arttikçada dernek kurup reel hayatta fiili calisma sürdürebileceğiz.

Kurumsallaşmaya başlayıp ateizmi din haline getirme çalışmalarımızı daha da güçlendireceğiz diyorsun kanka.

Sitelerde Paylaş
Dünyda ek başlı iki gözlü ve daha bir çok değişik tür yaşamını idame ediyorsa plütonda o söylediğin canlılar olabilir..

Olabilir derken ?

A ) Vardır

B ) Yoktur

C ) Emin değilim.

Sen C şıkkını işaretlemiş görünüyorsun ?

tarihinde Colours tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Müslümanlarda empati kurma eksikliği vardır, 100% kusurlu oldukları konularda bile başkalarını suçlarlar, zulüm de zulüm diye ağlarlar demişti biri bu forumda da haksızlık yaptığını düşünmüştüm.

Yapma etme arkadaş, genellemelerden kaçınalım demiştim

Lakin yukarıda yorum yazan Adamın öyle bir inancı var ki;

Bu inança göre 4 kadın alabiliyorsun

Bu inança göre Pedofili serbest

Bu inança göre 1. dereceden Akraba ile düzüşmek doğal

Bu inancın kurucusu evlatlığının kızı da dahil çevrede bafilemedik hatun bırakmamış. Bafi ruhsatını bizzat allah vermiş.

Bu inancın kurucusu kendine inananlara öbürtarafta sınırsız bafi vaadetmiş. Hemde sebil sübyanla göğüsleri yeni tomurcuklanmış diye betimlediği hurilerle.

VEEEEEEEEE Bu adam şöyle diyor:

Çogu karı-kız ayarlamak için ateist.

Yukarıda bolt olarak belirttiğim cümleyi sarfeden arkadaşı hatırlamıyorum ama zamanında yaptığım eleştirimi geri alıyorum.

tarihinde legrandmensonge tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Forumda Ateistlerin cahilliğini ve bilgisizliğini gören herkes 2 rekat namaz kılar.Çogu karı-kız ayarlamak için ateist.

Bizler toplum içerisinde senin gibi bağnazlar olduğundan doğru dürüst düşüncelerimizi bile anlatamıyoruz, o dediklerinin bir ayağı çukura girince hemen hacca gidiyorlar...Bir de işin garibi kendi dinlerini bile ateistlerden öğrenen kişilerin ateistlere cahil demesi çok garipmiş, at gözlükleriyle bakıp özgür düşünceyi bilemediğinizden sizden farklı olan herkes cahil, başıboş, kendini bilmez insanlar değil mi? Dünyadaki önde gelen bilim adamlarının neredeyse tamamı ateisttir, işlerinden başını kaşıyacakları zamanları olmadıkları için karı kız ortamlarına girebildiklerini de zannetmiyorum...

Sitelerde Paylaş
Çok büyük değişimlerim oldu...

İnanç noktasında imanım derinleşti ve ilmi noktada araştırmaya sevk olunduğumdan ilmi noktadada geliştim..

thanks ateistforum :lol:

Mesele İman kadar basit değil. Mesele İman denilen şeyi tanımlayan insanlara karşı verilen savaştır. Sonu ya Allah'a çıkar ya da saf temiz doğaya. Hangisine çıkarsa çıksın. Bu çerçeveleri bizim boynumuza geçiren dinci yobaz hoca efendilerin yolu kesinlikle yanlış olandır. Sonuç şudur:

Sonu ya bir gerçek Tanrıya çıksın ya da saf temiz doğaya. Sonuç da şu İman tanımlamasını yapan adamların hesabını görelim. Gerisi gelicek. ;)

Sitelerde Paylaş
..Bir de işin garibi kendi dinlerini bile ateistlerden öğrenen kişilerin ateistlere cahil demesi çok garipmiş, at gözlükleriyle bakıp özgür düşünceyi bilemediğinizden sizden farklı olan herkes cahil, başıboş, kendini bilmez insanlar değil mi?

Sen benim müslüman olduğumu nerden uyduruyorsun.Hayallerle değil, artık gerçeklerle yaşamayı öğrenin.

Dünyadaki önde gelen bilim adamlarının neredeyse tamamı ateisttir, işlerinden başını kaşıyacakları zamanları olmadıkları için karı kız ortamlarına girebildiklerini de zannetmiyorum...

Hangi bilim adamları bunlar.Önde gelenler, para alarak ısmarlama yazı yazarak küresel medya tarafından öne çıkartılanlarmı.

Bilgi güçtür, sana verileceğini sanıyorsan daha çok beklersin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...