Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

notamatik; böyle güzel bir çalışma için gerçekten teşekkürler ama bazı yerleri atlamışssın. örneğin islamiyetten önce sadece putperestlik vardı demişssin. oysa arap yarımadasında islamiyetten önce hristiyanlığında, yahudiliğinde olduğu anlatılan birçok hikayeyle belirtilir. bu hikayeler doğru olmasa bile en azından o dinler hakkında bilgi sahibi olduklarını gösterir.

örneğin; muhammedin karısı haticenin amcasının oğlu varaka in nevfel koyu bir hristiyandı, hatta kendi gibi bazı insanlarla şehir dışında inzivaya çekilmiş, bir nevi rahip hayatı yaşıyordu. varaka muhammedin aklına peygamberlik fikrini sokan adamdır. hiradan geldikten sonra haticeyle varakaya durumu anlatmaya gitmişler, o da bu diğer peygamberlere de gelen melek demiştir.

ayrıca daha çocukken bir kervanla yolculuk sırasında rahip bahira ile olan bir hikayesi anlatılır.

yahudilerin olduğunuysa, beni nadir, beni kureyza gibi kabilelerden anlayabiliriz. bunlar yahudi kabileleriydi ve yüzyıllardır orada yaşıyorlardı.

pantenin muhammedin öğretmenleri araştırmasını mutlaka okumanı tavsiye ederim, çünkü mecusiden yahudiye kadar birçok insanın o devirde arabistanda yaşadığı görülür.

ebu leheb konusuna gelince, ebu lehebin muhammedin amcası olduğu bütün tefsirlerde geçer, hayali bir kişilik olduğu palavrasına gerçekten çok güldüm.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1: Namaz putperest dinlerin ibadet şeklidir:

Namaz, semavi dinlerin (Musevilik, hristiyanlık ve satanizm) hiçbirinde yoktur.

Sn Notamatik ;

Ortada bir yanlış olabilir fakat bu yanlış başka bir yanlışla (başka din) düzeltilmez, Şöyle ki, Semavi dinlerinizde namazın olmadığını yazmışsınız fakat bunu bilmeden ve araştırmadan yazmışsınız.Bilginizin kaynağı Roma Kilisesi, şöyleki ;

Musevilerde başlardan itibaren namaz kılma vardır.Bu süreç içerisinde sinagoglarda sadece rabbi denilen kısım tarafından yapılmakta zaman zamanda cemaatleri onlara iştirak etmektedir.

Musevilerde kılınan namaz;

1- sabah = Şaharit

2- öğle = Musaf

3- ikindi = minha

4- akşam = havra

5- yatmadan önce = maariv

Dikkatinize sunarım.5 vakit namaz kılarlar.Kuranda namaz 3 vakit olmasına karşın , müslümanlarında 5 vakit kılması yahudilerden geçen bir özelliktir.

-----------------------------------

2: Putperest dinlerde cehennem:

İsimleri: GeHinnom , Ge-Hennom , GeHennom , Gehenna (G ler C olarak okunur)

İslamdaki adı: Cehennem

Tarih'teki diğer bir adı: Ben-Hinnom.

Manası: Hinnom vadisi.

Manası 2: the lake of fire, Ateşin gölü , Ateş gölü, Alev gölü

Hangi dilden? : İbranice

Tarihteki İşlevi:

1- Eski putperest İsraillilerin, oğullarını ve kızlarını ilah Molek'e (Melek) diri diri ateşe atılarak kurban edilmesi.

2- Yine eski İsraillioğullarının putperest dinlerine göre; günah işleyen günahkarların ateşte diri diri yakılması.

3- İlah Molek (Melek) adına günahkarlara çeşitli işkenceler yapılması.

(Molek: Ammonlular'ın ilahı Molek. Reforme edilerek islama geçirilmiş haliyle: Melek. )

Bakınız yahudilere ait olan bilgileri buraya yazım islama mal etmişsiniz , önce dinlerdeki cennet ve cehennem kavramını öğrenin, yahudilerde dünyadışı bir cehennem/cennet yoktur.Her şey bu dünya üzerindedir, ve sizizn vermiş olduğunuz bilgiler yahudileri kapsar.

İslam ise tam aksi cennet ve cehennem bu dünya üzerinde değildir, bu haliyle bu iddianızda sonuna kadar yanlış.

Kaynaklar:

İncil: Yeşu 15:8 , Yeremya 32:35 , Krallar 23:10 , Krallar 23:13 , Tarihler 28:3 , Levililer 18:21

http://www.returntogod.com/jerusalem/valleys.htm

http://bible-truths.com/lake16-D1.htm

http://www.bible.ca/ef/topical-the-p...of-gehenna.htm

http://www.what-the-hell-is-hell.com

----------------------------------

Yazıya methiyeler düzen ateistler demekki hristiyan olmuş.Yada yazıları okumadan veya hiç bir araştırmaları incelemeleri olmadan moda gereği methiyeler düzüyorlar. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Müthiş. bir çalışma!...........

Tebrikler!

Biz de yıllardır aynı savı savunuyoruz..

HACI

Sn hacı yazıyı dikkatli okumadan ; satır aralarındaki mesajlara dikkat etmeden yorumladığınızı düşünüyorum, düşünmek istiyorum , şöyle ki, Hristiyanlığın islamdan daha tehlikeli bir din olduğunu daha önce siz belirtmiştiniz.Umarım hafızam beni yanıltmıyordur.

Saygılarımla ,

Sitelerde Paylaş
Sn hacı yazıyı dikkatli okumadan ; satır aralarındaki mesajlara dikkat etmeden yorumladığınızı düşünüyorum, düşünmek istiyorum , şöyle ki, Hristiyanlığın islamdan daha tehlikeli bir din olduğunu daha önce siz belirtmiştiniz.Umarım hafızam beni yanıltmıyordur.

Saygılarımla ,

Benim Hristiyanlığın İslam'dan daha tehlikeli olduğu iddiamın yukardaki yorumla ne gibi bir alakası olabilir?

Kaldı ki...... Dinler arasındaki tehlikeli olma farkı zamana ve mekana göre değişebilir.

Benim o konuda haklı olmam gerekmeyebilir.

Doğrusu şu ki dinlerin hepsi tehlikelidir.

Birinin diğerlerinden daha tehlikeli olması ancak bazı ilkeleri açısından söz konusu olabilir.

Hristiyanlık temel olarak uyuşturucu bir dindir. İslam ise stimüle edecidir.

Ama İslam'ın bu yararlı olabilecek uyarıcı etkisi, ilkelerinin ilkel ve bağnaz olması yüzünden etkili olamamaktadır.

Sitelerde Paylaş
Benim Hristiyanlığın İslam'dan daha tehlikeli olduğu iddiamın yukardaki yorumla ne gibi bir alakası olabilir?

Kaldı ki...... Dinler arasındaki tehlikeli olma farkı zamana ve mekana göre değişebilir.

Benim o konuda haklı olmam gerekmeyebilir.

Doğrusu şu ki dinlerin hepsi tehlikelidir.

Birinin diğerlerinden daha tehlikeli olması ancak bazı ilkeleri açısından söz konusu olabilir.

Hristiyanlık temel olarak uyuşturucu bir dindir. İslam ise stimüle edecidir.

Ama İslam'ın bu yararlı olabilecek uyarıcı etkisi, ilkelerinin ilkel ve bağnaz olması yüzünden etkili olamamaktadır.

Sn haci kendimi size ifade edemeyişimin sıkıntısını yaşıyorum, şöyle ki, onay verip beğendiğiniz yazı gerçek bir aydınlanma sağlamayan islam karşısında diğer dinleri öne çıkartmaya çalışan ve bu kaynakçalarında ve bilgi üzerinde yapılan dezanformasyonlardan açıkça belli.Sizden beklediğim tüm dinlerin kökünün aynı olduğu islamın putperet diğerlerinin semavi olduğu yaklaşımına gerçek bir aydınlanmacı olarak cevap vermeniz.

Sitelerde Paylaş

Evet! Dobra dobra ben müslümanım diyenlerle işimiz bitti, şimdi de cinlerden, perilerden, şeytanlardan, ruhlardan, fallardan ve ufolardan kurtulamadığı halde, bir top sakal bırakıp, bir de siyah t-shirt giyip kendini entel ateist sanarak okulda kızlara hava atmaya çalışan, çok bilmiş, Johny görünümlü Hüso'lara laf yetiştirmeye başladık.

-- Arif! Sözlüye kalk oğlum, seni 3 haftadır sözlüye kaldırmadım.

-- 3 hafta olmadı hocam yanlış konuşuyorsun.

-- Oğlum 3 hafta olmadıysa 2 hafta olmuştur. Haydi kalk tahtaya.

-- Hangi tahtaya hocam? Ne tahtası?

-- Oğlum delirticen mi beni? Kalk şu kara tahtaya.

-- Hocam yanlış konuşuyorsun? O tahta dikey, o tahtaya kalkılamaz. Nasıl durabilirim onun üstünde?

-- Yahu evladım, tahtanın yanına gel, seni sözlü yapıcam.

-- Kiminle sözlü yapıcan hocam? Ben zaten sözlüyüm, çok yanlış davranış bu.

-- Arif sözlüye kalk diyorummm!

-- "Sözlüye kalk" devrik cümle hocam. Sözlü kalkılacak bir şey değildir. Sözlüyle ancak nişanlanılır.

İşte böyleeee. (Tolonbey, kaybolmayan sakız istiyoruz.)

Karmaşık işlere kafası basmayıp da vehayut da üşenip de, entel olmak için bari basit işleri karmaşık hale getirip sonra toparlayayım, diyerek Türkçe konuşulan, Türkçe anlanan, son derece basit ifadelerin içini kurcalayıp kendine malzeme çıkaranlardan gına geldi artık.

Entel olmak istiyorsanız, bu iş öyle sırf aykırı gözükmek uğruna, ufocuların, cincilerin sitelerinde dolanıp dolanıp gelip burda uçuk kaçık bilgi çöplğü satmakla olmaz.

Ben bu başlıktaki yazıyı Türkçe ve Türk'lerin anlayabileceği şekilde, gayet sade bir halde yazdım.

Bu yüzden de ne demek istediğimi bütün Türkçe bilenler anladı. Sadece Araplar ve okulda kızlara hava atmak için ateist takılan teistler anlamadı.

Aslında hepsi anladı ama işte böyle kimileri kendine malzeme bulamayıp, ne bulursa onu kurcalıyor.

Arkadaşım! Biz burada oyun oynamıyoruz. Bu topici yeni yetme entelleri eğlendirmek için açmadım.

Okullarda din hocaları, camilerde imamlar, İslamı; yüce bir tanrıya tapan bir din olarak tanıtıp, semavi olmayan dinleri de puta tapmakla kınarlar mı, kınamazlar mı? Hatta puta taptıkları için onları ahmaklıkla suçlayıp aşağılarlar mı, aşağılamazlar mı?

Siz lamu cimi kurcalayıp, öküzün altında buzağı aramayı bırakın da buna bakın.

Ben ne yaptım bu başlıkta? Yalana karşı, ukelalığa karşı tepkimi koydum. Ne dedim? "Esas putperest sizsiniz" dedim.

"Esas putperest sizsiniz" ne demektir? Başka putperest yoktur mu demektir?

Ama öbür din de putperestmiş! Bana ne be? Bana ne kim putperestse? Beni başka dinlerin putperest olup olmadığı ilgilendirmiyor. Benim bizzat hayatımı olumsuz etkileyen yegane din İslamdır. Ben onun foyasını meydana çıkarıp, onu yok etmeye çalışırım. Beni rahatsız etmeyen, benden çalmayan, beni tehdit etmeyen bir din beni zerre kadar ilgilendirmez.

Adam olacaksa, gitsin 35 tane puta tapsın, bu benim işime bile gelir şu aşamada.

Ben bu foruma oyun oynamaya gelmiyorum. Çoluk çocukla, "vay sen haklı çıktın, yaa gördün müüüü, ben haklı çıktım" gibi iddialaşıp masturbasyon yapmaya gelmiyorum.

Benim ülkem şu İslam denen illetten kurtulsun, benim başka bir isteğim yok. Kendimi ispatlama veya 20'lik delikanlılar gibi entel takılıp kızlara hava atmak gibi bir derdim de yok. Yeter ki şu İslamdan bir kurtulayım, en azından kurtulabildiğim kadar kurtulayım, benim burada yüzümü bile zor görürsünüz.

Her zaman söylüyorum. Benim dinlerin hiç birisiyle bir derdim yok. Benim derdim İslam denen ahlaksız mafya ile.

Maksadım üzüm yemekdir, bağcıları dövmek değil. Dinlerden intikam almak da değil.

Ne demekmiş yani? islamın putperest bir din olduğunu ortaya dökmek için bütün dinlerin putperest olduğunu tek tek ortaya dökme mecburiyeti mi var? Bunu yapmak kaç yıl alır, kaç sayfa sürer sizin haberiniz var mı bundan? çok meraklıysanız diğer dinlerin hepsinin putperest kökenlerini araştırıp siz yayımlayın, bakalım müslümanlıktan başka bir şeyle ilgisi olamayan bir ülkede, kaç kişi okuyacak onu?

Ayrıca başka dinlerin putperest kökenlerini de yazımın içine katarak yazıyı okunmayacak kadar uzatıp, piç etmeye mecbur muyum?

Üstelik parça parça da anlatma şansı kalmayacak, mecburen yeri geldiğinde birbirinin içine girecek. Ben konunun akıcılığını ve okuyucunun konstantrasyonunu bozmaya mecbur muyum?

İşe bak sen! Öbür dinlere putperest dememişim diye ben hristiyan mışım?

Niye Hindu, Yahudi, Yezidi, Zerdüşt, Bahai vs. filan olmuyorum da hristiyan oluyorum. O dinlere de putperest demedim, demek ki ben sadece hristiyanlığın değil, İslam haricindeki bütün dinlerin misyonerliğini yapıyorum.

Bu kadar da dar görüşlü, bu kadar da laf anlamamazlık olur mu yahu? Olur ama ancak şöyle olur.

1- Dobra Müslümansındır, o zaman olur. Çünkü anlamak işine gelmez.

2- Forumda ateist, pandeist, deist vs. geçinen tonlarca sahtekar müslümandan birisindir, o zaman olur.

3- Nasıl olsa İslam'da tövbe edince bütün günahlar afffediliyor diyerek, bir süre ateist takılayım, sonra nasıl olsa tövbe ederim, affolurum diyen; bu arada da bakarsın entel dantel dümeniyle birkaç kızla tanışırım diyen bir teistsen olur.

Bu aralar da bu üçüncü şıktan gidiyoruz her ne hikmetse.

Sayın entel kardeşler. Sizin forumunuz burası değil. Siz gidip ufocuların, reenkarnasyoncuların, burçlar ve kehanetlerde uzmanlaşmış medyumların sitelerinde takılsanız çok daha yerinde olur. Zaten çoğunuz oralarda kafayı üşüttükten sonra soluğu burada alıyorsunuz.

Kimse kimseye burda ateist numarası yapmasın, acaip belli ediyorsunuz.

Ateist adam gerçekçidir. Ruhlarla, cinlerle, fallarla, büyülerle işi olmaz.

Bunlarla işi olmadığı gibi, rahatsız edilmediği sürece dinlerle de işi olmaz. Çünkü dinlerin de faldan büyüden farkı yoktur. Ciddiye alınıp tartışılacak bir şey değildir.

Normalde bir ateist, nasıl ki fal açan medyuma güler geçerse, peygamberi mihraça uçan teiste de güler geçer ve ilgilenmez.

Ateist insan, "ya varsa"cı olmadığı gibi, aynı zamanda da "ya yoksa" deyip biraz da günümü gün edeyim, nasıl olsa varsa tövbe ederim demez.

Çünkü ruhlar, periler, cinler, ilahlar, vs. gibi her türlü uçan yoklukları kafasından tamamen silmiştir. Silemeyene de yardım eder ama anlamazsa umurunda bile olmaz.

Bir taraftan, ya varsa diyeceksin, öbür taraftan dinleri reddedip ruhlar alemiyle ilgilenmeye devam edeceksin, ufocuların sitesinden çıkmayacaksın, dolayısıyla, metafizik adı altında her türlü bilim düşmanlığı yapacaksın, ondan sonra da çıkıp ben ateistim diyeceksin. Yok öyle bedeva köfte.

Ateizm, ciddiyet ister, daha da ötesi, emek ister emek! Bedava ateist olmak yok.

İçinde bolca X veya W veya Q geçen latince nickler açıp, "aaa bak ben mitolojiden de anlıyom görüyon mu?" demekle, otantik ve mistik bir avatar takmakla ateist olunmaz.

Nedir bu be? Bütün krolar entel olmak için ateist kesildi başımıza. Gidin satanist olun, onlar bizden daha entel. Kızlar bayılıyor satanistlere.

Bak şimdi ne demiş çok bilmiş arkadaş?:

"Öncelikle Semavi Dinler : Tek tanrılı ve aynı zamanda İbrahim ‘ in iki oğlundan gelen peygamberlere nisbet edilen dinlere verilen genel isim."

Yok yaa? Sen söyledin ben de yedim. Ben Türkiye'de yaşıyorum arkadaşım. Uzaydan gelmedim. Senin gibi ufocu değilim ben.

Biz burada hayatın ve Türkiyenin gerçekleriyle boğuşuyoruz.

Sema=Gök

Semavi=Göksel

Başka bir anlamı:

Sema=Gayb

Semavi=Gaybi

Yok İbrahimin dininden gelene denirmiş, yok tek tanrılı dinlere denirmiş. Teferruatı bırak manaya bak. İbrahimin dininden de gelmesi, tek tanrılı da olması manayı değiştirmez. Semavi kelimesinin özü; tanrısının göksel, yani gaybi olmasıdır. Yeryüzünde belirli başlı bir putu olmamasıdır. Ve nitekim de hacı,hoca takımı tarafından dinleri övülürken, işin bu yönüne vurgu yapılır. "Öteki" olanlardan "kendi elleriyle yaptıkları nesnelerden medet umarlar" diyerek bahsederler. Yani yeryüzündeki putlarına atıf yaparlar. Hatta hristiyanların boyunlarına takdıkları haç'ı bile put olarak nitelendirip onları da öyle suçlarlar. Hal böyleyken, üstelik de manası da sema iken, ben gidip de onu başka manalarda kullanıp mevzuyu piç etmek zorunda değilim.

"Tüm dinlerin kökeni putperestliktir , sadece islama atfetmek misyonerliktir."

Bir yandan bana sayın diye hitap ederek güya kibarlık yapyor.(Entel ya), bir yandan da beni sahtekarlıkla suçlayıp aşağılıyor.(Kurnaz ya)

"Sadece İslam putperestdir" diyen mi oldu? "Olmadı ama diyeni bulamadığım için bari demeyeni demiş gibi yapıp çok bilmişlik yapayım da neymişim görsünler" diyorsun.

Bunun yanında da, bunu söylediğim için bana geri zekalı derler diye de hiç çekinmiyorsun. Bu senin mantığınla forumdaki bütün ateistler hristiyan misyoneri olmalı. Çünkü başka dinlere putperest demek için mutlaka bütün dinlerin putperest olduğunu belirtme zorunluluğuna uyan bir ateist olduğunu sanmıyorum.

-- Komiser bey yakalayın şu giden adamı.

-- Ne oldu? Ne yaptı ki?

-- Herif eroin satıyor.

-- Nerden biliyorsun?

-- Şu kaldırımda oturan adam esrar içiyordu, ona "içme oğlum, esrar uyuşturucu maddedir, seni hasta eder" dedi.

-- Eee?

-- Eroin için öyle bir şey demedi? Demek ki bu herif eroin satıyor.

-- Pekiyi kokain için dedi mi?

-- Demedi.

-- Demek ki kokain de satıyor.

-- Ulan şerefsiz herif bula bula bu karıyı mı buldun? Kerhaneden karı alınır mı lan? İki paralık ettin aile şerefimizi.

-- Yahu baba kızma, sen bana onu al dedin ya!

-- Ne zaman dedim lan eşşeoğulusu?

-- Sen bana "Selma'yı alma o bir kerhane karısıdır, bizi rezil eder" demedin mi?

-- Dediğiiim.

-- E işte. Mualla da kerhane karısı olduğu halde Mualla için öyle demedin. Demek ki sen bana Muallayı al demek istedin.

-- Sanık kalk! Sen PKK'lıymışsın. Ne diyorsun bu hususta?

-- Olur mu hakim bey? PKK terörist bir örgüttür. Benim öyle pis işlerle işim olmaz.

-- Mmmmm, demek ki sen Hizbullahçısın hee? Atın şunu 8 sene içeri.

-- Nerden çıkardın Hakim bey?

-- PKK'ya terörist derken, Hizbullah'a demedin.

-- O da terörist hakim bey. O pislikle de işim olmaz. Hizbullah, İBDA-C , PKK, El-Kaide, ... ... .. bunların hepsi teröristdir.

-- Mmm o halde bunu İspanya'ya teslim edin orada yargılansın, ETA için terörist demedi.

Üstelik alttaki iletimi de okumamış, başlığı biraz okur okumaz cumburlop diye meseleye dalmış. Okusa orada diğer dinlerin de putperest kökenli olduklarını söylemiştim.

Ama okumaya vakti yok ki görsün. Biran önce "savulun, enteliniz geldi" havasıyla kendini tatmin etmesi lazım.

"Öncelikle ki Satanizm , Roma Kilisesince uydurulan , Hıristiyanlığı doğrulamak için ortaya atılan hegelistik bir yaklaşımdır. Tüm dinlerin kökeni putperestliktir , sadece islama atfetmek misyonerliktir."

Bana bunları anlatma kardeşim. Sen önce git benim bu başlıktaki diğer iletilerimini oku, ondan sonra da baban yaşında bir adama nasıl hitap edceğini öğren, sonra da bana adam gibi soru soracaksan sor.

Anlayan çok iyi anladı. Kafasına soru işareti takılan çok sevgili arkadaşlar da oldu, onlara da gerek özelden, gerek burdan anlattım anladılar.

Ama senin gibi değil, "ne demek istedin?" diyerek insan gibi sordular. Senin gibi misyonersin, kötü niyetlisin, sahtekarlık yapıyorsun diyerek değil.

Onlar güzel cevabı hak ettiler, sen ise layık olduğun bu cevabı hak ettin.

"Evet bölge sosyolojisine kısa bir göz attıktan sonra sizin o bölgede din yoktur sorunuza cevaba gelelim"

Hangi bölgede din yoktu demişim ben? Yeryüzünde tarih boyunca din olmayan bir yer oldu mu ki, "o bölgede din yoktur" diyeceğim?

Ne demişim ben orada? "Mekke ve çevresinde putperest dinlerden başka din yoktu.".

Sen gitmişsin tee Medine'lerden bahsetmişsin, yetmemiş tüm Arap yarım adasından bahsettiğimden dem vurmuşsun.

Mekke neresi? Medine neresi? Senin aradaki mesafeden haberin yok mu? Medine Yahudilerinden haberin yok mu?

Varaka Bin Nefvel'i bana saygılı, sevgili bir kardeşim de sormuştu bende cevaplamıştım.

Varaka Bin Nefvel bir hristiyandır. Ve Kureyş kabilesindendir. Kureyş kabilesi ise hristiyan değildir.

Bunun yanında Mekke'de ikamet eden tek bir hristiyan kabile yoktur.

İstanbul'da da hindu dinini seçmiş insanlar var. Hatta bir tanesi adını bile değiştirmiş.

Şimdi buna dayanarak ve ayrıca da İstanbul'a ticaret için gidip gelen hinduları da örnek göstererek "İstanbulda müslümanlar hristiyanlar ve hindular yaşar" diyebilir misin?

Mekke'de bana bir tane o tarihlerden kalma klise, havra kalıntısı gösterebilir misin?

Yok efendim Kabe'ye Meryem'in heykelini koymuşlar. Koyacak tabi. Her gün kervanlarla her dinden insan gelen bir yer orası. Para kazanıyor adamdan, niye koymasın?

Ayrıca mevzu bu mu? Diyelim ki Mekke'de putperestlerden çok yahudi ve hristiyan vardı. Muhammed ve kabilesi yahudi veya hristiyan mıydı? Sen ondan bahset bana.

Ben sana onların putperest olduğundan ve Allah adında bir de putları olduğundan bahsediyorum, sen de kalkmış öküzün altında buzağı arar gibi, "orda Varaka vardı, sen sahtekarsın" diyorsun.

Varaka da olabilir, baraka da olabilir, Muhammed neydi sen ondan bahset bana?

İlla ki mevzuyu saptırıp, detaylarla uğraşıp sabotaj mı etmek zorundasınız entel olmak için? Bizim burda dinlerle davamız var, siz gidip başka yerlerde entel olun. Bak sana bir de nick tavsiye edeyim: Qaxiwanious . Manasını da bilemezler, o biçim gizemli entel olursun.

"Bakınız kendi kitabınız sizi yalanlıyor ."

Terbiyesiz, ahlaksıza bak! Beni hristiyan yapmış, bir de İncili bana atfediyor!

Şark kurnazı işte.

Sen var ya! O ezberlediklerini boşuna ezberleme. Kafada akıl olmadıktan sonra, senin bildiğin de bir işe yaramaz.

Sen benim gibi, tane tane anlatan, her yazısını giriş, gelişme ve sonuç şeklinde yazan, Türkçe'den başka dil kullanmayan ve bu kadar sade yazı yazan bir adamın yazısının bile ne demek istediğini anlayamıyorsan, ne okursan oku hava.

Akıl lazım akıl. O kafandakini de akıl sanma. O Kurnazlık. Şark kurnazlığı.

Tilki de kurnaz, Karga da kurnaz. Hatta bazı durumlarda senden benden kurnaz. Şimdi bu hayvanlara akıllı diyebilir miyiz?

Kurnazlıkla akılı birbiriyle karıştırma, aklını başına almadan da boşu boşuna bir şey okuma.

"Allah bayan falanda değildir, tam tersine Allah eril bir tanrıdır.Vermiş olduğunuz heykel Bakire Meryem için betimlenmiş bir heykeldir."

Cahil bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde cehaletini ortalığa mıçar.

O Heykel Meryem'in heykeli öyle mi? Onun için mi yanında arslan heykeli var?

La ilahe il Allah ne demektir? Muhammed öncesi Allah'a ortak koşmayan putperest arapların "Allahtan başka tanrıça yoktur" demesidir. İlahe=Tanrıça. Kimileri ilah yerine ilahe denmesini ilahın çoğulu olması diyerek kıvırır ama ilahın çoğulu "elahim"dir.

Kendin söylüyorsun Muhammedden önce anaerkildiler diye. Ana erkil bir toplumun putu da anaerkildir.

Kıbele'nin kara taşı ile, Allah'ın kabedeki kara taşı tesadüf müdür?

İkisinin de ay tanrıçası olması tesadüf müdür.

Müslümanların kıbleye, Sümer'lilerin Kıbeleye yönelmesi tesadüf müdür?

"Kibelede Sümer Tanrıcası değildir.Herşeyi birbire boğmakla islamı yıkamazsınız. Kibele bir put değil, bir dinde değil , bir külttür.Önce din ve kült nediri araştırmalısınız."

Hadi ordan! hadi ordan!

Sen git o uçuk kaçık iddialarını ufocuların, medyumların, falcıların çok bilmiş entel sitelerinde anlat.

Burdaki okuyucu Cybelle'nin kim olduğunu, ne olduğunu, öyle yerlerden değil, böyle yerlerden okurlar: http://en.wikipedia.org/wiki/Cybele

"Musevilerde başlardan itibaren namaz kılma vardır.Bu süreç içerisinde sinagoglarda sadece rabbi denilen kısım tarafından yapılmakta zaman zamanda cemaatleri onlara iştirak etmektedir"

Sen hiç kurban bayramında kurban kesen hristiyan duydun mu? Duymadıysan duy; Lübnan'da bazı hristiyanlar kurban bayramında kurban keserler.

Bu ne demek oluyor şimdi? "Hristiyanlara kurban var" mı demek oluyor?

Elbette ki namaz kılan yahudi de olacak. Ona bakarsan namaz kılan hristiyan da var.

Müslümanlıkda mevlüd diye bir şey var mı? Yatırlara çaput bağlamak var mı? Ama bizim ülkemizde var.

İki tane yahudi namaz kılmış diye, Yahudilerde namaz var denir mi? Üç tane kurban kesen hristiyan var diye, hristiyanlarda kurban var denir mi?

Sen hayatında namaz kılan kaç tane yahudi gördün? Daha doğrusu sen hayatında kaç tane yahudi gördün?

Ben hiç görmediysem 500 tane yahudi görmüşümdür ve bunların tek biri bile namaz kılmıyordu.

Diyorum ya sırf entel olmak uğruna ne kadar aykırı örnek varsa bulup getiriyorsunuz.

Oku bakkiim şunu da, http://tr.wikipedia.org/wiki/Musevilik#.C4..._ibadet_sistemi

gör bakalım namaz diye bir şey var mıymış Yahudikte? Olsaydı orda mutlaka yazardı değil mi?

Ama siz entel olduğunuz için daha iyi bilirsiniz mutlaka.

"Bakınız yahudilere ait olan bilgileri buraya yazım islama mal etmişsiniz , önce dinlerdeki cennet ve cehennem kavramını öğrenin, yahudilerde dünyadışı bir cehennem/cennet yoktur."

Yapma yahu?

Aslında herkesin adını İslam sandığı dinin adı var ya; Zakkum'dur da bunu kimse bilmez. Nasıl? Entel olmuş muyumdur acaba? Kimsenin bilmediği gizemli şeyleri biliyorum baksana!

Yahudilerde cennet cehennem yokmuş. Gülmekten patlatırsınız adamı.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Musevilik#T.C...B1nda_Musevilik

Ahlaksıza bak. Kendi saçma sapan iddialarıyla beni sahtekarlıkla suçladığı yetmezmiş gibi, gitmiş bir de ateist arkadaşlardan hesap soruyor, sen nasıl buna katılırsın diye.

Sana ne ulan? Adam katılır katılmaz. Sana mı hesap verecek?

Dünkü çocuk gelmiş burda koskoca forumun adminine hesap soruyor.

Herkesi kendin gibi cinlerle, perilerle uzaylılarla haşır neşir olup, 2+2 nin 4 ettiğini görmezden gelip, (124/int(241*78).12-(1.1+13(5+2.01))) gibi bir matematik hesabı yapmaya kalkarak entel gözükmeye çalışan geri mi zannettin?

Ben Türkçe yazdım, Adam da geldi onu hiç bir komplex duymadan Türkçe okudu ve leb demeden leblebiyi anladı. Buna mı kafayı taktın. Seni ne ilgilendiriyor?

Başkalarını entel sanıp, "aman karalayabilidiğim kadar karalayayım da benden başka entel kalmasın" diyorsan, ben entel mentel değilim, entel günümüzde senin gibilere deniyor.

Saygılar, sevgiler.

(Sana değil, okuyuculara ama adam olursan sana da olacak)

Cache-Control min-fresh

"min-fresh" "=" delta-seconds

Indicates that the client is willing to accept a response whose freshness lifetime is no less

than its current age plus the specified time in seconds. That is, the client wants a response that will still

be fresh for at least the specified number of seconds.

Cache-Control public

Sitelerde Paylaş
Bak şimdi ne demiş çok bilmiş arkadaş?:

"Öncelikle Semavi Dinler : Tek tanrılı ve aynı zamanda İbrahim ‘ in iki oğlundan gelen peygamberlere nisbet edilen dinlere verilen genel isim."

Bu çok bilmiş arkadaş sizi Hodri meydana davet ediyor.Maskenizin düşmesi karşısında bu kadar agresifleşmeyin daha ikinci yazınızı kelime kelime patlatıcam.Karşımdaki çırpınışlarınız sonuçsuz kalacak.Şöyle ki , bilimin önüne asla geçemezsiniz, heleki Bible bilimi ile.

tarihinde Lux e Tenebris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok artık daha neler.! Senin gibi durup dururken onu bunu sahtekarlıkla suçlayan, komplexli ve saygısız bir cahille hodri meydanda didişecek kadar düşmedim. Sen en iyisi beni kaçtı sayıp, kendine bir başka ufocu entel bul, gidip onunla hodri meydanda didiş, sonra da linkleri kızlara mail atıp göster.

Agresifleşiyormuşum. Bana hristiyan diyeceksin, yetmeyecek kötü niyetlisin diyeceksin, sahtekar diyeceksin, ben de sana hak ettiğin cevabı vermeyeceğim öyle mi? Kendin ettin, kendin buldun. Avunu yalarsın.

Bu arada, üstteki iletimi başka bir dosyanın içinde yazıp, sonrada forumun form sayfasına kopyalamıştım. Bu arada dosyanın içinde önceden kalan bir yazıyı da yanlışlıkla kopyalamışım, çok altta kaldığı için görmemişim. Bu yüzden moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

Saygılar, sevgiler

Sitelerde Paylaş
Yok artık daha neler.! Senin gibi durup dururken onu bunu sahtekarlıkla suçlayan, komplexli ve saygısız bir cahille hodri meydanda didişecek kadar düşmedim. Sen en iyisi beni kaçtı sayıp, kendine bir başka ufocu entel bul, gidip onunla hodri meydanda didiş, sonra da linkleri kızlara mail atıp göster.

Agresifleşiyormuşum. Bana hristiyan diyeceksin, yetmeyecek kötü niyetlisin diyeceksin, sahtekar diyeceksin, ben de sana hak ettiğin cevabı vermeyeceğim öyle mi? Kendin ettin, kendin buldun. Avunu yalarsın.

Bu arada, üstteki iletimi başka bir dosyanın içinde yazıp, sonrada forumun form sayfasına kopyalamıştım. Bu arada dosyanın içinde önceden kalan bir yazıyı da yanlışlıkla kopyalamışım, çok altta kaldığı için görmemişim. Bu yüzden moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

Saygılar, sevgiler

Öncelikle karşınızdakine heleki tanımadığınız insanlara hitap ederken sahtekar vari hitaplarda bulunmayın.Bu başlık altındaki tek sahtekar sizsiniz. Bible Archaeology den bilgileri getirip bu foruma bilimsel bilgiymiş edalarında yapıştırıp sonra sıkışınca yazınıza vermiş olduğum cevaplara itiraz getiremeyip olayı anında şahsileştirmeniz sizin yalancılığınızdan başka bir şey değildir.

Bakınız size tekrar sesleniyorum ;

Kozmogoni, Bible Arc. , Mitoloji ve dinler tarihi biliyorsanız sizi SEMAVİ dediğiniz dinler konusunda HODRİ MEYDAN 'a davet ediyorum.Kimin bildiği kimin palavra attığı orda belli olur.Tüm net size açıktır.Bible sitelerinden istediğiniz bilgiyi bana copyleyebilirsiniz.EXODUS tan başlarız.

Yazmış olduğum cevaplara anti tez yazamıyorsanız ve HODRİ MEYDAN' ı kabul etmiyorsanız konuyu kişiselleştirip sulandırmayın.Bu bilek sizi yener.

Sitelerde Paylaş
Lux e Tenebris: ileti 218 de Meryeme ait olduğunu söylediğiniz heykel Şu resimdekine çok benziyor

http://en.wikipedia.org/wiki/Cybele#Roman_Cybele

Sayın bayşapka süreç içerindeki ana-tanrıça kültü Romada Bakire Meryem oldu, anadolu topraklarında bu külte bir dönem kibele dendi daha öncesi ise Sibyln dir.Konuyu detay araştırmak isteyen Merlin Stone'ye ait Tanrılar Kadınken'i alabilir.

Burdaki sorunumuz notamatiğin yahudilik ve hristiyanlığı semavi islamı putperet ilan etmesidir.Her üç dinde putperettir.

Sitelerde Paylaş
Sayın bayşapka süreç içerindeki ana-tanrıça kültü Romada Bakire Meryem oldu, anadolu topraklarında bu külte bir dönem kibele dendi daha öncesi ise Sibyln dir.Konuyu detay araştırmak isteyen Merlin Stone'ye ait Tanrılar Kadınken'i alabilir.

Burdaki sorunumuz notamatiğin yahudilik ve hristiyanlığı semavi islamı putperet ilan etmesidir.Her üç dinde putperettir.

Sn Lux e Tenebris

ileti 88 de notamatiğin bir eklemesi var

Sevgili arkadaşlar,

Tekrar belirtiyorum, çok rica ediyorum, diğer dinlerin semavi din meselesi üzerinde fazla durmayın.

Semavi din tanımlaması yaptım, fakat üzerinde durulması gereken konu diğer dinler değildir.

Elbette ki, tüm dinler aslen paganist/putperest kökenlidir.

Çözüm için yeterli midir?

Sitelerde Paylaş

Sn baysapka ;

ileti 88 de eklenen yazı yoğun tepkilerin bir sonucudur fakat yazıdan sonra bazı heykellerin resimlerini basıp işte bunlar islamın putlarıdır demek yazının samimiyeti konusunda beni şüpheye düşürür.Söyleki, Bible sitelerinde islama mal edilen heykel şuan Berlin müzesinde bulunur ve bunun ne İl-allah ile nede başka bir tanrı ile alakası vardır.Yazı birden başladım 88 'i eleştiriken o heykellerin nerde olduğunu ve kime ait olduklarını teker teker yazıcam.

Yazıdaki verilen kaynakçalar, konunun işleniş amacının aydınlanmadan öte bir takım emperyal hırsların islamı kötülenmesi üzerinden yapılmasını kapsar.Bu yöntemi güney afrikada yaptılar. İncil verip madenlerini aldılar.

Dikkatinizi kaynakçalara yönlendirdiğiniz zaman verilen her bilginin yanlış olduğunu, hristiyanlar tarafından uydurulup asıl gerçekle bağdaşmadığını görürsünüz.

İl-allah'ın ay tanrısı olduğu Hristiyan kilisesi uydurması olup hiç bir arkeolojik gerçekliği yoktur.ileti 88' e gelince göreceksiniz.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş
Dikkatinizi kaynakçalara yönlendirdiğiniz zaman verilen her bilginin yanlış olduğunu, hristiyanlar tarafından uydurulup asıl gerçekle bağdaşmadığını görürsünüz.

İl-allah'ın ay tanrısı olduğu Hristiyan kilisesi uydurması olup hiç bir arkeolojik gerçekliği yoktur.ileti 88' e gelince göreceksiniz.

Sn Lux e Tenebris

Kaynakçaları birçok kişi eleştirdi zaten. Çoğu insan da yüzde yüz katılmadı içeriğe. Yazı tabii ki de eleştiriye açık, bence takılmayın anlık sinirle yazılmış şeylere. Şahsen El İlah'ın ay tanrısı olmadığını, aramice kökenli olduğunu ve saire kaynak vererek ispatlarsanız, bir de minarelerdeki ay şeklinin hangi mimariden esinlendiğini açıklayabilirseniz gayet güzel bir ek olur.

Bunun yanı sıra ge hinnom hakkında söylenenlerde herhangi bir yanlışlık göremiyorum.

Bir de rica ediyorum konuyu kişiselleştirmeden yapın bunu.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sn Lux e Tenebris

Kaynakçaları birçok kişi eleştirdi zaten. Çoğu insan da yüzde yüz katılmadı içeriğe. Yazı tabii ki de eleştiriye açık, bence takılmayın anlık sinirle yazılmış şeylere. Şahsen El İlah'ın ay tanrısı olmadığını, aramice kökenli olduğunu ve saire kaynak vererek ispatlarsanız, bir de minarelerdeki ay şeklinin hangi mimariden esinlendiğini açıklayabilirseniz gayet güzel bir ek olur.

Bunun yanı sıra ge hinnom hakkında söylenenlerde herhangi bir yanlışlık göremiyorum.

Bir de rica ediyorum konuyu kişiselleştirmeden yapın bunu.

bu nasıl bir anlık sinirdirki... notomatik denen arkadaş.. ilk iletisinde işine geldiği gibi hatta yeri geldiğinde herşeyi çarpıtıp... tek başına islama saldırıyor..... üstelik yapılan uyarıları görünce 13 nolu iletide..

benim semavi ayırma takılmayın deyip... yinede üstüne basa basa sanki bilimsel bir veriymiş gibi tekrardan aynı saçmalığı yazabiliyor..

13. ileti...

Arkadaşlar, "semavi dinler" meselesine takılmayın. Konumuz zaten bu değil, konumuz İslamın putperest bir din olduğu ve Allah'ın var olup olmadığıdır.

Ama yine de sizi kırmayıp, semavi dinler meselesini açıklayayım.

Semavi dinler 3 tanedir.

1- Musevilik, yani yahudilik.

2- Hristiyanlık.

3- Satanizm.

ayrıca bu nasıl sinirdir ki... notomantiğe istediği şekilde yalan yanlış şeyler yazma hakkını veriyor..???

notomantiğin yazısı hiç bir bilimsel değer taşımayıp baştan sona islama olan düşmanlığını gelişi güzel kustuğu bir yazıyı... diğer islam düşmanı bazı yardakçılar sanki bu yazı çok bilimsel ve baştan sona doğru bilgiler içeren bir yazıymış şeklinde millete lanse etmiş... bu yetmiyormuş gibi...

birde, burdaki saçmalığı görüp... konuya objektif ve bilimsel bir metodla yaklaşmaya çalışan.. Lux e Tenebris nikli arkadaşı sizler şuçlu ve haksız çıkarmaya çalışıyorsunuz???

bayşapka biz burda sadece ateist olup, dinler arasında ayrım yapmayan her konuya sahip oldukları bilgiler ışığında objektif yaklaşmaya çalışan arkadaşlarla ... ateist olmaktan çok direk islam düşmanı olan ve islamı yerin dibine batırmak için,,, işine geldiği gibi yalan yanlış herşeyi çarpıtarak yazan ateistleri çok iyi ayırt edebiliyoruz..... ;) bunu bilesin.....

Sitelerde Paylaş

Gavs bu kadar taraf tutmayalım lütfen, bu kadar taraf tutsaydık şimdi bu siteye gelen ve neden bahsettiğini bilmeyen bazı dindarların hiç bir yazısına bakılmazdı, hiç bir iletisi de akılcı bir şekilde cevaplanmazdı. Sonuçta herkes kendince bazı konular hakkında yeterli kanıt gördüğünde fikrini değiştirebilir. Görmezse de değiştirmez.

Sitelerde Paylaş

Lux, Notamatik bu yazıyı biryerden alıntılayarak(turan dursun vs) ve harmanlayarak sunmuş konu hakkında gerçekten fikir sahibi olduğunu sanmıyorum.Kendisi ateist vs olmaktan çok antiislamdır, islam düşmanıdır.Onun için bilimsel bir açılım yapabilecek kaabiliyet beklemeyiniz.Forumun bir çoğu notamatik vb ile kaynadığı için tarihi vs açılımdan çok kendilerinin hoşuna gidecek sözleri duymak isterler.

Bence kendini bunlar için hırpalama bu başlıkta..Ayrı bir başlık açıp sunabilirsin söylemek istediklerini.

Selamlar.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrı bir başlıkta ele alınması yerinde olur.

ben de bu ay kültü olsun, allahın dişi olması meselesi olsun

elimizdekilerin ne kadarı gerçek ne kadarı spekülatif şeyler bilmek istiyorum.

bu arada notamatikin bilip bilmeden sallayacağını ihtimal vermiyorum.

ama kaynağın islam ile mücadeleyi esas almış bir hristiyan sitesi olması

iddialar üzerinde çok daha fazla düşünülmesini gerektiriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...