Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

• İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Var Mı Yok Mu - Albert Einstein'dan ALLAH'ın Varlığı Hakkında Yorumu

...

Profesör yerine oturur. Genç öğrencinin adı ALBERT EINSTEIN'dir.

-Yani evrimin olmadığı yerde yüce ALLAH vardır.

sonunda istemeden de olsa gerçeği anlamışsın!

biz de öyle diyoruz allah evrimin olmadığı yerde vardır.

Sitelerde Paylaş

sonunda istemeden de olsa gerçeği anlamışsın!

biz de öyle diyoruz allah evrimin olmadığı yerde vardır.

Allah evrimin olmadığı yerde vardır, doğru bir önerme çünkü evrimin olmadığı yerde cehalet vardır allahın varlığını sürdürebilmesinin temel koşulu budur. İslam dini cehaletten beslenir...

Sitelerde Paylaş

Sizlerin papağan gibi bilim bilim demenize rağmen dünyanın kabul ettiği bilim insanı ALLAHı tastik ederken (evrimin olmadığı yerede ALLAH vardırı nasıl yorumladınız) evrim olamayacağından ALLAH vardır diyor adamlar . Sizlerin niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Siz önermeye takılmayın bilim ne diyor o kişilerin sözlerine yorum yapın.Ferdi azından kaçırdın(Allah evrimin olmadığı yerde vardır, ..............................................)Yani ALLAHın var olabileceğini kabullenmişsin ,bir tek geriye evrim kalıyo evrimide bilim çıkarınca senin söz ALLAH vardır olarak okunuyo.Sağol..!

Sitelerde Paylaş

Günümüzün İman Eden Bilim Adamları

Doğru olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmadığınız, malum sitelerde yazılan ipsiz sapsız yazıları foruma yapıştırmayın. Eğer var ise kendi bilginizi sunun. Tartışabilecek düzeyde bilginiz yoksa, ya sadece okuyun, ya da forumu terk edin.

Bu yazınız bu seferlik silindi, bir daha benzer sitelerden böylesi temelsiz yazıları getirirseniz, silinen siz olacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarımın doğruluğunu sizlerde araştırabilirsiniz.Sunduklarım zaten kendi bildiklerim.ALLAHı savunduğum için sadece bu seferlik af ediliyorsam(ihtiyacım yok bana ALLAH yeter) ben tekrar tekrar ALLAHı anlatacağım silmek isterseniz hemen şimdi silebilirsiniz tehditiniz benim için bir şey ifade etmez aksi ALLAHı savunduğum için bir yerden kovuluyorsam onur duyarım silimmek gibi bir korkumun olmadığını bilmenizi isterim.Tek korkumun ALLAHımızın karşısına yüz akıyla çıkamamamdır.Saygılarımla....

Sitelerde Paylaş

Malcom bu adamlar müslüman mı?

Bilemiyorum ama ALLAH a inandıkları kesin olan bilim adamları.

İdeolojik sebeplerden ve hedef kitleye sevimli görünmek adına tanrıyı allah diye çeviriyorlar. Çılgın müslüman türkler de biliminsanları hak yolunu buldu diyerek konuşuyorlar bu çevirileri. Adamların bahsettiği tanrı allahın özelliklerini yarı yarıya bile taşımıyor olabilir. Orjinallerine bakmak gerek.

Sitelerde Paylaş

Beyler aramızdaki far kne biliomusun? Hristiyanlar SADECE KENDİ KİTAPLARINA İNANIYOR VE DİĞER KİTAPLARA SAYGISIZLIK EDİYORLAR.Ama Müslümanlar TÜM KİTAPLARA SAYGI DUYUYOR.

müslümanlar tüm din kitaplarina saygi duymaya mecbur.

cünkü kuran, biraz tevrat ve biraz incilden yalan yanlis calintilar yaparak olusturulmus, capulculuk sonucu dogmus ucube bir masal kitabidir.

Sitelerde Paylaş

Elbette Allah vardır yani en azından kavramsal olarak :)

Yalnız konuyu açan şahıs muhteşem bir derleme yapmış. Gereksiz bir kaç bilgiyi ve fikrini belirtmeseydi (semavi din - satanizm) forumun iğneli başlıklarında biri olmasını savunurdum.

Sitelerde Paylaş

Elbette Allah vardır yani en azından kavramsal olarak :)

Yalnız konuyu açan şahıs muhteşem bir derleme yapmış. Gereksiz bir kaç bilgiyi ve fikrini belirtmeseydi (semavi din - satanizm) forumun iğneli başlıklarında biri olmasını savunurdum.

Neden satanizim semavi din değil?

Değilse ya da tartışmalıysa da yazar isterse editlenip iğnelenebilir. Ben de eski konulardan parça parça arıyorum bunları, bulamıyorum bazen. Bir de çok eski bir konu vardı, cehennemin adını aldığı çukuru anlatan, çok güzeldi bulamadım mesela. Soyutlaştırılmaya çalışılmış kavramların dünyevi somut şeylere dayandığını gösteren iğneli konuların olması çok iyi olurdu. Forum yazışmalarının gidişatını bile önemli ölçüde değiştirebilir. Çelişkiyle gelenlerin de ufku açılır.

Sitelerde Paylaş

Cehennem sözcüğü İbranicedeki "Ge-Hinnom" sözcüğünden gelir.

"Ge" sözcüğünün anlamı "Vadi"dir.

"Hinnom" sözcüğü ise isimdir.

Buna göre Ge-Hinnom sözcüğünün karşılığı "Hinnom Vadisi"dir. Ge-Hinnom, Ge-Ben-Hinnom'un kısaltılmış şeklidir. Hinnom Vadisi'nin bulunduğu yer coğrafi olarakKudüs'ün güney ve güney batısıdır.

Hinnom Vadisi, eski devirlerde İsrail Krallığı'nda yaşayan insanların çocuklarını Molek/Malik/ Moloş/Moloz adı verilen bir puta kurban olarak sundukları bir yerdi. İsrail Krallığı döneminde bazı insanlar kendi çocuklarını canlı olarak bu putun ortasındaki ateşe atıyorlardı.

yani cehennem diye biryer gerçekten var gidip görebilirsiniz kudüsün güneyinde şu an kullanılmıyor çöp atılıyor içine

tarihinde asiltürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cehennem sözcüğü İbranicedeki "Ge-Hinnom" sözcüğünden gelir.

"Ge" sözcüğünün anlamı "Vadi"dir.

"Hinnom" sözcüğü ise isimdir.

Buna göre Ge-Hinnom sözcüğünün karşılığı "Hinnom Vadisi"dir. Ge-Hinnom, Ge-Ben-Hinnom'un kısaltılmış şeklidir. Hinnom Vadisi'nin bulunduğu yer coğrafi olarakKudüs'ün güney ve güney batısıdır.

Hinnom Vadisi, eski devirlerde İsrail Krallığı'nda yaşayan insanların çocuklarını Molek/Malik/ Moloş/Moloz adı verilen bir puta kurban olarak sundukları bir yerdi. İsrail Krallığı döneminde bazı insanlar kendi çocuklarını canlı olarak bu putun ortasındaki ateşe atıyorlardı.

yani cehennem diye biryer gerçekten var gidip görebilirsiniz kudüsün güneyinde şu an kullanılmıyor çöp atılıyor içine

müslümanlar okuma ve arastirma özürlü olkduklarindan, inandiklari dinin yahudi ve hiristiyan dinlerinden yalan yanlis calinmis masallardan olustugunu bilmezler.

Sitelerde Paylaş

Neden satanizim semavi din değil?

Değilse ya da tartışmalıysa da yazar isterse editlenip iğnelenebilir. Ben de eski konulardan parça parça arıyorum bunları, bulamıyorum bazen. Bir de çok eski bir konu vardı, cehennemin adını aldığı çukuru anlatan, çok güzeldi bulamadım mesela. Soyutlaştırılmaya çalışılmış

kavramların dünyevi somut şeylere dayandığını gösteren iğneli konuların olması çok iyi olurdu. Forum yazışmalarının gidişatını bile önemli ölçüde değiştirebilir. Çelişkiyle gelenlerin de ufku açılır.

Dostum demek istediğim, satanizmle ve semavi dinlerle ilgili tartışmaya açık konulara hiç girmeseydi, bak ister ilk 10 sayfaya bu konu üzerinden tartışmaya dönmüş. Yoksa satanizm semavi din olsa be olur, olmasa ne olur , hepsi aynı bok değil mi bunların.

Cehennemle ilgili o aradığı bilgileri konuyu açan arkadaş vermiş zaten(1. İleti) hatta resim bile koymuş, hatta benim üstümde biri daha yazmış :)

Ya bu konu, ya da bu konudaki gereksiz argümanlar çıkarılıp, iğnelense güzel olur.

Sitelerde Paylaş

Bunlardan hangisini çürüttün ki ?

böyle ufak tefek seyleri cürütmekde ne varki. cürüttükleri üc yarim kitayi kokuttu bu müslümanlarin.

onlar her gün ellerinde kör kiliclar, gümbür gümbür evrimi yikiyorlar.

ama bunu bilim bilmiyor ne gam. dingil yiktim dediyse, yikilmistir evrim :D

Sitelerde Paylaş

böyle ufak tefek seyleri cürütmekde ne varki. cürüttükleri üc yarim kitayi kokuttu bu müslümanlarin.

Bir de diyor, bayatladı bunlar artık, sanki islam fırından yeni çıkmış taze taze.

Sitelerde Paylaş

Dingil abdesti yıkan şeyle yıkıyor sanırım :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...