Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

Cehennem sözcüğü İbranicedeki "Ge-Hinnom" sözcüğünden gelir.

"Ge" sözcüğünün anlamı "Vadi"dir.

"Hinnom" sözcüğü ise isimdir.

Buna göre Ge-Hinnom sözcüğünün karşılığı "Hinnom Vadisi"dir. Ge-Hinnom, Ge-Ben-Hinnom'un kısaltılmış şeklidir. Hinnom Vadisi'nin bulunduğu yer coğrafi olarakKudüs'ün güney ve güney batısıdır.

Hinnom Vadisi, eski devirlerde İsrail Krallığı'nda yaşayan insanların çocuklarını Molek/Malik/ Moloş/Moloz adı verilen bir puta kurban olarak sundukları bir yerdi. İsrail Krallığı döneminde bazı insanlar kendi çocuklarını canlı olarak bu putun ortasındaki ateşe atıyorlardı.

yani cehennem diye biryer gerçekten var gidip görebilirsiniz kudüsün güneyinde şu an kullanılmıyor çöp atılıyor içine

Bu palavraları sorgu meleklerine de anlatırsın. Ben internette cehennem yok diye bir yazı okuduydum da bir bakıp çıkacaktım dersin. Geçin bu masalları kardeşim.... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu palavraları sorgu meleklerine de anlatırsın. Ben internette cehennem yok diye bir yazı okuduydum da bir bakıp çıkacaktım dersin. Geçin bu masalları kardeşim.... :lol:

Bakırköydemi? manisadamı internet var?

Sorgu melekleri Muhammede matematik dersi vermedikleri için suçlular zaten

Bunu dağıtabileceklermi?

KURAN ALLAHIN KİTABI OLSA BÖYLE BİR HATA OLABİLİRMİ?

Muhammed ben peygamberim demiş. Bu kitabı Allah benim aracılığımla vahiy etti demiş. Muhammed in söylediğine göre Allah Miras dağıtımını Nisa suresinde aşağıdaki ayetlerde bildirmişir.

Nisa suresi..11 ayet…Allah size, çocuklarınız hakkında, erkeğe, kadının payının iki misli (miras vermenizi) emreder. (çocuklar) ikiden fazla kadın iseler, ölünün bıraktığının üçte ikisi onlarındır. eğer yalnız bir kadınsa yarısı onundur. ölenin çocuğu varsa, ana-babasından her birinin mirastan altıda bir hissesi vardır. eğer çocuğu yok da ana-babası ona varis olmuş ise, anasına üçte bir (düşer). eğer ölenin kardeşleri varsa, anasına altıda bir (düşer.

Nisa ..12-yapacakları vasiyetten ve borçtan sonra eşlerinizin, eğer çocukları yoksa, bıraktıklarının yarısı sizindir. çocukları varsa bıraktıklarının dörtte biri sizindir. çocuğunuz yoksa, sizin de, yapacağınız vasiyetten ve borçtan sonra, bıraktığınızın dörtte biri onlarındır (zevcelerinizindir). çocuğunuz varsa, bıraktığınızın sekizde biri onlarındır. eğer bir erkek veya kadının, anababası ve çocukları bulunmadığı halde (kelale şeklinde) malı mirasçılara kalırsa ve bir erkek yahut bir kızkardeşi varsa, her birine altıda bir düşer. bundan

fazla iseler üçte bire ortaktırlar.

Nisa 176-Senden fetva isterler. De ki: “Allah, babasi ve çocugu olmayan kimsenin mirasi hakkindaki hükmü şöyle açikliyor: Eger çocugu olmayan bir kimse ölür de onun bir kizkardeşi bulunursa, biraktiginin yarisi bunundur. Kizkardeş ölüp çocugu olmazsa erkek kardeş de ona vâris olur. Kizkardeşler iki tane olursa (erkek kardeşlerinin) biraktiginin üçte ikisi onlarindir. Eger erkekli kadinli daha fazla kardeş mevcut ise erkegin hakki, iki kadin payi kadardir.

Ancak Bu surelere göre matematiksel olarak mirasın paylaşımı mümkün olmamaktadır.

Türk miras hukukunu insanlar yazmıştır.Bu hukuka göre bile insanlar yanlışlık yapmazken Allahtan geldiği idia edilen kitabı beraber inceleyelim buyurun.

ERKEK ÖLDÜ.ANA VE BABASI SAĞ.KARISI VE ÜÇ KIZI VAR.

Kalan miras 9 dönüm tarla(Paylaşımı basit olsun diye) Buyurun paylaştırın?

Üç kıza 9 dönüm tarlanın üçte ikisi diyor. Bu 6 dönüm tarla yapar.

Anne ye 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Baba ya 9 dönüm tarlanın Altıda biri diyor Bu 1,5 dönüm tarla yapar.

Toplam zaten 9 dönüm tarla dağıtıldı.Karısına kalmadı.????

Allah böyle bir paylaşım hatası yapar mı? Allah bizim kadar matematik bilmez mi? Yoksa matematiği bilmeyen Kuran Allahın kitabıdır diyerek bu kitabı yazan Araplar mı?

Kurandaki bu hataları nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?

Kuran a Allah tan gelen bir kitaptır.Muhammed peygamberdir diyen kişilerin tekrar tekrar düşünmelerini bekliyorum.

Neden sizden bunu bekliyorum.Çünkü sizin İslam diye Din bile olmayan bir gericiliğe ve insanı sömürü düzenine çanak tutmanız nedeniyle benim çocuklarımın gelecekteki hayatı tehlikeye girmektedir. insan gibi yaşama hakları ellerinden alınma tehlikesi yaşamaktadır.

Aslında bu sizin çocuklarınız içinde böyledir.Nasıl bir Ana Babasınız anlamak mümkün değil?

Sitelerde Paylaş

ALLAH vardır ispatı Kuranı Kerim,İslam,Hz Muhammed s.a.v son din İslam, dünyayı şereflendireli 1400 küsür sene oldu ,ALLAHU TEALA İslam son dindir Hz Muhammed s.a.v son peygamberdir ve Kuranı Kerim son vahiy kitabıdır dedikten sonra aradan geçen süre bakımından dünyaya, çevresine milyonları toplayabilecek bir peygamber ,bir din ve bir kitap geldimi? bu bir apaçık mucizedir çünkü diğer dinler gelirken aradan bu kadar büyük bir zaman geçmemiştir.ALLAH vardır işte ispatı işte mucizesi.

Sitelerde Paylaş

ALLAH vardır ispatı Kuranı Kerim,İslam,Hz Muhammed s.a.v son din İslam, dünyayı şereflendireli 1400 küsür sene oldu ,ALLAHU TEALA İslam son dindir Hz Muhammed s.a.v son peygamberdir ve Kuranı Kerim son vahiy kitabıdır dedikten sonra aradan geçen süre bakımından dünyaya, çevresine milyonları toplayabilecek bir peygamber ,bir din ve bir kitap geldimi? bu bir apaçık mucizedir çünkü diğer

dinler gelirken aradan bu kadar büyük bir zaman geçmemiştir.ALLAH vardır işte ispatı işte mucizesi.

Bu başlığın ilk iletisini okudun mu mümin kardeşim ?

Sitelerde Paylaş

Dostum demek istediğim, satanizmle ve semavi dinlerle ilgili tartışmaya açık konulara hiç girmeseydi, bak ister ilk 10 sayfaya bu konu üzerinden tartışmaya dönmüş. Yoksa satanizm semavi din olsa be olur, olmasa ne olur , hepsi aynı bok değil mi bunların.

Cehennemle ilgili o aradığı bilgileri konuyu açan arkadaş vermiş zaten(1. İleti) hatta resim bile koymuş, hatta benim üstümde biri daha yazmış :)

Ya bu konu, ya da bu konudaki gereksiz argümanlar çıkarılıp, iğnelense güzel olur.

İki konuyu karışık okurken bunu önceden okudum diye eski tartışmaları unutmuşum. Herkesin cehennem zahmeti için teşekkürler :) Eski cehennem konusu da ilk iletiden aklıma geldi zaten ama eski konuda cennet de anlatılmıştı, onunla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum mesela. Benzeri konular iğnelenirse böyle kaybolmaz, unutulmaz.

Semavi din teriminin ilk ne için kullanıldığını bulamadım. Detaylı arama, okuma yapmadım ama ibrahimi dinlerin kendilerine verdiği admış gibi geldi. Yabancı kaynaklarda ibrahimi diyor genelde, semavi dini kullanan ingilizce sadece bir kitap buldum, o da arapçadan çevrilmiş.

Forumda da daha önce açılmış semavi dinler (2006'da) ama kayda değer bir bilgiye gitmemiş. Gerçekten tartışılması gereksiz bile olabilir. Terimi ilk kimin kullandığı bilinirse amacı da ortaya çıkar. Ama bu derlemeyi dağıtan bir noktaysa ben de başka yerde tartışılması bunun da iğnelenmesi taraftarıyım.

Sitelerde Paylaş

Okudum sana kısaca söyleyeyim ALLAH herkese hidevet edici bir nevi elçi göndermiştir,hıristiyanlıktada namaz vardır ama şimdi yok yahudilerdede oruç var biraz farklı Surya Namaskara olayı ise diğer dinlerde olduğu gibi aslı kaldırılmıştır.Yani yeryüzüne ALLAH her daim dinini gönderiyor ama insanlar şeytanın yardıyla menfaatlarine olmayan yerini siliyor veya tahrip ediyor.Yani İslam yeryüzündeki bozulmuş ve ALLAHtan uzaklaşmış tüm dinlerin tahrip olmuş kaldırılmış ,silinmiş ,kaybedilmiş olan yerlerini yeniden aslına uygun ibadetleriyle tamamlayıcı olarak geliyor.

Sitelerde Paylaş

Okudum sana kısaca söyleyeyim ALLAH herkese hidevet edici bir nevi elçi göndermiştir,hıristiyanlıktada namaz vardır ama şimdi yok yahudilerdede oruç var biraz farklı Surya Namaskara olayı ise diğer dinlerde olduğu gibi aslı kaldırılmıştır.Yani yeryüzüne ALLAH her daim dinini gönderiyor ama insanlar şeytanın yardıyla menfaatlarine olmayan yerini siliyor veya tahrip ediyor.Yani İslam yeryüzündeki bozulmuş ve ALLAHtan uzaklaşmış tüm dinlerin tahrip olmuş kaldırılmış ,silinmiş ,kaybedilmiş olan yerlerini yeniden aslına uygun ibadetleriyle tamamlayıcı olarak geliyor.

Kuran ı inkar ediyorsun. Her kavme elçi göndermemiştir. Laf olsun mesajları...

Sitelerde Paylaş

Yanlış amlattım galiba yani anlatmak istediğim ALLAH tan bir şekilde muhakkak haberli olmuştur olmalıydı.

Dostum inan üzülüyorum. Savunmaya çalıştığın dini bilmediğin için günaha giriyorsun. Allah'ın sözüne aykırı bu yazdığın. Tövbe et.

Şu anda yukarıdaki sözünle Araf 36'lıksın.

Araf 36- Ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır; onda sonsuz olarak kalacaklardır.

Sitelerde Paylaş

Hiristiyanlar İsa Allahın oğludur inanmayanlar sonsuza kadar cehennemde yanacak diyor.. Kuran İsa Allahın oğlu değildir inanmayanlar sonsuza kadar cehennemde yanacak diyor Allah incilde kuranda benim kitabımdır diyor hadi buyur.

Bu konu farklı, uyarıcı gitmiş bu yazdıklarına, bizim konu hiç peygamber gönderilmeyenler :)

Sitelerde Paylaş

Cenabı ALLAH tebli ulaşmayanları sorumlu tutmuyor.Zira ALLAHın adaletinden şüphem yok

Saygılar...

Malcom biraz önce "ALLAH tan bir şekilde muhakkak haberli olmuştur" dedin. Sonra bu söylediğinin yanlış olduğunu söyledim. Şimdi de ifadeni tekrar değiştiriyorsun.

Şimdi de "Cenabı ALLAH tebli ulaşmayanları sorumlu tutmuyor" diyorsun. Buna niye inanalım. Kaynağın nerede? İyisin hoşsun ama bence bilmeden yazma... hata yaptığında da evet yanlış yazmışım demek alakasız bir cevap yazmaktan daha medenidir.

Saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Dünya yaratıldığı günden bu yana ALLAH ı tanıyor ama o şekilde ama bu şekilde yani ALLAH insanları başı boş bırakmadım diyor zaten Kuranda ,emirler tahrif edilip gelenek haline bürünebilir mesela yoga onunda vardır bir geçmişi ama bilemiyoruz Hz Musa a.s olayındada bi benzeri oldu onlarda altınlarını eritip öküze tapmaya başladılar yani semavi dinlere bakılsın özü İslamdır .İslam ın geçerli olabilmesi için tebliğ olması şartı vardır aksi düşünülemez..

Cevap veremezsem kusura bakma eve gitmem lazım :)

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

Arkadaşlar bu sav bence biraz uydurma gibi duruyor. Bu uydurmada islam düşmanları tarafından yapılıyor sanırım. Al-ilah diye bir ay tanrıçası uydurmadır. Kaldıki öyle bir isimde tanrıça olsa bile bu sadece isim benzerliğinden kaynaklanabilir.

İlah arapçada tanrı anlamında. Peygamberimizin babasının adıda Allahın kulu anlamında ordaki Allah ibrahim peygamberin dininin Allahidir. Yani bir put değil gerçek bir Tanrıdır. İslamın ibadet şekilleride yine İbrahim peygamberin ibadet şekillerinden gelmektedir en gözle görülen ibadet kurban olayı örnek verilebilir. İslam putları tümüyle reddeden bir hak dinidir.

İslamın Allahının ay tanrıçası olmadığının en büyük ispatı olarak şu ayet gösterilebilir.

41/37- gece, gündüz, güneş ve ay o'nun ayetlerindendir. siz güneşe de, aya da secde etmeyin. allah'a secde edin, ki bunları kendisi yaratmıştır. eğer o'na ibadet edecekseniz.

Hinduların brahmasıda ibrahim peygamberdir diyenler var. Yani diyeceğim o ki müslümanlık bir şekilde ibrahim peygamberin dinine dayanıyor. Ay tanrıçasına felan değil. Fakat ibrahim peygamberin dini neye dayanıyor onu bilmiyorum benim inancım hak dini olduğunu söylüyor.

Brahma(ibrahim peygamber) için sözlüklerin birinde gördüğüm söz sizlerle paylaşmak isterim.

"*m*n*koyim her şey bunun altından çıktı. o hintliler tabi oralarda buldukları otları yakıp çektiler, yakıp çektiler sonra bilmem kaç tanrı çıkarttılar ortaya."

:lol:

tarihinde areyougood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...