Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

La ilahe il Allah ne demektir? Muhammed öncesi Allah'a ortak koşmayan putperest arapların "Allahtan başka tanrıça yoktur" demesidir. İlahe=Tanrıça. Kimileri ilah yerine ilahe denmesini ilahın çoğulu olması diyerek kıvırır ama ilahın çoğulu "elahim"dir.

Kendin söylüyorsun Muhammedden önce anaerkildiler diye. Ana erkil bir toplumun putu da anaerkildir.

Kıbele'nin kara taşı ile, Allah'ın kabedeki kara taşı tesadüf müdür?

İkisinin de ay tanrıçası olması tesadüf müdür.

Müslümanların kıbleye, Sümer'lilerin Kıbeleye yönelmesi tesadüf müdür?

Yahu cemaati kafirin kafam karıştı. Al ilah dişi put mu yoksa erkek put mu?

Bir kere arapçada sesli harfler sonradan konulmuş. yani ilahe derken harekeler konmadan önce ilah denilmek istenmiş olamaz mı?

Ayrıca tanrının çoğulu elahim olsa ne değişir ki?

"Al-ilah tan başka tanrılar yoktur." Türkçede biraz tuhaf oluyor. Ama belki Arapçada mantıklı oluyordur. Türkçede lar ekini çıkartırsak daha mantıklı oluyor. "Al-ilah tan başka tanrı yoktur." diye.

Acaba Al ilahın dişi olduğunu gösteren başka delil var mı?

Ayrıca Notamatik in hristiyan olduğunu iddaa etmeniz komik.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yahu cemaati kafirin kafam karıştı. Al ilah dişi put mu yoksa erkek put mu?

Bir kere arapçada sesli harfler sonradan konulmuş. yani ilahe derken harekeler konmadan önce ilah denilmek istenmiş olamaz mı?

Ayrıca tanrının çoğulu elahim olsa ne değişir ki?

"Al-ilah tan başka tanrılar yoktur." Türkçede biraz tuhaf oluyor. Ama belki Arapçada mantıklı oluyordur. Türkçede lar ekini çıkartırsak daha mantıklı oluyor. "Al-ilah tan başka tanrı yoktur." diye.

allahın ay tanrısı olduğunu söyleyen sadece Bible Arc. grubudur, tutar babil ve sümere ait heykelleri ve silindir mühürleri islamın işte islamın ay tanrısı derler.Bu konuya hakip olabilmek için tüm dinler tarihine hakim olmak gereklidir.İslam İbrahimi ata-erkil sürecin bir zinciridir.Ay ise Mani dini sembolüdür.Sapla samanı karıştırarak dinler aydınlığa çıkmaz. Kaldı ki bu dezenformasyonu akşama kadar HY nin dezanformasyon yaptığını söyleyen TD sitesi ana sayfasında yapıyor.

Acaba Al ilahın dişi olduğunu gösteren başka delil var mı?

Allahın dişi olduğu zaten başlı başına bir uydurmadır.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=18088

Ayrıca Notamatik in hristiyan olduğunu iddaa etmeniz komik.

Ana yazıyı dikkatli okuyup kaynakçalarında gezinirseniz görürsünüz.

tarihinde Lux e Tenebris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu konuyu devamlı upluyorum çünkü hoşuma gitti bence 6 bin küsür okunma çok az

notomatik hristiyanmı

öylese umrumda bile değil hristiyanlığı bilmeden inkar etmiyorum müslümanken öyle yapardım bilmeden inkar

araştırınca tutarlı mantıklı yanı çok fakat

tamamen düzmece olduğu islam gibi bir çok şeyini hindu dinlerinden aldığı ve bazı yazarlar tarafından bir anda ortaya çıkarılan bir olduğunu çok iyi sezinliyebiliyorum

islamının anlattıklarının yalan olduğunu gösteren ne kadar kanıt varsa merak etmeyin batı ülkelerinde hristiyanlığın yalan olduğunu kanıtlayan en az 2 misli meteryal ortaya konulduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Allah Kimdir?:

Kendisi bayandır, bir ay tanrıçasıdır. Sümerler ve Frigyalılardaki adı Kıble'dir. Yani Kıbele'dir. Daha sonraları bazı putperest dinler tarafından, kara taşa dönüşüp dünyaya indiğine inanılır. (Kabe'deki hacıların etrafında döndüğü hacer ül-esved kara taşı.)

İbrahimi dinler eril nitelik taşır, bu konuda bayan olduğunu iddia ediyorsanız Hodri meydan forumuna davet ediyorum sizi.

Sitelerde Paylaş
Lux, Notamatik bu yazıyı biryerden alıntılayarak(turan dursun vs) ve harmanlayarak sunmuş konu hakkında gerçekten fikir sahibi olduğunu sanmıyorum.Kendisi ateist vs olmaktan çok antiislamdır, islam düşmanıdır.Onun için bilimsel bir açılım yapabilecek kaabiliyet beklemeyiniz.Forumun bir çoğu notamatik vb ile kaynadığı için tarihi vs açılımdan çok kendilerinin hoşuna gidecek sözleri duymak isterler.

Bence kendini bunlar için hırpalama bu başlıkta..Ayrı bir başlık açıp sunabilirsin söylemek istediklerini.

Selamlar.

Notamatiğin ne olduğu belli. Ben onu sadece bu forumdan değil,başka forumlardanda yıllarca tanırım.Bir kere olsun tutarsız bir yazısına rastlamadım.Çizgisi ne ise o şeklide sürdürmüştür.Hiç bir zaman rol yapmamış, olduğundan başka kılıklara girmeye tenezzül etmemiş son derece dürüst birisidir.

Ona kimlik yakıştırmaya, çamur atmaya çalışacağına bir kere olsun aynaya bakmanı tavsiye ederim.Burda kaç kere, bazen teist,bazen dinsiz rollerine girerek nasıl şaklabanlık yaptığına cümle alem şahit.

Sitelerde Paylaş

Putperestlerin tanrıları heykelcikler değildirler. Heykelcikler onları sembolize eden, hatırlatan, rituel araçlarıdırlar.

Hiçbir putperest bir heykelin yaratıcı veya yönetici olduguna inanmaz. Yaratıcı ve yönetici olanlar ancak o putların sembolize ettiği tanrılar olabiirler. yani putperestler putlara değil tanrılara tapınırlar. onları sembolize eden putlar aracılığyla da ibadet ederler...

Sanmayın ki bunun böyle oldugunu bilmeyen, bir heykeli yaratıcı sanan putperest vardır. Put tanrının kendisi değil imgesidir.

O halde siz şu soruyu soracağım:

Kara çarşafla örtülmüş bir kübün etrafında dönüp, şeytan taşlamak diye bir sütuna taş atmanın bu düşünceden ne farkı vardır.

Ha diyeceksiniz bi biz kabeye ibadet etmiyoruz. Allah'a ibadet ediyoruz. Kabe sadece bir araçtır. O zaman yukarda belirttiğim gibi, kabe bir putdur.

Bir ritüel aracıdır ve imgelem taşır. bizzat tanrının kendisini sembolize etmese bile zaruri bir rituel aracı oldugu için putlara yapıca benzer.

Veya nasıl mecusiler ateşi kutsal saymalarına ragmen inandıkları tanrı ateş değilse, aynı şey müslümanlar için de geçerlidir.

Kabe kutsaldır. bunun öte yanında kabe sadece taştan yapılmış bir yapıdır. "Bir taştan heykel nasıl kutsal olabilir?" diye soranlar neden "bir taştan yapı nasıl kutsal olabilir?" diye sormazlar?...

Bu durumda yıllardır sapkın dediğiniz bu inançlardan müslümanlığın asıl farkı nedir??

tarihinde FurySwipes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kabeyi,diğer simgelerle (putlarla) kıyaslayamazsınız arkadaşım. Hacılar neden kabenin etrafını döner bilmeden kabe hakkında yorum yapmayın.Kabe,beytullahtır,yani allahın evidir.Allah bir gün dışarı çıkıp müslümanlara nanik yapacak,dolayısıyla onu gören şanslı müslümanlar cennete gidecek.

Böyle bir ritüel islamdan başka hangi dinde var ?

Sitelerde Paylaş
Kabeyi,diğer simgelerle (putlarla) kıyaslayamazsınız arkadaşım. Hacılar neden kabenin etrafını döner bilmeden kabe hakkında yorum yapmayın.Kabe,beytullahtır,yani allahın evidir.Allah bir gün dışarı çıkıp müslümanlara nanik yapacak,dolayısıyla onu gören şanslı müslümanlar cennete gidecek.

Böyle bir ritüel islamdan başka hangi dinde var ?

Aslına bakarsan putperestliğin hemen hemen bütün versiyonlarında benzer uygulamalar var.

Evet bu da ayrı bir mesele. Allah'ın evi vardır. Ve insanlar oraya gidip misafir olurlar. Garip di mi?

Kibele meselesine gelirsek, bence bütün monoteistik dinler, politeistik dinlarin tanrılarının birleşmesiyle oluşmuştur.

örneğin, eski mısır'daki amon ve ra kişilik özellikleri olarak pek de benzer değillerdi. ancak aynı inancın sonraki dönemlerinde amonra diye bir tanrı türedi ki bu her ikisinin de kudret ve karakterinin birleşimiydi. Firavunların tanrı isimleriyle isimlendirilmesinin bir sonucu...

E sonra ne oldu, başka tanrılar da birleşti... birleşe birleşe bir tane kaldı geriye. hepsinin karakteristik özelliklerini ve de kudretlerini taşıyan, hepsini birbirinine baglayan tek tanrı (tek yüzük gibi oldu) ... Onun herşeye gücü yeter...

Bundan ötürüdür ki bu tanrıda kişilik çatışmaları görürüz. örneğin hem sonsuz azap sahibi hem de sonsuz bağışlayıcı olması gibi...

Ve aynı nedenden ötürüdür ki, onun bir cinsiyeti olamaz. çünkü yapsında bulunan tanrıcıkların bir kısmı erkek, bir kısmı da kadındır.

Ha diyeceksiniz ki, cennet anaların ayakları altında, analar da babaların... Nasıl oluyo bu iş... niye iki cinsiyete de eşit yaklaşmamış ikisini de barındırıyosa.

Cevabı açık, yalnızca erkekler "biz peygamberiz" diye kandırabilmiş. işlerine geldiği gibi de anlatmışlar...

sözüm o ki Allah sadece kibele'nin değil. var olan tüm pagan tanrıların çakmasıdır.

Sitelerde Paylaş

ya arkadaş inkarı gördüm iftirayı gördüm yalanı gördüm de bu kadarını görmedim

ve şu bir kez daha ispatlandı ki müslüman olmayan insanların

tarih bilgisi sıfırın altında desem çok olur

din bilgisi tanım bulamıyorum satanistliği de ilahi din yaptınız ya helal size be

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Sadece kendi kafandaki varsayımlar üzerine böyle şeyler kuramazsın.Sırf Abdullah ismi Allah'ın kulu anlamına geliyor diye Muhammed'in Allah'ı bir puttur diyemezsin ki.Bence siz nasıl ki Allah fikrini saçma buluyorsanız bana göre de bu anlatım o kadar saçma.Eğer gerçekten bunlar senin anlattığın gibi olsaydı bu konu bin kere her yerde tartışılırdı.Uzun uzun şu soruları anlatmışsın.Senin Rabbin kim diyince şaşırmamış falan.İnsanların buna inanması o zamanlar gidip birinin aaa bana ayet geldi Allah diye birisinden bakın şeklinde olmamış.Allah o zamanlar bunu birçok mucizeyle kanıtlamış.Ve aslında söylemek istediğim, yüzyıllardır var olan bir şeyin açıklaması bu kadar basit olsaydı şimdi her şey çok farklı olurdu.Ben böyle konuşuyorum ama dindar bir insan değilim ibadetlerimi yapmıyorum Allah ile ilgili benim de kafamda birçok soru var ama böyle de saçma bir şeye inanmıyorum.Gereksiz ve komik.Yine de emek vermişsin.

Sitelerde Paylaş
Sadece kendi kafandaki varsayımlar üzerine böyle şeyler kuramazsın.Sırf Abdullah ismi Allah'ın kulu anlamına geliyor diye Muhammed'in Allah'ı bir puttur diyemezsin ki.Bence siz nasıl ki Allah fikrini saçma buluyorsanız bana göre de bu anlatım o kadar saçma.Eğer gerçekten bunlar senin anlattığın gibi olsaydı bu konu bin kere her yerde tartışılırdı.Uzun uzun şu soruları anlatmışsın.Senin Rabbin kim diyince şaşırmamış falan.İnsanların buna inanması o zamanlar gidip birinin aaa bana ayet geldi Allah diye birisinden bakın şeklinde olmamış.Allah o zamanlar bunu birçok mucizeyle kanıtlamış.Ve aslında söylemek istediğim, yüzyıllardır var olan bir şeyin açıklaması bu kadar basit olsaydı şimdi her şey çok farklı olurdu.Ben böyle konuşuyorum ama dindar bir insan değilim ibadetlerimi yapmıyorum Allah ile ilgili benim de kafamda birçok soru var ama böyle de saçma bir şeye inanmıyorum.Gereksiz ve komik.Yine de emek vermişsin.

avrupaya yüzyıllardır kontrol eden,tek sözü tüm avrupayı etkileyen,parayla cennetten arsa satan kiliselere millet yüzyıllardır kanmışta sorgulamamış,islama inanan salaklarda öyle işte,yüzyıllardır sorgulamamış.

budizmde yüzyıllardır geliyor,hatta islamdan 10 kat daha eski,hatta hatta hinduizme varmayalım bile,günümüzde ulaşmış dinler,onlara ne diceksin peki,nasıl eleştiriceksin onları,putperest demek sana mı kalmış.

klişe çukuruna düşmüş iskelet seni.kalıplaşmışsın işte.çürük surprise yumurta.

Sitelerde Paylaş
avrupaya yüzyıllardır kontrol eden,tek sözü tüm avrupayı etkileyen,parayla cennetten arsa satan kiliselere millet yüzyıllardır kanmışta sorgulamamış,islama inanan salaklarda öyle işte,yüzyıllardır sorgulamamış.

budizmde yüzyıllardır geliyor,hatta islamdan 10 kat daha eski,hatta hatta hinduizme varmayalım bile,günümüzde ulaşmış dinler,onlara ne diceksin peki,nasıl eleştiriceksin onları,putperest demek sana mı kalmış.

klişe çukuruna düşmüş iskelet seni.kalıplaşmışsın işte.çürük surprise yumurta.

Hakaret ve saldırmaktan başka bir bildiğiniz olmadığı için herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz yazık...

Sitelerde Paylaş
Notamatiğin ne olduğu belli. Ben onu sadece bu forumdan değil,başka forumlardanda yıllarca tanırım.Bir kere olsun tutarsız bir yazısına rastlamadım.Çizgisi ne ise o şeklide sürdürmüştür.Hiç bir zaman rol yapmamış, olduğundan başka kılıklara girmeye tenezzül etmemiş son derece dürüst birisidir.

Ona kimlik yakıştırmaya, çamur atmaya çalışacağına bir kere olsun aynaya bakmanı tavsiye ederim.Burda kaç kere, bazen teist,bazen dinsiz rollerine girerek nasıl şaklabanlık yaptığına cümle alem şahit.

Çok baba adamsın bruce :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...