Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

Neden put olarak tabir ediyoruz biliyor musun? Cunku babasinin ismi Abdullah (El-Ilah´in kulu) iken, amcasi yani Ebu Leheb´in ismi de Abdulmenat´tir (El-Menat´in kulu).

Yani hem amcasinin, hem de babasinin isimlerinin kokenleri kabedeki putlardan gelmedir.

hz.muhammed'in yaşamından önceki dinlerin bu bahsettikleriniz ile ne ilgisi varki ? ha amcası ha babası neye tapıyorlarsa tapmışlar ancak hz.muhammed'den sonra yeni bir devir açıldı bunu putperestlikle aynı yere koyamayız sizin dediğiniz sadece hz.muhamed'in babasının adının anlamıyla ilgili daha once yazdıgım gibi ismi ramazan olan bir rahip tanıyorum.bunuda incelersen aynı şeyi yaptığınızı anlarsın ismin anlamlarıyla boş işler geçirmeyin derim ben

Sitelerde Paylaş
  • İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bari birşey sanıyorsunuz iddianız az tutsun be kardeşim.
Herakles adami cildirtirsin sen harbiden. ''Sanmiyorum'' diyorum kardesim, daha nasil anlatayim. Yanlislikla Uzza yazacagima Menat yazmisim. Az bekle sana daha once bu konuda yazdigim iletileri arsivden alintilayayim da seni bir rahatlatayim. :rolleyes:

Tekrar soyluyorum, olay tamamen bir karisikliktan ibaret. Karisikligin sebebi de Abdulmenat isminin bugun dahi kullanildigi konusunda eski bir yazi yazmis olmamdandir. Yani oradan aklimda kalmis ve beni sasirtmis..

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herakles adami cildirtirsin sen harbiden. ''Sanmiyorum'' diyorum kardesim, daha nasil anlatayim. Yanlislikla Uzza yazacagima Menat yazmisim. Az bekle sana daha once bu konuda yazdigim iletileri arsivden alintilayayim da seni bir rahatlatayim

Onuuuuuuuuuuuuuuuuur sen dehri ile dialoğuma baksana yaw...Asıl sen çıldırtcan beni.......Ben senin cevabını kabul ettim zaten ekstra sana dönmeyerek...

Bana göre ABDULUZZA ,EBU LEHEP değil..Böyle bir durum var..Dehri benim cümlemi tam okumayarak başka yöne çekmiş benim yazdığımı..

Selam...

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Onuuuuuuuuuuuuuuuuur sen dehri ile dialoğuma baksana yaw...Asıl sen çıldırtcan beni.......Ben senin cevabını kabul ettim zaten ekstra sana dönmeyerek...

Bana göre ABDULUZZA ,EBU LEHEP değil..Böyle bir durum var..Dehri benim cümlemi tam okumayarak başka yöne çekmiş benim yazdığımı..

Oyle mi? ''Sandiginiz'' derken, benden bahsediyorsun sandim. Neyse ben yine de eski bir yazimdan alinti yaparak linkini vereyim de oyle sandigimi sananlar :lol: varsa icleri rahat etsin.

Konuyla ilgili arsivdeki yazilarimdan sadece bir tanesi;

Hayir, elbette Muslumanlik yoktur, ancak Allah (El-Ilah) adinda bir Arap Tanri´si vardir. Peki Muhammed´in dedesi, Muhammed´in amcasina yani babasinin kardesine ne ad koymustur? Abduluzza (Uzza´nin kulu) adini koymustur. Yani Ebu Leheb´in asil adi Abduluzza´dir (Uzza´nin kulu).

Ayrica, Abdulmenat (Menat´in kulu) adi da Muhammed´den once bir hayli kullanilmaktaydi, ancak gunumuzde, bu Abduluzza (Uzza´nin kulu) ve Abdulmenat (Menat´in kulu) gibi adlar cok nadir kullanilmakla beraber yerlerini Abdullah´a (Allah´in kulu) birakmislardir.

alintinin linki

http://www.ateizm2.org/arsiv/ARSIV-VI/html/t11006.html

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yukarıdaki yazımda İslamın putperest bir din olduğunu çeşit çeşit ispatladım. Daha da ispatlar var ama vakit yoktu onları yazacak.

Vakit olursa bu gün size başka deliller de getireceğim.

Hepinize saygılar, sevgiler, teşekkür eden kardeşlerime de teşekkürler.

Hangisi semavi hangisi değil çok önemli değil..Önemli olan; İslamın kesinlikle putperestlik olduğu kanıtlanmıştır.

İslamın hem kökeni hemde süregelen uygulamaları açık bir şekilde putpereset bir din olduğunu göstermektedir..

Başka delillerinizi de kısa zaman içinde bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş
Semavi din ne demektir?:

Sema=Gök.

Semavi=Göksel.

Semavi din= Yeryüzünde bir putu olmayan, tek tanrılı, tanrısı göksel/gaybi olan din.

Şimdi bu 3 semavi dini tek tek inceleyelim:

1- Musevilik, yani yahudilik:

a- Yeryüzünde putu var mı? : Yok.

b- Tek tanrılı mı? : Evet

c- Tanrısı göksel/gaybi mi: Evet.

Öyleyse musevilik bir semavi dindir.

2- Hristiyanlık:

a- Yeryüzünde putu var mı? : Yok. (Kimi İslamcılar, haç/çarmık işaretini put olarak tanımlar ama onların zaten saldırmadığı bir din yoktur. Haç/çarmık hristiyanlıkta sadece anısal bir semboldür.)

b- Tek tanrılı mı? : Evet

Öyleyse hristiyanlık bir semavi dindir.

3- Satanizm:

a- Yeryüzünde putu var mı? : Yok.

b- Tek tanrılı mı? : Evet (Tanrıları şeytandır)

Öyleyse satanizm bir semavi dindir.

Gelelim satanizm'in bir din olup olmamasına.

Satanizm hristiyanlığa tepki olarak ortaya çıkmış bir dindir.

Zaten daha en baştan; "hristiyanlığa tepki olarak ortaya çıkmış bir dindir." dediğimiz anda, onun için "bir dindir" demiş olduk bile.

Hangi yüzyılda çıktığı, kime tepki olarak çıktığı, gerçekte onun müritlerinin şeytana tapıp tapmadığı ise hiç önemli değildir.

Madem ki bu insanlar bunu bir din olarak kurmuş, "bu bir dindir" demiş, "bizim tanrımız şeytandır" demiş, satanist kiliseler bile kurmuş, o halde hiçkimsenin "bu bir din değildir" deme hakkı yoktur.

Eğer bir satanist'e "bu bir din değildir" dersen, onun da senin dinin için "bu bir din değildir" deme hakkı doğar.

Bu sebeplerden ötürü, satanizm bir dindir. Üstelik yeryüzünde bir putu olmaması, tek tanrılı olması ve tanrısının göksel/gaybi/semavi olmasından dolayı, semavi bir dindir.

Yani İslamcılar çatlasa da, patlasa da, hasetliklerinden hoplasa da, satanizm bir semavi dindir, islam ise putperest bir dindir.

Yukarıdaki yazımda İslamın putperest bir din olduğunu çeşit çeşit ispatladım. Daha da ispatlar var ama vakit yoktu onları yazacak.

Vakit olursa bu gün size başka deliller de getireceğim.

Hepinize saygılar, sevgiler, teşekkür eden kardeşlerime de teşekkürler.

yazmış olduğun tüm genellemeler yanlış,

tüm dinler göksel temellidir

yahudilik tek tanrılı bir din değildir.

satanizm gnostik öğreti olup din değildir.

yukarıda yazmış olduğun herşey yanlış.

henüz dinleri ve kökenlerini tam olarak kavrayabildiğini düşünmüyorum.

hepsi aynı laciverttir ve kozmolojiden beslenir.

satanizm hakkındaki aktarımların yanlış.

şeytan kilisesi kurulması senin anlattığın olay değildir.

önce satnizm yani gnostik öğretiyi anlaman lazım bunu yorumlaman için.

yazmış olduğun herşey yanlış.

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sandığınız adam ok?

Bari birşey sanıyorsunuz iddianız az tutsun be kardeşim.

Neresi tutsun anlamadım?

İddiamızın neresi tutması gerekiyor?

Bu arada hala inat ediyorsun Ebu Lehebin Muhammedin amcası olmadıgında anlaşıldı

Et bakalım

Bunu bile tartışma konusu yapanlarla neyi tartışabilirsin o da ayrı bir tartşma konusu tabi :)

Sitelerde Paylaş

Hadisler Kutubi Sitte'den

Fasil: TEFSİR BÖLÜMÜ - ESBAB-I NÜZULE DAİR

Konu : Şuara Suresi

Ravi : İbnu Abbas

Hadis : Şu "Sen ilkin en yakın hısımlarını inzar et" (Şuara 214) mealindeki ayet indiği zaman, Resulullah (sav) Safa tepesi üzerine çıktı ve şöyle bağırmaya başladı: "Ey Beni Fihr!, Ey Beni Adiyy!" Bunlar Kureyş kabilesine mensup boylardı. Toplandılar. Onlara şöyle hitab etti: "Ben size, "şu vadide atlılar var, sizlere saldırmak istiyor" desem, beni tasdik eder misiniz?" Hep beraber şu cevabı verdiler: "Evet, tasdik ederiz, şimdiye kadar hiç yalanına rastlamadık, hep doğru söyledin." "Öyleyse dinleyin" dedi. "Önünüzde bekleyen şiddetli bir azabı size haber veriyorum." Ebu Leheb atılıp: "Ey Muhammed, ey kuruyasıca! Bizi bunun için mi çağırdın?" dedi. Bunun üzerine: "Ebu Leheb`in iki eli kurusun. Kendisi de kurudu..." diye başlayan Ebu Leheb suresi nazil oldu.

Hadis No: 726

Fasil:PEYGAMBERLİK BÖLÜMÜ

Konu: Resulullah (sav)`ın Çocukları

Ravi: İbnu Abbas

Hadis : Kureyşliler, birbirlerine küfrün ve sapıklığın devamını tavsiye ettiler ve aralarında; "Bizim üzerinde olduğumuz şey var ya, bu, o köksüz sürgün (mesabesinde olan Muhammed)in üzerinde olduğu şeyden daha doğrudur!" dediler. Bunun üzerine, Allah Teala hazretleri Kevser suresini inzal buyurdu: "Şüphesiz ki biz sana kevseri verdik. Öyleyse Rabbin için namaz kıl ve kurban kes. Asıl arkası kesik (nesilsiz) olan, sana düşmanlık edenin ta kendisidir" (Kevser 1-3). Bundan sonra Resulullah (sav)`ın beş erkek çocuğu oldu. Dördü Hz. Hatice (ra)`den: Abdullah: Bu en büyükleri idi; Tahir -bunun Abdullah olduğu ve bunların üç tane oldukları da söylenmiştir-; Tayyib, Kasım ve Mariye`den olan İbrahim. Resulullah (sav)`ın dört tane de kızı vardı: Bunlardan Zeyneb, Ebu`l-As İbnu`r-Rebi`in nikahı altında idi. Rukiyye ve Ümmü Gülsüm: Bu ikisi, Ebu Leheb`in oğulları olan Utbe ve Uteybe`nin nikahı altında idiler. "Ebu Leheb`in iki eli kurusun ve kurudu da..." (Tebbet 1-5) vahy-i şerifi nazil olduğu zaman, Ebu Leheb oğullarına onları boşamalarını emretti. Bunun üzerine Hz. Osman önce Rukiyye ile evlendi. Rukiyye onunla birlikte Habeşistan`a hicret etti. Orada Hz. Osman`ın Abdullah adında bir oğlu dünyaya geldi. Hz. Osman ona izafeten (Ebu Abdillah diye) künye almıştı. Sonra Rukiyye (ra) vefat etti. Ondan sonra Hz. Osman Ümmü Gülsüm (ra) ile evlendi. Hz. Fatıma (ra): Bu Hz. Ali (ra)`nin nikahı altında idi. Hz, Ali`nin Fatma`dan Hasan, Hüseyin ve Muhsin adlarında üç erkek çocuğu ile Zeyneb ve Ümmü Gülsüm adlarında iki kız çocuğu dünyaya geldi. Bunlardan Zeyneb, Abdullah İbnu Ca`fer (ra)`in nikahı altında idi. Hz. Ali, Ümmü Gülsüm`ü de Hz. Ömer`e nikahlamıştır. Radıyallahu anhüm ecmain." [Rezin tahric etmiştir.]

Hadis No: 5535

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dehri bu rivayetleri neden yazdın.

Zaten Ravi diyerek bunların rivayet olduğu belli..

Aynı bataklıkta senin hazmedemeyeceğin hikayeler var..Ne yani Muhammed ayı ikiye mi yardı?Muhammed'in yaslandığı hurma ağacı ağladı mı:)

Bir kısmını yanlış kabul edip bir kısmını seçip doğru demek neye benziyor biliyor musun?İstersen yazmayayım..

Sitelerde Paylaş

Sen rivayet diyorsun 1 milyardan fazla müslüman bunlara gerçek diyor

Çok kurnazsınız

İşinize gelmediği için hadisleri reddebiliyorsunuz (bu yeni dönem müslümanlarını kastediyorum)

El ezher universite bile bu hadisleri referans alan açıklamalar yapıyor.

Ama hepsi islamı yanlış yorumluyor di mi?

Mustafa İslamoğluda kendi sitesinde ne demiş bak

Tebbet Suresinde lanetlenen Ebu Leheb’in karısı Ümmü Cemil, Peygamberimizin amcakızı değildir. Tebbet suresi de “yakarış” anlamında bir dua değil, Mushaf’ın 111. suresidir. Küçük bir ayrıntı ama, Ebu Leheb de öz değil üvey amcadır.

O başka biryerden "üvey amcasıydı" diyerek durumu kurtarmaya çalışıyor

Hepiniz bir alemsiniz valla

Sitelerde Paylaş
Sen rivayet diyorsun 1 milyardan fazla müslüman bunlara gerçek diyor

Çok kurnazsınız

İşinize gelmediği için hadisleri reddebiliyorsunuz (bu yeni dönem müslümanlarını kastediyorum)

El ezher universite bile bu hadisleri referans alan açıklamalar yapıyor.

Ama hepsi islamı yanlış yorumluyor di mi?

Sen Muhammed'in amcası Ebu Lehep diye o kaynağa gidersen aynı kaynaktan bir sürü şeyi ispat diye görürsün..

Ben diyorum ki peygamberin o isimde bir amcası yok...O lakabı almış amcası da yok...1 MİLYARDAN fazla müslümanın ve bunları savunan ateistlerin ne dediği önemli mi sanıyorsun?

El ehzer vb gibilerinin doğru yorumladıkları İslam'ın hali ortada...Doğruysa müslüman olursun..

Mustafa islamoğlu peygamber soyunu aklamak istedi sanırım.Peygamberin peygamberlikten önceki durumu ve kavmi putperestti.Aklanacak bir tarafı yok..

Selam..

Sitelerde Paylaş
yazmış olduğun tüm genellemeler yanlış,

tüm dinler göksel temellidir

yahudilik tek tanrılı bir din değildir.

satanizm gnostik öğreti olup din değildir.

yukarıda yazmış olduğun herşey yanlış.

henüz dinleri ve kökenlerini tam olarak kavrayabildiğini düşünmüyorum.

Yapma ya ... :lol::lol:

Sen hangi dindensin bi söylesende bizde anlasak gerçekleri.. :P

Sitelerde Paylaş
Murti ben 4 dinede inanmam.

yazdıklarıma bir itirazın varsa gel teke tek foruma.

öyle bana şekil basmayla olmaz bu işler.

4 din nedir güzelim ? Hangi 4 din ? Senin dinin ne ?

Konuş işte teke tek..Merak etme ben tek başınayım yanımda kimse yok.. :D

Sitelerde Paylaş
Edip e de cok cigirdik ama gelip kanitlamadi

Seza'cım benim yazışmalarımda Edip'i yazmasan iyi olur..Taktın sen Edip'e.

Ebu Leheb'in bir isim olmadığı aşikar,aynı rivayet kaynaklarında Muhammed'e en büyük düşmanlığı eden kişi Ebu Cehil lakablı kişi görülmekte?Peki Bu lakabı kim takmış?Ve neden o Kuran'da yok..

Ebu Lehep dediğiniz adamın oğulları neden Kuran'da geçmiyor?Elleri kurudu demiş..Ebu Lehep dediğiniz adam bu ayet okunurken elleri sapasağlamdı yine edindiğiniz rivayetlere göre....

Ebu lehep bir kişilik tarifinden başka birşey değildir..

Sitelerde Paylaş
Seza'cım benim yazışmalarımda Edip'i yazmasan iyi olur..Taktın sen Edip'e.

Ne yazmayacam arkadasim,o da senin gibi ayni lafi atti ortaya,kanit iste yok.

Sen simdi kanit mi getirmis oldun?????

Ebu cehil Kuran'a girmis olsa,Ebu leheb'in amcasi olduguna inanacakmiydin????

Kuran'a cocuklari girmemis ama karisi girmis,ne cikaracaksin buradan????

Dostum onyargilisin ve bosinana meyillisin!!!

Sitelerde Paylaş
Dostum onyargilisin ve bosinana meyillisin!!!

Bilmukabele öylesin..Rivayetlerindeki adamı kabul etmiyorum diye öyle olduk..

Ebu Cehil Kuran'a girmiş olsaydı kavimdeki bu tip adamlara böyle lakapları Kuran bol bol takarmış derdim..Ama Kuran'ın amacının başka bir durum olduğunu düşünüyorum.

Anladınmı seza kardeşim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...