Jump to content

Allah vardır. İşte size ıspatı.

Recommended Posts

• İleti 380
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kim demiş sadece islam pagandır diye ? :) isterseniz verdiğim linke tıklayın da görün bakalım ötekiler farklı mıymış...bunların biri diğerinden kopya ve temelleri aynı yere dayanıyor zaten.

http://www.alternatifforum.org/archives.ph...B6kenleri-2/503

AyrıcaAl-LAh dişi değil erkektir. Resmini görmek isteyen kızlarıyla beraber görebilmek için aşağıdaki linke baksın :)

http://www.turandursun.com/modules.php?nam...page&pid=55

yani kısacası al birini vur ötekine,hepsi saçmalık hepsi de ağırlıklı olarak zararlı !

Sitelerde Paylaş

Al Ilah in gunes tanricasinin kocasi oldugunu daha onceden biliyordum. Al Lat ise bunlarin kizlarindan biri. Zaten Sabii ligin bas tanrisi Ay tanrisi Al Ilahtir.

Gercekten; Islamin tanrisi diger tek tanrili dinlerin tanrisi degil. Omerin Kuranda yaptigi buyuk degisiklik ile Islam tek tanrili dinler arasina sokulmustur, ama maalesef Omer insan zekasini ve insan merakini hesaba katmamis. Modern dunyada, tarihteki pislikler su ustune cikiyor.

Merak ediyorum acaba bu Allahin Al Ilah oldugu tum bilim cevrelerince aciklansa Muslumanlar Musluman olmaya devam ederlermi? Bence ederler.

Sitelerde Paylaş

Bu mantikla ZEYD de kisilik tanimi mi?????

Hadissiz rivayetsiz Kuran lokum gibi olur ne tarafa cekersen gider,isine gelmeyeni atar,isine geleni istedigin gibi anlarsin.

Islam dininin 4 kaynagi vardir Kuran sadece 1 idir,tek basina Kuran dan Islam dinini cikaramazsin,burada yaptigin gibi zirva cikaririsin ancak.

Adamin lakabi Ebu Leheb ayet geliyor sozde her kes goruyor vs vs

bak o ayette adam EVLI dir,senin kisilik tanimina gore adam hastalikli peki KARISI NEDEN CEHENNEMLIK olsun?????

Boyle bir kisilik tanimi mi var,hem dangalak olacak+bir de Evli olacak !!!!!!!!!

Cehenneme de karisi ile beraber atilacak????

Karisi neden cehenneme atiliyor?? hadi onun kisilik tanimini da goster bize????

Ben san soyliyeyim niye atildigini KOTU KAYNANA da ondan !!!!!

Sitelerde Paylaş
Bu mantikla ZEYD de kisilik tanimi mi?????

Hadissiz rivayetsiz Kuran lokum gibi olur ne tarafa cekersen gider,isine gelmeyeni atar,isine geleni istedigin gibi anlarsin.

İlgili ayette Zeyd'in durumu ile Ebu Lehep anlatışı hiçmi hiç benzer değil..

Adamin lakabi Ebu Leheb ayet geliyor sozde her kes goruyor vs vs

bak o ayette adam EVLI dir,senin kisilik tanimina gore adam hastalikli peki KARISI NEDEN CEHENNEMLIK olsun?????

Boyle bir kisilik tanimi mi var,hem dangalak olacak+bir de Evli olacak !!!!!!!!!

Cehenneme de karisi ile beraber atilacak????

Karisi neden cehenneme atiliyor?? hadi onun kisilik tanimini da goster bize????

Ben san soyliyeyim niye atildigini KOTU KAYNANA da ondan !!!!!

Öyle alakalandırmak istemişsin.

4.ayet karısının bu işin hamallığını yaptığını söylüyor..Kadın günahsız falan değil..Adamın yüzünde ceza görecek diye bir durum yok..

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
4.ayet karısının bu işin hamallığını yaptığını söylüyor..Kadın günahsız falan değil..Adamın yüzünde ceza görecek diye bir durum yok..

Karısı da odun hamalı olacak!

Burada oyle mi diyor?????

Karisinin bir sucu falan var demiyor,karisi da boynunda ip ile odun hamali olarak cehenneme giriyor.

İlgili ayette Zeyd'in durumu ile Ebu Lehep anlatışı hiçmi hiç benzer değil..

ne fark var????

Zeyd in yasamis bir insan oldugunu nereden cikarabiliyorsun??????

Sitelerde Paylaş
ne fark var????

Zeyd in yasamis bir insan oldugunu nereden cikarabiliyorsun??????

Muhammed Zeyd'in karısını almış.Zeyd'e birşeyler demiş.Hikaye açık değil mi?

Seza soru sormak için soruları artık bırak...Yoksa hikaye nasıl anlaşılır dersi mi vermek gerekiyor?

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili arkadaşlar,

Tekrar belirtiyorum, çok rica ediyorum, diğer dinlerin semavi din meselesi üzerinde fazla durmayın.

Semavi din tanımlaması yaptım, fakat üzerinde durulması gereken konu diğer dinler değildir.

Elbette ki, tüm dinler aslen paganist/putperest kökenlidir.

Fakat günümüzde hangi dini kaynağı açarsanız açın, özellikle Türkiye'de bazı dinler semavi din olarak tanıtılır.

Yani bir taraftan kendi dinleri ve kabullendikleri önceki dinler için "semavi" deyip güya yüceltirken, bir taraftan da diğer dinleri putperestlikle suçlayarak aşağılamaktalar.

Benim tepkim ise bunaydı. Satanizm'i semavi dinler arasına sokma sebebim de onların bu davranışıydı.

Tepki derken de haksız bir tepki de değildir bu. Eğer İslam semavi olabiliyorsa, satanizm ve diğer dinlerin ondan çok daha semavi olma hakkı vardır. (semavi olmasının matah birşey olduğunu varsayarsak)

Esasen semavi din diye birşey de yoktur. Sonradan semavileştirilmiş putperest dinler vardır.

İslam öncesi Mekke'deki putperestleri ikiye ayıracak olursak; iki çeşit putperest vardır. Allah'a ortak koşanlar ve Allah'a inanmadığı için ortak koşmamış olup, başka putlara tapanlar.

Muhammed ve kabilesi Allah'a ortak koşan putperestlerdendi. Allah'a ortak koştukları putlar ise; Allah'ın kızları Al-Lat, Al-Uzza ve Menat'dır.

Taptıkları diğer putlar Allah'ın kızları oldukları için, Allah'la birlikte onlara da tapmakta bir sakınca görmemişlerdir. Çünkü neticede yabancı bir puta değil, Allah'ın ailesinden putlara tapmışlardır.

Muhammed ve ailesi İslamdan önce de diğer putları zaten reddediyordu. Kendi kabilesi bakımından, onun yaptığı değişiklik sadece Allah'ın kızları olan putları da reddetmek oldu.

O dönemin tüm putları sabit değildi. Bir çoğu put hırsızları tarafından çalınıyor veya bazı diğer putperestler tarfından saldırıya uğrayıp yok ediliyordu.

Nitekim, Allah putu da defalarca saldırıya uğramış ve hırsızlar tarafından çalınmıştır. Örneğin Allah, kendisini çalan Karbati'lerin elinde Hecer'de 22 sene gurbette kalmıştır.

Üzerinde helen uğradığı saldırılardan kalan izler mevcuttur.

Allah'a kazma kürek saldıranlar da olmuştur. Fakat kendisi çok sağlam bir put olduğu için, parçalanmamış sadece çatlamıştır.(Bunları ilerde detaylarıyla anlatacağım)

Çatlaklar da, o zamanki putperestler tarafından dolgu yapılarak tamir edilmiştir, ancak halen bu çatlak izleri görülmektedir. Bu çatlaklardaki şu anda görülen sarımtırak izler, dolgu maddesidir.

Muhammed putları korumamın zor olduğunu biliyordu. Ayrıca putlar yok oldukça dinlerin de çöktüğünü görüyordu.

İşte bu yüzden kendi putlarını 4'den bire indirmiştir.(Allah, Allat,AlUzza ve Menat) Sonradan işi iyice sağlama almak için Allah'ı güya semaya kaçırıp bir miktar semavileştirmiştir.

Fakat Allah putunu kaldıramamıştır, çünkü hiç put olmadan putperestleri tamamen yeni bir dine inandıramayacağını kendisi de biliyordu.

Zaten tarihte hiçbir peygamber yeni bir din getirememiştir, hepsi kendi dönemindeki çevrede bulunan putperest dinleri şekillendirmiştir.

Çünkü hazır bir inanış varken, insanları hiç alışık olmadıkları sıfır kilometre bir dine inandırmak, hem enayilik, hem hayati tehlikeli, hemde imkansızdır.

Muhammed kendi putperest dinini her ne kadar bir miktar semavileştirmeye çalışmış olsa da, tam olarak semavileştirmemiştir. Semavileştirme çabaları, Muhammed'den sonra günümüze kadar devam etmiştir. Bunun sebebi ise; her an putun başına bir iş gelebilme ihtimalidir. Nitekim de bu Allah putu defalarca seller, çamurlar altında kalarak, kendini bütün dünyaya rezil etmiştir.

Günümüzde Allah putu halen çeşitli tehlikeler altındadır. Örneğin deli bir Amerikalı veya Rus bir pilot, Allah putunun üzerine ağır bir bomba bıraksa, bu put tuzla buz olacaktır. Ve böylece de İslam büyük bir darbe alacaktır. Bunu tarih boyunca bildikleri için, Allah'ı sürekle semalara, gayba doğru kaçırma çalışmalarını Muhammed'den sonra da devam ettirmişlerdir. Bu sayede; puta birşey olursa; "Allah zaten ne yerdedir ne gökte" diyerek kılıf bulmuş olarak dinin en azından bir kısmını kurtaracaklardır.

Elbette ki; bütün semavi dedikleri dinler aslen putperest olması yanında, bütün putperest dinlerin de semavi yanları olması sözkonusudur.

Bu akla şu soruyu getiriyor: Putperest dinlerdeki putlar tanrıların kendisimidir, yoksa tanrının kendisi göksel olup da yerdeki put bir simgemidir?

Cevap şudur: Her ikisi de geçerlidir. Şimdiki dinlerin nasıl ki; kaçış yanları, kılıfları, kısır döngü düşüncelerle inanışları varsa; putperest dinlerin de mantıktan kaçış yanı budur.

Yani bir putperestin işine geldiği zaman, tanrısı gaybidir putu ise sadece bir simgedir, işine başka türlü geldiği zaman ise, putu tanrının ta kendisidir.

İnsanoğlu normalde gaybi tanrı yerine putu tercih eder. Çünkü put gözle görülen, tutunacak bir daldır. Gaybi tanrıya nazaran birçok avantajları vardır.

Fakat insanoğlu bir yandan da putun her türlü tehlikelere açık olmasından dolayı, ayrıca da putun hangi nesneden ve nasıl meydana geldiğinin ispatlanma tehlikesinden dolayı, put sevdasından bir ölçüde fedakarlık yapmak zorunda kalmıştır.

Putunu bazen gab'e kaçırarak, bazen yere indirerek buna bir çare bulmuştur.

Kim demiş sadece islam pagandır diye ? :)

Sevgili arkadaşım, İslam üzerinde durma sebebim, ülkemizde bizi tehdit eden yegane dinin İslam olmasıdır.

Eğer bizi tehdit eden din İslam değil de hristiyanlık olsaydı, o zaman o dinin putperest kökenli bir din olduğunu ispatlamaya çalışırdım. Hem de öyle bir ispatlardım ki; semavi olup olmaması da bir şeyi değiştirmezdi.

Zaten yukarda da dedim ya; esasen semavi din diye birşey de yoktur. Sonradan semavileştirilmiş putperest dinler vardır.

İslamın putperest bir din olduğu konusundan sapılıp, diğer dinlerin üzerinde yoğunlaşılacağını bilseydim, diğer dinlerden bahsetmemeye çalışırdım.

AyrıcaAl-LAh dişi değil erkektir. Resmini görmek isteyen kızlarıyla beraber görebilmek için aşağıdaki linke baksın :)

http://www.turandursun.com/modules.php?nam...page&pid=55

Bahsettiğin sayfa özellikle ateist kardeşlerimizi bugüne kadar yanıltan bilgiler taşıyor.

Allah erkek değil bayandır. Zaten Allah'ın erkek olması imkansızdır, bunun nedenini daha sonra müsait bir zamanda açıklayacağım.

O bahsettiğin sayfada Al-İlah'ın resmedildiği sanılan figurlerden yola çıkılarak bu hataya düşülmüştür. Oysaki o resimlerde Al-İlah resmedilMeMiştir.

Sayfadaki resimleri inceleyelim:

Bu alttaki figürde resmedilen Al-ilah veya Allah değildir. Al-İlah'a tapınan bir putperest resmedilmiştir. (adı Allah olmadan önce)

hazor-hands-worship2.jpg

Bu da zaten üsttekiyle aynı figür:

http://www.turandursun.com/images/genel/hazor1.gif

Gelelim en çok yanıltan figüre:

babylonian-2100bc-nannar.jpg

Bu figürdeki oturan kişi Allah veya Al-İlah değildir. O bir rahip kraldır. Al-İlah'ın elçisidir. O bir Rahubal'dir. Rahubal'ler tanrı değillerdir, sadece peygamber ve canlı insanlardır.

Sevgili dostlar,

Konu bayağı ilgi çekmiş, ben bu kadar ilgi çekeceğini tahmin etmemiştim. Bu yüzden de fazla detayına girmemiştim.

Detayına girdiğinizde İslamın putperest bir din olduğunun çok daha fazla kanıtları var.

Bunun şimdiye kadar bu kadar deşilmemesinin sebebi, Al-İlah adının İslamla birlikte Allah olduğunun sanılmasıdır. Kilit nokta budur.

Al-İlah adı, Muhammed'le birlikte Allah olmamıştır. Muhammed'den çok önceleri Al-İlah adı zaten Allah olmuştur. Bunu bildiğiniz zaman gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Esasen işin içinde çok daha fazla iş var. Örneğin R harfi çok ama çok önemli ip uçları veren bir harftir. Bu R harfini deşelediğiniz zaman altından neler neler çıkıyor. Bütün dinlerin foyası bu R harfinin içinde.

Mademki konu bu kadar ilginizi çekti, ben de bunların bütün detaylarını bir bir anlatacağım.

Fakat bu biraz uzun çalışma gerektiriyor. Bir önceki iletimde bazı ek bilgiler sunacağım demiştim ama, yaptık bari tam yapalım da bütün meseleler tamamiyle aydınlansın.

Bu çalışmayı tamamen bitirdiğim zaman başka bir topic'te bunları size anlatmak istiyorum. Şu sıralar hem vaktim çok az hem de bu topic artık kendi seyrinden diğer dinlere saparak hükmünü yitirmiş.

Yeni çalışmam, şimdiki bilgileri içermekle birlikte, bundan çok daha detaylı olacaktır.

Şimdilik hepiniz saygılar, sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Muhammed Zeyd'in karısını almış.Zeyd'e birşeyler demiş.Hikaye açık değil mi?

Seza soru sormak için soruları artık bırak...Yoksa hikaye nasıl anlaşılır dersi mi vermek gerekiyor?

Sadece Kuran dan Muhammed in Zeyd in karisini aldigi bilgisine nasil ulastin???

geldin mi hadislerin veya tarihcilerin Kucagina !!!!!

Muhammed de Ebu leheb'e bir seyler demis,onun cocuklarina kizlarini vermis.Hikaye acik degil mi???

Sitelerde Paylaş

Kuran'dan.

33/37 ALLAH tarafından kendisine iyilik yapılan ve senin de iyilikte bulunduğun kişiye, "Karını tut ve ALLAH'ı gözet," diyordun. Böylece ALLAH'ın açığa vuracağı bir şeyi gizliyordun. ALLAH'tan çekinmen gerekirken halktan çekiniyordun. Zeyd eşiyle ilişiğini kestiğinde biz seni onunla evlendirmiştik ki, inananlar, evlatlıkları eşleriyle ilişiklerini kestiklerinde onlarla evlenmekte güçlükle karşılaşmasın. ALLAH'ın buyruğu yerine getirilmelidir.

Sitelerde Paylaş

Muhammed de Ebu leheb'e bir seyler demis,onun cocuklarina kizlarini vermis.Hikaye acik degil mi???

AHZAB 37 Hani sen Allah'ın nimetlendirdiği, senin de lütufta bulunduğun kişiye "Eşini yanında tut, Allah'tan kork!" diyordun ama, Allah'ın açıklayacağı bir şeyi de içinde saklıyordun; insanlardan çekiniyordun. Oysaki kendisinden korkmana Allah daha layıktır. Zeyd o kadından ilişiğini kesince onu sana nikâhladık ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kestiklerinde, müminler için o kadınlarla evlenmede bir güçlük olmasın. Zaten Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

Sevgili seza:

Bak bu ayetten ulaşıyoruz bu bilgiye, yani gelecek yıllarda böyle bir olayla karşılaşan insanlara örnek olsun diye. Arkadaşlar şu ayırımı iyi yapmamız lazım, Hz. Muhammed bir beşer olması nedeniyle bizler gibi düşünebiliriz ancak aynı zamanda da elçidir. Bu elçilik vasfından ötürü Allah tarafından bizlerden biraz daha farklı sezgi ve kavrayış yetisi verilmiştir. Çünkü tebliğ edilen vahyi önce kendisi yaşayacakki insanlara örnek olabilsin, bu yüzden Allah kuranda bu tür örnekleri vermekten hiç çekinmez. Peygamberi bizlerle kıyasladığınızda açmalarınızı görüyorum, bunların üstüne bir de hadis zırvalarına inanırsanız sonuç ortada. Akhenetonun tarih bilgisi diye önümüze sürdüğü yazı gerçekten çok ilginç ancak Allah ile beraber düşünülemez bunlar. Bakın ben dedim ki bir yazımda, Allah Ademi yarattığında ona bazı isimleri öğretti diyen ayeti hatırlayın, isimden neyi anlamalıyız, bilgi aktarımı. Bunu akıldan çıkarmayın, bu bilgi aktarımı ilk insandan itibaren nesilden nesile yayılmıştır. Tabi ki insanlar her zaman Tanrıyı görmek istemişlerdir, Tanrıya vicdanda ulaşılır ancak, Tanrıyı başka bir yerde aramayın. Beşeri duygularla, kavrayışların ötesindedir Tanrı ancak yine de biz onu anlamaya gayret etmeliyiz. Şimdi bu bilgi aktarımının parallelliğinde düşünelim, isimler öğretilmiş, ne bu isimler? Özetlersek: Allah önce kendini tanıtacak ademe, ondan sonra kainatı ve eşyayı tanıtacak vs. Kendini tanıtırken Allah kendinde bulunan bütün sıfatları, hareket kabiliyetini ve tüm özelliklerini anlatan isimleri sayacak ki Adem Tanrıyı kavrasın. Daha sonraki çağlarda insanlar kendi elleriyle yaptıkları yapay ilahlara bu isimleri neden takmasınlar ki, çok ta akıllıca bir yöntem, reytingi yüksek çünkü Eğer Akheneton bu yazıtları kıstas yapmamamızı bekliyorsa ben de ondan kuranı referans almasını beklerim ancak şu ince ayrıntıyı gözden kaçırmayın, o yazıtlar bizim hadis diye ötelediğimiz zırvalardan öteye gidemez... Yani delil olamaz... Turan Dursun un düştüğü hataya düşmeyin.

Namazı sonradan putperestler icat etti vs diyorsunuz. Kuranda görüyoruz ki, Allah ademi yarattığında iblise ona secde et dedi, yani bu eylem ademden beri var. Şimdi kalkıp birileri namaza benzer egzersizler yapınca aaaa bak müslümanlar bunlardan çalmış dememin bir anlamı yok.

Arkadaşlar, Allah bir , din tektir. Yaratılışın başlangıcından beri Allah insanı kendine çağırır, arzu eden gider, arzu etmeyen gitmez. Ancak gitmemezlik yapmak haksızlık yapmayı da gerektirmez. Günümüzde bu sorunların temel kaynağı dinlerin farklı farklı diye lanse edilmesi. Farklı dinler varsa farklı Allahlarda vardırı konuşmamız lazımdır ancak bu Tanrı kavramı ile çelişir çünkü Tanrı tekdir. Dinleri tek bir çatı altına çektiğimiz zaman daha çok sorunuza cevap bulacaksınız. Bu ülkede de maalesef din ile ilgili kurum bu yanlışı yapıyor, dinlerarası diyalog diyor, bir akıllı çıkıp ta hangi dinlerarası diyalog vs demiyor.

Bu yüzden Akheneton, ben o yazıtlarda şaşılacak birşey görmüyorum, tarihsel süreç içerisinde olması gereken bir yazı.

Cehennem diye adlandırılan yer konusuna gelince bunda da şaşılacak birşey yok, adamların yaptıkları mezalimi görünce cehenneme çevirmişler orayı, neden şaşalım ki buna da....

Hepiniz Rahmana emanet olasınız...

Sitelerde Paylaş

İslam öncesi yazılmış Arap şiirlerinde bol bol Allah ismi geçer.. Allah ismi geçmesi bir yana her nedense bu şiirleri yazan şairler Kuran ın Allah' ı gibi yeminler ederek söze başlarlar :)

İbnu'l-Kelbî'nin kaleme almış olduğu "Kitabu'l Asnam"da Arapların Allah adıyla andıkları bir tanrının yanı sıra farklı tanrılara da tapındıklarına dair bilgiler mevcuttur.

Allah ve putlarla ilgili motifler: Câhiliye şâirlerinden olan Evs b. Hacer , Allah’a daha üstün bir rol biçerek inancını değerlendirdiği şiirinin bir beytinde şöyle der:

و باللهِ إنًَ اللهَ منْهُنًَ أكبرُ و باللاًتِ و العُزًى و مَنْ دانَ دِينَها

Lât'a, ‘Uzzây'a ve onlara ibadet edenlere andiçerim, Allah'a da; çünkü Allah, onlardan daha yücedir.(Tavîl)

Bu bireysel inanç yanında Câhiliye Arapları'nın da Hac ve Umre esnasında Allah'a, Kâbe'ye ve putlara tazimde bulunurlarken topluca şu cümleleri söyledikleri rivayet edilmektedir.

لَبَّيْكَ !للهُمَّ لَبَّيْكَ! لَبَّيْكَ! لا شَرِيكَ لَكَ! إلاَّ شَرِيكٌ هُوَ لَكَ! تـَمْلـِكُـهُ و ما مَلـَكَ

Buyur Allah’ım! Buyur! Buyur, senin ortağın yoktur. Bir ortağın varsa o da sana aittir; sen ona ve onun sahip olduğuna da maliksin .

Evet İşte yukarıda cahiliye şiirinde adı geçen Allah Muhammed in Allahının ta kendisidir.. Bakalım başka bu allah neler yapmaktadır..

Zuheyr b. Ebî Sulmâ ve Hâtim et-Tâî (ö. 578 m.) gibi ünlü şâirleri örnek verebiliriz.

Zuheyr'in, Allah'a, kaza ve kadere inandığını belirten şiirinden bazı beyitleri:

بَـدَا لِـيَ أنَّ اللهَ حَـقٌّ فَـزادَنِـيبدا لِيَ أنِّي لَسْتُ مُدْرِكَ ما مَضَى إلـَى الحَـقِّ تَـقْـوَى اللهِ ما قدْ بَـدَالِـيـاو لا سابـِقًا شـَيْئاً إذا كانَ جائِيا

Allah'ın varlığı, benim için apaçık bir gerçektir; O'nun korkusu bende var olduğu sürece doğruya ve hakikate olan inancımı pekiştirmektedir.

Anladığım hakikat şu ki geçmiş olana ulaşma imkanım olmadığı gibi, gelecek olanın da önüne geçebilmek gibi bir güce sahip değilim.(Tavîl)

Hatim et-Tâî de (ö. 578 m.) Allah'ın gaybı bildiğine ve çürümüş kemikleri tekrar diriltme gücüne sahip olduğuna inandığını ifade ettiği bir beytinde şöyle der:

أما و الذي يَـعْـلَـمُ الغَـيْـبَ غَـيـْـرَهُ و يُـحْــيـِي العِـظامَ الـبـِـيـضَ وَهْيَ رَمِـيـمُ

O.çürümüş bembeyaz olmuş kemikleri diriltecektir. Gaybı O’ndan başka kim bilir ki? (Tavîl)

İşte bu şiirden anlaşıldığu üzere tekrar diriliş, hemde Kuran da ki Allahının vaad ettiği gibi bir diriliş İslam öncesindede mevcuttur..

Ayrıca Câhiliye şiirinde insan anatomisinin oluşumunu, evrenin yaratılış öyküsünü ve dizaynını, yüce yaratıcının yaratıkları üzerindeki nimetlerini anlatan unsurlar ve kavramlar da göze çarpmaktadır. Böylesi unsurları taşıyan şiirlerin, ticaret kervanlarının sürekli irtibat halinde olduğu Şam ve Irak yörelerinde cereyan etmekte olan Hıristiyanlık propagandası yoluyla Hicâz bölgesine, Yemen diyarından Güney Arap Yarımadası’na sızdırılmış olabileceği ileri sürülmektedir. Örneğin koyu bir Hıristiyan olan şair ‘Adiy b. Zeyd b. Hammâd b. Zeyd el-‘İbâdî’nin (ö.590 m.) semâvî kitaplarda yer yer yüce yaratıcının evren ve insanı nasıl yarattığı hususundaki inançları tasvir eden şiirinden bazı beyitleri:

Bir gün bir sorgulayıcı seni sorguladığında takılmadan cevap verebilmen için sözümü can kulağıyla dinle.

Yaratıkların Rabbi! Bize olan nimetlerini nasıl tanıttıysa, ilk mucizelerini de öyle sergiledi?

Öyle ki evren (başlangıçta) herhangi bir boşluk ve çatlak olmaksızın karanlık, su ve rüzgar görünümünde bir okyanus halindeydi.

Böylece(Yüce yaratıcı) zifiri karanlığa emir verdi, o da hemen çözüldü; suyu da bulunduğu yerden çözüverdi.(Basît)

Yeryüzünü yaydıkça yaydı, sonra gökyüzünün altına tasarladığı gibi onu gerektiği şekilde dizayn etti.

Güneşi şaşmayacak şekilde yörüngesine oturttuğu gibi gece ve gündüzü de birbirinden ayırdı.

Mahlukatı altı günde yarattı; bu yaratılış sonunda insana (bilinen) şeklini verdi .

أَدِينُ إذا تُقُسِّمَتِ الأمُورُكذلكَ يَفْعَلُ الْجَلَدُ الصََّّبُورُو لا صَنـَـمَيْ بَنِي عَمْرٍٍو أَدِيرُلَناَ في الدًّهرِ إذْ حـِـلْـمِي صَـغِـيرُ و في الأيـَّـامِ يَعْرِفُها الصًّبُورُرجالاً كَانَ شَأْنُهُمُ الفُجُورُفَـيَـرْبُو مِنـْـهُمُ الطِّفْلُ الصَّغيرُكما يَـتـَـرَوَّحُ الغُـصْـنُ المَطِـيرُلِـيَغْــفِرَ ذَنـْـبـِـي الرَبُّ الغفُورُمَـتَى ما تَحْفَـظُوها لا تَـبُورُو للكُفَّارِ حامِـيةٌ سَعِـيرُيُلاقُوا ما تَضِيفُ بهِ الصُّدُورُ أ رَبًّا واحِداً أوْ ألْف رَبٍّعَـزَلْتُ اللاَّتَ و العُزَّى جَمِيعاًفَلا العُزَّى أَدِينُ و لاَ ابْنـَـتَـيْهاَو لا هُبَلاً أَدِِينُ و كَانَ رَبًّا عجـِـبْتُ و في اللَّيَالِي مُعْجِباتٍأ لم تـَـعْلَمْ بأنَّ اللهَ أَفْنـَـى و أبْـقَى آخَرِينَ بـِـبـِـرِّ قوْمٍرَأَيْنا المَرءَ يُفَـتّـِرُ ذاتَ يَوْمٍو لكِنْ أعْبُدُ الرَّحْمَنَ رَبِّي فَــتَـقْـوَى اللهِ رَبِّـكُمُ احْـفَـظُوهاتَرَى الأبْرارَ دارُهُمْ جِنانُو خِزْىٌ في الحَيَاةِ و أنْ يَمُوتُوا

İşler taksim edilmişken (gerçekler tüm çıplaklığıyla ortadayken), ben tek olan Rabbe mi yoksa binlerce rabbe mi ibadet etmeliyim?

Lat'ı da Uzzâ'yı da hepsini terk ettim; zaten benim gibi yiğit ve sabırlı biri böyle yapar

Ne Uzzâ'ya tapınırım, ne de onun iki kızına; ne de Benî ‘Amr'ın iki putu etrafında dönerim.

Ben, henüz rüşde ermemişken rabbimiz sayılan Hubel'e de artık (Bundan Böyle) ibadet etmeyeceğim.

Hayran kalmışımdır! Çünkü gece ve gündüzlerin (düzenli olarak birinin diğerini takip etmesinde), sabırlı ve erdemli bir kişinin, idrak edebileceği nice mucizevî olaylar vardır.

Bilmiyor musun Allah, işi gücü bozgunculuk olan nice kişileri helak etmiştir. (Diğer taraftan) bir kavmin iyiliği sayesinde diğerlerini de yaşatmıştır; dolayısıyla bunlardan olan çocuklar, büyüyüp (nesillerini) sürdürmektedirler.

Kurumuş bir dal, yağmur sayesinde yeşillendiği gibi kişi de ancak zaaflarından ve kuruntularından arındığı gün olgunlaşabilir.

İşte ben de, günahlarımı affetmesi için bağışlayıcı olan Rabbim Rahman'a ibadet etmekteyim.

Rabbiniz Allah'a olan sorumluluğunuzun bilincinde olun ve o şuuru koruyun; zira takvaya bağlı kaldığınız sürece helak olmazsınız.

İyi kimselerin yurdunun cennet, kafirlerin ise kor halinde yanan (cehennem) olduğunu göreceksin.

Onların dünya hayatında zelil ve rüsva bir hayatı vardır; ölümle de katlanamayacakları çok acı olaylarla karşılaşacaklardır.(Vâfir)

Evet bakın Araplar İslam öncesinde cennet ve cehennemdende haberdarlarmış... Aynı şekilde rahmanıda biliyorlar.. Şiire iyi dikkat ederseniz Allah ın Kuranı yazdırırken bu şairlerden hemö şekil hemde fikir olarak baya etkilendiğini görürsünüz...

Sitelerde Paylaş
...

Peki şimdi bir deneme daha yapalım, belki yanılmışızdır değil mi?

Diyelim ki Allah put değildi. Peki öyleyse Muhammed'in babasının putu hangisiydi?

Diyelimki Muhammed'in babasının bir putu yoktu. O halde dini neydi? Yahudi değildi, hristiyan da değildi, dini neydi peki?

Diyelimki dinsizdi; o halde adı neden "Allahın kulu"? Dinsiz biri, birşeyin kulu olurmu hiç?

...

Bu kisim süper tabi sorarlarsa.

+1

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Evet Tolonbey bu konu daha çok su götürür.. Mesela buyurun bakalım....:

Siz yoksa Camilerin minaresine ne diye hilal amblemi koyduğunuzu hiç kendize sormadınız mı. O hilal sizin Allah ınız Müşriklerin ise Al İlahının simgesidir…

Neden camilerde mihrab var bir sorun kendinize. O oyuk ne güzelde bir heykelin konulacağı yere uygun duruyor. Putperest mabedlerine giderseniz görürsünüz sizin mihrab dediğiniz yerde heykeller durur… Zamanında Al İlah ın heykeli sizin mihraplarınızda duruyormuş...

Tanrı’nın benliğinin bilincinde olması gerekir. Bir isim takmış kendine (yoksa başkası mı takmış???): Allah. Bu Arapça bir isim. El-İlah. Tanrı’dan indiği ileri sürülen Kuran’da neden kendini bu isimle tanıtmış Allah?

Neden kendine bu ismi vermiş?

Yoksa kendi vermemiş te Arap’lar mı ona bu ismi takmış?

Soru 1. Allah neden diğer indirdiği dinlerde kendini ALLAH olarak adlandırmamıştır? Madem iddia ya göre Araplar İbrahim yani Yahudi soyundan gelme, neden İbrahim e Allah adını Yahve demiştir?

Soru 2. Neden Allah durup dururken kendisini RAHMAN olarak isimlendirmiştir ki bu isim daha önce insanlar tarafından kullanılmıştır. Örnek. Yemenli RAHMAN.

soru 3. Onlarca yorum yapmışsınız ama AL İLAH tan türeme AL LAH kelimesini tam olarak çözememişsiniz. Bu gidişle zor çözersiniz. Zira İslam ın simgesi bile PUT tan kalma. Hilal Ay tanrısı..

Soru 4. Muhammed in babasının ismi bile Alilah tan türemedir ki o zaman daha İslam dini inmemiştir. “Abdullah” (Al İlah ın kulu) tır.

Aynı zamanda ALLAT, ALLAH’IN DİŞİL YAZILIŞIDIR, AL İLAH A DOĞURGANLIK BAĞPŞEDEN PUTTUR, HACERUL ESVED ÜREME ORGANIDIR.

Sitelerde Paylaş

Ya şu ateistler ne garib insanlar.., hem Allah'a inanmazlar hem de kendilerine göre olmayan bir şey hakkında dalga geçerler.Olmayan bir şey hakkında dalga geçilmez ki. madem size göre yok niye bu 100 adet cevap..Ya sizin Allah'ı kabul etmemniz mümkün değil.SizO'nsuz yaşayamazsınız..sadece problem kendiniz gibi bir Allah düşünmenizden kaynaklanan, kendiniz gibi adi, zalim nefsinin kölesi olmuş vs. birinden bahsediyorsunuz. O Allah değil ki..Gelin bakın siz Allah'ı kabul ediyorsunuz. Bu bile büyük bir gelişme sizin için. Bir de bu işi doğru şekilde öğrendiniz mi İşlem tamamdır.

Allah neye benzetilirse ki o değildir.Yaratan yaratığına benzemez. Hele onun kötü ahlakına teşbih edilmesi gayrı mümkündür. yaratıcının cinsiyeti olmaz, zira o aciz olanların ihtiyaç sahiplerinin bir özelliğidir..herşeyin sahibi ve herşeye gücü yeten Allah ise ihtiyaç sahibi değil ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veren tek Allah'tır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...