Jump to content

Çene altı laikliği...

Recommended Posts

İfeel aynı haberleri izlediğimizden emin misin ?

Baykal senin nefret ettiğin çarşaflı kadınlarla tv de seçim öncesi boy gösterirken sen nerelerdeydin ?

Allahaşkın asizin gözünüzü nasıl boyamışlar böyle inanamıyorum .Ben bu güne kadar AKP ye kötünün iyisi gözü ile bbakarak oy vermiştim.Fakar artık ona güvenerek oy vereceğim.Sırf son bir yıldır yapılan iç ve dış icraatleri yüzünden.

Uyanın yahu uyanın.

Çarşaflı kadınları neden kabul etmeyecekmiş acaba? Etmeseydi salaklık etmiş olurdu.

Baykal bir ateist değildir zaten. Adam bayram namazları filan kılan, bildiğimiz sıradan Türk müslümanı.

Tayyip'le işbirliği yapmaktan sözediyorum ben. Hiçbir zaman laiklik karşıtı eylemlerinde işbirliği halinde bulunmamıştır.

Sen ver AKP'ye oyunu.

O parti şeriatçı eylemler yapmaktan, irticacılıktan ve laikliğe kasttan hüküm giydi, ceza aldı. Bir tek oyla kurtardı pacayı.

Kapatılmaması iyi oldu, o ayrı. Ama nerde şeriatçılık yapmış diyenler de bir zahmet hatırlasınlar.

Şimdi daha dikkatli ve sinsiler.

Sizler oldukça daha çoook oylar alırlar.

Kimler uyuyor acaba....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

AKp için değil.Çocuklarımızın ölmemesi için uyanın uyanalım.Akp nedir yenrmi içilirmi canlımıdır can mıdır ?

Yoksa siz gerçekten mer gene kon davasının düzmece olduğuna inananlardan mısınız ?

Yo düzmece oldunu daha söylemedim. Sadece AKP'nin temsil ettiği kesime yönelik bir girişim olduğunda ortaya çıkarılan bir yapılanma olduğunu söyledim. (Bu ülkeyi sömürenler arasındaki çıkar kavgası) Ortaya çıkarılanlara bakıpta derin devlet bitti hayallerine kapılmayın... Bugüne kadar kontrgerillayı kullanan bizzat AKP'yldi. Şimdi AKP'yi demlokrasi havarisi olarak sunmaya çalışmayın getiririz icraatlerini bu ülkenin çocuklarını nasıl öldürdüklerini gösteririz... AKP elindeki kanı ne zman sildi de bu ülkenin çocuklarının kaygısını taşımaya başladı.

AKP'yi mi yemeye mi gidiyoruz demedim. Balık tutmaya mı götürüyor dedim AKP... Biz AKP'yi yiyemeyiz ama bu AKP bu vatanı da yer bu halkı da yer.. Gözü doymaz onların... Kan yiyici onlar...

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çarşaflı kadınları neden kabul etmeyecekmiş acaba? Etmeseydi salaklık etmiş olurdu.

Baykal bir ateist değildir zaten. Adam bayram namazları filan kılan, bildiğimiz sıradan Türk müslümanı.

Tayyip'le işbirliği yapmaktan sözediyorum ben. Hiçbir zaman laiklik karşıtı eylemlerinde işbirliği halinde bulunmamıştır.

Sen ver AKP'ye oyunu.

O parti şeriatçı eylemler yapmaktan, irticacılıktan ve laikliğe kasttan hüküm giydi, ceza aldı. Bir tek oyla kurtardı pacayı.

Kapatılmaması iyi oldu, o ayrı. Ama nerde şeriatçılık yapmış diyenler de bir zahmet hatırlasınlar.

Kimler uyuyor acaba....

Peki sana daha önce ismini saydığım ateist düşünürler niye AKP'yi tercih ediyor? Bunlar aptal mı? Senin kadar kafaları çalışmıyor mu?

Etyen Mahcupyan mesela sana sosyoloji dersi veremez mi? Bu adam ateist de değil mi? Ama bu adamın AKP'ye oy attığına eminim.

Sitelerde Paylaş

ben oyumu akpye vermedim ama ortada evrensel bir gerçek var onlara bir şans vermek lazım sistemin dışın iterek tehlikeli yollara sapmalarını englelemek lazım sonuçta onlarda Türkiye Cumhuriyeti ve eğitim alamaya diğer herkez gibi hakları var

tarihinde Osiris_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ver AKP'ye oyunu.

Kimler uyuyor acaba....

Sevgili İfeel ,

Ne güzeldir ki artık insanları kandırmak o kadar kolay değil.Bu ülkede daha önce hiç bir zaman yapılamammış bir sorgulama yapılıyor.

Şu güne kadar asla kimsenin yapmaya cesaret edemediği bu sorguyu yapanlar yeri gelince şeriat sorgusunu çok daha kolay yapacaktır.Kaldı ki zaten şeriat getirecekler danışıklı dövüştür.

Gayrimüslimleri öldürüp irticayı hortlatmak isteyenler şeriatçıların üzerine atmak çok adi bir şerefsizliktir.Ve bu şerefsizlik belgelenmişse artık oturup düşünmenizin zamanı geldi.

Bunlar bir yandan dinsizleri şeriatçilik fobisi yüzünden kendilerine çekiyorlar .Bir yandan din (li) leri evlatlarının öldüğünde şehit olacağı palavrasıyla sömürüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Türbanlı bir kızın kafasındakini çıkarması çok zor.

Eğer ki mesela yüzünü de kapatıyor olsaydı, o zaman diyebilirdik "kardeşim o kadar abartma, bak başını kapatman yeterli dinine göre"

Ama buna "başını açmadan giremezsin okula" derken karşıdan nasıl bir hareket bekliyoruz ki?

Sanki bu onun sadece tercih ettiği birşey mi? Dinine göre yapmasa da olur birşey mi?

Hayır, dinde ona bunu emrediyor. Yapmazsa ceza göreceğine inanıyor.

Bu insan aynı zamanda kendi geleceği için eğitim de almak istiyor.

Sen nasıl bunu böyle bir seçim yapmaya zorluyorsun?

Ne kadar acımasızca...

Ve bu aslında ne kadar keyfi bir uygulama. Çünkü laikliğe direk bir tehdit unsuru falan değil. Bu kızlar okulda İslam devrimi yapmak için örgütlenme falan yapmıyorlar. Olay sadece bazıları için şekil şemal açısından "rahatsızlık verici".

Sitelerde Paylaş

Bütün kadınlar başını açmasın ya da bütün kadınlar balşını örtmesin. Kim ne istiyorsa öyle giyinsin, beni hiç bağlamıyor.

Kanuna ve kurala uyacak. Ben nasıl uyuyorsam o da uyacak. Kılık kıyafet yasası var; dünyanın her yerinde giyim kuşamla ilgili kimi sınırlamalar vardır.

Eğitim kurumlarında dini simge yasak. Türban da buna dahilse yapacak bir şey yok.

Dinini yaşamak isteyen adam ibadethaneye gidecek. Eğitim almak isteyen de eğitim kurumlarının kuralına uyacak.

Ne zaman din tehlikesi bitmiştir, ülke gerçekten hepimizin arzu ettiği bilince, yani demokrasi ve özgürlükler bilince ulaşmıştır, o zaman oralara da girerler. Belki...

Bu yasaları ben koymadım, yeni de değiller ayrıca.

Siyasal İslam'la birlikte dert oldu bu iş. Ne zaman İslam sapıklığı hortladı, türbana özgürlük çığlıkları yükselmeye başladı.

Kimse salak değil. dinciye özgürlük mözgürlük yok. Verilmemeli.

Bu insanlık suçudur, insanlığa hakarettir.

Ne kadar komik ve zayıf savunmalar. Bir şey yasalarda varsa doğrudur safsatası.(İran'da da kadınların saçını göstermesi yasak, "giyim kuşamla ilgili kimi sınırlamalar vardır" diye onlara da uyulsun diyor musun?!)

Ülke senin kafanda belirlediğin bir noktaya gelirse insanlar özgürlüklerini "belki" kullanabilirler! Sağol ya!

Bu yasalar yeni değil diyorsun, o zaman sen bize söyle bakalım üniversitelerdeki türban yasağı kaç yıldır var?

İnsanlık suçu, insanlığa hakaret vs. ifadeler de safsata, keşke olayı bir de Hitler ve Nazilere falan bağlasaydın da tam olsaydı.

Sitelerde Paylaş

İslam dinini öğrenin de gelin. O asaklara imtiyaz tanırsanız daha fazlasını isteyecekler. Ben Avrupa ya da Amerika'da yaşıyor olsam bunu dert sorun eder miyim? Etmem. Fakat Türkiye'de çoğunluk müslüman ve gelişmemiş bir demokrasimiz var. Karşı devrime karşı kendimizi korumalıyız..

Ama liboşlar bu ülkenin tarihinden habersiz oldukları için midir bilmiyorum çok rahatlar...İslamın etkisi azalmadıkça bu ülkeden bir b.k olmaz. Cami sayısı hastane, kütüphane sayısından daha fazla...

Enayi liboş arkadaşlarıma soruyorum. Rahat rahat ateist olduğunuzu söyleyebiliyor musunuz da islamcıları koruyorsunuz?

Not= Cevap verecek arkadaşlar; AKP ve TSK'yı konuya karıştırmasınlar.

tarihinde Starr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:)

:)

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=28099

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=28099&view=findpost&p=480659

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=28099&view=findpost&p=480940

Kimler uyuyor acaba....

Bence de kimler uyuyor acaba :)

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yo düzmece oldunu daha söylemedim. Sadece AKP'nin temsil ettiği kesime yönelik bir girişim olduğunda ortaya çıkarılan bir yapılanma olduğunu söyledim. (Bu ülkeyi sömürenler arasındaki çıkar kavgası) Ortaya çıkarılanlara bakıpta derin devlet bitti hayallerine kapılmayın... Bugüne kadar kontrgerillayı kullanan bizzat AKP'yldi. Şimdi AKP'yi demlokrasi havarisi olarak sunmaya çalışmayın getiririz icraatlerini bu ülkenin çocuklarını nasıl öldürdüklerini gösteririz... AKP elindeki kanı ne zman sildi de bu ülkenin çocuklarının kaygısını taşımaya başladı.

AKP'yi mi yemeye mi gidiyoruz demedim. Balık tutmaya mı götürüyor dedim AKP... Biz AKP'yi yiyemeyiz ama bu AKP bu vatanı da yer bu halkı da yer.. Gözü doymaz onların... Kan yiyici onlar...

Ben bunun altında çok daha derin kan emiciliklerin oldunu düşünüyorum fakat her doğru her yerde söylenmez..;)

Sitelerde Paylaş

İslam dinini öğrenin de gelin. O asaklara imtiyaz tanırsanız daha fazlasını isteyecekler. Ben Avrupa ya da Amerika'da yaşıyor olsam bunu dert sorun eder miyim? Etmem. Fakat Türkiye'de çoğunluk müslüman ve gelişmemiş bir demokrasimiz var. Karşı devrime karşı kendimizi korumalıyız..

Ama liboşlar bu ülkenin tarihinden habersiz oldukları için midir bilmiyorum çok rahatlar...İslamın etkisi azalmadıkça bu ülkeden bir b.k olmaz. Cami sayısı hastane, kütüphane sayısından daha fazla...

Enayi liboş arkadaşlarıma soruyorum. Rahat rahat ateist olduğunuzu söyleyebiliyor musunuz da islamcıları koruyorsunuz?

Starr, bir kere medeni bir tartışma ortamı olsun istiyorsan sözlerine karşı tarafa hakaret ederek başlamayacaksın. "Liboş" nedir yahu? Ben sana yönelik bir şeyler yazdığımda sözlerime "kemoş" ya da "putperest" diye başlasam medeni biçimde tartışabilir miyiz sence?

Olayın islam dini ile doğrudan alakası yok açıkçası, islam dininden zerre haz etmem, ama insan hak ve özgürlükleri diye bir şeyi tanıyorum ve de bunların evrensel olduklarını düşünüyorum.

Karşı devrime karşı kendinizi koruyacağınızı sandığınız bu tarz yasakların hiçbir somut etkisi yok, hatta sizin zihniyetinize tepki yaratmaktan başka bir şey yapmıyor. Derdiniz insanların aydınlanması ise zaten büyük bir tutarsızlık içindesiniz, zira üniversite görüp "aydınlanma" ihtimali olan bir sürü genç kızın elinden bu şansı alıyorsunuz. Erkek dinciler ise ellerini kollarını sallaya sallaya okullara giriyorlar. İslamın etkisini böyle azaltacağınızı sanıyorsanız zaten sizlerin işi zor.

Benim ateist olduğumu bilen ve de bunu rahatça söyleyebildiğim dindarlar hatta türbanlı kızlar var. Ama Atatürkçü değilim dediğinde beni neredeyse linç edecek çok "aydın" insan da var çevremde. Saçma saçma genellemelerle, safsatalarla bir yere varamazsınız, bunu görün artık.

Sitelerde Paylaş

Serare sen münafık ve fitne bir kişiliksin gerçek kişiliğinle konuşmuyorsun bu forumda ;)

Kapito..

Kendinizden bahsediyorsunuz sanırım, hala isminizi değiştirmemişsiniz önceki sefer ettiğiniz ithamdan sonra...

Şimdi de iftira mı?

Neymiş gerçek kimliğim söyliyin de bilelim.

Sitelerde Paylaş

Aman sen uyanık ol.. Baykal'ın ne niyetle namaz kılıp kılmadığı da hiç umurumda değil dooğrusu. Bu ülkenin müslümanları bizim forumda akşama kadar eleştirdiğimiz türden müslümanlar değil.

Bunu, -dedikodulardan yer kalmışsa tabii- o aklına bir güzel yerleştir.

Bütün derdimiz o ülke insanları gibi olmamak zaten.

Sitelerde Paylaş

Sayın kızarkadaşım Starr hanfendi : P

Sana Voltaire'in bir lafını hatırlatmak isterim....

Demiş ki bu düşünür: Düşüncelerinize katılmasam da onları ifade etme hakkınızı savunmak uğruna canımı veririm.

Bu bir ideale inanmaktır...

Bu insanların toplumda özgür olmalarına, kimsenin diğeri üstünde zorba olmadığı, kimsenin ayrımcılığa tabi tutulmadığı bir ideale inanmak ve onu savunmaktır...

İslamcıların veya ülkücülerin aşırı olanlarının bize karşı tahammülsüz olduklarını biliyoruz.

Ve zaten şu anki yasalarımız şiddet uygulamayı veya demokrasiyi yoketmeyi (yani kendilerinden olmayan siyasi fikirleri veya yaşam tarzlarını yasak etmeyi) programlarına yazan partilere izin vermiyor...

Eğer ki bir Müslüman parti piyasadaysa demek ki açıkça şiddet yapmayı veya karşıt fikirleri yaşam tarzlarını yoketmeyi açıkça savunmuyor.

O halde bu adamlardan şüphelenme olayını abartmıyor muyuz?

Kendi içlerinde belki demokrasiye inanmıyor olsalar bile, demokrasi oyununu oynamaları yeterli değil mi?

Tek istediğimiz herkes demokrasi oyununu oynasın zaten.

Çünkü sağcıların aşırıları gibi solcuların da aşırıları aynı şekilde şiddet eğilimine ve karşıt fikirleri ve yaşam tarzlarını yoketme fikirlerine sahipler veya olabilirler.

Komunistlerin ve onların "devrim" laflarını görüyoruz. Devrim sonrası da karşıt fikirlerin komple yasak edildiği ve sağcı yaşam tarzlarının yasak edildiğini tarihten biliyoruz.

Kemalistlerin de tek partici ve otoriter baskıcı bir geçmişten geldiğini biliyoruz.

Demek ki kendi fikirlerini zorla dayatma ve karşıt yaşam tarzlarını ve fikirleri yasak etme eğilimi sadece sağcılara has bir olay değil.

Demekki arzu edilen herkesin bu demokrasi oyununu oynamasını sağlamak.

AKP bu oyunu oynuyor mu? Ewet. O zaman bununla yetinmek lazım.

Eğer ki solcular sağ partilerin olmayacağı birgün bekliyorlarsa daha çok beklerler...

Sağcılar da solcular da karşıt görüşlerin varlığını kabullenmelidir.

Herkes farklı yaşam tarzlarının varlığını kabullenmelidir.

O zaman sağlıklı bir demokrasimiz olacak.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aman sen uyanık ol.. Baykal'ın ne niyetle namaz kılıp kılmadığı da hiç umurumda değil dooğrusu. Bu ülkenin müslümanları bizim forumda akşama kadar eleştirdiğimiz türden müslümanlar değil.

Bunu, -dedikodulardan yer kalmışsa tabii- o aklına bir güzel yerleştir.

Bütün derdimiz o ülke insanları gibi olmamak zaten.

Forumun boş konuşan baş dedikoducunun söylediğine de bakın.

Tek bir doğru, insani ve olumlu yazısını görmediğim.

Sitelerde Paylaş

aaa serare hanım gelmiş.. Başka bir başlıkta AKP'yi kast ederek

View PostSerare, on 21 November 2009 - 12:18 PM, said:

Ne kadar demokrat, özgürlükçü ve barışçıl olduğunu göremiyorsanız yönetimdekilerin önünüzü göremiyorsunuz demektir.

demiştiniz.. bende
Uzaklardan sizin görüpte bzim göremediğimiz nelerdir... bu gördüklerinizi örneklendirirseniz sevinirim... Akabinde belki bizlerde bir iki tane örnek sunabiliriz...
diye sordum... Burada AKP birde türban meselesi tartışılıyor. Türban konusunda değilde AKP bölümü benim ilgimi çektiği için bu soruyu burayada asayım dedim...

Uzaklardan neler görüyorsunuz...

Sitelerde Paylaş

Ne kadar komik ve zayıf savunmalar. Bir şey yasalarda varsa doğrudur safsatası.(İran'da da kadınların saçını göstermesi yasak, "giyim kuşamla ilgili kimi sınırlamalar vardır" diye onlara da uyulsun diyor musun?!)

Ülke senin kafanda belirlediğin bir noktaya gelirse insanlar özgürlüklerini "belki" kullanabilirler! Sağol ya!

Bu yasalar yeni değil diyorsun, o zaman sen bize söyle bakalım üniversitelerdeki türban yasağı kaç yıldır var?

İnsanlık suçu, insanlığa hakaret vs. ifadeler de safsata, keşke olayı bir de Hitler ve Nazilere falan bağlasaydın da tam olsaydı.

Hiç seninle aptal saptal felsefe yapamayacağım. Naziymiş, Hitler'miş....

Safsatalarını kendine sakla. Onların arasında boğulmuşsun haberin yok..

Sitelerde Paylaş

Forumun boş konuşan baş dedikoducunun söylediğine de bakın.

Tek bir doğru, insani ve olumlu yazısını görmediğim.

Şimdi seni adam yerine koyup yazacağım, ondan sonra kalkıp yine "kadın kadına hamam muhabbeti"ne bağlayacaksın.

Hiç çekemeyeceğim şimdi seni...

Sitelerde Paylaş

Pardon Serare sanırım yazının İfeelin fikrine katılıyor olduğunu sandım ve yanlış değerlendirdim.Bence de kimler uyuyor deişsin ya ondadır.Özür dilerim.;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...