Jump to content

Çene altı laikliği...

Recommended Posts

Şimdi seni adam yerine koyup yazacağım, ondan sonra kalkıp yine "kadın kadına hamam muhabbeti"ne bağlayacaksın.

Hiç çekemeyeceğim şimdi seni...

Sen anormal ve hasta birisin, sürekli mahalle ağzından ve hamam muhabbetinden bahseden, o muhabbetler her ne ise çok iyi bilen, basit, kişiliksiz, yobaz, gerici, insani her duygudan yoksul biri.

Bir insanın bu şekilde konuşması bile onun ne kadar iğrenç olduğunu gösterir.

Kimse kör değil ne olduğunu görmiycek, seviyeni anlamıycak kadar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen anormal ve hasta birisin, sürekli mahalle ağzından ve hamam muhabbetinden bahseden, o muhabbetler her ne ise çok iyi bilen, basit, kişiliksiz, yobaz, gerici, insani her duygudan yoksul biri.

Sana ne zaman tek cümlelik yanıtlar versem, hep bunları yazıyorsun. Sen bu forumdaki kadınlara hep bu lafları ediyorsun farkında mısın? Doğal olarak ben de sana her defa yukarıda yaptığım gibi, kenar mahalle üslubunu hatırlatmak zorunda kalıyorum.

Üslubunu değiştirmedikçe ve milletin çook eski iletilerini "iğrenç, iğğğ, insanlık dışı," diyerek ilgisiz başlıklara taşıyarak konuyu sabote ettikçe, benden aynı sözcükleri duyacaksın.

Deli misin nesin anlamadım ki..

Anında krize giriyorsun..

Bir de şu "seviye" sözcüğüne acayip gıcığım. Çünkü sürekli senin gibilerin ağzında bu sözcük...

Onu kullanınca sınıf atladığınızı filan sanıyorsunuz..

Umarım dedikoducluğu bırakır, başlıkları ilgisizce sabote etmezsin. Sıkıldık taşıdığın linklerden.

Aksi takdirde adın tacizciye çıkacak, benden söylemesi.

Sitelerde Paylaş

Sana ne zaman tek cümlelik yanıtlar versem, hep bunları yazıyorsun. Sen bu forumdaki kadınlara hep bu lafları ediyorsun farkında mısın? Doğal olarak ben de sana her defa yukarıda yaptığım gibi, kenar mahalle üslubunu hatırlatmak zorunda kalıyorum.

Üslubunu değiştirmedikçe ve milletin çook eski iletilerini "iğrenç, iğğğ, insanlık dışı," diyerek ilgisiz başlıklara taşıyarak konuyu sabote ettikçe, benden aynı sözcükleri duyacaksın.

Deli misin nesin anlamadım ki..

Anında krize giriyorsun..

Bir de şu "seviye" sözcüğüne acayip gıcığım. Çünkü sürekli senin gibilerin ağzında bu sözcük...

Onu kullanınca sınıf atladığınızı filan sanıyorsunuz..

Umarım dedikoducluğu bırakır, başlıkları ilgisizce sabote etmezsin. Sıkıldık taşıdığın linklerden.

Aksi takdirde adın tacizciye çıkacak, benden söylemesi.

İnsan olmadığın için yazılanı anlamıyorsun.

Senin gibi iğrenç ve seviyesiz birinin iletisini alıntılamamalıydım, ne kadar düşük zekalı ne kadar düşük seviyelisin.

Sayfalar dolusu dedikodularınız var arkadaşınızla beraberce yaptığınız.

Kendi hal ve hareketlerini başkasına yamama.

Bu forumda tek işin dedikodu yapmak, boş konuşmak, insanlara sataşmak.

Benden sana tavsiye, bence sen hiç konuşma.

Konuşunca ne olduğun hemen anlaşılıyor.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi iğrenç ve seviyesiz birinin iletisini alıntılamamalıydım, ne kadar düşük zekalı ne kadar düşük seviyelisin.

yahu,sen,şu foruma girdiğinden beri millete iğrenç ve seviyesiz diyosun.yeter artık.o kadar seviyeliysen bi kere de biz görelim şunu

Sitelerde Paylaş

Türbanlı bir kızın kafasındakini çıkarması çok zor.

Eğer ki mesela yüzünü de kapatıyor olsaydı, o zaman diyebilirdik "kardeşim o kadar abartma, bak başını kapatman yeterli dinine göre"

Ama buna "başını açmadan giremezsin okula" derken karşıdan nasıl bir hareket bekliyoruz ki?

Sanki bu onun sadece tercih ettiği birşey mi? Dinine göre yapmasa da olur birşey mi?

Hayır, dinde ona bunu emrediyor. Yapmazsa ceza göreceğine inanıyor.

"Dinim bu emrediyor" diye talep edilebileceklerin bir sonu var mı?

Sen hangi hakla ""kardeşim o kadar abartma, bak başını kapatman yeterli dinine göre" diyebiliyorsun? Adamın dini algılayışına sen mi karar vereceksin? Kaldıki bu sadece müslümanlara tanınan bir imtiyaz mı olacak? Kendi içinde tutarsızsın öncelikle.

Sitelerde Paylaş

"Dinim bu emrediyor" diye talep edilebileceklerin bir sonu var mı?

Sen hangi hakla ""kardeşim o kadar abartma, bak başını kapatman yeterli dinine göre" diyebiliyorsun? Adamın dini algılayışına sen mi karar vereceksin? Kaldıki bu sadece müslümanlara tanınan bir imtiyaz mı olacak? Kendi içinde tutarsızsın öncelikle.

Satanistler kalkıp "dinimiz bize kedi kesmeyi emrediyor" dese bunu ciddiye almayız.

Ama karşımızda İslam gibi dünyanın en büyük dinlerinden biri varsa bunun taleplerini o kadar kolay görmezden gelemeyiz.

Bu taleplerin bir kısmı insan haklarıyla açıktan çelişiyorsa bunlar tabiki kabul edilmez, mesela nedir? Aile içi şiddete İslam'ın ehliyet vermesi kabul edilmez. Kızları evlendirme yaşına bir alt sınır çekilir. İslam'ın zina edenleri, dinden dönenleri cezalandırmak istemeleri kabul edilmez vesaire...

Ama başörtüsünü takmalarına karşı çıkmak artık onların hayatlarına müdahaledir...

Burda mevzu "Müslümanlar bütün kadınların başını kapatmak istiyor" değil.

Sadece "ya bu çağda başlarını kapatıyorlar, ne kadar çirkin" gibi kendi estetik zevkin yüzünden birisinin başını kapatmasına karşı çıkmak.

Başını kapatmak çok da rahatsız edici birşey de değil ki? Üstsüz dolaşmak gibi birşey olsa anlarım. Ama bunun diğer insanlara bariz bir rahatsızlık vermişliği yok.

Sadece estetik tercihler üzerinde bina edilmiş bir tahammülsüzlük bu...,

"Devrim kanunlarının" Müslümanların tekke-zaviyesini de kapatıp, sarık, takke takmalarını yasak ettiğini de aynı çerçevede görmeliyiz.

Burda açıkça bir hak gaspı var. Yaşam tarzına haksız ve gereksiz bir müdahale var.

Sitelerde Paylaş
Burda mevzu "Müslümanlar bütün kadınların başını kapatmak istiyor" değil.

Sadece "ya bu çağda başlarını kapatıyorlar, ne kadar çirkin" gibi kendi estetik zevkin yüzünden birisinin başını kapatmasına karşı çıkmak.

Başını kapatmak çok da rahatsız edici birşey de değil ki? Üstsüz dolaşmak gibi birşey olsa anlarım. Ama bunun diğer insanlara bariz bir rahatsızlık vermişliği yok.

Sadece estetik tercihler üzerinde bina edilmiş bir tahammülsüzlük bu...,

Boş yere bıdı bıdı ediyorsun.

Olayı estetik tercihler üzerinden bina edilmiş bir tahammülsüzlüğe bağladın ya diyecek birşey bulamıyorum sana.

Yazık diyorum sadece bu kadar aptal yerine koyma kendini.

Sitelerde Paylaş

Boş yere bıdı bıdı ediyorsun.

Olayı estetik tercihler üzerinden bina edilmiş bir tahammülsüzlüğe bağladın ya diyecek birşey bulamıyorum sana.

Yazık diyorum sadece bu kadar aptal yerine koyma kendini.

Çok güzel bir cevap. Çok ikna edici.. Senin entelektüel seviyene yakıştı.

Sitelerde Paylaş

aaa serare hanım gelmiş.. Başka bir başlıkta AKP'yi kast ederek

demiştiniz.. bende

diye sordum... Burada AKP birde türban meselesi tartışılıyor. Türban konusunda değilde AKP bölümü benim ilgimi çektiği için bu soruyu burayada asayım dedim...

Uzaklardan neler görüyorsunuz...

Evet görmüştüm sorunuzu. Forumdaki insaniyetten uzak kişiler forumu iğrençlikleriyle doldurduklarından cevap verecek ara kalmadı kusura kalmiyin.

Aslında düşüncelerimi oradaki yorumumun içeriğinde az da olsa belirtmişim. Ne kadar demokrat, özgürlükçü ve barışçıl olduklarına inandığımı ve başarılı olduklarını her konuda, özellikle barışı ve huzuru sağlamakta.

Diğer başlık altında yazılsa daha iyi aslında ama şu kadarını söyliyim;

İnsan ve mutluluğu öz alınarak çaba gösterildiği, Türkiye' nin en batı ucundan en doğu ucuna kadar heryerinin bir olmasının çaba ve gayreti içinde bulunulması, heryerine ve herkese aynı imkanların sunulmaya çalışılması.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir cevap. Çok ikna edici.. Senin entelektüel seviyene yakıştı.

Asıl seninkine yakıştı :)

Seninle muhattap olmamaya özen gösteriyorum genelde.

O kadar boş konuşuyorsun ki özel olarak çabalamak lazım bunun için

Hele şu argümanın dehşet

"Ama karşımızda İslam gibi dünyanın en büyük dinlerinden biri varsa bunun taleplerini o kadar kolay görmezden gelemeyiz."

Sitelerde Paylaş
Aslında düşüncelerimi oradaki yorumumun içeriğinde az da olsa belirtmişim. Ne kadar demokrat, özgürlükçü ve barışçıl olduklarına inandığımı ve başarılı olduklarını her konuda, özellikle barışı ve huzuru sağlamakta.

AKP den bahsediyorsan özgürlükçü kısmına katılamayacağım.İnternette sansürden gına geldi.TV'de de bayağı sansür varmış ben izlemediğim için bilmiyorum.AKP'nin beni en çok rahatsız eden politikası bu,sansür.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asıl seninkine yakıştı :)

Seninle muhattap olmamaya özen gösteriyorum genelde.

O kadar boş konuşuyorsun ki özel olarak çabalamak lazım bunun için

Hele şu argümanın dehşet

"Ama karşımızda İslam gibi dünyanın en büyük dinlerinden biri varsa bunun taleplerini o kadar kolay görmezden gelemeyiz."

Nesini beğenemedin?

Karşında koca bir din ve gelenek var. Kalkıp hepsini değersiz ve zararlı mı ilan edeceksin?

Takipçilerini bu dini bırakmaları ve pratik etmemeleri için zorlayacak mısın?

Bu sadece zorbaca değil ütopik de.

Tevekkeli değil zaten. Sen de sonuçta bir komunist değil misin?

Aklınızca insanların kafasına silah dayayıp eski geleneklerini, yaşam tarzlarını bıraktırıp "proleter ahlakı ve yaşam tarzını" benimseteceksiniz.

Sağın da solun da aşırıcıları zorbadır.

Siz de onlar da karşıt fikirleri yasak edip, farklı yaşam tarzlarını yoketmek arzusundasınız.

İran'da İslamcı olmayan partiye izin yoksa Küba'da komunist parti dışında partiye izin yok.

İran'da sol basına izin yoksa, Küba'da sağcı basına izin yok.

Zorbalık aynı. İçeriği farklı.

Sitelerde Paylaş

AKP den bahsediyorsan özgürlükçü kısmına katılamayacağım.İnternette sansürden gına geldi.TV'de de bayağı sansür varmış ben izlemediğim için bilmiyorum.AKP'nin beni en çok rahatsız eden politikası bu,sansür.

taopaipai aslında hiç konuşacak modda değilim.

Nelere sansür yapılmış önce onları getirin ve inanın ki başınızda onca bela, bela gibi de insanlıktan uzak mahluklar olsa sürekli de ayağınıza taş koysa, siz o kadar da musamaha gösteremezdiniz.

Hükümet yönetime geldiği günden beri onca başarıyı yine iyi elde etti, o taşları koyan belalar olmasa bu geldiği noktadan katbekat ilerde olurlardı, düşünsenize bir nelerle, kimlerle uğraşmak zorunda kaldılar şu bir kaç senelik yönetimlerinde, bu kadar çalışabilmeleri bile bir mucize.

Hiçbir yönetim bu şartlarda, bu kadar ilerleyemezdi. Gerçekten insan gibi insanlar ve insanlık adına çalışıyorlar Allah yollarını açık etsin.

Sitelerde Paylaş

"Bütün kadınlar başını örtecek o kadar" demekle "bütün kadınlar başını açacak o kadar" demek arasında despotluk ve zorbalık açısından bir fark yok.

"Herkes zikre namaza gelecek" demekle "kimse zikre namaza gitmeyecek" demek arasında zorbalık açısından bir fark yok.

Şeriatçılar eğer kötü insanlarsa sen de kötü bir insansın.

Çünkü sadece kendi yaşam tarzını koruma çabası içersinde değilsin. Karşı tarafın yaşam tarzını yoketmek istiyorsun.

Arkadaşım İslamcı taraf senin yaşam tarzını yok etmeyi falan bırak kendi dininin hükümlerine dayanarak seni idam bile edebilir kardeşim... Adamın dini böyle, beyin örtülü kızımızın inancı bu... Demokrasi talep edenlerin veya beyin örtülü kızlarımızı savunanların ben bu durumu dikkate almadığını düşünüyorum... Yani adamların dini böyle ise, bu olasılığın hiç olmadığını söyleyebilir misiniz?...

İslamda fikir ve vicdan hürriyeti var mı ki, siz İslamcının hürriyetini savunuyorsunuz... Adam "zina ediyor" diyerek mahalleliye insan taşlatan bir dine inanıyor zaten... Hem de sahih hadislerde var bu ceza; yani herhangi bir tartışması falan olmadığı gibi 4 sünni mezhepte de geçerli...

Ama bir İslamcı "bu cezalar İslamdan kaldırılsın, islam değiştirilsin, bu yöndeki ayet ve hadisler iptal edilsin" derse, o zaman ben de onun her türlü haklarını savunurum...

Sitelerde Paylaş

İslamı neden değersiz ve zararlı ilan edelim. Belirli sınırlar çizeceksin olacak bitecek.

Her talebe özgürlük diye birşey olmaz.

Başörtüsü sorununu estetik tahammülsüzlüğe indirgemek ise apayrı bir dumur.

Sokakta herkes istediği gibi geziyor karışan eden var mı?

Başörtüsü bireysel bir tercih olmaktak öte bir durumdur Turkiyede.

Siyasal islamın bayrağı durumundadır ve asla taviz verilmemelidir.

Bunu görmemek, liberal söylemlerle bu tip dinsel taleplere destek olmak en hafif tabiri ile aymazlıktır.

İslamın bir sürü farklı fraksiyonu var. Her birisi dini kendine göre yorumluyor. Senin bu yorumlardan bazılarına özel imtiyaz verip bazılarına vermemenin bir temeli var mı ki.

Peki sosyalistlerinde okullara özel berelerle, kıyafetlerle girmesinide destekliyormusun?

Hani liberalsin ya !!!!!

Sitelerde Paylaş

Her önüne gelene bu tür hakaretlere devam edersen üyeliğini sonlandırmak zorunda kalacağım.

Tavsiyelerini kendine sakla, edebini takın, en küçük bir sertlikle karşılaştığında ağzını böyle bozma.

Sana da yeteri kadar tahammül ettik, artık çizmeyi çok fazla aştın.

Burası senin gibi sevgi çiçeği, aşk böceği takılan ağzı bozuklar için çok fazla. Sırmanız çabuk dökülüyor, sırıtıyorsunuz.

Seni ve şımarıklıklarını, krizlerini çekmek zorunda değiliz. Girdiğin her başlığı rezil edip çıkıyorsun.

Bu hakaretleri bana kaçıncı defadır, kaçıncı başlıktır yapıyorsun bilmiyorum. Her defa cevapsız bırakarak sustum, çekildim. Anlamadın.

Bırak beni, önüne gelen herkese çığlıklar atarak aynı hakaretleri ediyorsun. Sadece kadın olduğun sustum ve alttan aldım, bunu da bilesin. Yoksa bugüne kadar işe yarar, dişe dokunur tek bir yorumunu görmedim henüz. Görenler varsa haber versin, ben de azıcık yanılmış olayım.

Bu sana son UYARI.

Sitelerde Paylaş

Pardon Serare sanırım yazının İfeelin fikrine katılıyor olduğunu sandım ve yanlış değerlendirdim.Bence de kimler uyuyor deişsin ya ondadır.Özür dilerim.;)

Bundan önce bana bir sefer daha ithamda bulundunuz ve yakında benim de bu forumdakiler gibi olacağımı ve ilk işimin de İslam' a saldırmak olacağını beni hiç tanımadan, bilmeden kendinizden emin bir şekilde söylediniz;

''Bundan adım gibi eminim.'' dediniz.

Ben de size;

''Bu durumda adınızı değiştirmeniz gerekecek sanırım, eğer müslümansanız şunu bilin ki böyle önyargılar ile konuşuyor olmanız karşınızdaki insanın hakkına girmek olur ve siz bu durumda benim hakkıma girmiş bulunuyorsunuz, umarım adınızı değiştirirsiniz.'' http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=28797&view=findpost&p=493585 demiştim ki hala değiştirmemişsiniz, değiştirmemekle beraber bu sefer de anlamadan, dinlemeden yine iftira ettiniz.

Özrünüzü kabul etmiyorum, isminizi ''ezberibozulan'' olarak değiştirirseniz kabul ederim.

Ağır gelirse başka bir isim de alabilirsiniz ama özrünüzü ancak isminizi değiştirmek kaydıyle kabul ederim yoksa durup dururken bana sataşan, beni suçlayan birinin hem de hiç tanımadan, bilmeden, dinlemeden, anlamadan, itham ve iftira ile, özrünü kabul edemem.

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamı neden değersiz ve zararlı ilan edelim. Belirli sınırlar çizeceksin olacak bitecek.

Her talebe özgürlük diye birşey olmaz.

Başörtüsü sorununu estetik tahammülsüzlüğe indirgemek ise apayrı bir dumur.

Sokakta herkes istediği gibi geziyor karışan eden var mı?

Başörtüsü bireysel bir tercih olmaktak öte bir durumdur Turkiyede.

Siyasal islamın bayrağı durumundadır ve asla taviz verilmemelidir.

Bunu görmemek, liberal söylemlerle bu tip dinsel taleplere destek olmak en hafif tabiri ile aymazlıktır.

İslamın bir sürü farklı fraksiyonu var. Her birisi dini kendine göre yorumluyor. Senin bu yorumlardan bazılarına özel imtiyaz verip bazılarına vermemenin bir temeli var mı ki.

Peki sosyalistlerinde okullara özel berelerle, kıyafetlerle girmesinide destekliyormusun?

Hani liberalsin ya !!!!!

Girsinler ne olacak? Türban karşıtı argümanlar komik ve zayıf.

Sitelerde Paylaş

Girsinler ne olacak? Türban karşıtı argümanlar komik ve zayıf.

Hmmmm

Evet, evet argümanlar çok zayıf.

Türbana özgürlük!

Siz nerelerde, nasıl yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu dünyada olmadıgı kesin.

Sitelerde Paylaş

Hmmmm

Evet, evet argümanlar çok zayıf.

Türbana özgürlük!

Siz nerelerde, nasıl yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu dünyada olmadıgı kesin.

Seninle aynı şehirde, benzer ortamlarda yaşıyoruz Dehri, bunu biliyorsun.

Ne olacak o kızlar türbanla derse girince Dehri? Şeriat mı gelecek? Laiklik mi bitecek? O kızlar okula giremeyince, ya da türban üstüne peruk, şapka vs. takmak durumunda kalınca elinize ne geçecek peki? O kızları kendinize ve laikliğe vs. düşman etmek dışında ne başarmış olacaksınız? Dincilerin erkekleri ellerini kollarını sallaya sallaya girmiyorlar mı derslere? Yasak da şunun şurasında 10 yıldan biraz fazladır var, yasak öncesi şeriat mı vardı. Cidden çocukça argümanlarla abuk subuk bir yasağı savunuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...