Jump to content

Çene altı laikliği...

Recommended Posts

ne kadar beyinsiz var hepsi farklı ya da aynı şekillerde türban yasağını savunuyor.

yani bugün anibal malı, fatih, miss, dehri...vs gibi adamlar türban yasağını desteklerken neyi konuşuyozki

hepsi aynı tip adam bunların

Bu ne yahu böyle !

Kaç yorumunu okuduysam her yorumunda farklı düşünen insanlara, işine gelmeyenlere hakaret edip duruyor .

Yok bilmem armut kafalılar da, şu da bu da ...

Kendisi nedir; karpuz kafalı mı ?

Bir de demokrat liberal geçiniyor .

Ayıp yahu, madem öyle müsaade edin biz de ağzımıza geleni söyleyelim buna .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu ne yahu böyle !

Kaç yorumunu okuduysam her yorumunda farklı düşünen insanlara, işine gelmeyenlere hakaret edip duruyor .

Yok bilmem armut kafalılar da, şu da bu da ...

Kendisi nedir; karpuz kafalı mı ?

Bir de demokrat liberal geçiniyor .

Ayıp yahu, madem öyle müsaade edin biz de ağzımıza geleni söyleyelim buna .

boş konuşma liberal değilim ben.

sayfalarca insanları sapıklık, hainlikle suçladınız.

ağlama şimdi iki tane laf için.

Sitelerde Paylaş

boş konuşma liberal değilim ben.

sayfalarca insanları sapıklık, hainlikle suçladınız.

ağlama şimdi iki tane laf için.

Bana ne, neysen nesin .

Birileri başkalarına hain dediyse bundan sana ne, sen niye üzerine alınıyorsun ?

Türban konusunda herkes senin gibi düşünmek zorunda mı ki açıyorsun ağzını yumuyorsun gözünü ?

Ağlamakmış .

Ağlayıp duran sensin sadece .

Sitelerde Paylaş

Bana ne, neysen nesin .

Birileri başkalarına hain dediyse bundan sana ne, sen niye üzerine alınıyorsun ?

Türban konusunda herkes senin gibi düşünmek zorunda mı ki açıyorsun ağzını yumuyorsun gözünü ?

Ağlamakmış .

Ağlayıp duran sensin sadece .

bak hala konuşuyo:)

Sitelerde Paylaş

tabi başka

ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz alaşkına

bir awuç aklı ewwel oturmuş laiklik hususunda t.c. nin kırmızı çizgilerini çiziyorsağlıklı uygar insanlar nasıl ortak notkalarda buluşabiliriz diye tartışırlar

ha belki bu uygarlaşma çabasını tehdit eder nitelikli eylemler kısıtlanabilir

fakat yine bu tedbirler alınırken ülkenin özel şeraiti falan gibi ucube kawramlar dikkate alınmaz

insanlar türban takmak seçimini yapıyorsa weya zorlanıyorsa we siz onları bundan kurtarmak istiyorsanız

bunun yolu onları üniwersitelerden atmak we ewrimleşmesini beklemek değildir(bu 2 satırı proceci ruhunuza hitap etsin diye yazdım :) )

O çizgiler zaten çizilmiş, belli, Bu ülke laik bile değil. Hala Diyanet İşleri var, okullarda çocuklara zorla İslam öğretiliyor vs.

Her yer camilerle, Kur'an kurslarıyla, tarikatlarla dolu. İsteyen sokakta çarşafı ve türbanıyla geziyor. Artık küçük çocuklara da daha özgürce takıyorlar o örtüleri çünkü hükumet iyice dinci. Herkes orucunu tutuyor, gidip ibadetinin ediyor hatta sokakta yemek yiyenler dövülüyor vs.

Ben çocuğumu "kanun zorula" İslam dininin zorla öğretildiği derslere sokmak zorundayım.

Ya da din değiştirmeliymişim. yani çocuğun kimliğinde hristiyan veya musevi falan yazmalıymış.

Şimdi bunları düşün, ortak noktalarda uzlaşmak anlamında kimler haksızlığa uğruyor ondan sonra bir daha yaz.

Dinler elbette ibadethanelere hapsedilmelidir. İşte o zaman kızlar türbanıyla da okula girebileceklerdir, diğer her şeyi de yapabileceklerdir. Hristiyan alemine bir bak, o zaman azıcık anlarsın belki.

Geri zekalı!

Sitelerde Paylaş

yesinler senin annelik duygularını..

türbanın yine forumda hortladığı eski zamanlardı

ben, trajito, orphaned, sonus...vs daha biçok kişi "türban yasağını savunan" bikaç şabanı parçalıyoduk:)

bu ibişte yer yer girip tkp ağzı ile bez parçası ile siyaset yapılmayacağından, türban yasağının saçmalığından fln bahsediyordu

ama şimdi farklı, çünkü dengeler değişti

türkiye gündeminin sıcaklığından dolayı heycanı artan laikçiler kendine bikaç günah keçisi liberal buldu forumda

adamlar nasılsa sırf liberal olduklarından dolayı 1-0 yenik başladılar maça

onlara saldırmak, hainlikle suçlamak moda oldu

herkes başlarına üşüştü

başlık başlık üstüne

üüü üüü ffff

fatih çıktı yine karnından konuşarak ortama ayak uydurdu

süper süper

bir de,

beni öp sonra doğur beni (cemal süreya)

Sitelerde Paylaş

türbanın yine forumda hortladığı eski zamanlardı

ben, trajito, orphaned, sonus...vs daha biçok kişi "türban yasağını savunan" bikaç şabanı parçalıyoduk:)

bu ibişte yer yer girip tkp ağzı ile bez parçası ile siyaset yapılmayacağından, türban yasağının saçmalığından fln bahsediyordu

ama şimdi farklı, çünkü dengeler değişti

türkiye gündeminin sıcaklığından dolayı heycanı artan laikçiler kendine bikaç günah keçisi liberal buldu forumda

adamlar nasılsa sırf liberal olduklarından dolayı 1-0 yenik başladılar maça

onlara saldırmak, hainlikle suçlamak moda oldu

herkes başlarına üşüştü

başlık başlık üstüne

üüü üüü ffff

fatih çıktı yine karnından konuşarak ortama ayak uydurdu

süper süper

bir de,

beni öp sonra doğur beni (cemal süreya)

Ben hep aynı şeyleri yazdım...Aksi kanıtın varsa göster..Ayrıca burada yine Üniversitelerde türban yasağı tartışabilir hatta bence olmamalıdır dedim..

Yani değişen birşey yok..Şimdi hakaret ettiğin gibi özür dileyebilecek misin?

Yoksa hakaret edip tatmine devam mı edeceksin..

99 nolu iletide yazdıklarım ortada;

Eğer Laiklikten bahsedeceksek Kamunun yani Devletin görevlilerinin Dini simge vs taşımaması gerekir..Türkiye'de zaten yarım-yamalak delinmiş bir laiklik var orası ayrı konu iyice delinsin boku çıksın diyorsanız ayrı konu.

Üniversitelerde türban kısıtlaması tartışabilir bence de serbest bırakılmalıdır hizmet alanlar yani öğrenciler açısından tabii ki.

üniversitelerde serbest bırakılmalı ancak devlet görevlilerin nötr olması gerektiğini yazmışım

bu salak da bodoslama atlamış, nasıl gözü dönmüşse artık..

tarihinde Faithnomore tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Laikliği dürüst bir biçimde savunmak için İP li olmaya gerek yok..İP li de değilim, ancak sizlerin gerizekalı ötesi önyargılarınızla uğraşacak da değilim..

Bir de Ludwig sana ne oluyor? Bu zırtapoz durduk yere bana hakaret etti hem de asılsız bir suçlamayla..birisiyle karıştırıyor sanırım..

Sen de fırsattan istifade gelip hakaret yağdırıyorsun..

ERgenekoncuymuşum..kafaya bakarmısın yahu..

Sitelerde Paylaş

Laikliği dürüst bir biçimde savunmak için İP li olmaya gerek yok..İP li de değilim, ancak sizlerin gerizekalı ötesi önyargılarınızla uğraşacak da değilim..

Bir de Ludwig sana ne oluyor? Bu zırtapoz durduk yere bana hakaret etti hem de asılsız bir suçlamayla..birisiyle karıştırıyor sanırım..

Sen de fırsattan istifade gelip hakaret yağdırıyorsun..

ERgenekoncuymuşum..kafaya bakarmısın yahu..

Ergenekoncunun önde gidenisin

Ergenekon davası iftira, laikçilere komplo, gömülü muhimmatı polis gömdü, bütün belgeler sahte, TSK melek, Ergenekoncular iftiraya uğramış mağdurlar falan..

İnandığın bunlar.

Ulusalcılarla aynı ağızdan Taraf'a Ahmet Altan'a bok atmalar falan...

Sitelerde Paylaş

Ludwig senin bu aristo mantığınla sen de şeriatçı-islamcı mısın?

Ergenekon mahkeme sürecinde olan birşey..senin gibi düşünmeyen herkes Ergenekoncu öyle mi? Vah..vah..vah..Çılgın demokrat Ludwig..

Zavalllısın..zavallı..

hondurastaki darbeye sevinç naraları atan ludwig burada bizlere rol biçiyor...O ulusalcı, öbürü ergekoncu..

Zoruna mı gitti ludwig, tarafın foyalarını ortaya koymamız..Desteksiz mi attık senin gibi..TARAF eleştirilemez mi?

Tarafı eleştiren herkes ulusalcı mı oluyor yani..

kimin şapşal olduğu ortada bence..

Sitelerde Paylaş

Ludwig senin bu aristo mantığınla sen de şeriatçı-islamcı mısın?

Ergenekon mahkeme sürecinde olan birşey..senin gibi düşünmeyen herkes Ergenekoncu öyle mi? Vah..vah..vah..Çılgın demokrat Ludwig..

Zavalllısın..zavallı..

hondurastaki darbeye sevinç naraları atan ludwig burada bizlere rol biçiyor...O ulusalcı, öbürü ergekoncu..

Zoruna mı gitti ludwig, tarafın foyalarını ortaya koymamız..Desteksiz mi attık senin gibi..TARAF eleştirilemez mi?

Tarafı eleştiren herkes ulusalcı mı oluyor yani..

kimin şapşal olduğu ortada bence..

Taraf'ı eleştirmiyorsun. Sen Taraf'ı açıkça hain ve düşman görüyorsun. Ulusalcı olduğun için tabiki. Çünkü başka kimsenin Taraf'la derdi yok.

Taraf'a "paçavra" diyenlere bir bak bu forumda. Hepsi ulusalcı.

Solcuların çoğu bu Ergenekon mevzunda doğru taraf tutup o kadar da beyinsiz olmadıklarını gösteriyorlar. Ama sen hem komunist hem Ergenekoncu olarak iki dalda da kaybetmeyi başarıyorsun.

Sitelerde Paylaş
O çizgiler zaten çizilmiş, belli, Bu ülke laik bile değil. Hala Diyanet İşleri var, okullarda çocuklara zorla İslam öğretiliyor vs.

Her yer camilerle, Kur'an kurslarıyla, tarikatlarla dolu. İsteyen sokakta çarşafı ve türbanıyla geziyor. Artık küçük çocuklara da daha özgürce takıyorlar o örtüleri çünkü hükumet iyice dinci. Herkes orucunu tutuyor, gidip ibadetinin ediyor hatta sokakta yemek yiyenler dövülüyor vs.

Ben çocuğumu "kanun zorula" İslam dininin zorla öğretildiği derslere sokmak zorundayım.

Ya da din değiştirmeliymişim. yani çocuğun kimliğinde hristiyan veya musevi falan yazmalıymış.

Şimdi bunları düşün, ortak noktalarda uzlaşmak anlamında kimler haksızlığa uğruyor ondan sonra bir daha yaz.

Dinler elbette ibadethanelere hapsedilmelidir. İşte o zaman kızlar türbanıyla da okula girebileceklerdir, diğer her şeyi de yapabileceklerdir. Hristiyan alemine bir bak, o zaman azıcık anlarsın belki.

aslında acziyetinizi anlıyorum

orta sınıf refleksleriniz dışında rehber kabul etmeyen insanlarsınız

işin komik yanı müslüman laiklere benziyor korkularınız

bu ülkede dindarın hakkını en cesur sawunanlar yine ateist aydınlardır

siz rejimi asla olmadığı bir şekliyle tahayyül ediyorusunuz

daha doğrusu eksik müslüman sunni yanını gözardı ediyorsunuz

direktifleriyle milliyetçi/türk/laik/müslüman/sunni kütleyi hareket ettirmek üzerine kurulu rejimde

çizdiğiniz çağdaş uygar korkusuz atatürk taswirine sığınıyorsunuz

halbuki işin doğrusu bu değil

söyle bakalım ileri zekalı hangi dindar diyaneti sawunuyor

şu baskıdan falan hiç bahsetmeyin

o yöndende türkiye istediğimiz şekilde ilerliyor

bilmiyorum ciddi bir araştırma war mı?

son yıllarda türbanlı kadınların çocukları çoğunlukla başı açık geziyor

Geri zekalı!

bu sözünüde modlara hawale ediyorum

işallah biraz cesaret gösterebilirler

Sitelerde Paylaş

aslında acziyetinizi anlıyorum

orta sınıf refleksleriniz dışında rehber kabul etmeyen insanlarsınız

işin komik yanı müslüman laiklere benziyor korkularınız

bu ülkede dindarın hakkını en cesur sawunanlar yine ateist aydınlardır

siz rejimi asla olmadığı bir şekliyle tahayyül ediyorusunuz

daha doğrusu eksik müslüman sunni yanını gözardı ediyorsunuz

direktifleriyle milliyetçi/türk/laik/müslüman/sunni kütleyi hareket ettirmek üzerine kurulu rejimde

çizdiğiniz çağdaş uygar korkusuz atatürk taswirine sığınıyorsunuz

halbuki işin doğrusu bu değil

söyle bakalım ileri zekalı hangi dindar diyaneti sawunuyor

şu baskıdan falan hiç bahsetmeyin

o yöndende türkiye istediğimiz şekilde ilerliyor

bilmiyorum ciddi bir araştırma war mı?

son yıllarda türbanlı kadınların çocukları çoğunlukla başı açık geziyor

bu sözünüde modlara hawale ediyorum

işallah biraz cesaret gösterebilirler

Benim yazdıklarımın Atatürk'le ne ilgisi var? Okuduğunu da mı anlamıyorsun? Laiklikle Atatürk'ün ne ilgisi var bir kere?

İyice sapıttınız, saplantılı oldunuz.

Sen kalkıp her iletinde ağzı bozuk göndermeler yapacaksın, çok bilmiş halinle aklı evveler diyeceksin, ben de sana ilk kez layık olduğun cevabı verince mazluma yatıp diğer mod'lara oynayacaksın.

Üç kuruşluk aklınızla gelip burada akşama kestiğiniz ahkamlar, sağa sola çirkefçe saldırılarınız, önünüze geleni aşağılamalarınız artık yanıtsız kalmayacak.

Size saygı gösterilip yanıtlanınca ne oldum delisine dönüyorsunuz.

Yalnız en önce biraz Türkçe öğren lütfen. Ne dediğin bile anlaşılmıyor, yazılarınla kirlilik yaratıyorsun. Sana defalarca ricada bulunduk, en küçük bir çaba göstermedin. Bu bile ne denli saygısız biri olduğunun göstergesi.

Sitelerde Paylaş

Taraf'ı eleştirmiyorsun. Sen Taraf'ı açıkça hain ve düşman görüyorsun. Ulusalcı olduğun için tabiki. Çünkü başka kimsenin Taraf'la derdi yok.

Evet Taraf Gaz. eleştirmiyorum Taraf. Gaz. ne mal bir gazete olduğunu ortaya koyuyorum sadece..

Taraf'a "paçavra" diyenlere bir bak bu forumda. Hepsi ulusalcı.

Yaşlılar sakallıdır o zaman her sakallı yaşlıdır..Mantığını sevsinler senin.

Solcuların çoğu bu Ergenekon mevzunda doğru taraf tutup o kadar da beyinsiz olmadıklarını gösteriyorlar. Ama sen hem komunist hem Ergenekoncu olarak iki dalda da kaybetmeyi başarıyorsun.

Solcuların ne dediğini nereden bileceksin sen hadi ordan sana...Emperyalizmin yerli uşakları sizi..

Sitelerde Paylaş

Yaşlılar sakallıdır o zaman her sakallı yaşlıdır..Mantığını sevsinler senin.

Bunlar yöneticilerin ''A A'ysa A A'dır değilse kesin B olmak zorundadır'' mantığını eleştirirler bir de kendilerinin hiç bir farkı yok. Hepsi aynı mavinin rengi. Bu adama sorsak bir demokratım der, 12 Eylül'de öldürülen insanlar içinse hadi canım öldürülse öldürülse şu kadar insan anca öldürüldü diyebilecek kadar akan kanların hesabını yaparlar ellerinden gelse 12 Eylül döneminde bunlar başta olsa hepsini öldürürlerdi bunlar da o altyapı o faşistlik var.

Demokratlığını hayran olduklarım, pabucumun demokratları.

Sitelerde Paylaş

Bunlar yöneticilerin ''A A'ysa A A'dır değilse kesin B olmak zorundadır'' mantığını eleştirirler bir de kendilerinin hiç bir farkı yok. Hepsi aynı mavinin rengi. Bu adama sorsak bir demokratım der, 12 Eylül'de öldürülen insanlar içinse hadi canım öldürülse öldürülse şu kadar insan anca öldürüldü diyebilecek kadar akan kanların hesabını yaparlar ellerinden gelse 12 Eylül döneminde bunlar başta olsa hepsini öldürürlerdi bunlar da o altyapı o faşistlik var.

Demokratlığını hayran olduklarım, pabucumun demokratları.

Yav Barış kardeşim, daha geçen ay bu ludwig meczubu Honduras'ta darbe olduğu için takla atıyordu..Bunlar böyleler..yasadışı dinleme olayı için bir yazı bile yazmıyorlar, star-sabah-bugün gibi taraflı basını copy paste ile taşıyorlar..işleri güçleri yok mu anlamıyorum..7/24 buradalar..

Sitelerde Paylaş

Yav Barış kardeşim, daha geçen ay bu ludwig meczubu Honduras'ta darbe olduğu için takla atıyordu..Bunlar böyleler..yasadışı dinleme olayı için bir yazı bile yazmıyorlar, star-sabah-bugün gibi taraflı basını copy paste ile taşıyorlar..işleri güçleri yok mu anlamıyorum..7/24 buradalar..

Bugün de yargıçlara saldırdılar. AKP'ye geçen yıl ceza veren, yani "laiklik karşıtı eylemde bulunduğu" konusunda hemfikir olan ve o doğrultuda oy kullanan Yargıtay üyelerine "taraflılardı" dediler.. 10 kişiye birden.

Elbette taraflı olacaklar. Onlar zaten laiklikten yanalar, görevleri anayasanın temel ilkelerini koruyup kollamak zaten..

Kanunlar antidemokratikmiş..

Yani AKP yine suçsuz. Bu dinlenme işi de palavraymış, paranoyaymış. Birileri de öyle diyordu bugün. Hepsi de liberal bunların.

Ludwig dün Said-i Nursi'yi bile bize övdü ve savundu yahu!

İyice uçtu..

Türk'ün liberali de böyle oluyor demek ki...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...