Jump to content

Şehit olmak ister misiniz ?

Recommended Posts

• İleti 154
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1400 yıl yağma ve talan amaçlı savaşan bir din nasıl olurda şeref ve haysiyetten anlar.

Hala soruma cevap gelmedi 2 müslüman ülke savaşırsa ölenler şehit olurmu?

hehehe güzel soruydu bu. ama onların bu soruya da vereceği kıvrak yanıtlar olacaktır. bende merak ettim doğrusu.. tahmin ediyorum azıcık ama olsun ;)

Sitelerde Paylaş
ben islama mal etmiyorum sadece ama ateistler hiçbirşeye inanmazlar peki neden bir hiç olmak için körü körüne bir kursunla ölmek istersiniz ne kazanabilirsiniz

Kimse ölmek istemez psikolojik bozukluğu yoksa... Ölümden de bireysel olarak hiçbir şey kazanılamaz ama insan sürü canlısıdır bazen kollektif fayda için canını verir...

Sitelerde Paylaş
''vatan'' dediğinde bir gün bir hiç olmayacak mı? :D

Vatan bazen annendir, babandır, kardeşlerindir; değerli hatıralarındır, tüm sevdiklerindir... Ateist rasyonel düşündüğü için boş yere ölüma atlamaz huri kapacam diye ama yeri gelince de dar eder dünyayı düşmanına...

Sitelerde Paylaş
ateist forumdaslarım siz bizi basit bir atom yıgını yaptınız yasamı anlamsız kıldıracak o kadar cok sey yazdınızki bende sizin nasıl bir yaşam yaşadıgınızı cocugunuza bu gibi şeyleri nasıl anlattıgınızı gercekten merak ettim hep

sormak istedigim soru basit biz cennete girmek şehit olmak için vatanımız için canımızı veririz ve şehit olan kimse içinde herkes gurur duyar

ya siz bir hiç olmak için yok olmak için tamamen atomlarınızın toprak yıgını olcagınızı bile bile vatanınız için bunu yaparmısınız?cogu kişi evet dese bile ben hiç öyle sanmıyorum

Bravo islamın nasıl tüccar mantığı olduğunu güzel itiraf etmişsin. Bu demektir ki,cennet palavrası olmasa biz rahatlıkla vatanı satarız.Zaten sattınızda araplara.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
lan gerzek ikinci dünya savaşında moskovayı işgal eden piskopat nazi ordusunu püskürten rus askerleri imanlı müslümanlarmıydı ? ruslar dünyanın en ateist milletidir.. italyada ispanyada ingilterede vatanı icin mücadele eden milyonlarca asker muhammedin ayetlerine inanıp cennet hayaliyle mi yaşıyor ? amerikan ordusu savaşırken muhammedin hadislerini mi okuyor ?

vatan savunması herkes icin heryerde aynıdır.. herkes vatanı icin canını seve seve verir.. Ben ülkemi korurken bile cennet cehennem hesabı yapacaksam yazıklar olsun bana !!

Saldırgan arkadaşım Ruslara bu konuyu açarsanız kendi tarihlerini kabullenir ve durumun abarttığınız gibi olmadığını anlatır.

Nazi ordusu o savaşta rusları ezip geçmiş, st. petersburg yakınlarında kendi kendini tüketmiştir. Ha bunun imanla tanrıyla ilgisi var mı bilmiyorum, ama çarpık bilgi vermeye de gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Yalnızca ateist kimliği yoktur insanların. Bir uğurda ölüyorsa başka kimliği için ölüyordur.

Uğruna ölünecek bir fikir yoktur dünyada, uğruna ölünebilecek tüm fikirler sakat toplumsal yaşamların ürünüdür.

Hayat bizi bazen alternatifsiz bir şekilde sonunda ölebileceğimiz bir durumun içerisine sokar , ama alternatif varsa sağlıklı düşünebilen hiç bir insan sonunda ölüm olan bir mücadeleye girmez.

Bireyleşemeyen insanlar ait oldukları toplulukların yargılarıyla hareket ederler , sürü içerisinde bireyin düşüncesi olamaz, sürü nereye birey oraya. Bireysel tercihlerin ortadan kalktığı sürülerin nereye gideceği hiç belli olmaz, önlerine uçurum çıksa da.

Sitelerde Paylaş
Bravo islamın nasıl tüccar mantığı olduğunu güzel itiraf etmişsin. Bu demektir ki,cennet palavrası olmasa biz rahatlıkla vatanı satarız.Zaten sattınızda araplara.

sana bir karete yaparım görürsün ben dindar bir insan değilmi hem islamın bize vaatleri hemde sehitligin önemin ivurguladı sana çakal lafı g.ttenmi alıyon cennet bi yana ben türksem b utürklükle gurur duyuyorsam ben canımı veririm ama gördük yani kaç ateistin g.tverenlik yapıp vatan kavramını bile anlamadıgını maymunoglu maymunlar sizi atom karıncaları degersiz atom yıgınları bu kalitesizligi kendine yakıstıran bir ateiste ben vatan kavramını ögretemem

Sitelerde Paylaş

bencede ya yok olcak birşey için bi kere gelcem dünyamdan vazgeçicek kadar enayi değilim banane vatandan banane istikbalden bu vatanı benmi bu hale getirdimde ben kurtarayım kendimi atomlarıma ayırayım sizde haklısınız ya gercekten diyorum cok haklısınız insani degerlerini yitirenlerde oluyor

Sitelerde Paylaş
bencede ya yok olcak birşey için bi kere gelcem dünyamdan vazgeçicek kadar enayi değilim banane vatandan banane istikbalden bu vatanı benmi bu hale getirdimde ben kurtarayım kendimi atomlarıma ayırayım sizde haklısınız ya gercekten diyorum cok haklısınız insani degerlerini yitirenlerde oluyor

İnsanın ne mal olduğunu anlamak için dininden sıyırıp bir arkasına bakacaksın demek ki... :mellow:

Sitelerde Paylaş
sana bir karete yaparım görürsün ben dindar bir insan değilmi hem islamın bize vaatleri hemde sehitligin önemin ivurguladı sana çakal lafı g.ttenmi alıyon cennet bi yana ben türksem b utürklükle gurur duyuyorsam ben canımı veririm ama gördük yani kaç ateistin g.tverenlik yapıp vatan kavramını bile anlamadıgını maymunoglu maymunlar sizi atom karıncaları degersiz atom yıgınları bu kalitesizligi kendine yakıstıran bir ateiste ben vatan kavramını ögretemem

Evet arkadaşlar asrın yeni modası, Hem olabildiğince islamı savunup hemde ben dindar değilim ayaklarına yatmak.Yaw dindar değilsen ne diye islamı savunuyorsun ? Benim lafı götten filan anladığım yok, yazdıkların gayet açık ama kıvırmak sizin kanınıza işlediği için verdiğim cevap zoruna gitmiş anlaşılan.

CraftXrac @ Sep 19 2008, 06:20 PM)

ateist forumdaslarım siz bizi basit bir atom yıgını yaptınız yasamı anlamsız kıldıracak o kadar cok sey yazdınızki bende sizin nasıl bir yaşam yaşadıgınızı cocugunuza bu gibi şeyleri nasıl anlattıgınızı gercekten merak ettim hep

sormak istedigim soru basit biz cennete girmek şehit olmak için vatanımız için canımızı veririz ve şehit olan kimse içinde herkes gurur duyar

ya siz bir hiç olmak için yok olmak için tamamen atomlarınızın toprak yıgını olcagınızı bile bile vatanınız için bunu yaparmısınız?cogu kişi evet dese bile ben hiç öyle sanmıyorum

Bak ne diyorsun?

biz cennete gitmek için savaşırız Bu bal gibi tüccar mantığıdır,cennnet olmasa vatanı satarız demektir.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

olum müslümanlık ayrı inanmak ayrı bilmek ayrı uygulamamak ayrı çakal dindar olanlarmı geliyor buraya dindar olmak islamın gereklerini yerine getirendir ben getiremiyorum hepsini ve dindar bi insan değilim ama müslümanım ve hiçbir şüphem yok ama islamı savunutum dogru bildigimi dogru algıladıgımı herzaman savunurum cennet olmassa vatanı satmam ben senin gib iateist kafalı değilim dünyayı dar gözle görmüyorum

canakkale savasında olsun cephelerde olsun ölenlerin hepsi cennet içinmi öldü farkzetki cennet için öldü ve cennete gidemedi cennet yok genede en güzel davranısları yaptı sehitlerimiz bizim gelcegimiz için kendilerini yok ettiler ya sen kendini gelecegi belirsiz bir vatan için(sizin tabirinizle)kendini yok edermisin dünya birgün hiç olcagı halde sen kendini yok edermisin hiç olcak bir vatan için sen kendini yok edermisin söylermisin karateci maymun?

Sitelerde Paylaş
Deli mi öptü cennet için şehit olacağım..

Ama dediğin olay farklı..

Vatan uğruna kesinlikle karanlığa gideceğimi bilsem son damlama kadar savunurum..

Bu müslümanlara karşı olur, i*ne amerikacı ve amerikaya olur..

İ*ne PKK'ya karşı olur hiç farketmez..

Yani açarsak vatan uğruna canımı veririm.. Seve seve..

Atatürk'ün emaneti/mirası asla onu yüzüstü bırakamam..

Sen kesinkikle yalan söylüyorsun ,

Hiçbirşey uğruna yok olmayı değil sen , cansızlar bile istemez ...

Burda önemli olan nedir ki sen bu uğrda ölesin ? Vatan uğruna canımı severek veririm dediğin tamamen yalan ..Vatan millet !! ne vatanı ne milleti ?

sen yok olacaksın , ne onuru ne memleketi - sen yok ulunca onurda, vatan da, atan da yok yok demektir....Anla..

Vatan uğruna kesinlikle karanlığa gideceğimi bilsem son damlama kadar savunurum diyorsun , burda bile kendini kandırıyorsun , karanlık diyorsun - bir umut peşindesin yani - desene ben bu uğurda yok olacağım ..Diyemezsin kimse diyemez , diyen yalan söyler.

Bir ateist vatan millet diyemez , onun için vatan da bir yığın toprak millete bir yığın toprak..

.....

Sitelerde Paylaş
"Bir hiç uğruna" değil "vatan uğruna"... Sonunda herkes bir hiç olacak, 3 gün erken olabilir...

''vatan'' dediğinde bir gün bir hiç olmayacak mı? :D

Vatan bazen annendir, babandır, kardeşlerindir; değerli hatıralarındır, tüm sevdiklerindir...

>>>"Bir hiç uğruna" değil "vatan uğruna"...

bunlarda bir hiç olacak ... bir hiç olmayacak hiçbirşey bulamazsın :D

Tamam iyi ya işte ben de bunu diyorum... 3 gün önce , 4 gün sonra bu yüzden o kadar farketmez...

hayır sen ''vatan'' için ölmenin bir hiç uğruna ölmek olmadığını savunuyordun

ama şimdi benim lafıma gelmişsin... ne zaman öleceğin sonun bir hiçlikse farketmez :D

Sitelerde Paylaş
olum müslümanlık ayrı inanmak ayrı bilmek ayrı uygulamamak ayrı çakal dindar olanlarmı geliyor buraya dindar olmak islamın gereklerini yerine getirendir ben getiremiyorum hepsini ve dindar bi insan değilim ama müslümanım ve hiçbir şüphem yok ama islamı savunutum dogru bildigimi dogru algıladıgımı herzaman savunurum cennet olmassa vatanı satmam ben senin gib iateist kafalı değilim dünyayı dar gözle görmüyorum

canakkale savasında olsun cephelerde olsun ölenlerin hepsi cennet içinmi öldü farkzetki cennet için öldü ve cennete gidemedi cennet yok genede en güzel davranısları yaptı sehitlerimiz bizim gelcegimiz için kendilerini yok ettiler ya sen kendini gelecegi belirsiz bir vatan için(sizin tabirinizle)kendini yok edermisin dünya birgün hiç olcagı halde sen kendini yok edermisin hiç olcak bir vatan için sen kendini yok edermisin söylermisin karateci maymun?

Boşuna bik bik edip durma.Siz müslümanlar karşılık beklemeden,sevdikleri için savaşmanın nasıl bir duygu olduğunu anlamanız mümkün olmadığı için böyle saçma sapan sorarsınız.Ama karşı tarafı eleştirdiğini sanarken,kendi pis çamaşırlarınızı ortaya döktüğünüzü farkında bile olmazsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...