Jump to content

Forumda kimlerin yazıları genelde ilginizi çekiyor

Recommended Posts

Ölümün sonrası hiçlikse,yokluktan zaten korkulmaz

Arkadaş can sıkıntısından anlamsızlıkdan dem vuruyor>>>Ateizm bu konuda insanın (çok da fazla olmasa da) canını sıkıyor!!!

Öte yandan eğer ölüm bir hiçlik ise bu hayatta korkarak yaşamaya çalışıp hayatını meslek askerlik eş vs planlaman saçma...

Ölüp yok olacaksan hayatı ciddiye almak kadar aptallık olamaz :D

Aptallık demesen şöyle içten bir cevap yazardım... Neyse, bu aptal üye bir yorum daha göndersin:

Arkaplanda anlatmak istediğim şey insanlar sadece kendileri için yaşamıyor, bağlar var... Bazı yükümlülükleri var, geleceği düşünürken kaçımızın fikirleri tekil oluyor? Etrafındaki insanlara yararlı olmak istiyorsun, "ya olamazsam?.." ; bu sizi korkutmuyor mu?.. Benim hayattan korkularım daha farklı değil...

Yok olacağımı bilsemde bu yüzden hayatı ciddiye alıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 183
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Arkaplanda anlatmak istediğim şey insanlar sadece kendileri için yaşamıyor, bağlar var... Bazı yükümlülükleri var, geleceği düşünürken kaçımızın fikirleri tekil oluyor? Etrafındaki insanlara yararlı olmak istiyorsun, "ya olamazsam?.." ; bu sizi korkutmuyor mu?.. Benim hayattan korkularım daha farklı değil...

Yok olacağımı bilsemde bu yüzden hayatı ciddiye alıyorum.

Ne gariptir ki bu saçma mantık hepinizde var

''Evet yok olacağımı biliyorum ama sadece kendimi değil diğer sorumlu olduğum sevdiklerim için hayatı ciddiye alıyorum''

sanki yok olmayacak birşeyden bahsediyormuşsunuz gibi farklılığı anlatmaya çalışıyorsunuzya

kendinizi kandırmanızdaki başarınızı tebrik ederken gülmekten kendimi alamıyorum :D

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Niye mevzumuzun dışına çıkıp, bir çocuğa verdiğim cevabı üstüne alınıyorsun?(iletinden silmişsin hayrola:)

''yok olacağımı bilsemde yok olacak diğerleri için hayatı ciddiye alıyorum''

bu üstün mantıkla yarışamam haklısın :D

Şu üstün mantıkla yarışma hadisesi..

Ölümden sonra hayatın olmaması bu yaşamı değersiz kılmaz.

Tıpkı

Dinsiz olmanın,

Yaşamayı ve yaşarken ahlaklı iyi bir insan olmayı değersiz kılmadığı gibi.

Her mesajından kendini beğenmişlik, bir yemişim sizi havası akıyor. Tanımadığın etmediğin birinin düşüncesine hiç katılmadığın için aptal demen buna bir örnek. Cevabı yazmadan önce ilk önümdeki basit örnek o çocuğa yazdığın mesajdı.

Sonradan cevabı evirip çevirip sana mı dedime getireceğini bildiğim için sildim.

Ruhsal destek almayı düşündünüz mü?

tarihinde Lested tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konudan bagimsiz ve karsilikli atismalarin oldugu iletiler silinmistir.

Bir de, "Forum Kurallari" 'nda "isteklerimiz" bolumunde rica ettigimiz gibi, Turkcemizi elimizden geldigince duzgun kullanmaya calisalim. Bilmiyorsak ogrenelim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Konudan bagimsiz ve karsilikli atismalarin oldugu iletiler silinmistir.

Bir de, "Forum Kurallari" 'nda "isteklerimiz" bolumunde rica ettigimiz gibi, Turkcemizi elimizden geldigince duzgun kullanmaya calisalim. Bilmiyorsak ogrenelim.

SAYGILAR

Raporlarımın karşılığı için teşekkürler. Eleştirdiğimiz kişi Türkçeyi (fln yerine falan yazmayı) gayet rahat biliyor aslında. Argosuna bakarsakda küfür yeteneği tartışılmaz.

İnsan kendi diline fazla önem vermeyebilir tamam ama pijama partisindeki takım elbiseli olmayada gerek yok. Ortama uyum sağlayabilecek kadar dil bilgisi var.

Uzatmayacağım daha fazla, sıkıntı vermeye başladı. Konu kapansın istemiyorum.

tarihinde Lested tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de hiç hoşlanmam öyle fln falan yazılmasından.

Ama Pinokyo'da güzel duruyor.

Haci Ali küfür ederdi de şirin gelirdi ya; o misal.

Ama dikkat edilmeli tabi.

Sitelerde Paylaş
Ne gariptir ki bu saçma mantık hepinizde var

''Evet yok olacağımı biliyorum ama sadece kendimi değil diğer sorumlu olduğum sevdiklerim için hayatı ciddiye alıyorum''

sanki yok olmayacak birşeyden bahsediyormuşsunuz gibi farklılığı anlatmaya çalışıyorsunuzya

kendinizi kandırmanızdaki başarınızı tebrik ederken gülmekten kendimi alamıyorum :D

Gelecekte yok olacak olman şu anda da yok olduğun anlamına gelmez...

Sitelerde Paylaş

1. si yaşıtlarından doğan bir etkileşim var. ve ben pinokyoyu çok seviyorum. onda bu çok güzel duruyor. tanısanız sizde seveceksiniz bunu biliyorum sn lested. herkes tek düze olmak zorunda değildir kanımca. aynı şekilde konuşmak, aynı şekilde gülmek vs.

Sitelerde Paylaş

Elbette dilimizi ve yazim kurallarimizi duzgun kullanmakta zorlanan, ya da egitim derecesi buna yetmeyen insanlarimizi kucuk dusurmek, alaya almak dogri degil.

Ancak, burasi bir forum. Burada yazdiklarimizla yuzlerce hatta ilerleyen zamanlarda binlerce okura hitap etmis sayiliriz. Bunu her zaman gozonunde bulundurmakta fayda vardir.

Burasi ilkogretim ogrencilerin dolustugu mynet'in chat odalari degildir.

Yanilmiyorsam forumuza uye olabilmek ve tartismalara katilmak icin belli bir yas siniri var. Yas siniri 14 'mu yoksa 16 'miydi hatirlamiyorum.

Nerede olursa olsun, yazdiklarimiz bizim hem bilgice hem de yasca olgunlugumuz hakkinda bir ipucu verir.

Bence,

Kitle iletisiminde, en azindan asgari derecede egitim gormus bir insanin kendi diline sahip cikmasi, dilinin imla ve yazim kurallarina ozen gostermesi o kisinin vatandaslik gorevidir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

elbetteki. gönül isterki herkes Türkçemizi doğru kullansın. kendi özgünlüğünü yitirmeden. ama genç bir kardeşimizden bahsediyoruz. yurtdışında doğmuş büyümüş birinden bahsediyoruz. bütün bunları göz önüne alıp ve onun da zaman içerisinde yazışma dilini toparlayacağını da bilerek şimdi biraz olsun ılımlı davranamaz mıyız? gördüğüm kadarıyla üzerine çok fazla gidiliyor. ve bu konuda kendini fazlasıyla kötü hissettiğini ben biliyorum.. bu kadar sorunsa onun adına ben söz veriyorum konuşma stili değişecek.. pinokyo ses ver???

Sitelerde Paylaş

1. Hipnoz ve pisicik tesekkürler FLN. :D

2. mynetin chat odalari olmadiginin bilincindeim bu forumun.

3. Valla 16li yaslari geceli cok yillar oldu, ama gelipte bi manyak Lested adinda bi salak benim yazdiklarima karisamaz. Ya yazi konusunda FLN hak veriorum, düzeltmem gerek ama bu türkceyi FLN bilmedim anlamina gelmez sadece yazmasini bilmiorum geri kalanini ii bildimden emin fln ola bilirsiniz.

4. Burda hic tanimadim kisilersiniz ne oldunuzu neye benzedinizi bile bilmiyourm, ömür boyuncada belki hic birinizle karsilasmayacagim oyüzdende hakkimda ne düsündügünüz umrumda diil. Ama yazim konusunda FLN hak veriyorum gerisi sizi ilgilendirmemeli. Ayrica argo FLN kullanan tek ben diilim oda bi oha dedim die FLN abartilmamali millet burda gelmisini gecmisini baskalarinkinin söverken ses cikmiyor, sadece ohaylami terbiyeniz bozulcak.

Sevgiler FLN PiNokyo... :D

Sitelerde Paylaş

Bu arada, yanlis anlasilma olmasin;

Pinokyo'nun (ve ona cevaben yazilmis olan diger) yazilar, bozuk ve cocuksu bir dil oldugu icin degil, konudan bagimsiz ve karsilikli atismalar icerdigi icin silinmistir.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Braddock (sanırım Hunter) beni yad etmiş teşekkür ederim kendisine, sağolsun O da güzel yazar.

Eveeet bu konuda forumda tek tek isim yazmak zor ama hatırlayamadıklarımıza haksızlık da olsa yazmamız gerekirse ;

Kimlerin yazısı ilgi çekiyor? sorusunu şöyle alırsak Yani aramızda kimleri görmek istersin?

Hacı, Freewill, Mohammed, Deicide, Herakles, Elvis, Nihil, Osiris, Fuzuli, Epifun, Rexino, Braddock, Karun, Rexino, Dehri, Trajito, Mechanic (Cebbar), Avsar, Atsızcı, Mask, Thecrow, Kara, Hallac, Berguzar, Mervish, Aktifus, Fidel, ben ve diğerleri...

Sitelerde Paylaş
Berguzar da fazlasiyla bir Esra ceyhan- Gulben Ergen havasi getiriyor.. O kadar olumlu cumleden sonra kendime gelmem zaman aliyor.. Boyle bir insanin olma ihtimali beni korkutuyor.. Umarim benim kafamda yarattigim bi karakterdir .. Bkz: Sirinlikten ksuma noktasina gelmek - pozitif olmanin suyunu cikarmak..

Sadece bu iletiye cevap vermek istiyorum sevgili Dexter:

Böyle bir insanın olma ihtimali seni korkutacağına, bütün insanların böyle olduğunu bir düşün bakalım, neler hissedeceksin ;)

Ve başlıkla ilgili fikrimi söyleyecek olursam,

Burada herkesle yazışmayı seviyorum ve fırsat bulduğum kadar herkesin fikrini önemsiyor ve okuyorum.

Tek hoşlanmadığım iki yüzlü yazanlar ki zaten onlar kendilerini belli ediyorlar.

Sevgiler...

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...