Jump to content

Bir İnsanın Adı Hem Mustafa Hem Kemal Olamaz

Recommended Posts

Atatürk'ün sırlarından ve çözülememiş çelişkilerinden birisidir bu: Nasıl olur da bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olabilir?

Eğer adı Mustafa'ysa Kemal değildir.

Kemal ise Mustafa değildir.

Yani, hem Kemal hem Mustafa olamaz.

Demek ki, Mustafa Kemal Atatürk kendi içinde çelişkilidir ve aslında yoktur.

Bakın şimdi, diyelim ki sizin adınız Mahmut, ben diyebilir miyim "Senin adın aynı zamanda Mehmet'tir." diye, diyemem, işte aynı şekilde Mustafa'ya da "Senin adın Kemal." diyemem.

Bu da Mustafa Kemal diye birisinin olamayacağını gösterir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 268
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Atatürk'ün sırlarından ve çözülememiş çelişkilerinden birisidir bu: Nasıl olur da bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olabilir?

Eğer adı Mustafa'ysa Kemal değildir.

Kemal ise Mustafa değildir.

Yani, hem Kemal hem Mustafa olamaz.

Demek ki, Mustafa Kemal Atatürk kendi içinde çelişkilidir ve aslında yoktur.

Bakın şimdi, diyelim ki sizin adınız Mahmut, ben diyebilir miyim "Senin adın aynı zamanda Mehmet'tir." diye, diyemem, işte aynı şekilde Mustafa'ya da "Senin adın Kemal." diyemem.

Bu da Mustafa Kemal diye birisinin olamayacağını gösterir.

Sen ne demeye çalışıyorsun lan. Atatürk peygamber mi ki sen onun yaşamamış, olmamış olduğunu söylüyorsun. Bu ne demek :angry: :angry: İnsan ol insan. Bu ne biçim yazı böyle :angry: Hem Kemal hem Mustafa olunamazmışmış. Saçmalık.

İmzamı oku bak ne diyor.

tarihinde antiarap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

antiarap,

Ben mantıksal olarak gösterdim bir insanın adının hem Mustafa hem Kemal olamayacağını ? Atatürk'ün insan olmadığını söylüyorsan ayrı. Sen hâlâ Mustafa Kemal'in yaşamış olduğunu iddia edebilirsin, o zaman akıl ve mantıktan vazgeçmiş olursun. Evet, Atatürk'ün yaşayıp yaşamadığı konusunda iki ihtimal vardır: Ya Atatürk'ün yaşamamış olduğunu kabul edersiniz ki bilimsel olan budur, ya da akıl ve mantıktan yani bilimsellikten vazgeçeceksiniz.

Sadece peygamberlerin mi yaşamadığı iddia edilebilirmiş? Anlama özürlü müsün sen, bilimsel kanıt gösteriyorum sana! Aksini ispat edebiliyorsan et.

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de Trajito gibi düşünüyorum. Gayet makul.

Neden mi? E çünkü bir insanın adı hem Mustafa hem de Kemal olamaz!!!!!

Saçma mı? Neyi saçma????? Sen odun musun, ey itiraz eden? Anlatmış zaten yukarıda. Milyon kez aynı şeyi tekrarlayacak değiliz.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Trajito, Bunun neresi bilimsel kanıt anlamadım.

Bi insanın adı neden hem mustafa hem kemal olamazmış ki???

Sen olamayacağını kanıtlamamışsın ki...

Sadece olamaz demişsin.

Yazının sonuda "Bu da Mustafa Kemal diye birisinin olamayacağını gösterir." diye bi sonuca nasıl vardın yaw??

Başlıktan olsa olsa bi espri filan olur herhalde.

Sitelerde Paylaş
O zaman benimde adım hem Behçet hem Lemi olamıyor mu ? yoksa bu isimler arasındaki anlam zıtlgndan mı anlamadım acıkcası kafam karıştı biri acıklarsa sevınırım

Sen ne sanmıştın! Kandırmışlar seni, senin adın o değil. Çünkü adın öyle olsaydı sen olmazdın, adın öyle değil ki, sen varsın. Demek ki, neymiş? Adın hem Behçet, hem de Lemi olamazmış. Oturmuş felsefe parçalayıp laf ebeliği yapıyorsunuz, biz bilimsel kanıt gösteriyoruz burda!

Sitelerde Paylaş

Sevgili Trajito, bu kadar mantiksiz bir mantik yürütmesini senden görmek, beni hayal kirikligina ugratti.

Mustafa Kemal Atatürk olmamasi gerektigine dair, bir anayasa maddesi yada ilahi emirmi gördün?

Mesela benim göbek adimda mehmet. Filanca mehmet olmaz diye bir kural duymadim simdiye kadar.

Sitelerde Paylaş

altunah,

Sen aradaki bağlantıyı kuramıyor musun? Açıkladım işte, yazımı tekrar oku. Bir insanın adı Mustafa'ysa aynı zamanda nasıl Kemal olabilir ki?

code379,

"Anlam zıtlığı" filân bilmem ben, felsefe yapıp konuyu bulandırmanın anlamı yok. Gerçekler her zaman basit ve yalındır.

Ben Behçet ve Lemi diye bir şey dediğimi hatırlamıyorum, konuyu dağıtma. Bir insanın adı Kemal'se Kemal'dir, Mustafa değil.

Not: Bak Rexino ne güzel açıklamış durumu.

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Trajito ve Rexino , sizin sorunlarınız mı var ? gelmişsiniz bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olamaz diyosunuz ve yorum yapanlarada sanki elinizde cok büyük bişey var gibi azarlıyosunuz.

Dogru düzgün acıklasanızda anlasak su durumu ?

Bi insanın adı hem Trajito aynı zamanda kendini bilmez olamaz sadece kendini bilmez olur benimde savundugun sey bu hadi bunu curut...

Sitelerde Paylaş

code,

Trajito adı değil zaten. Aha çürüdü! Neyse, konuyu dağıtmayalım. Konumuz neydi peki? Hah, bir insanın adı hem Kemal, hem de Mustafa olamaz. Neden mi? Hadi aksini kanıtla da görelim!

Yahu bu başlık fazla dağıldı!.. Ben yeni bir başlıkta devam edeceğim. Aslında bunlar başka başlıklarda da anlatıldı. Orda yazılanları da okursanız belki anlarsınız niye bir insanın adının aynı anda hem Mustafa, hem de Kemal olamayacağını:

- Tanri,Tanri oldugunu bilebilir mi?

- Ya Allah, Ya Ebedi Cennet!

- Sonsuz Kudret Olabilir mi?

ve bunun gibiler ya da v.b.g :-)

Hadi kolay gelsin, bilimsel olmanız dileği ile...

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

altunah,

Mustafaysa ve Kemal neden aynı anda olamaz onu söylesene..?????????????????????????

Sen sadece olamaz diyorsun, sonra kanıtladım diyorsun...

Neden olamayacağını söylesene be adam..

Mustafa'ysa Kemal neden olamaz, diyorsun; sen göremiyor musun neden olamayacağını? Apaçık ortada işte, Mustafa'ysa Mustafa'dır, Kemal değildir ki! Hem Mustafa hem Kemal nasıl olabilir? İşte bu da çelişkidir.

Sadece olamayacağını söylemiyorum. Neden olamayacağını da gösteriyorum ama anlamıyorsun, sürekli aynı şeyleri söyletip duruyorsun.

ateist,

Bari sen yapma bunu! Senin göbek adın Mehmet. Şimdi ben sana diyebir miyim "Senin göbek adın Mehmet ama aynı zamanda Fatih." diye? Önce bana bunu söyle. Sonra düşün hem Mustafa hem Kemal olur mu olamaz mı.

Sitelerde Paylaş

Yani siz diyosunuz ki bi madde cism veya tabir edicegmz şeyin iki adı birden olamaz.Bu kadar sacma bişeyde gormemiştim dogrusu

Tanri , tanri oldugunu bilebilir mi ?

Ama sen insan oldugunu biliyosun bu nasıl iş anlamadım ?

bu arada rexino , ben onun gercek ismini blmedgm için oyle dedim kendini avutma burda sacma sapan şeylerle...

Burda laf cambazlıgı yapmaya gelenler degil dogru duzgun tartışma yapan kişiler gelir sanırdım hep arada 2-3 tane cıkıyomus demek ki

Sitelerde Paylaş

Sevgili Trajito, sen hayatinda 2 isimli biri görmediysen, bunun üzerinden mantik yürüterek sInirlar koymani anlayabilirim. Fakar bunu anlayabilmem, sana hak verdigim anlamina degil, senin dünyanin kücük oldugunu kabul ettigim anlamina gelir.

Bu dünyada degil iki, 10 ismi yan yana kullanan insanlar bile var. Kaldiki, iki veya üc ismin kullanilmasi, gayet olagan bir durum.

Benim göbek adimdan önce gelen isimle beraber, ilk ismimide birlestirenler var. Ali Kemal, Hasan-Hüseyin gibi isimler hasli hazirda varken, aklima gelmeyen binlercesininde oldugundan eminim.

BU argüman, bastan sacma baslamistir.

AYrica, böyle bir konuyu ciddiye almamin bile tek sebebi, trajito nun bu konuyu acmasidir.

tarihinde ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

code379,

Ben cisim, madde vs. nedir bilmem; olayın böyle nüanslarla alâkası yok. Siz cisim miydi madde miydi diye düşünürken koskoca çelişkiyi görmüyorsunuz.

Ben genelleme yapmıyorum, "Bir şeyin iki adı olamaz." diye sen söylüyorsun, ben öyle bir şey demedim. Söylediklerimi çarpıtma. Ne söylediğim çok açık ve önceki iletilerimde çelişkiyi gösterdim. Aynı şeyleri tekrar ettirme bana. Anlamıyorsan tekrar oku.

ateist,

Bak hemen "sınırlar koymak" demişsin. Sınırları ben koymuyorum, birisinin adının hem Mustafa hem Kemal olabileceğini söyleyen kişi koyuyor, ben de böyle bir şeyin olamayacağını kanıtlıyorum.

Ben Ali Kemal ya da Hasan Hüseyin filân demedim, herkes gibi sen de çarpıtıyorsun konuyu. Benim söylediğim şey çok sade ve açık: Bir insanın adı Mustafaysa nasıl aynı anda Kemal olabilir ki?

Dünyanın küçük olması, mantık yürütmek vs. şeyler söylemişsin ama ben anlamam; ortada apaçık çelişkiler dururken onları aklamaya çalışmak için felsefe parçalamak ne derecede doğrudur sen karar ver.

Evet, Atatürk kendisiyle çelişmektedir. Çünkü bir insanın adının hem Mustafa hem Kemal olması çelişkili bir durumdur.

Sitelerde Paylaş

code,

Gerçek ismini bilip bilememen beni alakadar etmez. Konuyu dağıtma, çelişki apaçık, neden göremiyorsunuz?????!!!!!

ateist,

Bir de şöyle düşün: Adı Mustafa olanın, adı Mustafadır ve mantığın Özdeşlik Yasa'sı gereğince, bir şey ne ise odur. Demek ki, adı Mustafa olanın, adı Mustafadır, başka şey değildir, çünkü Yasa öyle diyor!.. Furthermore, mantığın Çelişmezlik Yasa'sı gereği de, bir şeyin adı hem Mustafa, hem de başka bir şey olamaz! O zaman adı Mustafa olanın adı Mustafadır, adı Kemal olanın adı da Kemaldir, bir şahsın ve s. adı hem Mustafa, hem de Kemal olamaz.

Şimdi anladın mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...