Jump to content

Bir İnsanın Adı Hem Mustafa Hem Kemal Olamaz

Recommended Posts

• İleti 268
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

libre,

Var olduğunu söylemedim. Olmasaydı şimdi İngilizlerin kölesiydik, dedim. Bu ikisi farklı şeyler. Hem sen ayrıntılara çok takılıyorsun. Hâlbuki gerçekler çok basit ve yalındır. Felsefe yapıyorsun ama koskoca çelişkiyi görmüyorsun!

Bak, sana bir örnek vereyim de anla. Harry Potter olmasaydı Felsefe Taşı çalınmış olacaktı. E şimdi Harry Potter var mı yani? Buradan bunu mu anlıyorsun sen? Düştüğün tirajikomik duruma acıyorum!

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

libre,

Mantıktan anlamayıp akıldışı şeyler söyleyerek felsefî lügat parçalamalarla ortalığı karıştıran bir şaklaban olduğun gibi tarihten de anlamadığını gözler önüne serdin. Komik olduğunu mu sanıyorsun?

Ben sana mantıksal olarak Mustafa Kemal'in olamayacağını kanıtlıyorum, sen tutmuş İngilizler filân diyorsun. Dansöz gibi kıvırmayı bırak da konuyla ilgili şeyler söyle. Bak yoksa başka başlıklar altında burada yazdıklarını alıntılar, rezil ederim seni.

Rexino,

Sen karışma abi, ben kukla gibi oynatıyorum hepsini. Başlık sağlam, iddialar yerinde! Her şey çok tirajiko...

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç! Ne saçma bir başlık diye diye

7 sahife olmuş bu başlık. Aceba diyorum,

Trajito bu ve benzeri başlıkları açaraktan

insanların psiko-sosyolojik ya da sosyo-psikolojik

(her neyse işte) analizlerini mi yapmaya çalışıyor :D

Sitelerde Paylaş

Trajito

gercek tartismalarda komik durumlara dusunce buralarda saklabanlik yapma yolunu secerek ozune dinmustur,kumda oynamaya devam etsin,

eh burada bu kadar viyaklamasi,yedigi darbenin siddetindendir,kendisini ciddiye alacak degiliz

Tanri yaratilmis olabilirse,trajito da carsambadir,

Bilgiz ezeli ise Trajito da glutenus maximus tur (buyuk bugday)

Lacrimalis Trajito ya devam.

Sitelerde Paylaş

Değerli Trajito kardeşim,

yazdıklarını okuma fırsatı buldum. Ve yazdıklarından yola çıkarak senin kim olduğunu buldum.

Bakalım sen Trajito'musun şu başka başlık altında Seza'nın fena çarptığı yoksa aşağıda ki linkte ki kişi misin?

http://www.youtube.com/watch?v=3KiAvmzcZbg

Ya o'sun ya bu'sun. Ya da yoksun.

Sitelerde Paylaş
Değerli Trajito kardeşim,

yazdıklarını okuma fırsatı buldum. Ve yazdıklarından yola çıkarak senin kim olduğunu buldum.

Bakalım sen Trajito'musun şu başka başlık altında Seza'nın fena çarptığı yoksa aşağıda ki linkte ki kişi misin?

http://www.youtube.com/watch?v=3KiAvmzcZbg

Ya o'sun ya bu'sun. Ya da yoksun.

Evet tam show yaparken fena çarpmışlar.

Ama onun Trajito gibi çarpmadan sonra kalkıp "Bana kimse çarpmadı birşey hem çarpma hemde vurma olamaz bakın hiç acımadı" gibi sözler söyleyememiş.

Sitelerde Paylaş

Trajito. 7 sayfadir ne dedigini, ne demek istedigini anlatamiyorsun.

Mustafa ve Kemal olamaz, bana gorede olamaz cunki Ataturk gibi bir adamin o arap isimlerini almasini ben sindiremiyorum. Ustelik Mustafa Muhonun adlarindan biri.

Kardesim adam gibi anlat sana nye iki isim olmasin, zir zir otup durma, adamin asabinida bozma. Senin laflarinda mantiksizlik var. Ne adamlar var ya.

Ula 7 sayfa bu baslik icin degermi be. :angry:

Sakin bir daha iki isimde olmaz, Ataturk yasamadi gibi abuksabuk laflar etme.

Silin bu basligi yaaa.

Sitelerde Paylaş

trajito

Ben hiç Tanrı lâfı ettim mi? Tanrı'nın adı hem Mustafa hem Kemal olsaydı "Tanrı yoktur." diyebilirdik, tamam, ama öyle bir durum söz konusu değil.

Adı hem Mustafa hem Kemal olan kişi Atatürk. O hâlde olmayan kişi de Atatürk.

Size gösterdiğim kanıtlar işinize gelmeyince konuyu Tanrı'ya çekiyorsunuz tabii, ama bu numaraları

yediremezsiniz bana. Başlığı sabote etmeyin!

Tanrı'nın 99 ismi vardır bırak iki ismi 99 tane. O halde Tanrı yoktur diyebilir miyiz? Kendi ifaden...

İkincisi iki ismi var diye nasıl yok sayıyorsun Atatürk'ü nasıl olmayan kişi ilan ediyorsun?

trajito

Birkaç değişik ad meselesine gelince... Bir insan hayatının bir döneminde Mustafa ve bir döneminde Kemal olabilir, olmaya da bilir, bilemem, konumuzun dışında. Benim iddiam bir insanın aynı anda Mustafa ve Kemal

olamayacağı. Düşünsenize, birisi nasıl Mustafa Kemal olabilir ki?

Tanrı'nın aynı anda 99 ismi var bunu Tanrı'ya nasıl getirirsin ve de aynı anda iki isim olamaz dersin?

trajito...

Bir insan hem Mustafa hem Kemal olamaz, bunu kabul ettik. O hâlde Mustafa Kemal ya yoktur ya da insan değildir

Nasıl kabul ettik böyle sonucu kabul etmedik. Tut ki ettik nasıl ya yoktur ya da insan değildir diyebiliriz. O zaman çift isimli tüm varlıklar aslında düşünüdüğümüz varlığa sahip değillerdir.

Sevgili Trajito temel mantık ilkelerini isimlere uygulayamazsın.

Mesela bir şey ya A'dır ya B'dir.Bir şey hem A hem B olamaz önermesi isimler için değil de daha net kavramlar için düşünülmelidir.

Örnek : Bir insan canlılık anlamında hem yaşıyor hem de ölü olamaz.

Yaşar ne yaşar ne yaşamaz hikayesine girmeyelim :) zira o hikayede adam nüfusta ölü gözüküyor ama aslında yaşıyor. Bense canlılık anlamında yazıyorum.

Diğer örnek : Bir kapı hem kapalı hem de açık olamaz. Bu önerme çok keskindir ve netlik taşır.Çünkü üçüncü bir şık epey zordur.

Biri çıkıp da kardeşim kapıyı aralarsın hem açık olur hem kapalı olur diyemez.Çünkü kapının aralık olması da açılmasına bağlıdır ve ayrıca kapının aralık olması da açık olması demektir.

Bunun gibi epey örnek verilebilir. Ancak bir insanın ismi hem Mustafa hem Kemal olamaz denilemez.Bir insan hem Mustafa hem Kemal nasıl olabilir ki de denilemez.Ama dediğiniz gibi :

trajito

Düşünsenize, birisi nasıl Mustafa Kemal olabilir ki?

Evet herkes olamaz. Çok zordur. Hem Mustafa hem Kemal olmak.

Bir müslüman olarak saygı ve sevgilerimi sunarım...

Sitelerde Paylaş

kutsalyaratik,

7 sayfadır anlatıyorum, anlayamamışsan senin sorunun. Başlığa saçma diyeceğine önce neden anlamıyorum diye düşün.

barisarock,

Birincisi, ben Tanrı lâfı filân etmedim, Tanrı'nın tartışıldığı yer burası değil.

İkincisi, yazdıklarımı okumuyorsun.

Tanrı'nın 99 ismi vardır bırak iki ismi 99 tane.

Ama bak, ben ne demişim: Bir İNSANIN adı hem Mustafa hem Kemal olamaz. Sorarım sana, Tanrı insan mıdır?

Sen şimdi Mustafa Kemal'i Tanrı'yla kıyaslarken Tanrı'ya da insan demiş oldun o zaman. Evet, barisarock'tan inciler: "Tanrı insandır!" Bakalım daha neler göreceğiz.

Ayrıca, Tanrı'nın 99 ismi arasında Mustafa ve Kemal yoktur. Bilimsellikten uzak olduğun kadar cahilsin de.

Sitelerde Paylaş
kutsalyaratik,

7 sayfadır anlatıyorum, anlayamamışsan senin sorunun. Başlığa saçma diyeceğine önce neden anlamıyorum diye düşün.

barisarock,

Birincisi, ben Tanrı lâfı filân etmedim, Tanrı'nın tartışıldığı yer burası değil.

İkincisi, yazdıklarımı okumuyorsun.

Ama bak, ben ne demişim: Bir İNSANIN adı hem Mustafa hem Kemal olamaz. Sorarım sana, Tanrı insan mıdır?

Sen şimdi Mustafa Kemal'i Tanrı'yla kıyaslarken Tanrı'ya da insan demiş oldun o zaman. Evet, barisarock'tan inciler: "Tanrı insandır!" Bakalım daha neler göreceğiz.

Ayrıca, Tanrı'nın 99 ismi arasında Mustafa ve Kemal yoktur. Bilimsellikten uzak olduğun kadar cahilsin de.

Tanrı lafı ettiniz sizden alıntılarda bunu gösterdik. Tanrı lafını hep siz ettiniz yok eğer önce başkaları başlattı ben de ona göre cevap verdim derseniz başkası sizi tuzağa çekmiş siz de atlamışssınız derim.

Ayrıca ben Tanrıyı tartışmıyorum konunun akışı buraya geldi, yeri geldiğince bu örneklememe cevap veriniz diye yazdık.

Aynı zamanda bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olamaz diye tutturdunuz ama mantık sadece isimlerde geçerli bir dal değildir.Diğer varlıklarda da geçerlliği vardır.Hal böyleyken ikide bir bir insanın ismi hem şu hem bu olamaz biraz komik değil epey komik kaçıyor. Sonra çıkıp Tanrı insan mıdır gibi bir laf bulma çabası yerine oturmuyor.

Ayrıyaten benim Tanrı'yı bir insanla kıyaslayışım yok sen konuyu çevirmeye çalışıyorsun yazık.

Ve son incinse komedi değil rezilliktir: ''Tanrı'nın 99 ismi arasında Mustafa ve Kemal yoktur''

İlle Kemal veya başka bir ismin Tanrı'nın ismi olması mı gerekir yoksa herhangi farklı iki ismin bir varlıkta olması mı önce burada anlaşalım sonra devam ederiz durumuna göre...

Sitelerde Paylaş
Trajito. 7 sayfadir ne dedigini, ne demek istedigini anlatamiyorsun.

Mustafa ve Kemal olamaz, bana gorede olamaz cunki Ataturk gibi bir adamin o arap isimlerini almasini ben sindiremiyorum. Ustelik Mustafa Muhonun adlarindan biri.

Kardesim adam gibi anlat sana nye iki isim olmasin, zir zir otup durma, adamin asabinida bozma. Senin laflarinda mantiksizlik var. Ne adamlar var ya.

Ula 7 sayfa bu baslik icin degermi be. :angry:

Sakin bir daha iki isimde olmaz, Ataturk yasamadi gibi abuksabuk laflar etme.

Silin bu basligi yaaa.

Yukarida ne yazmisim iyi oku!!!! Ne tanrisi? Ben Ataturkun adlarinin Arapca olmasina sasiriyorum demisim, ustelik biride Mustafa yani Muhammedin isimlerinden biri.

Sen hala "insan hem mustafa hemde kemal olamaz" diyip duruyorsun be kardesim. Niye olmasin, bal gibi olur. Iki isimli, uc isimli olmak sana gore cokmu mantik disi? Bi alemsin vesselam. Bir cikmaza girdin, debelen dur. Derdini anlatamiyorsun. Hep ayni laflar, hep ayni laflar. olmazda olmaz. NIYE OLMASIN BE KARDESIM?

----------------SON-------------
Sitelerde Paylaş

barisarock,

Benim Tanrı lâfını ettiğim iletiyi alıntılamışsın ama işine gelen yerleri okumuşsun sadece.

Ben hiç Tanrı lâfı ettim mi? Tanrı'nın adı hem Mustafa hem Kemal olsaydı "Tanrı yoktur." diyebilirdik, tamam, ama öyle bir durum söz konusu değil.

Adı hem Mustafa hem Kemal olan kişi Atatürk. O hâlde olmayan kişi de Atatürk. Size gösterdiğim kanıtlar işinize gelmeyince konuyu Tanrı'ya çekiyorsunuz tabii, ama bu numaraları yediremezsiniz bana. Başlığı sabote etmeyin!

Ben Tanrı lâfını ediyorum ama "Ben hiç Tanrı lâfı ettim mi?" demek için ediyorum. Bunu anlayamayacak kadar odun musun sen? İlle bir şeyi 7 sayfa anlatmak mı gerek?

Konuyu saptırmaya çalışıyorsun.

İlle Kemal veya başka bir ismin Tanrı'nın ismi olması mı gerekir yoksa herhangi farklı iki ismin bir varlıkta olması mı önce burada anlaşalım sonra devam ederiz durumuna göre...

Tanrı'yı sen soktun işin içine. Sen bilirsin. Konunun Tanrı'yla alâkası yok ki Tanrı'nın isimlerini tartışalım burada! İki isim bir varlık vs. filan demiyorum ben, bir insanın adı Mustafa Kemal olamaz diyorum ve bunu bilimsel olarak kanıtlıyorum. Ben demiyorum bunu, tarih bilimi söylüyor. Ama sen ne anlarsın tarihten? Anca varlık, töz vs. diyerek felsefî lügat parçalarsın.

kutsalyaratik,

Komik çocuk, bak ne demişsin.

Niye olmasin, bal gibi olur.

Şimdi sen olur dedin diye olacak mı yani? Ben de bir sayı 100'den büyük ama 10'dan küçük olabilir diyorum o zaman, o da olsun hadi!

"Niye olmasın?" diye sormuşsun, ben 7 sayfadır niye olamayacağını anlatıyorum. Jetonun köşeli galiba! Bir insanın adının Mustafa Kemal olması çelişkili bir durumdur da o yüzden olamaz. Bir de niye tekrar ediyorsun diyorsun, e anlamazsan ederim tabii.

Sitelerde Paylaş
trajito

Tanrı'yı sen soktun işin içine. Sen bilirsin. Konunun Tanrı'yla alâkası yok ki Tanrı'nın isimlerini tartışalım burada! İki isim bir varlık vs. filan demiyorum ben, bir insanın adı Mustafa Kemal olamaz diyorum ve bunu bilimsel olarak kanıtlıyorum. Ben demiyorum bunu, tarih bilimi söylüyor. Ama sen ne anlarsın tarihten? Anca varlık, töz vs. diyerek felsefî lügat parçalarsın

Tanrı'yı sen nasıl işin içine soktun daha onu unutmuşsunuz. Seza'yla Tanri,Tanri oldugunu bilebilir mi?, Bilse de guvenebilir mi????? başlıklı konuda tartışmışsınız ve Seza konuyu oraya getirdi Rexino ve sen de şu cevapları verdiniz ve işin içine Tanrı'yı soktunuz ve kendi konunuzu kendiniz saptırdınız başkasına gerek kalmadı. İşte diyaloklarında sadece birisi :

trajito

Adı hem Mustafa hem Kemal olan kişi Atatürk. O hâlde olmayan kişi de Atatürk.

Size gösterdiğim kanıtlar işinize gelmeyince konuyu Tanrı'ya çekiyorsunuz tabii, ama bu numaraları

yediremezsiniz bana. Başlığı sabote etmeyin!

Konunun Tanrı'yla bir alakası yok onun için O'nu es geçeriz tamam ama sonuçta iki isim bir insanda olamaz varsa da ya o insan yoktur ya da insan değildir diyorsun :

trajito

Bir insan hem Mustafa hem Kemal olamaz, bunu kabul ettik. O hâlde Mustafa Kemal ya yoktur ya da insan değildir

Bize bilimsel ve/veya mantıksal olarak kanıtla bir insanın ismi hem Tevfik hem de Fikret neden olamaz böyle biri varsa neden insan değildir veya neden yok saymamız gerekir. Ayrıca kırmızı biberin rengi kırmızı mıdır?

Sitelerde Paylaş

barisarock,

Sen ne lâftan anlamaz adamsın yahu! Ne alâkası var Tevfik'le Fikret'le, ben sana Mustafa Kemal'den bahsediyorum. Tevfik Fikret'in var olmadığını iddia ediyorsan ayrı bir başlık aç, "Tevfik Fikret vardır." diyorsan da bunu Mustafa Kemal'in varlığıyla bağdaştırma. Herkesin varlığı kendine!

Bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olabilirmiş. Nasıl olabilir, söyle de öğrenelim.

Söylemediğim şeyleri de söylüyormuşum gibi gösterme. "İki isim bir insanda olamaz varsa da ya o insan yoktur ya da insan değildir diyorsun." demişsin, ben böyle bir şey demedim. Bir insan hem Mustafa hem Kemal olamaz dedim, sen olabiliyor diyorsan nasıl olabileceğini göster.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...