Jump to content

Bir İnsanın Adı Hem Mustafa Hem Kemal Olamaz

Recommended Posts

• İleti 268
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tamam n0sferatu, sen anlamasan da olurmuş zaten. Sözlerinden bunu çıkardım. 8 sayfada anlamadıysan daha ne yapabilirim ben?!

Savunduğun fikir laf salatalığından başka bir şey değil. Anlamak mümkün değil ki. Ne desek herşeye bir kulp buluyorsun. Ya anlatım bozukluğu var sen de ya da bizlerde anlama özürlülüğü...

Sitelerde Paylaş
Atatürk'ün sırlarından ve çözülememiş çelişkilerinden birisidir bu: Nasıl olur da bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olabilir?

Eğer adı Mustafa'ysa Kemal değildir.

Kemal ise Mustafa değildir.

Yani, hem Kemal hem Mustafa olamaz.

Demek ki, Mustafa Kemal Atatürk kendi içinde çelişkilidir ve aslında yoktur.

Bakın şimdi, diyelim ki sizin adınız Mahmut, ben diyebilir miyim "Senin adın aynı zamanda Mehmet'tir." diye, diyemem, işte aynı şekilde Mustafa'ya da "Senin adın Kemal." diyemem.

Bu da Mustafa Kemal diye birisinin olamayacağını gösterir.

Mustafa:Müslüman adi olup,Dindar Inancli gibi anlamlari var.

Kemal ise Akili,Bilgin demek.

Dindar ile Akili iki Isim bir arda olamaz.

Bravo

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
Mustafa:Müslüman adi olup,Dindar Inancli gibi anlamlari var.

Kemal ise Akili,Bilgin demek.

Dindar ile Akili iki Isim bir arda olamaz.

Bravo

SAYGILAR.

Heeeee demek bunu anlatmak istiyormu Trajito.

Tamam tamam şimdi anladım haklısın Trajito.

Sitelerde Paylaş
Atatürk'ün sırlarından ve çözülememiş çelişkilerinden birisidir bu: Nasıl olur da bir insanın adı hem Mustafa hem Kemal olabilir?

Eğer adı Mustafa'ysa Kemal değildir.

Kemal ise Mustafa değildir.

Yani, hem Kemal hem Mustafa olamaz.

Demek ki, Mustafa Kemal Atatürk kendi içinde çelişkilidir ve aslında yoktur.

Bakın şimdi, diyelim ki sizin adınız Mahmut, ben diyebilir miyim "Senin adın aynı zamanda Mehmet'tir." diye, diyemem, işte aynı şekilde Mustafa'ya da "Senin adın Kemal." diyemem.

Bu da Mustafa Kemal diye birisinin olamayacağını gösterir.

UYGUN DEGIL DE ONDAN:BU IKI ISIM BIR BIRINLE CATISAN ZIT ISIMLER[./b] Söyle Düzelteyim:

İsim Anlamı Türü

Aranan İsim "mustafa" Mustafa 1. Seçilmiş, seçkin. 2. Hz. Muhammed'in adlarından. erkek ismi

Kemal İsminin Anlamı Nedir?

Açıklama : 1. Olgunluk, yetkinlik, eksiksizlik. 2. En yüksek değer. 3. Erdem, bilgi.

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
UYGUN DEGIL DE ONDAN:BU IKI ISIM BIR BIRINLE CATISAN ZIT ISIMLER[./b] Söyle Düzelteyim:

İsim Anlamı Türü

Aranan İsim "mustafa" Mustafa 1. Seçilmiş, seçkin. 2. Hz. Muhammed'in adlarından. erkek ismi

Kemal İsminin Anlamı Nedir?

Açıklama : 1. Olgunluk, yetkinlik, eksiksizlik. 2. En yüksek değer. 3. Erdem, bilgi.

Peki neden Mustafa Kemal? :D

Sitelerde Paylaş
Peki neden Mustafa Kemal? :D

Asil adi Mustafa"dir:O "Zamanlar her Müslüman aileden dogan Cocuklara verilen isimlerden,Mehmet,Ahmet vs.

Kemal adini Atataürk ismiyle beraber sonradan almistir.(Ögretmenlerinin kendisini,cok zeki bulmasindan dolayi,kendisine takilan)bir ad(Lakab) diyelim,.

Atatürkü"de Büyük Millet Meclisi takmistir.

YANI MULTI KULTI UYDURMUSLAR.

Yani Nüfusunun cogunlugu Müslüman olan(Mustafa) bir,Kurtaricinin,Kemal biri olmasi ve Türklerin Atasi olmasi seklinde!°!!

Tabi ,Mustafa adi Ateistforma uyan bir isim deil.

Kemal Atatürk olarak ,alin siz Ateist Arkadaslar.

O yüzden herkese secenek.TENGRILER:Atatürk olarak kulanabilirler vs.

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Size pazar eglencesi olsun diye, unlu dusunmez Trajito'nu gozlerinin yasi ile bir saga bir sola doktugu incilerini derledim topladim ve begeninize sunuyorum.

LACRIMALIS TRAJITO

(Trajito'nun Incileri)

-Tanrı'nın yaratılmamış olması bilgisinin yaratılmamış olmasını gerektirmez.

-"Ezelî olan, yaratılmış olabilir." demek "Ezelî olan her şey yaratılmıştır." demek değildir

-Evet, bazı ezelîler yaratılmışken bazıları yaratılmamıştır.

-zamandan bağımsız bir nedenselliğin olmaması için hiçbir neden yok

-Ezelî olan bir şey yaratılmış olabilir. İster "aklımız almıyor" ister başka bir şey de.

-Ben de "Hayır, yaratılmamış da olabilir." Diyorum

-Evet, ezelî olan bir şey yaratılmamış da olabilir, ama yaratılmış da olabilir.

-"Tanrı yaratılmış olabilir." demedim, "Sadece ezelî olduğu bilgisiyle, Tanrı'nın yaratılmamış olduğuna ulaşılmaz." dedim.

-Tanrı'nın Tanrılık özelliklerine yaratılmazlığı da eklediğimizde.

-Öncesiz olan bilgi adı Mustafa olan birisi aynı zamanda nasıl Kemal de olabiliyorsa öyle yaratılıyor

-Konu Tanrı'nın yaratılmış olabileceği değil. "Tanrı yaratılmış olabilir." diye ayrı bir şey diyebilirsin tabii, o zaman ayrı bir başlık açar ve onu orada tartışırız

-Sadece ezelî olduğu bilgisiyle, Tanrı'nın yaratılmamış olduğuna ulaşılmaz

-Bu dediklerin, çıkarsamaların, doğru; evet, "Tanrı ezelîdir." demek "Tanrı yaratılmamış." demek değildir

-Tanrı'nın bir özelliği ezelî olduğudur. Bir diğer özelliği de yaratılmamış olduğudur. Birinci özellikten ikinci özellik çıkmıyor, hepsi bu.

-Ezelî "öncesiz" demektir.

-Nereden çıkartıyorsun bunu? Yaratılmış olanın ezelî olamayacağını nereden çıkartıyorsun?

-Yaratılmış olan ezelî olamaz diye bir kural yok

-Sonsuz olan bilgiye nasıl sahip olunur, ben bunu bilmiyorum

-Bilgisine sahip olmadığım bir sayı gösteremezsin.

-Bilgiyi yaratma işini sonsuz zaman önce yapmış olabilir,

-Neden? Yaratılmış olan şeyler ezelî olamaz mı? Olamaz diyosan göstermelisin zira ben böyle bir zorunluluk göremiyorum.

-Sabit bilginin sonsuz olamayacağını nereden çıkartıyorsun?

Sitelerde Paylaş
Size pazar eglencesi olsun diye, unlu dusunmez Trajito'nu gozlerinin yasi ile bir saga bir sola doktugu incilerini derledim topladim ve begeninize sunuyorum.

LACRIMALIS TRAJITO

(Trajito'nun Incileri)

-Tanrı'nın yaratılmamış olması bilgisinin yaratılmamış olmasını gerektirmez.

-"Ezelî olan, yaratılmış olabilir." demek "Ezelî olan her şey yaratılmıştır." demek değildir

-Evet, bazı ezelîler yaratılmışken bazıları yaratılmamıştır.

-zamandan bağımsız bir nedenselliğin olmaması için hiçbir neden yok

-Ezelî olan bir şey yaratılmış olabilir. İster "aklımız almıyor" ister başka bir şey de.

-Ben de "Hayır, yaratılmamış da olabilir." Diyorum

-Evet, ezelî olan bir şey yaratılmamış da olabilir, ama yaratılmış da olabilir.

-"Tanrı yaratılmış olabilir." demedim, "Sadece ezelî olduğu bilgisiyle, Tanrı'nın yaratılmamış olduğuna ulaşılmaz." dedim.

-Tanrı'nın Tanrılık özelliklerine yaratılmazlığı da eklediğimizde.

-Öncesiz olan bilgi adı Mustafa olan birisi aynı zamanda nasıl Kemal de olabiliyorsa öyle yaratılıyor

-Konu Tanrı'nın yaratılmış olabileceği değil. "Tanrı yaratılmış olabilir." diye ayrı bir şey diyebilirsin tabii, o zaman ayrı bir başlık açar ve onu orada tartışırız

-Sadece ezelî olduğu bilgisiyle, Tanrı'nın yaratılmamış olduğuna ulaşılmaz

-Bu dediklerin, çıkarsamaların, doğru; evet, "Tanrı ezelîdir." demek "Tanrı yaratılmamış." demek değildir

-Tanrı'nın bir özelliği ezelî olduğudur. Bir diğer özelliği de yaratılmamış olduğudur. Birinci özellikten ikinci özellik çıkmıyor, hepsi bu.

-Ezelî "öncesiz" demektir.

-Nereden çıkartıyorsun bunu? Yaratılmış olanın ezelî olamayacağını nereden çıkartıyorsun?

-Yaratılmış olan ezelî olamaz diye bir kural yok

-Sonsuz olan bilgiye nasıl sahip olunur, ben bunu bilmiyorum

-Bilgisine sahip olmadığım bir sayı gösteremezsin.

-Bilgiyi yaratma işini sonsuz zaman önce yapmış olabilir,

-Neden? Yaratılmış olan şeyler ezelî olamaz mı? Olamaz diyosan göstermelisin zira ben böyle bir zorunluluk göremiyorum.

-Sabit bilginin sonsuz olamayacağını nereden çıkartıyorsun?

TRAJITO Arkadasimizin ,önce Agnostik oldugunu bilmenizde yarar var.

Agnostiklerin:Yaratici ve Dinler bilhassa yasadiklari an ,cevre ve Dünya.....

Varmi yokmu,diye sorguladiklari bir gercektir.

Bu yukarida verdiginiz Örnekler Agnostlik inancinin olusturdugu,Inacsizlik ile Deist lik arasinda Mekikik dokumaktir.

Fakat Agnostiklerin,bu Özeliklere sahip Olmasi:Positiv bir yaklasimdir.Bastan Redetmeyi engeleyen,sorusturup arastiran kisliklerdir.Bunun sonuncundada Akilli bir tesbit ile 2 Sikinda dogru oldugu,olabilecegi görüsüne varirlar.

Kendileri Evren ve Dünyayla birlesmis,bir okadarda,Evren ve Dünya gibi Kaos icindedirler.

Asil gercek yasamin,.büyük gercegi kendi ifadelerinde belli olur.

Bu Ifade asil Yasam ve Dünya vede Insanliktir.

MISSAL:Kimmileri Allah yok der kimmileri var,Adelet varder yok der,Tüm bunlar hersey icin Mevcut anlamlar dir.

FAKT:Yani biri öyle düsünür digeri böyle.Agnostikler Evreni ve DÜnyayi temsil ederler.Yani KAOS"U

NOT:Tabi bunlar benim görüslerim.Amacim Kimseyi Incitmek Degil.

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş
TRAJITO Arkadasimizin ,önce Agnostik oldugunu bilmenizde yarar var.

Agnostik olmak,kavramlari carpitmayi,ters yuz etmeyi,bir soylediginin birazdan aksini soylemeyi,bos ve mantiksiz seyler soylemeyi gerektirir mi????

Tanri var mi yok mu bilemem demek ayri bir seydir

Tanri yaratilmis olabilir demek ayri bir seydir

Zaman olmadan da nedensellik olabilir demek ayri bir seydir.

Agnostikligi,arkasina siginilarak her turlu pervasizligin ,absurdlugun yapildigi bir kavram olarak gorenlere itiraz hakkimiz her zaman vardir.

Sitelerde Paylaş

seza,

Canının bu kadar acıyacağını bilseydim gerçekleri yüzüne biraz daha yavaş çarpardım yahu! Bu ne hiddet böyle? Aynı iletiyi iki üç yere yazmalar, aczini sağa sola duyurma çabaları, yenilgi tütünü tüttürmeler vs... Uyurken filân da ismimi sayıklıyor musun? Seni bir doktora götürelim he? Gerçekleri yüzüne çarpmak derken kastettiğim, Tanrı'yla ilgili gerçekler değil tabii ki; senin hiçbir şeyden anlamayan ve aynı şeyleri sürekli tekrar eden, akıldan mantıktan bîhaber, din ve Tanrı ile ilgili tartışmalarla uzaktan yakından alâkası olmayan bir insan olduğunla ilgili gerçekler...

Görünüşe göre Dimension –ve biliyorum ki birçokları– yazdıklarımı senin kadar komik bulmamış. Sorun sende olmasın? Ne dersin sevgili can dostum? Belki de iş "Ahaha, gördünüz mü ne dedi?" ile bitmiyordur. Aynısını ben de yapabilirim zira. Ve eminim senin yazdıklarına gülenler benimkilere gülenlerden kat kat fazla olur.

Bak senin yaptığına bir örnek vereyim. Çok zevkli oluyor hehe!

Bir insanın adı hem Mustafa Kemal olabilir, ne var ki bunda?

Gördünüz mü ne dedi? Hem Mustafa hem Kemal olabilirmiş. Ahahaha, bakalım daha neler duyacağız?

tarihinde Trajito tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha bir de Rexino var tabi, onu unutmuşum. İkinizin imla kurallarına uyuşunuz, isme seslendikten sonra konuya girmeniz, ünlemleriniz ne kadar da benziyor; aynı kişi olmayasınız. Gerçi senin savunduğun da buydu değil mi: Bir kişinin iki ismi olamaz. Neden olmasın, ya konuyu açan arkadaşımızın hem "Trajito" hem de "Rexino" diye iki ismi varsa? :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...