Jump to content

Kuran'a göre Muhammed'e gerek yok

Recommended Posts

kutsal kitabınızın aslı vatikanda şeytanın kitabı diye saklanıyor nesine inanayım var olan kitaplarınızın? ama bu demek değildirki hristiyanları yok sayıyorum! aksine çok hoşuma giden yanları var örneğin kendi becerileri dahilinde tanrıya müzik kabiliyetlerini sergileme gibi....

Barnabas incilini bilirsin sanırım vatikanda şeytanın kitabı diye saklanan!

Nerde saklanıyor Vatikanda mı ? :p

Bravo tebrik ediyorum seni..Hiçbir hristiyanın ulaşamadığı önemli bilgilere ulaşmışsın..Nerden aldın sen bu bilgiyi ?

Mossad'dan mı ?

Bir deli bir kuyuya taş atar 40 akıllı çıkaramaz..Siz sağdan soldan duyduğunuz uyduruk masallara inanmaya öylesine alışmışsınız ki zahmet edip kendi kitabınızı bile okumuyorsunuz..

Şeytan'ın kitabı da ne ? :lol:

Hadi diyelimki böyle bir kitap var..Tek bir kopyası mı var ki saklansın ? Ayrıca Vatikan böyle bir kitabı neden saklasın ?

Hiç mi değerlendirme yeteneğiniz yok ? Her duyduğunuza hemen inanmak zorunda mısınız ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Namaz kılmak (Arapça: اقامةالصلاة; İkametü's-Salat), bir Kur'an kavramı olan ve Türkçe'ye pek çok dini kavramda olduğu gibi Selçuklular'ca Hintçe'den Farsça'ya geçmiş bir sözcük olarak İran'daki ateşetapanların "ateş önünde eğilmek" anlamına gelen Namazنماز kelimesi Salat kelimesi yerine kondu. Nitekim Namaz kelimesi Farsça'da fiil olup eğilmek suretiyle saygı sunmaktır. Salat kendi başına genel anlamda "dua"dır.

Bu yazına cevaplarımı burdan vermeyeceğim bu tip söylemlere yıllarca cevap veriyorum..33:43 ve 56 da salat kelimesi yerine DUA koy bakalım ne oluyor..

Selam.

Sitelerde Paylaş

Tekrarlayalım.

İlk insandan itibaren gelen din İslam. Tek tanrıcı bir din bu.

Ama insanlar ve cinler her zaman bu dinin hem adını değiştiriyor hem de çok tanrıcı hale getiriyorlar(üçleme, üçyüzleme vs...).

Gelen kutsal kitaplar bile ruhçu-pagan öğreti doğrultusunda değiştiriliyor.

Bu ruhçu öğreti cin-şeytan adı verilen varlıklar tarafından sistemli bir şekilde, insanlık tarihi boyunca evrenimize aşılanmaya çalışılıyor.

Tüm peygamberler tabii ki müslüman ve getirdikleri din hep islam.

Muhammed peygambere kadar, cinlerin bu kutsal kitapları ve dini yozlaştırma işlemi sürüyor. Ama Kuran son kitap ve Muhammed son peygamber olduğundan artık ayetler kıyamete kadar korunuyor.

Namaz kılma bize verilen en büyük nimetlerden ve yine eski peygamberler , eski kutsal kitaplar da bu ibadet şeklini getiriyorlar.

Bu yüzden uzakdoğu öğretilerinde de namazdan izler bulabilirsiniz, değiştirilmiş eski kutsal kitaplar da da...

Kuran'da ise eksiksiz bir şekilde abdest alma aşamasından namazı sonlandırma kısmına kadar bu nimeti görebilirsiniz.

Tek korunan Kuran olduğundan, artık tek dini kaynak da Kuran'dır.

İbadetlerden diğer din alanındaki tüm konulara değin gerekli bilgiler Kuran'dadır.

İncil(ler) ve tevrat bile artık şeytanın ruhçu öğretisini içeren truva atlarıdır ve din dışıdır. Saptırıcı tuzaklardır.

Sadece ve de sadece Kuran Allah'ın dinini sunmaktadır tüm insanlığa artık.

Selam ve sevgiler.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
33:43 ve 56 da salat kelimesi yerine DUA koy bakalım ne oluyor..

33/ 56. Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey inananlar! Siz de ona salat edin ve teslimiyetle selam getirin.

"salat" yerine "dua" koyalım:

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere dua ederler. Ey inananlar! Siz de ona dua edin ve teslimiyetle selam getirin.

Sonuç şu:

Önceki ayete göre Allah ve melekleri peygamber için namaz kılıyorlardı.

Sonraki ayete göre peygambere dua ediyorlar.

Dua Allah'a edilir.

Ayet son haliyle 2 şekilde anlaşılır. ( Muhammed için dua edilmesi ya da Muhammed'e dua edilmesi)

1- Allah'ın da üstünde kudretli bir Tanrı var ve Allah ve melekleri peygamber için ona dua ediyor. Ya da;

2- Muhammed, Allah'tan üstün konumda. Ona dua ediliyor.

Olmadı. Demek ki namaz = dua değilmiş. Dua sadece namazın bir parçasıdır.

Namaz nedir?

Bir takdir-övgü, bir saygı-sevgi, bağlılık-destek ritüelidir.

"Sallu" kelimesi de salat'la aynı değildir ama aynı kökten gelir.

Sallu: övgü, takdir, iyi-olumlu gözle bakma, ondan memnun olma-beğenme ve onu destekleme gibi anlamlar çerçevesindedir.

Dolayısıyla ne sallu kelimesi, salat ile eşlendirilip namaz olarak çevrilemez.

Ne de bundan dolayı "salat demek dua demektir" sonucu çıkarılamaz.

Doğrusu ise şu olmalıdır;

Allah ve melekleri, peygamberi takdir edip överler. Ey inananlar; Siz de onu takdir edin ve saygı ile selamlayın.

Sonuç olarak Muhammed, Allah ve meleklerin kendisine namaz kıldıklarını söylemese de takdir ettiklerini söyleyerek kendini yüceltme çabasındadır.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Tekrarlayalım.

İlk insandan itibaren gelen din İslam. Tek tanrıcı bir din bu.

Ama insanlar ve cinler her zaman bu dinin hem adını değiştiriyor hem de çok tanrıcı hale getiriyorlar(üçleme, üçyüzleme vs...).

Gelen kutsal kitaplar bile ruhçu-pagan öğreti doğrultusunda değiştiriliyor.

Bu ruhçu öğreti cin-şeytan adı verilen varlıklar tarafından sistemli bir şekilde, insanlık tarihi boyunca evrenimize aşılanmaya çalışılıyor.

Tüm peygamberler tabii ki müslüman ve getirdikleri din hep islam.

Muhammed peygambere kadar, cinlerin bu kutsal kitapları ve dini yozlaştırma işlemi sürüyor. Ama Kuran son kitap ve Muhammed son peygamber olduğundan artık ayetler kıyamete kadar korunuyor.

Namaz kılma bize verilen en büyük nimetlerden ve yine eski peygamberler , eski kutsal kitaplar da bu ibadet şeklini getiriyorlar.

Bu yüzden uzakdoğu öğretilerinde de namazdan izler bulabilirsiniz, değiştirilmiş eski kutsal kitaplar da da...

Ne söylersek söyleyelim ne yazarsak yazalım aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz malesef..

Biz de sizin yaptığınız gibi aynı şeyleri tekrarlayalım o zaman..

İlk inanış biçimi İslam olamaz.Lütfen sallamayalım...Musa'dan önce ne din ne kitap ne de ibadet vardı..

Tanrı için zaman kavramı önemsizdir..Bu nedenle ''ilk söyledikleri önemsizdir değiştirilmiştir, son söylediği Kuran'dır değiştirilmemiştir'' diye bir görüş kabul edilemez..Bu Kuran'a da aykırıdır..

Rabb’inin Kitabı’ndan sana vahyedileni oku O'nun sözlerini değiştirecek kimse yoktur. (Kehf 18:27)

Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimizin de kanunudur.Bizim kanunumuzda bir değişiklik bulamazsın. (İsrâ 17:77)

“Rabb’inin sözü hem doğrulukça, hem de adaletçe tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirebilecek hiç kimse yoktur. O, işitendir, bilendir.” (En’âm 6:115

TANRININ SÖZLERİ DEĞİŞTİRİLEMEZ..TANRI BUNA İZİN VERMEZ..KİMSENİN BUNA GÜCÜ YETMEZ..

Kuran'da ise eksiksiz bir şekilde abdest alma aşamasından namazı sonlandırma kısmına kadar bu nimeti görebilirsiniz.

Tek korunan Kuran olduğundan, artık tek dini kaynak da Kuran'dır.

İbadetlerden diğer din alanındaki tüm konulara değin gerekli bilgiler Kuran'dadır.

İncil(ler) ve tevrat bile artık şeytanın ruhçu öğretisini içeren truva atlarıdır ve din dışıdır. Saptırıcı tuzaklardır.

Sadece ve de sadece Kuran Allah'ın dinini sunmaktadır tüm insanlığa artık.

Selam ve sevgiler.

Kuran'da nerde abdest ve namaz ayrıntıları anlatılıyor ? :p

Kuran'da ibadetle ilgili bilgiler öyle eksiktirki hadislerle desteklenmese İslam diye bir dinin varlığından söz etmek bile olası değildir..

Allah tüm insanlığı Kuran denilen zırvalar kitabından korusun..AMİN..

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ne söylersek söyleyelim ne yazarsak yazalım aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz malesef..

Biz de sizin yaptığınız gibi aynı şeyleri tekrarlayalım o zaman..

İlk inanış biçimi İslam olamaz.Lütfen sallamayalım...Musa'dan önce ne din ne kitap ne de ibadet vardı..

Tanrı için zaman kavramı önemsizdir..Bu nedenle ''ilk söyledikleri önemsizdir değiştirilmiştir, son söylediği Kuran'dır değiştirilmemiştir'' diye bir görüş kabul edilemez..Bu Kuran'a da aykırıdır..

Rabb?inin Kitabı?ndan sana vahyedileni oku O'nun sözlerini değiştirecek kimse yoktur. (Kehf 18:27)

Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimizin de kanunudur.Bizim kanunumuzda bir değişiklik bulamazsın. (İsrâ 17:77)

?Rabb?inin sözü hem doğrulukça, hem de adaletçe tamamlanmıştır. O?nun sözlerini değiştirebilecek hiç kimse yoktur. O, işitendir, bilendir.? (En?âm 6:115

TANRININ SÖZLERİ DEĞİŞTİRİLEMEZ..TANRI BUNA İZİN VERMEZ..KİMSENİN BUNA GÜCÜ YETMEZ..

Kuran'da nerde abdest ve namaz ayrıntıları anlatılıyor ? :p

Kuran'da ibadetle ilgili bilgiler öyle eksiktirki hadislerle desteklenmese İslam diye bir dinin varlığından söz etmek bile olası değildir..

Allah tüm insanlığı Kuran denilen zırvalar kitabından korusun..AMİN..

Ne kadar çok gerçeği sabırla sunsak da, senin gibi şirk şehvetinde sarhoş olanlar böyle papağan tekrarlarla kendilerini kandırmaya devam eder dostum.

1-İlk insan Adem'den beri İslam dinine sahip insanlar. İster kitap gelsin, isterse de sadece birkaç ayet hiç farketmez.İster peygamberin adı Muhammed olsun, isterse de Adem hiç fark etmez. Umarım hala gerizekalılar gibi (ya da ta kendisi olarak), "Ama Kuran Muhammed yokken islam yoktu" deme robotluğuna devam etmezsin.

Allah her zaman İslam'ı gönderiyor. Sadece senin gibi imandan kaçanlar gelen dini dejenere ediyordu.Taki Kuran gelene dek.

2- Namazı sizin kitaplarınızda ve uzakdoğu öğretilerinde bile kısmen bulabilirsin. Çünkü her topluma bu ibadet,nimet gelmişti.

3- Cehaletini biliyorum, ama Kuran okumaya üşenip de hala kendini rezil etmeye devam etme ısrarının hiçbir mazereti olamaz.Kuran'da tüm ibadetlerin ayrıntısıyla nasıl verildiğini okuyup öğreneceksin:

http://www.kurandakidin.net/bolumler/36ina...nularinamaz.htm

4- Allah peygamberlerini de korumaya gücü yetendir. Birçoğunu da korumuştur. Ama birçoğu da inkarcılar tarafından şehit edilmiştir bildiğin üzere. Çünkü imtihan dünyasının gereği olarak bu senaryo gerçekleşiyor.

Aynı şekilde Allah evvelki kitaplarının değiştirilmesine izin vermiştir ama son kitap Kuran'ı korumaya almıştır. Bak matematiksel düzenine, kimse kılına dahi dokunamıyor Kuran'ın. Ama bak senin kitaplarına, tam bir çelişkiler ve ihanet yumağı.

5- Artık şeytanın hain ve sapkın ruhçu öğretisine daha fazla uşaklık etmeyi yani pagan dinini bırakıp, İslam'a yani Allah'ın dinine yönelmen dileğiyle.

6- Bunu yaparken de "yalnız kuran" demen ve din alanında hiçbir ortağı kabul etmemen dileğiyle.

Selam ve sevgilerimle

Emre.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her dinde olduğu gibi İslamiyette de bazı kurallar vardır.Bunaların çoğunu görgü ve ahlak kuralları oluşturur.Nasıl bir günah işlediğinde bir Hıristiyan bir rahip tarafından aforoz ediliyorsa,İslamiyette bir tevbe kavramı vardır,insanlar pişmanlıklarını ellerini Tanrıya açarak affedilmeyi dilerler.Tanrı bı tüm evreni ve bizleri bir tek kişi için yaratmıştır,o da tüm insanlığa gönderilen Hz.Muhammeddir..Bu gerçeği her ne kadar kabul etmeseniz de bu durum evrenin sonu(kıyamet)gelene kadar bu şekilde devam edecektir..

Sitelerde Paylaş

Tüccarlık bilinçaltında kendini ustaca gösteriyor

Sadece sende değil tabi , inanan birçok kişiden benzer bir savunma duydum

Ayrıca, Tanrı varsa bu kesinlikle islamın tanrısıdır gibi bir kabulünüz var

Ya tanrı varsa ama bu islamın tanrısı değilse, o zaman islamın tanrısına inanarak cidden birşey kaybetmemiş mi olursun?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu imzayı saatlerce okusan ve ben sana saatlerce buna karşılık cevap versem senin görüş açında en ufak bir değişiklik olmayacak bu da sizin açınızdan önemli bir kayıp olucaktır emin olun..Zaman aleyhinize işliyor iyi düşün.tart ve uygula..Rahat ol,sıkma kendini arkadaşım..

Sitelerde Paylaş
Ne kadar çok gerçeği sabırla sunsak da, senin gibi şirk şehvetinde sarhoş olanlar böyle papağan tekrarlarla kendilerini kandırmaya devam eder dostum.

1-İlk insan Adem'den beri İslam dinine sahip insanlar. İster kitap gelsin, isterse de sadece birkaç ayet hiç farketmez.İster peygamberin adı Muhammed olsun, isterse de Adem hiç fark etmez. Umarım hala gerizekalılar gibi (ya da ta kendisi olarak), "Ama Kuran Muhammed yokken islam yoktu" deme robotluğuna devam etmezsin.

Allah her zaman İslam'ı gönderiyor. Sadece senin gibi imandan kaçanlar gelen dini dejenere ediyordu.Taki Kuran gelene dek.

2- Namazı sizin kitaplarınızda ve uzakdoğu öğretilerinde bile kısmen bulabilirsin. Çünkü her topluma bu ibadet,nimet gelmişti.

3- Cehaletini biliyorum, ama Kuran okumaya üşenip de hala kendini rezil etmeye devam etme ısrarının hiçbir mazereti olamaz.Kuran'da tüm ibadetlerin ayrıntısıyla nasıl verildiğini okuyup öğreneceksin:

http://www.kurandakidin.net/bolumler/36ina...nularinamaz.htm

4- Allah peygamberlerini de korumaya gücü yetendir. Birçoğunu da korumuştur. Ama birçoğu da inkarcılar tarafından şehit edilmiştir bildiğin üzere. Çünkü imtihan dünyasının gereği olarak bu senaryo gerçekleşiyor.

Aynı şekilde Allah evvelki kitaplarının değiştirilmesine izin vermiştir ama son kitap Kuran'ı korumaya almıştır. Bak matematiksel düzenine, kimse kılına dahi dokunamıyor Kuran'ın. Ama bak senin kitaplarına, tam bir çelişkiler ve ihanet yumağı.

5- Artık şeytanın hain ve sapkın ruhçu öğretisine daha fazla uşaklık etmeyi yani pagan dinini bırakıp, İslam'a yani Allah'ın dinine yönelmen dileğiyle.

6- Bunu yaparken de "yalnız kuran" demen ve din alanında hiçbir ortağı kabul etmemen dileğiyle.

Selam ve sevgilerimle

Emre.

Senin gibi gerizekalılarla çok defa tartıştığımdan sizin ne kadar sabit fikirli ve örümcek beyinli olduğunuzu iyi bilirim..

Belki bunları objektif birileri okurda yararlanır diye yazıyorum..

Ben Kuran'ın farklı meallerini 3 kez okuyup inceledim..Eğer sadece sapıklık deyip iteceğine biraz olsun o odun kafanı zorlayıp Kutsal Kitabı'da okusaydın Kuran'ın sadece Kutsal Kitaptaki olayları tekrar eden bir masal kitabı olduğunu görebilirdin..

Adem dahil hiçbir peygamberin dini İslam değildir..Bu sadece müslümanların kendi dinlerini evrenselleştirebilmek için uydurduğu bir argümandır..Bu konuda Kuran dışında hiçbir kaynak gösterilemez..

Kuran'ın orijinali yakılmıştır..Kuran Muhammedin ölümünden seneler sonra bir araya getirilmiştir..Tevbe suresinin son iki ayeti gibi doğruluğu tartışmalı bazı ayetleri vardır..Her çeviren farklı yorumlar katmış değişik inançlara sahip gruplar ve mezhepler oluşturmuştur..Kuran'ın değişmediği ve tam olarak korunduğu ifadesi hayalperestliktir.

Allah Kuran denen zırvalar kitabından insanları korusun Amin..

Sitelerde Paylaş
Senin gibi gerizekalılarla çok defa tartıştığımdan sizin ne kadar sabit fikirli ve örümcek beyinli olduğunuzu iyi bilirim..

Belki bunları objektif birileri okurda yararlanır diye yazıyorum..

Ben Kuran'ın farklı meallerini 3 kez okuyup inceledim..Eğer sadece sapıklık deyip iteceğine biraz olsun o odun kafanı zorlayıp Kutsal Kitabı'da okusaydın Kuran'ın sadece Kutsal Kitaptaki olayları tekrar eden bir masal kitabı olduğunu görebilirdin..

Adem dahil hiçbir peygamberin dini İslam değildir..Bu sadece müslümanların kendi dinlerini evrenselleştirebilmek için uydurduğu bir argümandır..Bu konuda Kuran dışında hiçbir kaynak gösterilemez..

Kuran'ın orijinali yakılmıştır..Kuran Muhammedin ölümünden seneler sonra bir araya getirilmiştir..Tevbe suresinin son iki ayeti gibi doğruluğu tartışmalı bazı ayetleri vardır..Her çeviren farklı yorumlar katmış değişik inançlara sahip gruplar ve mezhepler oluşturmuştur..Kuran'ın değişmediği ve tam olarak korunduğu ifadesi hayalperestliktir.

Allah Kuran denen zırvalar kitabından insanları korusun Amin..

Senin gibi sapkın robotlar akledemez. Bu yüzden yazdıklarımdan yararlanmak yerine yine ezbere ve yobaz panik refleksini vermişsin. Efendilerinin sana ezberletlebildiği kadar konuşabilirsin ki bu yüzden yıllarca hepinizde aynı kalıp sözlerle, beyinsiz cevaplar görüyorum.

Ama özde biraz akla ve insanlığa sadık kalanlarınız bu inadından vazgeçip İslam'a yöneliyorlar. Böyle sayısız hristiyanın müslüman olmasına vesile olduk. Devam da ediyoruz.

Senin gibi yobazlar Kuran'ı bile okumaya cesaret edemezken, bizler Veda Metinlerine kadar tüm dinleri inceliyoruz,okuyoruz. Zaten sen de akletmeye biraz cesaret gösterdiğinde bu hain öğretini terk edeceksin.

Kitapları okuyan benim, sen ise sadece ruhçuluğun bir robotusun. Ve bu yüzden bir tek cümle orjinal şey söyleyemiyorsun. Size aşıladıkları ne ise sefilce onları tekrarlayabilirsin.

Birgün kutsal kitapları okumaya cesaret edersen göreceksin ki Kuran, değiştirilmiş İncil ve Tevrat'ın ipliklerini pazarlığa çıkartır ve gerçekleri onların suratına çarpar. Bir bir yalanlarını deşifre ederek o ayetlerin gerçek halini yazar. Düzeltir.

Adem'den itibaren tüm peygamberler müslümandır. Ama senin gibi ortak koşucu azgınları üçleme ve üçyüzlemeler ile sürekli kitapları değiştirdiler. Allah ise sürekli İslam'ı göndermye devam etti. Ama artık Kuran koruma altında ve onu değiştiremiyorsunuz.

Bu pagan sapmanıza artık kimse yüz vermiyor, hızla İslam'a koşuyor insanlar.

Kuran'da tek bir çelişki gösteremeyeceğin gibi, matematiksel mucize ile korunmuşluğu da ispatlanmaktadır.

Buna karşılık çelişkiler ve şirk batağı kitaplarınızın bu halini efendileriniz bile kabul ediyor.

Mezhepler sizin sapkın öğretinizde var.

Kuran yani İslam ise mezhepleri ve insan uydurması öğretileri yasaklar.

Evet dediğim gibi, senin de birgün bu uşaklığından vazgeçip, aklederek Allah'ın dinine yönelmen dileğiyle.

Korkusuzca dogmalarını sorgulayarak sapkınlıklarından uzaklaşman dileğiyle.

Allah'ın yolu her zaman açık. Yeter ki sen iste, yeter ki artık insan olmaya doğru cesursa adım atabil.

Şeytanın öğretisinin hakim olduğu değiştirilmiş İncil ve tevrat'ı terk ederek, Allah'ın öğretisinin bulunduğu Kuran'a yöneldiğinde zaten aklına ve insanlığına yeniden yönelmiş olacaksın.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Korkusuzca dogmalarını sorgulayarak sapkınlıklarından uzaklaşman dileğiyle.

Hep aynı terane ve hakaretlerle bir yere gelme gayreti.. 37 yaşındayım ve 13 yaşından beri dinsel öğretileri inceliyorum..Kutsal Kitabı (size göre Tevrat Zebur İncil) defalarca okudum ve tetkik ettim..Annem ve babam Müslüman olduğu için ve dolayısıyle kimliğimde halen de İSLAM yazdığı için Kuran'ı elime aldım ve günlerce okudum notlar aldım..Sonra tekrar tekrar okudum..

Şu ana kadar böyle konularda belki binlerce insanla tartıştım ve fikir alışverişinde bulundum..Buna rağmen hep eksik bilgi sahibi olmakla suçlandım..Bana bu suçlamayı yönelten Müslüman arkadaşların %90'ı Kutsal Kitap'ın ne olduğunu dahi bilmiyordu..İlginç olan yine %80'i de kendi kitabı olan Kuranı Kerim'in türkçesini hiç okumamıştı..Buna rağmen benim bilgisiz olduğumu iddia ediyorlardı.. :p

Aslında sorun şuydu..

İnsanlar kendi inandıkları, ailelerinden miras aldıkları dinin yanlış olabileceğini kabul edemiyorlardı..

Kendilerini sürekli olarak Kutsal Kitap değiştirilmiştir, insanlar İslamiyete koşuyor gibi saçma sapan, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan sadece kulaktan dolma fikirlerle doldurmuşlar, önlerine sunulan bilgiler ne olursa olsun reddediyorlardı..Ayrıca çevre baskısı, elalem ne der korkusu, dışlanma olasılığı kendi dinlerini sorgulamaktan onları uzak tutuyordu...

Bu nedenle fanatiklerle uğraşmanın hiçbir sonuç vermeyeceğini ve çoğunun bu konularda cesaretsiz olduğunu anlamış oldum..

Buna rağmen Fuzuli'nin sözlerindeki gibi ''Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil''..

Tekrar ve tekrar bu gerçeği yazıyorum..Kuran, Kutsal Kitaptan aşırılmış öğretiler ve hikayelerle dolu bir masal kitabıdır..

Başka da hiçbir özelliği yoktur..

Bunun dışında açtığım başlıkla ilgili olarak şunu belirtmem gerekir:

Kurandaki ayetlerde peygamberlerin namaz kılıp zekat verdikleri yazılıdır..Buradaki asıl konu Yahudilerin Namaza benzer hareketlerde bulunmaları değildir..Dikkat ederseniz Namaz Kılıp Zekat Verdiler

diyor..İki ifadeyi birarada kullanarak kendisinden önceki peygamberlere de bu 2 emrin geldiğini iddia ediyor ki böyle bir şey tamamen gerçek dışıdır, yalandır.

Bunları belki Muhammedin zamanındaki araplar yemiş olabilir, kendini İslamiyet cehaletine kaptırmış at gözlüklü Müslümanlar da buna inanmakta özgürdür tabii..

Ama bunu gidipte Yahudi veya Hristiyanlara sakın anlatmayın..Bak çok gülünç durumlara düşersiniz haberiniz olsun..

Musa ve İsa namaz kılıp zekat verirdi ha .. puhaha :p :p

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Adem'den itibaren tüm peygamberler müslümandır.

Şeytanın öğretisinin hakim olduğu değiştirilmiş İncil ve tevrat'ı terk ederek, Allah'ın öğretisinin bulunduğu Kuran'a yöneldiğinde zaten aklına ve insanlığına yeniden yönelmiş olacaksın.

cok komiksin.. Adem de havva da hatta yilan bile muslumandi :))

Sen nasil bir musluman olarak incil ve tevrata seytanin ogretisi diyebiliyorsun ki..Sakin sen seytan'in ogretilerine iman ediyor olmayasin ?!

Muhammed'in karakteri tanrinin standartlarina uygun mu acaba ?! Hep ayni ezberlenmis sacma sapan iddialar..Incil degitirilmis bilmem neymis..

Sizin kitabinizda incil'in indirildigi yaziyor :)) ee nasil tanri sozu degisir..Degismisse hangi bolumleri degismis,o bolumleri cikart ortaya de ki iste su su bolumler degismistir..

Cok klise iddialarda buluyorsun da temeli yok, asilsiz tekerlemeler bunlar

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ilahi dinlere inanan beyinsizler oldukça bizim uğraşmamıza gerek yok baksanıza birbirlerinin şeytan öğretisi olduklarını söylüyorlar sürekli yok senin dini değişmiş yok seninki uydurma yiyin sizi gidi birbirinizi koyunlar sürüsü sizi

Sitelerde Paylaş
ilahi dinlere inanan beyinsizler oldukça bizim uğraşmamıza gerek yok baksanıza birbirlerinin şeytan öğretisi olduklarını söylüyorlar sürekli yok senin dini değişmiş yok seninki uydurma yiyin sizi gidi birbirinizi koyunlar sürüsü sizi

Senin gibi atalarının hayvan olduğunu zanneden mallar oldukça Yaratılış teorisini savunanlarda her zaman olacaktır..

Sitelerde Paylaş
Hep aynı terane ve hakaretlerle bir yere gelme gayreti.. 37 yaşındayım ve 13 yaşından beri dinsel öğretileri inceliyorum..Kutsal Kitabı (size göre Tevrat Zebur İncil) defalarca okudum ve tetkik ettim..Annem ve babam Müslüman olduğu için ve dolayısıyle kimliğimde halen de İSLAM yazdığı için Kuran'ı elime aldım ve günlerce okudum notlar aldım..Sonra tekrar tekrar okudum..

Şu ana kadar böyle konularda belki binlerce insanla tartıştım ve fikir alışverişinde bulundum..Buna rağmen hep eksik bilgi sahibi olmakla suçlandım..Bana bu suçlamayı yönelten Müslüman arkadaşların %90'ı Kutsal Kitap'ın ne olduğunu dahi bilmiyordu..İlginç olan yine %80'i de kendi kitabı olan Kuranı Kerim'in türkçesini hiç okumamıştı..Buna rağmen benim bilgisiz olduğumu iddia ediyorlardı.. :p

Aslında sorun şuydu..

İnsanlar kendi inandıkları, ailelerinden miras aldıkları dinin yanlış olabileceğini kabul edemiyorlardı..

Kendilerini sürekli olarak Kutsal Kitap değiştirilmiştir, insanlar İslamiyete koşuyor gibi saçma sapan, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan sadece kulaktan dolma fikirlerle doldurmuşlar, önlerine sunulan bilgiler ne olursa olsun reddediyorlardı..Ayrıca çevre baskısı, elalem ne der korkusu, dışlanma olasılığı kendi dinlerini sorgulamaktan onları uzak tutuyordu...

Bu nedenle fanatiklerle uğraşmanın hiçbir sonuç vermeyeceğini ve çoğunun bu konularda cesaretsiz olduğunu anlamış oldum..

Buna rağmen Fuzuli'nin sözlerindeki gibi ''Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil''..

Tekrar ve tekrar bu gerçeği yazıyorum..Kuran, Kutsal Kitaptan aşırılmış öğretiler ve hikayelerle dolu bir masal kitabıdır..

Başka da hiçbir özelliği yoktur..

Bunun dışında açtığım başlıkla ilgili olarak şunu belirtmem gerekir:

Kurandaki ayetlerde peygamberlerin namaz kılıp zekat verdikleri yazılıdır..Buradaki asıl konu Yahudilerin Namaza benzer hareketlerde bulunmaları değildir..Dikkat ederseniz Namaz Kılıp Zekat Verdiler

diyor..İki ifadeyi birarada kullanarak kendisinden önceki peygamberlere de bu 2 emrin geldiğini iddia ediyor ki böyle bir şey tamamen gerçek dışıdır, yalandır.

Bunları belki Muhammedin zamanındaki araplar yemiş olabilir, kendini İslamiyet cehaletine kaptırmış at gözlüklü Müslümanlar da buna inanmakta özgürdür tabii..

Ama bunu gidipte Yahudi veya Hristiyanlara sakın anlatmayın..Bak çok gülünç durumlara düşersiniz haberiniz olsun..

Musa ve İsa namaz kılıp zekat verirdi ha .. puhaha :p :p

Tekrar selam sevgili arkadaşım;

1- Hayır en ufak bir hakaret bile yok sözlerimde. Hırsıza hırsız, sapkına sapkın demek bilgilendirmedir sadece. Tıpkı İncil'in artık şeytanın öğretisini içerdiği gerçeği gibi.

Sen şeytanın ruhçu öğretisini içeren kitaplara inanan bir sapmışsın şu anda. Çabamız bu gerçeği görüp kendine gelebilmen için. Yoksa içtiğin su mikropluyken buna seyirci kalıp sana gerçeği söylememek öncelikle vicdan dışı bir davranış olurdu.

Evet senin sapkın bir pagan olman gerçeğini hatırlatmak da insanlık gereği.

2- Yine yanlış. Sen kutsal kitapları falan okumadın. Hoşuna giden pagan öğretileri gördüğün yere balıklama atladın ve okuduğunu zannettin. Bu yüzden ne İncil'i biliyorsun ne de Kuran'ı.

Yine bu yüzden Kuran'ın, değiştirilmiş İncil ve Tevrat'ın yalanlarını nasıl deşifre ettiğini de bilmiyorsun. Çünkü okumadın.

Sadece efendilerinin sana ezberlettiği cümleleri kurmaya çalışıyorsun. Senin gibilerle yıllardır tartışıyorum forumda. Ne en ufak bir bilgi kırıntısı, ne de en ufak bir zeka kırıntısı taşıyabiliyorsun. Çünkü tepedekilerin oyuncağından başka birşey değilsin.

İşte senin bu robot halini bozarak yeniden insanlığa, akla ve ışığa yönelmen için bu çabamız.

Yoksa "3333 in 1"(diğer çok tanrıcılar) diyen sapkınlıktan bir farkınızın olmadığını anlayamayacaksın(3 in 1 sapması)

Eğer birgün kutsal kitapları okumaya karar verip cesaret edebilirsen, dogmalarının komikliğini görmeye başlayabilirsin.

3- Senin gibi sabit fikirli yobazlar tabii ki ezberlerini kolay kolay bozmazlar. Ben bunu batılı arkadaşların bir kısmında da görüyorum. Ama inan bana birçoğu senin gibi değil. Yani akletmeye ve insanlığa yönelmiş kişiler ve bu yüzden müslüman oldular sohbetlerimizden sonra. Sadece İngiliz dostlarım beni biraz zorluyor. Gerçekten muhafazakarlar. Ama onlar da elinde sonunda yelkenleri suya indiriyor ve ailelerinden aldıkları hristiyanlığın şeytani yüzünü farkedip terkediyorlar.

Ne kadar başını kuma sokarsan sok, yine de dünya hızla müslümanlaşıyor.

Hem de sizin sistemli ve paralı çalışmalarınıza rağmen bu gerçekleşiyor. Aynı plan, para, güç, takım oyunu müslümanların elinde olsaydı bu süreç çok daha hızlı gerçekleşirdi. Ama şu haliyle bile hızla değişim yaşanıyor tüm hristiyan ülkelerinde. Uzakdoğu ülkelerinde ise atbaşı bir durum söz konusu dinin yayılması açısından.

4- Bak gördün mü, eski peygamberlerin namaz kıldıklarını algılamaya başladın. Birazcık korkusuzca kabullerinin üstüne gidersen aslında tüm peygamberlerin müslüman olduğunu da göreceksin. Adem'den itibaren islam geliyor insanlığa. Ama senin gibi paganlar tahrif ediyorlardı. Fakat çok şükür ki Kuran koruma altında ve artık ne kadar tepinseniz de çok tanrılı şirk inancınızı kitaba sokuşturamayacaksınız.

Artık islam dininin adını da hristiyanlık vs. gibi uydurma bir adla dejenere edemeyeceksiniz. En başta geldiği gibi, Allah'ın dininin adı islam'dır ve tek tanrıcı bir dindir. Hindular gibi ana tanrının yansıması olarak sayısız tanrıyı ortak koşmanız , veya üç tanrıyı tekin yansıması olarak gösterme sapkınlığını vücuda getirmeye kalkmanız boşuna.

Görüldüğü gibi tek Allah var.

Dinin de tek kaynağı artık Kuran.

5- Araştırmaya, öğrenmeye ve sorgulamaya başlama sürecine girdin artık. Bundan sonra putperest öğretini terk ederek , ışığa ve medeniyete koşacağını tahmin ediyorum. Yeter ki şu beyinsiz ezberlerinden vazgeçip kendine bir şans ver.

Göreceksin o zamanın şeytanın size benimsettiği üçleme, kutsal insanlar, ruhlar alemi, fakirlik ve ızdırabın yüceltilmesi sapıklıkları nasıl da vicdanını tırmalayıp hızla bunlardan uzaklaşmanı sağlayacak.

Artık Allah'ın dinini içeren tek ve eksiksiz kaynak olan Kuran'a yönelmen dileğiyle sevgili arkadaşım.

Rabbim yardımcın olsun.

Sapkınlığa ne kadar batarsan bat , bir hamlelik iş bu bataktan çıkman.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Başka da hiçbir özelliği yoktur

çok güzel yakalamışsınız. peki tevrat kimlerden aşırılmıştır. Bırakın tevratı, musa kimden aşırılmış, isa kimden aşırılmış..

Aslında sorun şuydu..

marifet ailelerden alınan dinin yanlış olduğunu kabellenmekte değil. Asıl marifet binlerce yıllık yıllık din olgusunun yanlış ve yalan olabileceğini kabul edebilmekte...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...