Jump to content

Kuran'a göre Muhammed'e gerek yok

Recommended Posts

Senin gibi gerizekalılarla çok defa tartıştığımdan sizin ne kadar sabit fikirli ve örümcek beyinli olduğunuzu iyi bilirim..

Belki bunları objektif birileri okurda yararlanır diye yazıyorum..

Ben Kuran'ın farklı meallerini 3 kez okuyup inceledim..Eğer sadece sapıklık deyip iteceğine biraz olsun o odun kafanı zorlayıp Kutsal Kitabı'da okusaydın Kuran'ın sadece Kutsal Kitaptaki olayları tekrar eden bir masal kitabı olduğunu görebilirdin..

Adem dahil hiçbir peygamberin dini İslam değildir..Bu sadece müslümanların kendi dinlerini evrenselleştirebilmek için uydurduğu bir argümandır..Bu konuda Kuran dışında hiçbir kaynak gösterilemez..

Kuran'ın orijinali yakılmıştır..Kuran Muhammedin ölümünden seneler sonra bir araya getirilmiştir..Tevbe suresinin son iki ayeti gibi doğruluğu tartışmalı bazı ayetleri vardır..Her çeviren farklı yorumlar katmış değişik inançlara sahip gruplar ve mezhepler oluşturmuştur..Kuran'ın değişmediği ve tam olarak korunduğu ifadesi hayalperestliktir.

Allah Kuran denen zırvalar kitabından insanları korusun Amin..

Ne kadar anlatirsan anlat karsindakinin anlayabilecegi kadardir sevgili murtimuro

Onyargilarla dolu bir insana neyi ne kadar anlatabilirsin ki.. Bence anlatmaya calisarak bosuna kendini yoruyorsun

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2- Yine yanlış. Sen kutsal kitapları falan okumadın. Hoşuna giden pagan öğretileri gördüğün yere balıklama atladın ve okuduğunu zannettin. Bu yüzden ne İncil'i biliyorsun ne de Kuran'ı.

Yine bu yüzden Kuran'ın, değiştirilmiş İncil ve Tevrat'ın yalanlarını nasıl deşifre ettiğini de bilmiyorsun. Çünkü okumadın.

Sadece efendilerinin sana ezberlettiği cümleleri kurmaya çalışıyorsun. Senin gibilerle yıllardır tartışıyorum forumda. Ne en ufak bir bilgi kırıntısı, ne de en ufak bir zeka kırıntısı taşıyabiliyorsun. Çünkü tepedekilerin oyuncağından başka birşey değilsin.

Bakın ben yukarda ne dedim ? Benim bilgisiz olduğumu iddia ediyorlar dedim değil mi ?

Bu arkadaşımda bilgisiz olduğumu iddia etmiş..Şimdi kendisine sorun Kutsal Kitabı okudun mu diye, muhtemelen hiç okumamıştır..Ben defalarca baştan sona okudum diyorum bana hala okumadın diyor.. :p Takdiri size bırakıyorum..

Ne kadar başını kuma sokarsan sok, yine de dünya hızla müslümanlaşıyor.

Hem de sizin sistemli ve paralı çalışmalarınıza rağmen bu gerçekleşiyor. Aynı plan, para, güç, takım oyunu müslümanların elinde olsaydı bu süreç çok daha hızlı gerçekleşirdi. Ama şu haliyle bile hızla değişim yaşanıyor tüm hristiyan ülkelerinde. Uzakdoğu ülkelerinde ise atbaşı bir durum söz konusu dinin yayılması açısından.

Şimdi benim tespitlerimin ne kadar doğru olduğunu görebilirsiniz..Bu arkadaşta diğer Müslümanlar gibi İslam'ın hızla yayıldığını iddia ediyor.. :lol:

Hristiyanlar 4 kadınla evlenmeyi serbest kılan, eline kılıç alıp insanları öldüren Muhammed'den hiç hoşlanmazlar sevgili arkadaşım..Benim hayatım ermenilerle, rumlarla geçti İstanbul'da..Bu boş laflarla kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz..

4- Bak gördün mü, eski peygamberlerin namaz kıldıklarını algılamaya başladın. Birazcık korkusuzca kabullerinin üstüne gidersen aslında tüm peygamberlerin müslüman olduğunu da göreceksin.

Ben burada kendimi yırtıyorum Kuran'da söylenenler yalandır diye arkadaş hala inanmaya başladın diyor.. :p Bu da benim Müslümanlar hakkındaki tezlerimi onaylıyor..%99'u at gözlüklü..

Uğraşmaya değmeyen bir papağansın sadece EMRE..

Sitelerde Paylaş
Bakın ben yukarda ne dedim ? Benim bilgisiz olduğumu iddia ediyorlar dedim değil mi ?

Bu arkadaşımda bilgisiz olduğumu iddia etmiş..Şimdi kendisine sorun Kutsal Kitabı okudun mu diye, muhtemelen hiç okumamıştır..Ben defalarca baştan sona okudum diyorum bana hala okumadın diyor.. :p Takdiri size bırakıyorum..

Şimdi benim tespitlerimin ne kadar doğru olduğunu görebilirsiniz..Bu arkadaşta diğer Müslümanlar gibi İslam'ın hızla yayıldığını iddia ediyor.. :lol:

Hristiyanlar 4 kadınla evlenmeyi serbest kılan, eline kılıç alıp insanları öldüren Muhammed'den hiç hoşlanmazlar sevgili arkadaşım..Benim hayatım ermenilerle, rumlarla geçti İstanbul'da..Bu boş laflarla kendinizi kandırmaya devam edebilirsiniz..

Ben burada kendimi yırtıyorum Kuran'da söylenenler yalandır diye arkadaş hala inanmaya başladın diyor.. :p Bu da benim Müslümanlar hakkındaki tezlerimi onaylıyor..%99'u at gözlüklü..

Uğraşmaya değmeyen bir papağansın sadece EMRE..

Bak yine efendilerinin sana öğrettiği ezbere tekrarlarınla hiçbirşey diyemeden iletini bitirmişsin yobaz Murtimuro'cuğum.

Tüm kutsal kitapları okuyan benim. Buna karşılık okumayan sen.

İncil'i, Tevrat'ı ve Kuran'ı okumuş olsaydın bu iletilerdeki gibi kendini rezil etmezdin. Bu kitapların hiçbirini bilmiyorsun.

Bu yüzden ne Kuran'daki namazı biliyorsun, ne de Kuran'ın senin kitaplarını nasıl düzelttiğini. Sadece sana öğretilen basmakalıp yalanları tekrarlayıp duruyorsun.

Daha bir kitabı okumak ne demek onu bile bilmiyorsun.

Bu yüzden bizim gibi yeryüzündeki tüm dinleri incelemiş insanların bilgisinden yararlanacaksın, örümcek kafalılığı terk edeceksin dostum.

1- Eğer birgün cesaretini toplayıp kutsal kitapları okumaya niyet edersen, hristiyanlığın sapkın yüzünü rahatlıkla görebileceksin.. Bu pagan tuzağa nasıl düştüğüne kendin bile hayret edeceksin.

2- Dünyada en hızla yayılan dinin islam olduğu gerçeğini efendilerine sor. Belki sen de bunun farkındasın ama bu davanızda, yalancılık ve her türlü sahtekarlık sizin doğal araçlarınız olduğundan burada da gerçeği kabule yanaşamayacaksın :)

Hristiyanlar İslam'ın doğruluğunu görünce zaten hristiyanlığı bırakıyorlar sevgili arkadaşım. Yani hristiyanlar değil, "yeni müslümanlar İslam'dan hoşlanmış oluyor".

Bir de bakıyorum hadis dininin uydurmalarını, arapların uygulamalarını İslam'a mal etmeye kalkma sefilliğini sürdürüyorsun.

Kuran'a göre kimseye tokat dahi atamazsın. Herkes inancında hürdür ve de dilediği gibi yaşar. Sadece biri sana saldırırsa kendini savunma hakkın vardır o kadar. İlgili iletim :

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/816/kura...izin-vardir.htm

Batı dünyasının islam'a koştuğu gerçeğini ne kadar yırtınsan da değiştiremezsin yobaz ve cahil dostum. Zaten bizzat kendimin şahit olduğu basit bir gerçek bu.

3-Orada Kuran'da anlatılanlardan değil, sizin kitaplarınızdan anlatılanlardan bahsettiğimi bile anlayamayacak kadar akılsız veya daha da kötüsü, anlayıp da çarpıtacak kadar sinsi karakterdesin.

Sizin değiştirilmiş kitaplarınızda bile İslam'dan izler olduğunu sen de algılamaya başladın artık.

İlk insandan beri Allah tarafından hep islam dini geliyor. Sadece senin gibiler değiştirmeye ve yozlaştırıp putperest hale getirmeye çalışıyordu.

4- Bu atgözlüklerinizi ve önyargınızı terk etmeye başladığınızda kapıların ardına kadar açıldığını ve de tüm sapkınlıklarınıza rağmen doğruya ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Yeter ki "artık battık" diyerek iyice kendinizi karanlığa teslim etmeyin. Dogmalarınızla, ihanetinizle ve de yanlışlarınızla cesursa mücadele yolunu seçin.

O zaman çok tanrılı ruhçuluğu terk edecek

Ve de tek tanrılı İslam'a yönelebileceksiniz.

Yine o zaman kendinize zulmetmekten vazgeçecek

Kendinize ve etrafınıza haz ve mutluluğun kapısını açabileceksiniz.

Rabbim yardımcınız olsun ve sizi ışığıyla buluştursun.

Selam ve sevgilerimle.

Emre.

tarihinde Emre1974tr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlık ve müslümanlar bana her zaman itici gelmiştir..En yakın akrabalarım da hacı olmasına ve dine düşkünlüklerine karşın..Hiç bir zaman araştırmazlar, sadece papağan gibi duydukları efsaneleri anlatırlar..''Aç bakalım Kuran'da ne yazıyor'' dersin ''biz bilmeyiz onları git ulemalarla tartış'' derler..

Namazda ettikleri duaların anlamını bile bilmez çoğu..Ezbere arapça okur..Allaha ibadet ederken okudukları duaya bakın:.

Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu.

2.

Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı.

3.

O, bir alevli ateşe girecektir,

4,5.

Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).1 :p

1400 sene önce olmuş bu olayı Kuran denen zırvalar kitabına Allahın ayeti diye sokmuşlardır..Bir de Namazlarında bu duayı tekrar tekrar okurlar ibadet ediyoruz diye.. :) Namazları tam bir şekilciliktir..Sureler 3 kere okunur mutlaka..Belirli sayılarda eğilip doğrulurlar..Aslında en önemli putperest topluluklara bile taş çıkartırlar..

Peygamberleri 20 tane kadını sıraya dizer helal olsun derler..Cahil kafaları bunun topluma ve ahlaka ne kadar kötü örnek olduğunu kavrayamaz..

Birde insanları dine davet ediyorlar utanmadan..Hem de davet ediş şekillerine bak:

Sen cahilsin, hiçbir şey bilmiyorsun, sapıksın, beyinsizsin..Bizim dinimize gel!.. :p

Müslüman toplumların haline hiç girmek istemiyorum zaten içler acısı..

Sitelerde Paylaş

Din ulemalarına danışmak senin hristiyanlık gibi putperest dinlerde var sevgili murtimuro.

Yine Kuran'daki gerçek islam ile hadis dinini birbirine kasıtlı olarak karıştırma ahlaksızlığına devam ediyorsun. Ya da cehaletinden tekrarlıyorsun bunu.

Ve yine araştırmamak, cehalet ve sabit fikirli olmak senin gibi paganlarda oluyor. Çünkü biraz bilgiye ve akla yönelseniz hemen bu batıl dininiz çökecek.

Eğer insanlar Kuran'daki dine yönelseler hemen dünyanın en zengin ve ileri medeniyeti kurarlar. Ama şu anda böyle bir topluluk yok. Kuran'ın ilkelerine biraz olsun yaklaşan batı ülkeleri hemen yükselişe geçtiler gördüğün gibi. Eğer değiştirilmiş İncil'in sapkınlıklarını takip ediyor olsalardı, hristiyanlar hala kadınları kapatıyor, teknolojiyi şeytan işi diye redediyor olacaklardı. Ama çok şükür ki büyük oranda Kuran ilkelerine göre yaşıyor batı ülkeleri artık.

Başörtüsü, tesbih çekmek, recm.., çocukları keserek sünnet etmek, bunların hepsi hristiyanlığın ve yahudiliğin pagan uygulamaları. Eğer sizler değiştirilmiş kitaplarınızı takip etseydiniz bu karanlıkta kalmaya devam edecektiniz. Bugünkü İslam ülkelerinin sıkıntıda olma nedeni Kuran'dan uzaklaşıp sizin dinlerinizin uygulamalarını hayata sokuşturmalarıdır.

Bundan sonra sen de bu cehaletini terk ederek kutsal kitapları okumaya ve akletmeye başlayacaksın arkadaşım. Efendilerinin sana ezberlettiği beyinsiz yalanları korkusuzca sorgulayacaksın.

O zaman Kuran'da namazın nasıl kılındığını da öğreneceksin, değiştirilmiş İncil ve tevrat'ın hatalarını da göreceksin. Çünkü Kuran bunların doğrusunu eksiksiz bir şekilde sunuyor sana.

Senin bu karanlık ve yobaz günlerini aydınlığa çevirmek tamamiyle senin elinde.

http://www.kurandakidin.net/

Bu arada sistemli ve sinsi misyonerlik çalışmalarınız bile hristiyanlığın İslam kadar hızlı yayılmasını sağlayamıyor görüyorsun. İletişim çağında batının hızla müslüman olması kaçınılmaz gerçektir. Çünkü o ülkelerde akleden insanlar yaşıyor. Bugüne kadar tek eksikleri gerçek bilgiye ulaşamamalarıydı. Artık Kuran'daki gerçek dini gören bir insanın hristiyanlıkta kalması çok zor. Yeter ki insanlığını ve aklını kaybetmemiş olsun.

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Eğer insanlar Kuran'daki dine yönelseler hemen dünyanın en zengin ve ileri medeniyeti kurarlar. Ama şu anda böyle bir topluluk yok. Kuran'ın ilkelerine biraz olsun yaklaşan batı ülkeleri hemen yükselişe geçtiler gördüğün gibi. Eğer değiştirilmiş İncil'in sapkınlıklarını takip ediyor olsalardı, hristiyanlar hala kadınları kapatıyor, teknolojiyi şeytan işi diye redediyor olacaklardı. Ama çok şükür ki büyük oranda Kuran ilkelerine göre yaşıyor batı ülkeleri artık.

Hep aynı masallar..30 senedir değişen hiçbir şey yok..Kuran'dan uzaklaşmışlar da ondan bu haldelermiş.. :p

Batı ülkeleri Kuran ikelerine yaklaşmış..Yok artık.. :lol:

Siz iyice sapıtmışsınız sevgili arkadaşım..Batı ülkelerinin dinle imanla ne işi olabilir ?

Kuran ilkeleride neymiş ki ? Kuran ilkellikleri demek istedin herhalde.. :D

Sitelerde Paylaş
Mâide(*) Sûresinin 12 . Ayetinde

Andolsun, Allah İsrailoğullarından sağlam söz almıştı. Onlardan on iki temsilci -başkan- seçmiştik. Allah şöyle demişti: “Sizinle beraberim. Andolsun eğer namazı kılar, zekatı verir ve elçilerime inanır, onları desteklerseniz, (fakirlere gönülden yardımda bulunarak) Allah’a güzel bir borç verirseniz, elbette sizin kötülüklerinizi örterim ve andolsun sizi, içinden ırmaklar akan cennetlere koyarım. Ama bundan sonra sizden kim inkar ederse, mutlaka o, dümdüz yoldan sapmıştır.”

Yûnus Sûresinin 87 . Ayetinde

Mûsâ’ya ve kardeşine, “Kavminiz için Mısır’da (sığınak olarak) evler hazırlayın ve evlerinizi namaz kılınacak yerler yapın. Namazı dosdoğru kılın. Mü’minleri müjdele” diye vahyettik.

Maide 54.-55

Kitap’ta İsmail’i de an. Şüphesiz o sözünde duran bir kimse idi. Bir resül, bir nebi idi.

Ailesine namaz ve zekatı emrederdi. Rabb’inin katında da hoşnutluğa ulaşmıştı.

Bakara(*) Sûresinin 132 . Ayetinde

İbrahim bunu kendi oğullarına da vasiyet etti, Yakub da öyle: “Oğullarım! Allah sizin için bu dini (İslâm’ı) seçti. Siz de ancak müslümanlar olarak ölün” dedi.

Mâide(*) Sûresinin 111 . Ayetinde

Hani bir de, “Bana ve Peygamberime iman edin” diye havarilere (İsa'nın) ilham etmiştim. Onlar da “İman ettik. Bizim müslüman olduğumuza sen de şahit ol” demişlerdi.

Yûnus Sûresinin 90 . Ayetinde

İsrailoğullarını denizden geçirdik. Firavun da, askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldırmak üzere, derhal onları takibe koyuldu. Nihayet boğulmak üzere iken, “İsrailoğulları’nın iman ettiğinden başka hiçbir ilah olmadığına inandım. Ben de müslümanlardanım” dedi.

Âl-i İmrân(*) Sûresinin 39 . Ayetinde

Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona, “Allah sana, kendisinden gelen bir kelimeyi (İsa’yı) doğrulayıcı, efendi, nefsine hakim ve salihlerden bir peygamber olarak Yahya’yı müjdeler” diye seslendiler.

Âl-i İmrân(*) Sûresinin 52 . Ayetinde

İsa onların inkarlarını sezince, “Allah yolunda yardımcılarım kim?” dedi. Havariler, “Biziz Allah yolunun yardımcıları. Allah’a iman ettik. Şahit ol, biz müslümanlarız” dediler.

Kurana göre İbrahim, İshak, İsmail, Musa, Davud, İsa ve diğer peygamberler müslümandı..Namaz kılıp zekat veriyorlardı..İnsanlara da namaz kılıp zekat vermelerini öğütlüyorlardı..

1- Eğer böyle ise Muhammed'e ne gerek vardı? Bu emirler önceki peygamberlere de verilmişti zaten..

2- Yok müslümanlık Muhammed sayesinde öğrenildiyse bu adamlar namaz kılıp zekat vermeyi nerden öğrenmişti ?

3- Daha ortada bir kitap bile yokken İbrahim'in İshak'ın ve İsmail'in müslüman olması ve namaz kılması akılla mantıkla bağdaşır mı ?

4- Müslüman olmak için ''kelimeyi şahadet'' getirmek gerekiyor..Allah'ın bir olduğuna ve Muhammed'in onun elçisi olduğuna iman ederim demeniz gerek..Önceki peygamberler ve diğer insanlar henüz gelmemiş bir peygamberin Allah'ın elçisi olduğuna nasıl iman edebildiler ?

Kasas Sûresinin 53 . Ayetinde

Kur’an kendilerine okunduğu zaman, “Ona inandık, şüphesiz o Rabbimizden gelen gerçektir. Şüphesiz biz ondan önce de müslümandık” derler.

Bilen biri varsa bana açıklasın .. :p

(Kur’anı insanlara açıklayasın diye sana indirdik.) [Nahl 44]

(İhtilaflı şeyleri insanlara açıklayasın ve iman eden bir kavme de hidayet ve rahmet olsun diye bu Kitabı sana indirdik.) [Nahl 64]

(Aralarındaki anlaşmazlıkta seni hakem tayin edip, verdiğin hükmü tereddütsüz kabullenmedikçe, iman etmiş olmazlar.) [Nisa 65]

(Allah’a ve ümmi nebi olan Resulüne iman edin!) [Araf 158]

(Resulullahta sizin için [uyulması gereken] güzel örnekler vardır.) [Ahzab 21]

(Allah, dilediğine hikmeti verir. Hikmet verilene de, çok hayır verilmiştir.) [bekara 269]

(Size kitabı, hikmeti getiren ve bilmediklerinizi öğreten bir Resul gönderdik.) [bekara 151]

Allah’a ve Resulüne itaat edin!) [Enfal 20] (Sadece Allah’a değil, Resulüne de itaat şarttır.)

(Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80] (Resule uymak, Allah’a uymak demektir.)

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, bilsin ki, Allah’ın azâbı çok şiddetlidir.) [Enfâl 13] (Sadece Allah’a denmiyor, Resulüne de karşı gelen buyuruluyor.)

(Allah ve Resulüne itaat eden cennete, isyan eden cehenneme gider.) [Nisa 13,14] (Sadece Allah’a denmiyor, Resulüne de buyuruluyor.)

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.) [Ahzab 36] (Sadece Allah’a denmiyor, Resulüne de karşı gelen buyuruluyor.)

(İhtilaflı bir işin hükmünü Allah’tan [Kur’andan] ve Resulünden [sünnetten] anlayın!) [Nisa 59]

(O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin, pis şeyleri haram kılar.) [Araf 157] (Haram etme yetkisini Allah, Resulüne de vermiştir.)

(Aralarında hüküm verilmek üzere Allah’a ve Peygambere çağırıldıkları vakit: “İşittik, itaat ettik” demek, ancak müminlerin sözüdür.) [Nur 51] (Mümin olan, sadece Allah’a değil, Resulüne de uyar.)

(Allah’a ve Resulüne itaat edin! [uymayıp] yüz çeviren [kâfirdir] Allah da kâfirleri sevmez.) [A. İmran 32] (Demek ki sadece Allah’tan değil, Resulünden de yüz çeviren kâfirdir.)

(Allah ile resullerinin emirlerini birbirinden ayırıp ikisi arasında bir yol tutmak isteyen kâfirdir.) [Nisa 150,151] (Yalnız Allah’ın değil, Resulünün emrine uymayan da kâfirdir.)

(Allah ve Resulü, bir işte hüküm verince, artık inanmış kadın ve erkeğe, o işi kendi isteğine göre, tercih, seçme hakkı kalmaz.) [Ahzab 36] (Sadece Allah değil, Resulü de bir hüküm verince, kimsenin söz söylemeye hakkı kalmaz.)

(Allah’a ve ümmi nebi olan Resulüne iman edin!) [Araf 158] (Demek ki Resule de iman şart.)

(Allah’a ve Resulüne inanmayan [kâfir olur] kâfirler için de çılgın bir ateş hazırladık.) [Feth 13] (Resulüne inanmayan da kâfirdir.)

(Allah ve Resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.) [Ahzab 71] (Sadece Allah’a inanan değil, Resulüne de inanan kurtulmuştur.)

Allahü teâlâ, Resulünü hep kendi ile beraber de bildirirken aşağıda ise sadece Resulünü bildiriyor:

(Resulüm de ki; “Bana uyun ki, Allah da sizi sevsin!”) [Al-i İmran 31]

(Ona [Resulüme] uyun ki, doğru yolu bulasınız!) [Araf 158]

(Onun sözü vahiyden başka şey değildir.) [Necm 4]

(Peygamberin verdiğini alın, yasak ettiğinden sakının!) [Haşr 7]

(Kimi, ona [Resulüme] iman etti, kimi de, ondan yüz çevirdi. Bunlara çılgın ateşli cehennem yetti. Âyetlerimizi inkâr ederek kâfir olanları elbette ateşe atacağız.) [Nisa 55-56]

(Hayır, Rabbine andolsun ki ihtilaflarda seni hakem edip verdiğin hükmü tereddütsüz kabullenmeyen iman etmiş olmaz.) [Nisa 65]

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:

(Kur’andan başka şeye uymayız diyenler çıkacak.) [Ebu Davud]

(Hadisi bırak, Kur’ana bak diyerek bana inanmayanlar çıkacak.) [Ebu Ya’la]

(Kur’andan başka delil kabul etmem diyenler çıkacak.) [Ebu Davud]

(Sünnetimden yüz çeviren benden değildir.) [Müslim]

(Bana uyan Cennete girer, isyan eden Cennete giremez.) [buhari

Sitelerde Paylaş
Adem'den itibaren tüm peygamberler müslümandır. Ama senin gibi ortak koşucu azgınları üçleme ve üçyüzlemeler ile sürekli kitapları değiştirdiler. Allah ise sürekli İslam'ı göndermeye devam etti.

ENAM 163.

“O’nun hiçbir ortağı yoktur. İşte ben bununla emrolundum. Ben müslümanların ilkiyim.”

Kim diyor biliyor musun bunu Muhammed efendi.. :)

Hadi kıvırma başlasın... :lol: :lol:

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ENAM 163.

?O?nun hiçbir ortağı yoktur. İşte ben bununla emrolundum. Ben müslümanların ilkiyim.

?

Kim diyor biliyor musun bunu Muhammed efendi.. :)

Hadi kıvırma başlasın... :lol: :lol:

Sayın Murtimuro

Müslümanların başına belamısınız siz:)

Bak ben sana cevap vereyim! Zaten birazdan damlar millet!

Orada anlatılan şu; ilkiyim derken ilklerden olduğunu kastediyor...

Yani en güzel müslümanlardanım falan diyor belki!

Argüman mı yok kardeşim!

Saygılar

tarihinde nektar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zümer 12 Bana müslümanların ilki olmam emrolundu.

En’âm 161 De ki: Şüphesiz Rabbim beni doğru yola, dosdoğru dine, Allah'ı birleyen İbrahim'in dinine iletti. O, ortak koşanlardan değildi.

Tefsir

En’âm 162 De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi alemlerin Rabbi Allah içindir. *

Tefsir

En’âm 163 O'nun ortağı yoktur. Bana sadece bu emrolundu ve ben müslümanların ilkiyim.

Âl-i İmrân 67

İbrahim, ne yahudi, ne de hıristiyan idi; fakat o, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir müslüman idi; müşriklerden de değildi.

Müslümanların ilkinin kim olduğu bile belli değil Kuran'a göre :)

Bir de şu namaz kılma olayının sabiilikle alakalı olduğunu okumuştum.

Kur'ân-ı Kerim'de, yahudi ve hristiyanlarla birlikte zikredilen bir topluluk. "Şüphesiz iman edenler, yahudiler, hristiyanlar ve sabiîler'den Allah'a, ahiret gününe iman edenler ve salih amel işleyenlerin Rableri katında mükafatları vardır..." (el-Bakara. 2/62; Ayrıca bk. el-Maide, 5/69; el-Hac, 22/17). Âyetlerde, sabiûn, şeklinde çoğul kalıbındadır. Müfredi, "sabiî"dir. Âyetlerde zikredilen sabiîlerin kimler olduğu hakkında müfessirler değişik görüşler ileri sürmüşlerdir: Sabiîler; hristiyanlar, yahudiler ve mecusîler arasında bir topluluk olup hiç bir dine sahip değillerdir; Ehl-i kitap olup Zebur'u okumaktadırlar; Yahudiler ile mecusîler arasında bir topluluktur. Onların dini yoktur; Sabiîlik diğer dinler gibi bir din olup mensupları sadece "Lailahe illallah" derler ve hiç bir şekilde ibadet etmedikleri gibi bir kitapları ve tanıdıkları bir peygamberleri yoktur. Ceziretul-Mevsil bölgesinde yaşarlar; Meleklere tapınan bir topluluk olup, bir kıbleye yönelerek namaz kılarlar ve Zebur'u okurlar; Irak taraflarında yaşayan bir topluluk olup, peygamberlerin tamamına iman ederler, her sene otuz gün oruç tutup, Yemen'e doğru yönelerek günde beş defa namaz kılarlar (Taberî, Camiul-Beyan an Te'vil-i Âyâtil Kur'ân, Mısır 1969, I, 318-320; İbn Kesir, Tefsirul-Kur'ânil-Azim, İstanbul 1984, I, 148-149). Fahruddin er-Razî diğer görüşleri zikrettikten sonra sabiîlerin, yıldızlara tapan bir topluluk olduğu görüşünü doğruya en yakın olarak kabul etmektedir (Tefsir-i Kebir, II, 105).

kaynak

Tabi bu son yazıdaki kıvırtmada dikkate değer :) hem "tanıdıkları bir peygamberleri yoktur" demek ,hem de "peygamberlerin tamamına iman ederler" demek başka nasıl açıklanırsa :)

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...