Jump to content

Hrant Dink

Recommended Posts

30 Ağustos'ta içi kan ağlayanlar

CUMHURİYET okuru Arzu Şenyurt , 30 Ağustos'ta Sirkeci'den vapura binip Adalar'a gidiyor. Üst güvertede gazetesini okumaya başlıyor. Bu arada üç-beş kişilik bir grup biniyor vapura.

Gruptakilerden birinin yüzü tanıdık geliyor Arzu Şenyurt'a; o kişi çevresindekilerle yüksek sesle bir sohbete de başlayınca tanıyor adamı: Ermeni kökenli olup da damarlarına bulaşan ''pis kan''dan mustarip Avrupa Birliği'nce meşhur fikir özgürlükçüsü büyük entelektüel. Sonrasını Arzu Şenyurt şöyle anlatıyor: ''Tam arka sıramda, iki genç çocukla birlikte oturup, gürültülü bir şekilde konuşurken cep telefonu çaldı ve herkesin duymasını ister gibi bağırarak konuşmaya başladı. En son cümlesi ile sesi hâlâ kulaklarımda çınlıyor. Karşı taraftaki ses sanıyorum 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. O da cevap olarak 'Ne bayramı ağabey ya, bugün benim içimin kan ağladığı gündür' dedi. Nasıl dönüp kendisine baktıysam, hemen sesini alçalttı ve kıs kıs konuşmaya devam etti. Şimdi bu demokrasi ya da konuşma özgürlüğü mü sayılıyor?''

Maalesef evet.

Cumhuriyet 05.09.2006

DENİZ SOM (VAZİYET)

Sitelerde Paylaş

Arzu senyurt kimdir ? O kisilerin Ermeni kokenli oldugunu nerden bilmektedir?

Hersey bir yana, diyelim ki o kisiler Ermeni kokenli ve o konusma gercek;her milletten yok mu boyle tipler.Bu forumda da Kurtleri Turkiyeden temizlemek, Ermeni soykirimi soz konusu olunca "yaptiysak iyi yaptik, oh iyi olmus,Ermeni dolleri "seklinde soylemlerde bulunan insanlarda bulunmaktadir..Hrant dink basligi acip kimligi belirsiz kisilerin konusmalarini konu etmek ne istir ? Hrant Dink'le ne baglantisi vardir ben anlamadim..

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yapmayin ya dedikodularla mi kaldik.Bu Arzu denen kadinin bunu uydurmadigi ne malum..

Adami bari mezarinda rahat biraksinlar artik

lafa bakin

Karşı taraftaki ses sanıyorum 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. O da cevap olarak 'Ne bayramı ağabey ya, bugün benim içimin kan ağladığı gündür' dedi.

Nerden biliyor telefonda karsi taraftaki kisinin ne soyledigini..Kendi kendine senaryo yazmis resmen

Saniyormus..Sanmakla insanlara camur atiyor..Kolay zaten herkes birbirini karalama derdinde memlekette

Bu da pastadan payini almaya calisan bir saskoloz

Sitelerde Paylaş

Orhan Pamuk, Hrant Dink, Elif Şafak, Perihan Mağden gibi “gusano” lara en hararetli biçimde sahip çıkan, onların duruşmalarına ünlü temsilcilerinden oluşan heyetler gönderen, bu heyetleri ve Batıdaki merkezlerinden yaptıkları açıklamalar ve tehditleriyle mahkemeleri baskı altına alan, ABD ve AB Emperyalistleri; Rektör Yücel Aşkın, M.İ. Çığ gibi laik, yurtsever, namuslu aydınların yakıştırma gerekçelerle yargılanmaları, tutuklanmaları karşısında kılını bile kıpırdatmaz. Görmezlikten, duymazlıktan gelir. Tıpkı İsrail’in, Filistin’de, Lübnan’da masum sivilleri, kadınları, çocukları acımasızca füzelerle vurarak katlederken suskun kaldığı gibi, suskun kalır.

Sitelerde Paylaş
Yazı Hrant Dink'in ölümünden önce yayınlanmıştır. Dikkatini çekerim.

Ne farkeder ki..

Kadin belli adama gicik.."kirli kan "olayini k.cindan anlayan cahillerden oldugu belli..Uzerine tuz biber ekmeye calisiyor

Telefonda konusurken karsi tarafin ne dedigini duymuyor,"saniyor" vapurda hem de.. hadi ordan arzu senyurt

Sitelerde Paylaş

Hrant Dink yanılmıyorsam Kanal 7'ye verdiği bir röportaj vardı. Orada dedikleri ile bu kelamı birbiriyle çelişiyor. Röportaj tarihi ile bu konuşmanın geçtiği tarih arasında yanılmıyorsam çok fazla bir zaman dilimi yok.

Sitelerde Paylaş

Deniz Som bazıları gibi kalemi satılık olan yazarlardan, başkalarının direktiflerleri ile yazı yazan biri değildir.. Eğer o kadına inanmasaydı zaten bunu köşesinde yayınlamazdı.

Nokta

Sitelerde Paylaş
Deniz Som bazıları gibi kalemi satılık olan yazarlardan, başkalarının direktiflerleri ile yazı yazan biri değildir.. Eğer o kadına inanmasaydı zaten bunu köşesinde yayınlamazdı.

Olay bastan kokmus..Bir kadin vapurda karsi tarafin ne dedigini duymadan bir senaryo yaziyor.Bu Deniz Som'da bunu habermis gibi yayinliyor..Bravo,buyuk gazeteciymis..

Sitelerde Paylaş
Karşı taraftaki ses sanıyorum 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı. O da cevap olarak 'Ne bayramı ağabey ya, bugün benim içimin kan ağladığı gündür' dedi.

30 Ağustos'ta Ramazan bayramını kutlayacak değil ya?

Sitelerde Paylaş
30 Ağustos'ta Ramazan bayramını kutlayacak değil ya?

Hadi duymus oldugunu farzedelim,bu olay gercek,o kadar sacmaki..

Birisi diyelim bir bayram gunu bayramimi kutladi..Benim bir derdim var sikintili bir gunum, ben de diyebilirim ne bayrami bugun benim icim kan agliyor..ne var bunda yani? abartmayin ya

dedikodulari haber diye yazanlara kizmak lazim, sana degil..

bu tipler boyle dedikodularla insanlara nefret tohumlari eken tipler,yaziklar olsun

Sitelerde Paylaş

Bir gazete böyle kaynağı belli olmayan yazılara itibar ediyorsa, arkasında kötü niyet vardır.

Adam salak mı ki herkesin ortasında, vapurda, böyle konuşsun???

Bu sözde olay cinayetten 5 ay önce yayınlanmış filan, bu birşeyi değiştirmez. çünkü o zaman da hrant dinkin kim olduğunu okuyan biliyordu.

Karalamdan başka bir şey değil...

Sitelerde Paylaş
Bence bu kadar saf olma. Otuz Ağustos Türk ulusunun yeniden diriliş tarihidir. Eğer Kurtuluş Savaşı kazanılmamış olsaydı Doğu Anadolu'da bir Ermeni Devleti kurulmuş olacaktı.

Saf olan sensin.. Inanmak istedigine inaniyorsun.Bu dedikoducu arzu senyurt gibi ne idugu belirsiz tiplerde amacina ulasiyor..

Hadi lanet edelim Hrant Dink'e.. iyi ki katletti bir fasist it diyelim.. Nefret kusalim.. bu yazinin amaci bu zaten

Sitelerde Paylaş
Hayır öyle bir amacım yok. Ama bugün "Hepimiz Ermeniyiz", "Hepimiz Hrantız" diyenlerin hangi amaca hizmet ettiklerini gösteren güzel bir yazı.

iste buyrun.. Simdide basklarini tohmet altinda birakiyorsun

Hepimiz Hrantiz hepimiz Ermeniyiz ben de diyorum..93 de yakilan Aleviler icine Hepimiz Aleviyiz diyorum

Acisini yuregimde hissettigim icin..93 de yakilan aleviyim,kallesce arkadan vurulan Ermeniyim !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...