Jump to content

KIL KÜLTÜ

Recommended Posts

Malumunuz üzerine İslam KIL KÜLTÜ esaslı bir dindir..

Bu kıla neden bu kadar takıntılı olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Koskoca Allah kalkıp kılla, tüyle uğraşır mı diye hiç düşündünüz mü?

Konu sadece kadının saçlarını kapatması meselesi değildir.. Mesala Sığır Suresinde ki ayete bakalım : '' Bu kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. İçinizden her kim hastalanır veya başından rahatsız olur (da tıraş olmak zorunda kalır)sa fidye olarak ya oruç tutması, ya sadaka vermesi, ya da kurban kesmesi gerekir.''

Bu Allah neden başların traş edilmesini istemektedir? Hele hele kurban yerine gelinceye kadar traş olmak Allah a göre çok feci bir durumdur.. Bunun içindir ki adam hastalıktan dolayı saçını bu arkaik ritüelden önce kesmiş olsa bile bir fidye ödemesi gereklidir..

Hacca giden ;Müslümanlar hiç bir şeyi sorgulamadan kıl kültünü yerine getiriyorlar.. Oysa sormak gereklidir: Neden kurban yerine gelmeden saç kesilmemeli ve neden illa kurban yerinde kesilmesi lazımdır?

Elbette ne Kuran, ne Allah, ne Muhammed bizlere bunların sebebi ile ilgili tek bir açıklamada bulunamaz.. Bu konuda tıpkı kadının saçlarını örtmesinde olduğu gibi asıl sebebi unutulup gitmiş ama uygulaması Muhammed döneminde de sürmüş, Muhammed de bunu kendi inançları ile bağdaştırmıştır.

Aynen eski Eski topluluklarında kadınların başını örtmesinde ve onlardan devralmış islamın ‘türbanı’ndaki gerekçe de kadının ‘saç kılı’ üzerinden ‘cinsel şehvetin’ ortaya çıkmasını engelleme gibi bir gerekçe de olamazdı.Bu tür gerekçeler sonradan ‘yaratılmış’,başlangıçtaki anlamların yitmesine bağlı olarak ‘var edilmiş’,bir bakıma uydurulmuştur.

Benim burada ,şu anda ilgilendiğim nokta,islamda Kurban ve Hac ile birlikte ele alınan saç tıraşı ve saça dokunmama hassasiyetinin,artık giderek anlamı iyice yitmiş olan Kuran hükümlerinin bu noktadaki gerekçelerini saptayabilmektir.

Ben açıklamadan önce Müslümanlardan bu konu ile ilgili açıklamalarını dinlemek isterim.. Her ayette bilimsellik bulan Müslümanlar buyurun meydan sizlerin:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu arada bir ekleme daha yapayım:

Kuran’da önce, Hac’dan ziyaretine başlamadan “baş tıraşı”nın yapılması hükmü yer almaktadır.

“Allah dilerse, Mescid-i Haram’a güven içinde, başlarınız tıraşlı yahut saçlarınız kısa kesilmiş olarak (*) ve hiçbir korkuya kapılmadan mutlaka girersiniz...”

H.Esed buna şu açıklamayı ekliyor:

“(*) - Erkek hacılar, hac kıyafetlerini (ihrâm) giymeden önce genellikle başlarını tam tıraş ederler yahut (ve bağlacının buradaki karşılığıdır) saçlarını kısaltırlar, çünkü haccın ifası sırasında bunları yapmak yasaktır.”

Bir başka yerde de şu açıklamayı yapıyor:

“Müminler ister haccyapsınlar ister umre, ihrâma girdikleri andan haccın veya umrenin bittiği ana kadar saçlarını kesmekten ve hatta düzeltmekten kaçınmakla da yükümlüdürler.”

Buradan anlaşılıyor ki, ihrama, ancak ‘saç tıraş’ının ardından girilebilir.

Evet soru hala aynı : Müslümanlardan bu konu ile ilgili açıklamalarını dinlemek isterim.. Her ayette bilimsellik bulan Müslümanlar buyurun meydan sizlerin:

Sitelerde Paylaş

Herakles burada bir sürü başlık açtım..

Amacım bu saçmalıkları göstermek..

Aslında bu saçmalıkların asıl kökenlerini sergilemek..

Her şeyin sonu paganizme geliyor..

Muhammed fena halde paganistti..

Ama zavallının kendisi bile bundan habersizdi..

Bu yüzden Muhammedi suçlamıyorum..

O tarihin arasından süzülüp gelen ve artık neden ve ne için uygulandığı unutulan pagan uygulamaları yaşadığı kültürün doğrultusunda devam ettirmiştir...

Sitelerde Paylaş

Hacc ritüelinin geleneğin devamı olduğunu konusunda haklılık payın var..Saç kesme ayetlerini anlamış değilim..

Ve Muhammed'in bu paganizmi neden sürekli kıldığını anlamıyorum..

Lat,Uzza ,Menat yok ama bir kübik yapının etrafında Allah'ın evi diye dönülüyor..İbrahim küçük putları kırıyor ama büyük putu ortaya koyuyor..Muhammed'de öyle sanki:)

Hacc,şeytan taşlama,zemzem vs bunlar putperestçe...

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Herakles Muhammed in neden Paganizm i sürekli kıldığını anlaman için şunu bilmen lazım...

Muhammed asla vahiy falan almadı..

O dönemin pagan inançlarını kendi aklı ile tek Tanrıya uyarladı..

Bu kadar basit...

Bu aradahala Müslümanlardan cevap YOK...

Sitelerde Paylaş
Herakles Muhammed in neden Paganizm i sürekli kıldığını anlaman için şunu bilmen lazım...

Muhammed asla vahiy falan almadı..

O dönemin pagan inançlarını kendi aklı ile tek Tanrıya uyarladı..

Bu kadar basit...

Bu aradahala Müslümanlardan cevap YOK...

Ben vahy konusuna sizin algıladığınız gibi bakmıyorum..Muhammed'e ibliste vahyetmiş olabilir..Bir sınama olarak..Tamam ben putlara tapmayın dedim ama başka put icat edipte denemeliyim şeklinde...

22/52 Biz senden önce hiçbir resul ve nebi göndermedik ki, o birşey dilediğinde, şeytan onun düşünce ve dileği içine birşey atmış olmasın. Ama Allah, şeytanın attığını siler, sonra kendi ayetlerini muhkemleştirir. Allah Alim'dir, Hakim'dir.

Şeytan birşey atmış olmalı ki böyle bir şey olsun.. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Herakles ortada bir Şeytan varsa bile bu şeytan Muhammedin uydurduğu Pagan bir şeytan olmalı...

Zira bu Allah ın Allah üzerine yemin etmesi gibi absürd bir konu....

Muhammed belli ki sisler arasından, kendisinin bile nedenini bilmediği pagan uygulamardan etkilenmiş birisi..

Onu bu kadarciddiye almana şaşırıyorum...

Hoş 21 yy da Saidi Nursiyi, Adnan Oktarı ciddiye alanlar varken, sen Muhammedi ciddiye almışın bana kaç yazar o ayrı mesele...

Bu arada Müslümanlar hala sizi bekiyoum...

Sitelerde Paylaş

Kurban neden kesilir..Yerine varması ne demektir?

İlgili ayet bakara-196..İlginçtir ki diğer ayetlerde kurban, kurban şeklindedir burada hedy...

Yani hediye..Neyse kurban olduğunu varsayalım..Çok karıştırmadan:

Allah adına kesilen kurbanlar herhalde kesildikten sonra öyleyece bırakılmıyor..

İhtiyacı olanlara, yemesi gerekenlere dağıtılıyor..Sanıyorum yemesi gerekenler veya ihtiyacı olanlar paylarını almadan saçınızı dahi kesmeyin demek isteniyor..Zira o devirlerde 3-5 bıçaklı jiletler, kendinden şarjlı makineler yok..Bıçaklar kurban için bilenirken şahıslar traş olmak isteyebilir..

Kurbanlar, daha arapça bir ifade ile hediyeler yerine ulaşmadan traş bile olmayın diyor..

İnsan ateistte olsa pagan olabiliyormuş diye aklımdan geçmedi değil başlığı okurken..

Şunu da eklemeden bitirmeyeyim yazımı:1960..lı yıllırda Arabistan lı bir doktor, zemzem suyunu alıp tahlil ettiriyor..Tabi sonuç sıhhat açısından son derece tehlikeli..Kabe etrafındaki yapılaşmanın foseptik sıvıları zemzeme karışıyor..Doktor bunu dile getiriyor..Muhakemelik oluyor..Ceza alıyor hasılı pişmiş tavuğa dönüyor..Sebep: zemzem ticaretine ve kutsallığına gölge düşürmesi..Sanıyorum Muhammed Kardavi nin bir kitabın da okumuştum..Kaynağı bulursam belirtirim..Sonuç olarak müslümanlık pagan değil ama müslümanlar hala paganlıkta ve materyalistle ısrar ediyorlar..

:)

Sitelerde Paylaş
Herakles ortada bir Şeytan varsa bile bu şeytan Muhammedin uydurduğu Pagan bir şeytan olmalı...

Zira bu Allah ın Allah üzerine yemin etmesi gibi absürd bir konu....

Muhammed belli ki sisler arasından, kendisinin bile nedenini bilmediği pagan uygulamardan etkilenmiş birisi..

Onu bu kadarciddiye almana şaşırıyorum...

Hoş 21 yy da Saidi Nursiyi, Adnan Oktarı ciddiye alanlar varken, sen Muhammedi ciddiye almışın bana kaç yazar o ayrı mesele...

Bu arada Müslümanlar hala sizi bekiyoum...

Nursiyi ,Oktarı çökertmek İslam'ı çökertmez..Ama Muhammed'in mantalitesini çökertmek İslam'ı siler süpürür..Ciddi anlamda iyi niyetle süslenmiş stratejik hataları var..

Muhammed'in pagan izler taşıdığı ve ortaya koyduğu dinin de küçük putları yokedip büyük put ürettiği aşikar..

Selam...

Sitelerde Paylaş

.

Su iki böyyüyün TEZAT sözlerini eyi ohiyin.

Eski diyanet isleri baskani Sülüman Ates diyorki,Tanriya siginana ,kimse(SAYTAN dahil) ZARAR veremez.

Burayi ahlinizda iyi tutun.

Simdi seytan ayatlari dolayisiyla pek coh önem gazanan Hac suresi 52 ayatini veriyom eyi ohuyun,Göreceksinizki,Süleyman Atasin söylediginin tersine

Muhammet peygamber oldugu halde, Seytan onun agzina yanlis laf atip Muhammede yanlis söylettirmisde,Tanri hemen muhammede bahin nedemis?

Gelin beraber bahalım ne yazeyo bu ŞAYTAN AYATLARINDA.

Bu ayatların Kur,ana sohuluşundan zaten müslümanlar sorumlu.

Bu yazularu çohcana dıkkatlı ohuyunda gerçeklerü ögrenün olarmı?

Şimdi, olayı dile getiren KANITLARA bahalım.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hac suresi 52 ayat ve bu ayatı izleyen diyer ayatlara bahacagız.

İşte 52 :Her peygamberin okuduguna şeytanın birşey kattıgı, ama Tanrının bunları hükümsüz kılip kendi ayetlerini geçerli sagladıgı anlatılır.

Dimek Saytanda yazi yazmasini büliy.

Acaba Saytan Arapmidir yohsa Arapmi?

Peki Sülüman Atas ne dediydi ALLAHA SIGINANA(normal bir inanana) kimse zarar veremez.

Hac suresi 52 dede diyorki,HER PEYGAMBERIN OKUDUGUNA SEYTANIN BIRSEY KATTIGI,

Allahda bakiyorki PEYGAMBERLER CIZGIYI ASTILAR, BIR CIMDIK ATIYOR,NAPIYORSUNUZ UYANIN DEYINCEK PEYGAMBERLER UYANIYOR, Bu sefer söylediklerinin tersini söylüyorlar.

Allahda diyorki ben imdadiniza kosmasaydim hapi yutacaktiniz.

Simdi burda Sülüman Atasmi dogru söylüyo,Yohsanam Muhemmet efendimi?

Görüldügü gibi,şaytan, ayatlarını kur,ana soktugu,Tanrıda bu ayatları Cabraile çıkarttırdıgı yazılarda anlatılır.

OFFFFF, Offfffff,Offfff.

Arhadaslar,zavalli bicare müsüler,hankisinin pesine gitsin, Sülünün pesinemi,Nuhammedin pesinemi,yohsa hicbirinin pesine deyilde Tanrinin pesinemi gitsin,BENIM KIMIN:-))))))))).

Gelelim kila,kil Hintlilerin bir bölümündede coh kutsaldir.

Bu nedenle ,saggallarini bir örtüyle kapatirlar.

Olaki Muhammet emice oralardan asirmistir bu inanci.

Yaratan ,müslüman ve Hindular kimin KILLARLA fuzuli islerle ugrasmaz,YARATTIHLARINIDA YALLANDIRMAZDA birileri kimin.

Fuzuli islerle ugrasanlarin,gercek islerle ugrasmaya vahti olmaz,

Kimi iNEGI KUTSAR

Kimide DELÜKLÜ tasi yalar durur.

Bu tasin tasidigi EL SIFA bakterileride bütün islam alemine yayilur.

Eeeeeee,ANCADA BERABER , KANCADA BERABER :-)))))).

Arap dini gaddin ,temizligi öneren bir din var deyenin agzina biber SÜRER anlini garislarim.

El ezherden bir profesör ne demis biliyonuzmu ,Muhammedin DISKISI bülem KUTSALDIR.

DISKI kutsal olursa, KILLARI niyekine olmasinki?

tolonbeg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sitelerde Paylaş

Conan iyimser yorumun için teşekkür ederim ama maalesef baya bir zorlamışsın.. :)

Bak tam olarak ne diyor : Bu kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. Kurbanı kesip dağıtana kadar demiyor..

Aynı şekilde diğer ayette Hac yapılmadan öncede saçların kesilmesi gerektiğini belirtiyor..

Lütfen bir daha ki sefere ne yazıldığını iyice okuyup yorum yapın..

Evet hala bir Müslüman yok mu açıklayacak?

Sitelerde Paylaş

:-)))))) Iste böyleee

Tıraş olmayı anlamak:

Allahım başlarını traş ettirenlere merhamet et! (Buhari,

Hac, 127) Önce şeytana taş atan, ardından Allaha bir baş kurban eden hacı, daha sonra traş olmak süretiyle sembolik olarak kendi varlığının bir parçasını da kurban eder.

Sac kesme bir nevi insani kurban etmek görülüyor müslülerce.

Bu, bir taraftan, gerektiğinde saçını değil, canını da Allah yolunda vereceğini temsil ederken, başından dökülen her saç teli, adeta gökülen günahlarını simgeler.

Hz. Peygamber, "Allahım! başlarını traş ettirenlere merhamet et." diye dua etmiş, sahabeden bazıları, "Saçlarını kısaltanlara da dua etseniz ey Allahın Resulü?" demişler, O da dördüncüsünde "Saçlarını kısaltanlara da" diyerek onlar için de dua etmiştir. Sahabeden kimileri saçlarını tamamen kazımış, bazıları da saçlarını kısaltmıştır. (Buhari, Hac, 127)

Tutmayin beni bayilacam bu muazzam bilgilerden dolayi :-)))))))))))

Saçların traş edilmesi tevazuyu "başı açık-yalın ayak" diye tabir edilen muhtaç oluşu sembolize eder. Bu husus hanımlarda saçların uçlarından bir miktar alınmasıyla sembolize edilir.

Selam ve dua ile... dedigine göre,bir böyyük laflar,bir islamci siteden alinmistir.

Muhammet demiskine ,Allahim baslarini tiras ettirenlere merhamet et.

Peki iiiiiii SAGGALLARINI tiras ettirmeyenlere,MERHAMET YOHMI?

Gilli müslümanlarla,Gilliii Hindularin,böylelikte neden yoksul olduguda anlasiliyor galiba Mohammed efendi ,DEGÜLMÜ.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...