Jump to content

KIL KÜLTÜ

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Pes doğrusu..Harem Mekke içinde değilmi?

Kölelerin kurbanlık hayvanlar ile alınıp satıldığı, besinin, özellikle etin çok değerli olduğu bir zamanda kişiler kendi mallarını anlamsızca kesip orada bırakıyorlarmışşşş..Öylemi?Hiç inandırıcı ve gerçekçi değil..Şu an bizim duygusal ve bunak hacılarımız öyle yapabilir..Her ne kadar İslam paganist değilse de yatırdan, dededen,cinden,kıldan tüyden bağışlanma,para, derslerinde başarı, manita vs.. isteyen ve kendilerine müslüman diyen insanlarımızda mevcut..Fakat bu aksiyonun sebebini, o insanlara değilde İslam a bağlamak, malum insanların yaptığı ile aynı değer derecesine sahip..

Al-İlah ın sembolü nedir ki put olsun?Yani o kubik yapı içinde Lat ın kocası Al-İlah ın sembolize edildiği bir put varmıydı?Yoksa onlar Al-İlah ın kızlarımıydı?Al-İlah kabede bir put mu yoksa ay tanrısımı?yani o kadar çok karıstırıyorsunuz ki okuduğunuz o hocaların kafanızı karıştırması mümkün değil..Ayrıca ibadet şeklilleri de farklı.. Mesala:(onların namazları ıslık çalıp el çırpmaktır) :)

Ha şu an bende Hacda kurban kesilip orada bırakılmasına karşıyım..Aslında şu an haccın yapılmasına da taraftar değilim..Haccın ne olduğu hakkında farklı açılımlarda var tabi.Kesilen kurbanların orada bırakılıp gömülmesi gerektiğnin farz olduğunu kim söylüyor?Söyleyen hoca varmı?

Eklentiyi de sonradan okudum:Neden traş yapılır:Allah öyle istemiş..Neden istemiş:Ne bileyim ben..Maksat Allah ın istediğini yapmak..Teslimiyet yani

Yahudiler de aynısını dememişlermi; sığır kesin denmiş, neden keselim demişler..Allah istiyor diye denmiş..E o zaman nasıl olsun demişler vs..Aynı mantık forum sayfalarından sürekli sızıp duruyor..

tarihinde Conan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ayetteki durumu hala vurgulayan olmadı..

Ordaki traş meselesi nedir?

Eee Herakles her zaman ki numaralar bunlar..

Vurgulayacak bir baba yiğit YOK MU?

İşin özüne gelin bırakın şimdi kurban kesildikten sonra ne oluyor meselesini...

Asıl konu:

Ordaki traş meselesi nedir?

Sitelerde Paylaş
Heydaa..Allah istemiş diyorum..Neden istemiş diyor..

Şundan dolayı istemiş diyecez..Onu neden öyle istemiş..İstemese olmazmıydı vs vs..

Burada Allah lığa oynuyorsunz diyince yok öyle bir şey diyorsunuz sonra..

Hayırlısı vesselam.. :)

Nasıl yani siz bir eylemin neden istendiğine kafa yormuyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Bu allah her şeyi layığı ile bilen biri değil mi?

Bu Allah dese ki:

Her sabah güneş doğduğunda anadan üryan soyunup güneşe ters dönerek dömeleceksiniz...

Ne yapacaksın?

Allah istemiş diyip uygulayacak mısın yoksa acaba neden böyle bir şey istemiş diye soracak mısın?

Sitelerde Paylaş
Nasıl yani siz bir eylemin neden istendiğine kafa yormuyor musunuz?

E yorup söylüyoruz hazret beğenmiyor..

Ne yapacaz şimdi?Bu, bundan değildir diyor..

Bu şöyle şöyle olmalıydı diyor..Kesinlikle herşeyi bildiği için Allah ı bırakıp hazretemi iman edelim şimdi :)

E Allah ta açıklamamış..Neden istediğini sebepmi uyduralım yani..

Bu sebepleri kendi isteklerimiz doğrultusunda yorumlayalımmı..

Mesala domuz helal olabilir gibi..İçki az içilirse olabir gibi..

Sitelerde Paylaş

Hoopp,şapkadan güvercin çıktı işte !!

Allah öyle istemiş..Yapma conan.

Herbir şeyi en ince detayına kadar anlamlandırıyorsunuz.

Tıkanınca,allah öyle istemiş

Oldumu yani şu cevabın?

Seni tatmin ettimi?

Saglıcakla

tarihinde dayee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Oha diyecem kimse kusura bakmasın..

Her ayetinden bilimsel mucizeler fışkıran bir kitap iş kıl ve tüye gelince FOSSSS diye ses çıkartıyor...

Zorlayın biraz daha kasın bundanda mucize çıkacaktır...

Hayretle bekliyorum...

Hatta şimdiden hayal ediyorum...

Kıl Tüy mucizesi....

Sitelerde Paylaş
E yorup söylüyoruz hazret beğenmiyor..

Ne yapacaz şimdi?Bu, bundan değildir diyor..

Bu şöyle şöyle olmalıydı diyor..Kesinlikle herşeyi bildiği için Allah ı bırakıp hazretemi iman edelim şimdi :)

E Allah ta açıklamamış..Neden istediğini sebepmi uyduralım yani..

Bu sebepleri kendi isteklerimiz doğrultusunda yorumlayalımmı..

Mesala domuz helal olabilir gibi..İçki az içilirse olabir gibi..

Yahu conan hazreti bırak ben ikna olamadım:)

Sitelerde Paylaş

Herakles hazretin müridi olacan o zaman..Ne diyeyim hidayet bizden değil Allah tan

| Herbir şeyi en ince detayına kadar anlamlandırıyorsunuz |

Hehehe bunu yanlış adrese söylüyorsun..Adam saç traşından paganistliği bulmuş..

Üstelik put düşmanı olarak gelen bir Peygamberi putçu yapmış..

Daha bundan öteye detay nasıl olaki?Allah ın gelip ben şunu bunun için istedim demesini mi bekliyorsunuz?

Büyük ihtimalleevet bekliyorsunuz..Mucizeci müslümanlarla yazısa yazışa mucize bekler olmuşsunuz..

Siz Allah a, Merhaba Ben Tanrı demedikçe inanmayacaksınız..Bu da benim hayalim (öngörüm) olsun..

Ama o zamanda inanç olmaz ki bu..

Tanışma olur..Tanıştıktan sonra sorarsınız..Soran soramayalara açıklar..

Herakles sende onlardan öğrenirsin, Tatmin olanlar tatmin olmayanları tatmin eder.. :)

Sitelerde Paylaş
Ayette traş vs geçmesi bana absürt geldi açıkçası...Konuş traş vs olmayadabilir:)

Sahiden herakles bende bu traş işini bilmiyorum ama şurdan yola çıkılabilir mi ne dersin?

Orda bir traş geçiyor ama niye tamam bunu soralım ve öğrenelim.

Mesela siz erkekler yol gösterin, niçin traş olursunuz, bu ipucu olabilir aslında.

Araştırıyorum bu konuyu, yeni bilgiler edinince paylaşacağım.

Ama istenen bir gerçek olduğu kesin.

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
Üstelik put düşmanı olarak gelen bir Peygamberi putçu yapmış..

Put düşmanı?

Eminmisiniz?

Kabedeki ritüeller neyin nesi peki?

Kutsal taş falan?

Taştan heykelleri kırmakla put düşmanı olunmaz hem

Zihinlerde görünmez putlarda yaratabilir insanoğlu

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sahiden herakles bende bu traş işini bilmiyorum ama şurdan yola çıkılabilir mi ne dersin?

Orda bir traş geçiyor ama niye tamam bunu soralım ve öğrenelim.

Mesela siz erkekler yol gösterin, niçin traş olursunuz, bu ipucu olabilir aslında.

Araştırıyorum bu konuyu, yeni bilgiler edinince paylaşacağım.

Ama istenen bir gerçek olduğu kesin.

Selamlar...

Berguzar ben bu işin aslını biliyorum ama bir Müslümandan ciddi cevap gelene kadar yazmayacağım..

Sana ip ucu.. Muhammed ve Allah bile bu işin aslını bilmiyorlar... Pagan köken ve aslı unutulmuş...

Gauthama Siddhartha yani Budha olmadan önce sarayı terk eden kişiyi hatırla.. Nehir kenarına geliyordu ve ne yapıyordu?

Sitelerde Paylaş

Hımm..Demek Sayın admin Mohammed, Peygamberin de kendisinin bildiği bu sırrı bildiği düşünüyor..Zira Peygamber de sayın admin gibi Hint dinleri hakkında uzman olduğundan ve bu dinlerdeki uygulamalara gıpta ettiğinden, mesajı arasına bir takım motifleri serpiştirmiş..

Evet, zihinlerde putlar yaratabilir insanoğlu..

Allah, benim zihnimde İlah tır sizin zihninizde puttur.

Putperest olduğunuz için de ilahi rituelleri sadece rituel olarak görüyor olabilirsiniz..

Bu konu hakkında çok daha fazla yazmıyacağım zira sadece benim mi bilemiyorum, Sayın Admin kıl, tüy.. arayışına giriyor..

:)

Sitelerde Paylaş
Hımm..Demek Sayın admin Mohammed, Peygamberin de kendisinin bildiği bu sırrı bildiği düşünüyor..Zira Peygamber de sayın admin gibi Hint dinleri hakkında uzman olduğundan ve bu dinlerdeki uygulamalara gıpta ettiğinden, mesajı arasına bir takım motifleri serpiştirmiş..

Putperest olduğunuz için de ilahi rituelleri sadece rituel olarak görüyor olabilirsiniz..

Bu konu hakkında çok daha fazla yazmıyacağım zira sadece benim mi bilemiyorum, Sayın Admin kıl, tüy.. arayışına giriyor..

:)

Madem başka türlü düşünüyorsun, o zaman traş olmanın sebebini bizlere aaçıklaman gerekiyor...

Putperest olanlar teistlerin kendileri.. İşin içine tek Allah inancı sokarak bu işten sıyrılınmıyor..

Bak 3. sayfa ama tek bir cevap YOK...

Sitelerde Paylaş

İlahi ritüeller ile putperest ritüellerı nasıl ayırıyorsunuz?

Şeytan taşlama mesela hangisine giriyor?

Kabeyi tavaf etmek hangisine giriyor?

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...