Jump to content

Sonbahar geldi yine

Recommended Posts

Sonbahar sarısı çöktü yine

Sıcaklığı hayata

Solgunluğu ölüme

İkisi birden doldu içime

Kaybolup gitti bir evre daha

İlk kayıp değil hayatta

Sonda olmayacak elbette

Ama hüzün değdi gözlerime

Hem buruk hem tatlı

Mevsimin kendisi gibi

Olgun ve de bereketli

Sonbahar geldi yine

Düşüşün ağır çekimi gibi

İlginç bir seramoni

Hem keyif hem burukluk

İlla hüzün değdirdi gözlerime

Her sene gelir zaten, git desende gitmez ki. Bana böyle hissettirdi, size nasıl hissettiriyor? Yada sonbahar size ne ifade ediyor diyeyim.

Sitelerde Paylaş

Sonbaharı ve kışı seviyorum.

Puslu havaları, hafif karanlığı,

çiği.

Gamba ve klavsenin

hafif çıtırdamasıyla duyulan

müziği gibi çıtırdıyor kahverengi yaprak

üzerine basıldığında;

içimi notasız müzikle dolduruyor.

Yalnız sokakları seviyorum, ve soğuk,

montuma sarılarak yürümeyi seviyorum.

İçimdeki kalabalığa kavuşmayı seviyorum.

Ben soğuk, pus ve yağmurda

kendimi "kendim" gibi hissediyorum.

Pisicik gibi hissediyorum.

Pisicik :)

Sitelerde Paylaş
Sonbaharı ve kışı seviyorum.

Puslu havaları, hafif karanlığı,

çiği.

Gamba ve klavsenin

hafif çıtırdamasıyla duyulan

müziği gibi çıtırdıyor kahverengi yaprak

üzerine basıldığında;

içimi notasız müzikle dolduruyor.

Yalnız sokakları seviyorum, ve soğuk,

montuma sarılarak yürümeyi seviyorum.

İçimdeki kalabalığa kavuşmayı seviyorum.

Ben soğuk, pus ve yağmurda

kendimi "kendim" gibi hissediyorum.

Pisicik gibi hissediyorum.

Pisicik :)

Bu kadar şirin bir mesaj olamaz ya..

Süpersin..

Sitelerde Paylaş

şiirin güzelmiş fakat, sonbahar bana soğuk havaların başlayacağını, okulun açılacağını söylüyor ki soğuktan nefret ederim. okula gitmek güzel bişey ama okuduğun okulu sevmen gerek. tüm dersler sadece 3 hocayla işlenirse felce uğruyorsun artık. offf yaa! neyseki bu sene o yüzleri daha az göreceğim sadece alttan dersleri alacağım için.. ama en kazıkları offfff

her neyse tüm bunların haricinde sonbaharı severim. yağmuru severim yağmurda yürümeyi severim. daldan düşen sarı yaprağı izlemeyi sarı yapraklar arasında yürümeyi birde. aşkı çağrıştırıyor bana niyeyse. tüm mevsimler çağrıştırıyorda sonbahar bi başka.

burukluk da var evet her düşen yaprak o yaprak için bir ölüm demek ölümü daha çok düşünürüm bu mevsimde ve depresyona açığımdır. yağmurdan saklanan kedileri köpekleri gördükçe hepsini eve alıp götüresim gelir. ama mümkün değil. :( hepsi içiçe girmiş birkaç aylık bebeler birbirlerini ısıtmaya çalışırlar. içimin ezildiği an olur o da. ayy sabah sabah bi tuhaf oldum yahu. ve ifade edemiyorum tüm hislerimi..

paylaşım için teşekkürler bağlantı ve pisicik.. yüreğinize sağlık.

Sitelerde Paylaş

hehe bizim evin önünde kedicik ve köpek sürüsü oluyo ne zaman çıksam ,fazla alıştırdım galiba :) yinede aşırı sıcaklar yüzünden şimdilik soğuğu özledim diyebilirim ,hele sobanın çıtırdaması,yanına kıvrılmak sonra üzerinde kestaneler..ohhh .. bir başka zevk alıyor insan ,sırf bu zevkten mahrum kalmamak için doğalgazlı eve çıkmıyorum:)

Sitelerde Paylaş

Eylül ayı en sevdiğim aydır...İklim ılımandır...ne terlersin ne de üşür...Güneşin kırılması ve öğleden sonraları çok güzel renk cümbüşleri yaratır...

İstanbul eylül ayında bir başka güzel oluyor ayrıca...o Tarihi eserler Eylül akşamüstlerinde daha bir estetik gözükürler...

Sitelerde Paylaş
hehe bizim evin önünde kedicik ve köpek sürüsü oluyo ne zaman çıksam ,fazla alıştırdım galiba :) yinede aşırı sıcaklar yüzünden şimdilik soğuğu özledim diyebilirim ,hele sobanın çıtırdaması,yanına kıvrılmak sonra üzerinde kestaneler..ohhh .. bir başka zevk alıyor insan ,sırf bu zevkten mahrum kalmamak için doğalgazlı eve çıkmıyorum:)

o soba çıtırtısını bende çok özledim. annemleri ikna edemedim ama ben sobalı bir evde yaşamak istiyorum. memlekete gittiğimde ah bi başka oluyor. sadece kestane mi sahanda yumurta vs nin tadı da bir başka oluyor soba oldum mu? tüm herşey başka oluyor. gözlü sobalardan alıp ekmeğimi de kendim yapmak isterim. bakkaldan alınan tat vermediği için çocukluğumdan beri hiç ekmek yemem. ben doğal yaşamı özledim ya köyüme mi dönsem!

Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar katılan herkes çok hoş şeyler yazmış. Başlığa bir girdim, eski İstanbul da bahçeli ve sobalı bir eski evde zannettim kendimi. Hatta o bahçede sonbaharın kokusunu bile duydum diyebilirim. :)

Bu hissetmekle ilgili bir başlık ve güzel olan hissettiriyor, iyi ki açmışım.

Sitelerde Paylaş

benimde çocukluğum 3 katlı bir evde geçmişti asmalı bahçelerle dolu bir sokaktaydım. 2. katındaydım ama olsun alt katta dayımlar otururdu, bahçesinde oyunlar oynardık. asma yapraklarından kendimize yemekler yapmaya çalışırdık. bir keresinde ben şehriye çorbası yapmaya kalkmıştım. bolca tuz atmışım kimse yiyemedi dökmek zorunda kaldık. şimdi arada bir o sokaktan geçiyorum da tek katlı 2 katlı evler nerde nerde şimdiki hali. gökyüzü görünmüyor şu anda. oysaki biz gökyüzünü hem de en parlak haliyle görerek büyümüştük. ben astımdım o zamanlar çok oyun oynayamazdım oynarsam mutlaka tıkanıp hastanelik olurdum fakat izlemek de güzeldi. ben balkondan arkadaşlarıma top atardım onlar bana atardı. kırmızı bir toptu iyi hatırlıyorum. yan binamızdaki çocuk iğneli kağıtlar atarak patlatmştı topumu. ne üzülmüştüm. olsun başkasını alırız demişti annem. ama hiçbir topumu o patlatılan kadar sevmedim ben. hala sevmem topları. :( ay te gittim çocukluğuma bugünüme gelmeliyim. hiç istemesem bile.

Sitelerde Paylaş

ve iyiki açmışsın bağlantı neler hissettim bugün nasıldım birtek ben biliyorum.. geçmişi ilk kez bu kadar özlüyorum.. sevmediğim anılarım yüzünden komple herşeyimi silmek istemiştim oysaki çok güzel günlerimde olmuş benim.. kötü olanlar kayboluyorlarmış meğerse içlerinde. farketmeme vesile olduğun için teşekkür ederim..

Sitelerde Paylaş

Ben de özledim soba çıtırtısını ama kalorifer benim için daha iyi- her nekadar hiç ısınamadan ayda 200den fazla fatura ödesem de. Müzik aletleri hassastır, sabit ısıda tutulmalı. O sebeple sobanın yakıcı sıcağı ve sabahki evin soğukluğu herşeyi mahveder. Yine de sobası olan bir eve geldiğimde önce vücudumun ardından da kalbimin ısındığını hissederim.

Sitelerde Paylaş
Ben de özledim soba çıtırtısını ama kalorifer benim için daha iyi- her nekadar hiç ısınamadan ayda 200den fazla fatura ödesem de. Müzik aletleri hassastır, sabit ısıda tutulmalı. O sebeple sobanın yakıcı sıcağı ve sabahki evin soğukluğu herşeyi mahveder. Yine de sobası olan bir eve geldiğimde önce vücudumun ardından da kalbimin ısındığını hissederim.

bende özledim kışı aynı şekilde

Sitelerde Paylaş

Sivrisineksiz günler geliyor yuppii :)

Köpeğimin yavrucukları da Antalyanın kavurucu sıcağında yanmıycaklar,tam vaktinde doğdular.

Sıcak yatakta yatarken uyku mahmurluğuyla çiseleyen yağmuru dinlemek...Yumuşacık yorgana sarılmak..

Balkona oturup bergamut aromalı misss gibi henüz demlenmiş çayımı yudumlarken, yağmurun yavaş yavaş yağarak çevredeki ağaçların

susuzluğunu gidermesini izlemek.Özlemişim yaa...

Sitelerde Paylaş
ve iyiki açmışsın bağlantı neler hissettim bugün nasıldım birtek ben biliyorum.. geçmişi ilk kez bu kadar özlüyorum.. sevmediğim anılarım yüzünden komple herşeyimi silmek istemiştim oysaki çok güzel günlerimde olmuş benim.. kötü olanlar kayboluyorlarmış meğerse içlerinde. farketmeme vesile olduğun için teşekkür ederim..

Rica ederim. Güzel şeyleri yakalaman sevindim. Bunun dışında fazla hüzünlenme olur mu?

Bende kaloriferi ve kargir binayı tercih ederim. Ama sonbaharda eski mahalleleri gezmeye bayılırım. Çocukluğumu hatırlatıyor bana. Onlarca anı içinde kaybolur giderim yürürken. Güneş gözlüklerimin arkasına saklarım kendimi, kimseler anlamasın isterim hissettiklerimi. Sanki anlarlarsa bozuluverecek gibi gelir o anki zaman yolculuğum.

Sitelerde Paylaş
Rica ederim. Güzel şeyleri yakalaman sevindim. Bunun dışında fazla hüzünlenme olur mu?

yok dozunda bırakmayı tercih ederim. eskiden başaramazdım ve depresyona doğru giderdim ama artık tadını çıkarmayı biliyorum. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...