Jump to content

Bu İdamı durduralım..

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8143108.a...29&sz=34048

İnternetten kadın hakları raporu indirdi, idama mahkum oldu. Gelin bu genci hepberaber kurtaralım.

Said Pervez Kambas…

Afganistan'da 23 yaşında bir üniversite öğrencisi…

Suçu: İnternetten kadın haklarını içeren bir raporu indirip arkadaşlarına dağıtmak…

Cezası: İdam ve onaylandı…

Kambas şimdi ölümü bekliyor…

Ve biz bu duruma isyan ediyoruz. Afganistan'ı çağdışı Taliban rejiminden kurtarmak için dünya seferber olmuştu…

Biz de asker gönderdik. Hatta iki kez Kabil'in savunması için orada komutanlığı Türk generalleri yaptı…

Türk askerinin orada bulunma amacı BM'nin ve NATO'nun "çağdışı Taliban rejimini yıkıp yerine çağdaş demokrasi"ye geçilmesine yardımcı olmaktı…

Bu amaçla Karzai Devlet başkanı oldu. Hatta Dışişleri eski Bakanlarımızdan Hikmet Çetin orada uzun süre NATO özel temsilcisi görevi yaptı…

Ama bu olay gösteriyor ki, Taliban rejimi hala orada hakim…

Hala kızlar okula gidemiyor. Kadınlar Burkasız sokağa çıkamıyor.

Ve son olarak 23 yaşındaki bir genç, kadın haklarını içeren bir raporu internetten indirdiği için idam cezasına çarptırılıyor.

Akıl alır gibi değil.

Sanki yüzlerce yıl öncesinden ortaçağın "cadı avı" dönemlerinden bir haber gibi…

İşte buna isyan ediyoruz…

Eğer kadın hakkını savunmak idam cezası gerektiriyorsa, bizim askerimizin orada ne işi var. BM ve NATO orada ne yapıyor…

İngiliz The independent Gazetesi 23 yaşındaki üniversite öğrencisinin idam kurtarılması için bir kampanya başlattı. İngiliz Hükümeti'nin müdahalesi için okurlarını imza atmaya çağırdı.

Biz de katılıyoruz.

Eğer bu idamı durdurabilirsek; büyük bir insanlık suçunu önlemiş olacağız.

Eğer sizin de kurtarılacak bir hayatta ufak bir payınız olsun isterseniz aşağıdaki kısa metnin Türkçe ve İngilizcelerini tıklayın…

Bu metin, Türk Dışişleri Bakanlığı'na orada askerimiz bulunduğu için Genelkurmay İnternet sitesine ve Birleşmiş Milletlere gidecek…

Bir "tık" bir "hayat" kadar yakındır…

Sitelerde Paylaş

Bu idamı neden işgalci Amerika ve onun yönetimdeki adamları durdurmuyor? Taliban mı hala iktidar? Afganistan, Amerikanın malı değil mi?

Ben, Arabın Putu Allah'ın ve Amerika'nın pisliklerini temizlemeye uğraşmaktan, imza vermekten, protesto maili göndermekten bıktım.

İnsanlar her defasında bir tek kişiyi kurtarmaya uğraşacaklarına, şu Allah denen faşistten ve Amerika denen emperyalistten kurtulmaya çalışssalar, tek kalemde her şey hallolacak.

Bu söylediklerime bakıp da bu kişi için üzüntü duymadığımı zannetmeyin. Yakın bir gelecekte dünyanın başka ülkelerinde, Türkiyedeki idam mahkumlarını şeriatın elinden kurtarmak için kampanyalar düzenlenecek.

Sitelerde Paylaş

Karzai gözden düştü herhalde o yüzden bu haberler yastık altından çıkarıldı...

Haberin kaynağı the Independent, İngilizlerin gayrı-resmi gazetesi, tüm dünyaya da yaymayı başardılar, tebrik etmek lazım.

http://www.independent.co.uk/news/world/as...hts-775972.html

Bunun altında başka bir iş vardır, ben söylemiş olayım...

Sitelerde Paylaş

Bu idama seyirci kalmayın

İnternetten kadın hakları raporu indirdi, idama mahkum oldu. Gelin bu genci hepberaber kurtaralım.

Said Pervez Kambas…

Afganistan'da 23 yaşında bir üniversite öğrencisi…

Suçu: İnternetten kadın haklarını içeren bir raporu indirip arkadaşlarına dağıtmak…

Cezası: İdam ve onaylandı…

Kambas şimdi ölümü bekliyor…

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8143108.a...29&sz=16907

Sitelerde Paylaş

gözlerimi yaşarttınız....

bu ülkede insanlar ölüm oruçlarında saniye saniye hücre hücre ölürken, hayata dönüş operasyonları altında katledilip, diri diri yakılırken bu duyarlılığı niye göstermediniz...

Halkımızın bir sözü vardır "El iyisi" diye. siz de el iyisisiniz. Bu coğrafyada yaşananlara gözlerinizi kapatın, üç maymunu oynayın sonra da kaç bin kilometre ilerideki insan için duyarlılık taşıyın... Sahte geldi bu duyarlılığınız.

Sitelerde Paylaş
gözlerimi yaşarttınız....

bu ülkede insanlar ölüm oruçlarında saniye saniye hücre hücre ölürken, hayata dönüş operasyonları altında katledilip, diri diri yakılırken bu duyarlılığı niye göstermediniz...

Halkımızın bir sözü vardır "El iyisi" diye. siz de el iyisisiniz. Bu coğrafyada yaşananlara gözlerinizi kapatın, üç maymunu oynayın sonra da kaç bin kilometre ilerideki insan için duyarlılık taşıyın... Sahte geldi bu duyarlılığınız.

hallac bana kalırsa hepsini sittir et gitsin.

hem burdaki ppk lar hemde ordaki arap lar.

hepsi aynı mokun lacivertleri değil mi.

dün yoktun ortada edi bese mi katıldın.. :lol:

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

benim için sizin ora bizim ora diye bir şey yoktur...

bu coğrafyanın her karış toprağı benimdir, bizimdir. hepimizindir.... hangi ağadan bahsettiniz... bucak aşiretinden mi.. devletin temsilcisidir. devletin kendisi ağadır....

Vatan nazlı bir gelindir süzülen bizlerde onun sevdalısı... böyle biline...

Sitelerde Paylaş
benim için sizin ora bizim ora diye bir şey yoktur...

bu coğrafyanın her karış toprağı benimdir, bizimdir. hepimizindir.... hangi ağadan bahsettiniz... bucak aşiretinden mi.. devletin temsilcisidir. devletin kendisi ağadır....

Vatan nazlı bir gelindir süzülen bizlerde onun sevdalısı... böyle biline...

bir tek bucak aşiretinemi taktın , ya diğerleri.

şimdi isimlerini yazdırma bana forumda.

devletin tabiki kendisi ağa olacak

dünya üzerinde ağa olmayan bir tek devlet örneği versene bana.

sen burayı muz cumhuriyeti sandın heralde. :lol:

sizin ora bura yok deyip hemen adanayı kondurmuşsun imzana.. :lol:

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çok komiksiniz paşam çookkkk. düştük belaya... oturduğumuz yeri yazmak bile suç oldu... her neyse ne deseniz haklısınız ağabey....

EDIT: Çok iyi bildiniz efendim güzel bir muz cumhuriyetiyiz. Siz ne sandınız demokrasinin beşiği bir ülkede miyiz.

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
çok komiksiniz paşam çookkkk. düştük belaya... oturduğumuz yeri yazmak bile suç oldu... her neyse ne deseniz haklısınız ağabey....

EDIT: Çok iyi bildiniz efendim güzel bir muz cumhuriyetiyiz. Siz ne sandınız demokrasinin beşiği bir ülkede miyiz.

hallac biliyorsun ki ben demokrasiye karşı bir insanım.

Türkiyeyi Türk soylularının yönetmesi düşündesindeyim.

Nihayetinde bu böyle olmadığı için bugün ülke bu halde.

dikkat edersen bu ülke aleyhine çalışanların hiç birisi Türk soylu değildir.

tabiki arada bir kaç kişi çıkacaktır ama genellemeyi değiştirmez.

cumhuriyet karşıtları dinciler , pkk cılar , second cuların ortak özelliğidir bu.

bu ideolojileri savunan köşe yazarlarının soy geçmişlerine bakarsan durum çok açık ve nettir.

Sitelerde Paylaş
gözüm sizinle laklak yapmaktan başlıktaki bozukluğu görmemişiz.

Başlıkta hangi mantıkla "Afganistan'da Taliban'a dur" deniliyor. Afganistan'a barış ve demokrasi götürenler iktidar da değil mi...

konu neydi afganistan mı... :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş

"Savunması alınmayan, avukat bulundurmayan ve mahkemede sadece 3 dakikalık bir yargılama sonucunda idama mahkum olan Said Pervez Kambas'ın davası yeniden başlayacak. Ancak bu kez cezasının idam olmayacak."

Haberde böyle deniyor. Eskiden 5 dakikada beşiktaş derlerdi, 3 dakikada idam , buda iyiymiş!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...