Jump to content

Burçlar

Recommended Posts

Burçların hepsinin uyduruk olduğuna inanırım ancak inanmamama rağmen burçlar hakkında pek fazla bilgim yok.Bunun sebebi ise aklıma yatmamış olması.

Burçlar doğru mudur yalnış mıdır?Bir insanın doğum tarihinden kişiliğini tahlil etmek ne derece doğrudur?Burçlar nasıl ortaya çıktı?Bilimsel midir yoksa hurafe midir? vs vs vs.....

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burç dediğin bu astroloji saçmalıkları sanırım. Evet hepsi saçmalık. Bilimsel hiç bir tarafı yok. Hatta Suudi Arabistan astrologlar ve medyumlar için idam fetvası vermiş. İlk defa bir islam otoritesinden mantıklı bir hüküm işitmiş olduk. Astrologlar, medyumlar ve eşdeğeri şarlatanlar hukuk önünde "büyü bozacağım" deyip kadınların ırzına geçenler ile aynı muameleyi görmelidir.

Sitelerde Paylaş

bu konu hakkında bilgi sahibi değilim çok da irdelemedim. ortaokul zamanlarımda hayli irdelerdim. bunu bende merak etmiyor değilim. ikizler burcuyum ve tüm özelliklerini taşıyorum. :S cidden var mıdır bunun bir açıklaması. marsın güneşe yaklaşması durumunda psikolojik etkiler venüsün aya yaklaşmasında vs. yani o anda doğan birinin kimliğini cidden etkileyebilir mi bunlar. nasıl bişeydir?

of gene taşınmaya denk geldim :S bilim forumu ----> ateist cafe

Sitelerde Paylaş

Astroloji Misir caglarinda meydana cikmis bir sistemdir. Dünya'nin günese ve yildizlara göre konumlarindan yola cikarak belli basli olaylarin meydana gelebilecegini önceden görme amaclidir. Ayni sekilde insanlarinda dogum tarihine göre belirli karakterlere sahip olacagi görüsünü benimser.

Astrologlar belli basli olaylarin niteliklerini numaralandirmislar ve bu numaralarin yaklasik bir periyodda birbirini tekrarladigini savunurlar. Hesaplamalar yaparak baska gerceklesecek olaylari öngörmeye calisirlar.

Ancak Astrolojinin ilk ciktigindaki yildizlarin konumu bugünkü yildizlarin konumundan cok farklidir. Ayrica yildiz resimleri arasinda bir 13. obje belirlenmis ama ugursuz oldugu kanaatine varilarak literatüre eklenmemistir. (13 sayisi muhabbeti)

Su anda herkesin burcu aslinda bildiginden farklidir. Hatta bu fark nerdeyse 2 burc kadardir. Yani Kova olan birisi aslinda oglaktir gibi...

Ne yazik ki bu umutta gercek degil arkadaslar!

Bu arada "benim burcumun özellikleri karakterimi tamamiyle anlatiyor" Diyen arkadaslar: Bir deneye sahit oldum. 100 kisilik bir gruba yildiznamelerinin cikartilcagi söylenerek yildizname cikartiminda gerekli bilgileri aliniyor.

Daha sonra toplum psikologu karsilarina tek tek cikip kendisini astrolog olarak sunup ellerine baska birisinin yildiznamesini veriyor. Yildiznamenin sahibi amerkidada idam edilmis 20 kücük cocugun irzina gecip öldürmüs olan bir seri katil!

Deneklerin hepsi de yildiznamenin tami tamina kendilerine uydugunu söylüyor!!!

Burdan astrolojinin nasil basari sagladigini da az cok tahmin edebiliriz saniyorum...

Sitelerde Paylaş

Genelde kadınlar ilgileniyor burçlarla. Azbuçuk içinden gelen bir şey söylediğinde "Burcun ne senin?" diye bir soruyla karşılaşılır. "At burcu benimki!" töbe töbee.

Burçlar haberlerinde herkese göre bir şey vardır;

Bir sıkıntın var,

Mutlu olacaksın,

sevgilinle işleri yoluna koymaya çalışıyorsun vb.

Herkese uyan şeyler,o sebeple yanlış olabileceği düşünülmez "Aaa cidden doğru çıkıyor" gibi bir salakça karşılık verilir.

Ben inanmam. İnananı da sevmem.

Sitelerde Paylaş
Astroloji Misir caglarinda meydana cikmis bir sistemdir. Dünya'nin günese ve yildizlara göre konumlarindan yola cikarak belli basli olaylarin meydana gelebilecegini önceden görme amaclidir. Ayni sekilde insanlarinda dogum tarihine göre belirli karakterlere sahip olacagi görüsünü benimser.

Astrologlar belli basli olaylarin niteliklerini numaralandirmislar ve bu numaralarin yaklasik bir periyodda birbirini tekrarladigini savunurlar. Hesaplamalar yaparak baska gerceklesecek olaylari öngörmeye calisirlar.

Ancak Astrolojinin ilk ciktigindaki yildizlarin konumu bugünkü yildizlarin konumundan cok farklidir. Ayrica yildiz resimleri arasinda bir 13. obje belirlenmis ama ugursuz oldugu kanaatine varilarak literatüre eklenmemistir. (13 sayisi muhabbeti)

Su anda herkesin burcu aslinda bildiginden farklidir. Hatta bu fark nerdeyse 2 burc kadardir. Yani Kova olan birisi aslinda oglaktir gibi...

Ne yazik ki bu umutta gercek degil arkadaslar!

İslami astroloji (webden araştırınız), ya da tevrat kökenli kabala vs, 12'den başka sayıda burca dayanmaz. Çünkü kökeninde belirsiz takım yıldızlar değil, kerubiler yani 4 melek yer alır. Ve daha başka hesaplarla 4x3... Onun için iki burç fazla çıkıyor olması gibi bir şey bu astroloji ekollerine etki etmeyecek.

Bu arada "benim burcumun özellikleri karakterimi tamamiyle anlatiyor" Diyen arkadaslar: Bir deneye sahit oldum. 100 kisilik bir gruba yildiznamelerinin cikartilcagi söylenerek yildizname cikartiminda gerekli bilgileri aliniyor.

Daha sonra toplum psikologu karsilarina tek tek cikip kendisini astrolog olarak sunup ellerine baska birisinin yildiznamesini veriyor. Yildiznamenin sahibi amerkidada idam edilmis 20 kücük cocugun irzina gecip öldürmüs olan bir seri katil!

Deneklerin hepsi de yildiznamenin tami tamina kendilerine uydugunu söylüyor!!!

Burdan astrolojinin nasil basari sagladigini da az cok tahmin edebiliriz saniyorum...

O deneyin tarafsız olduğunu hiç sanmıyorum. Bu çok adaletsiz. O araştırmayı yapan psikologlar elbette burç diye bir "safsata"ya inanmıyordu. Avam astrolojinin gerçekten başarısı olan "yuvarlak laflar"dan oluşan listeyi deneklere verirler. Sen ince eleyip sık dokuyan "Monk" gibi birisine, "küçük şeyleri kafaya takmazsın, tamamen bir vurdumduymazsın" diyemezsin. Yuvarlak laflar edersin. Gazete astrologlarının da yaptığı budur işte. Mesela astrolojiye göre monk'un burcu başak olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Astroloji istatistik bilimini kullanır. Bu yüzden çoğu insan kişisel özellikler bakımından burcunun özelliklerini taşır. Taşımayanlar içinde başka formüllerle yükselen burç filan eklenmiştir.

Burçlarınıza göre geleceğiniz hakkında bilgi edinemezsiniz, sadece belli zamanlardaki psikolojik durumlarınıza göre önünüzde çıkabilecek şeylere karşı vereceğimiz tepkileri yorumlayabilirler.

Sitelerde Paylaş

burçlar tamamen aptal işidir..bence falan demiyorum tamamen aptal işidir...

düşünsenize ben doğarken bilmemnerde kı yılodız bilmemnerdeymıs bu beni zekive sanslı yapıyormuş...

veya merkur bugun bilmemne dongüsüne girmişte sağlığıma dikkat etmeliymişim...dahası var yok uğurlu taşınız yok sayınız yok bilmem ne...

haa birde iyide ben bucumun özelliklerini taşımıyorum diyenler içinde yükselenin farklıdır diye birşey çıkardılar..

uğura şanslı sayıya şanslı güne vs vs inanan bir ateist olabilecegi fikrini reddediyorum

sonuçta dogmatik değilmidir birileri burçlara isim takmadımı....

şarlatan dinlere inananlardan daha gıcık oluyorum bunlara inananlara...

tarihinde ateistim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

aslında burçlar hakkında bu konuları çok severim :D

kız tavlama sanatım desem yeri var :D

kızın doğum tarihini öğrenirdim konuşurkende ya sen ya oğlaksın ya da kova derdim :D konuşmaların ve görüşlerin bu ikisine çok uyumlu derdim nerde doğdun cart curt diyince saat felan sorardım düşünür gibi yapıp sen şu burçsun derdim :D

tabi kızlarda etkilenirdi bu olaydan karizma sağalardım :D

sonrada daha çok bilgi isteyim 10-20 eylül doğumlusun felan derdim :D

aaah aah o günler yokmu :D

konuya dönelim burçlar hep ilgimi çekti aslında bana uyduğunu düşündüm hep :) gerçek olduğunu düşünmüyorum :D

Sitelerde Paylaş

Hiç sevmediğim konudur Astroloji. Bir dönem basında Astroloji bilimdir düşüncesi kol geziyordu.

Yöntem yok bilim var nasıl oluyorsa. Ama Astrologlora göre bir yolu yöntemi var astroloji sonuçlar için.

Bir kaç seneye kadar önce Balık burcu x ayından y ayına kadar karamsar olacak demişlerdi.

Sebebini de balık burcu denizel burçtur o sebeple bu x ayında, Ayın çekim kuvvetine maruz kalıp balık burcunda olanlar su grubunda oldukları için vücudundaki su oranında değişme olacak çekim alanına girecektir açıklaması getirdiler.

Burçların yükseleni durumu da var şimdi, burçların genel karakteristik özelliklerinden sonra.

Sitelerde Paylaş

Ayin dünya üzerinde azimsanamiyacak derecede yüksek bir cekim gücü vardir. Bu cekim gücü gel git olaylarinin sebeplerinden bir tanesidir.

Öte yandan Burclarda insanlarin üzerinde etkisi olabilecegi iddia edilen gezegenlerin ve yildizlarin insan üzerindeki etkileri, oturma odanizda bulunan komidinin sizin üzerinize etki eden cekim gücünden cok daha azdir.

Zaten sirf bu sebepten astrolojinin bilimsel olmasi düsünülemez.

Sitelerde Paylaş

F=G*m1*m2/r^2

Denklem en basit halindedir, genel izafiyet kuramina göre modifiye edilmemistir. Bir de isin icine Lorentz Transformasyonu girerse bu cekim kuvveti daha da cok azalacaktir.

Kozmik anlardan daha cok dünyaya geldiginiz yerde cevrede bulunan toz parcaciklarinin bile etkisi Venüsün etkisinden daha fazladir.

Olay zaten tamamen inanc ve yuvarlak laflarla yapilan kehanetlerden öteye gecememektedir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...