Jump to content

Inanilmasi mümkün olmayan,gercek bir SEVGI

Recommended Posts

Iste böyleee

Dünyada gercekten yasanabilmesi nerdeyse mümkün olmayan SEVGILERDE varmis.

Bu ileti Add(Atatürk düsünce derneyi) yinden geldi.

Cok ilginc buldugumdan sizinde OKUMANIZI vede GÖRMENIZI ISTEDIM.

Iste yazi:

Değerli yaşıtlarım ve büyüklerim,

bana gelen aşağıdaki iletiyi sizlerle paylaşma ihtiyacı duydum. Bir babanın ibret verici olayının vidyosu var. Seyretmeden önce aşağıdaki yazıyı okumanızı isterim.

Ayrıca şunu söylemeden geçemeyeceğim, bizim ebedi babamız Mustafa Kemal ATATÜRK'tür. Şuan yaşayanlar arasında ise Şener ERUYGUR'dur. Bizler şuan ikisine öyle çok sahip çıkıyoruz ki, onlar da bize... Aynı vidyodaki baba gibi...

Saygılarımı sunuyorum...

Soner ACAR

ADD Genel Merkez Gençlik Kolları Üyesi

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------

Kimden: YARDIMCI <erolaky@gmail.com>

Tarih: 22 Eylül 2008 Pazartesi 18:08

Konu: SEVGI VE INANC

Kime: undisclosed-recipients

Aşağıdaki link'i tıklamadan önce, metni okuyun. Katılaşan kalplerimizi, yumuşatmaya yarayacağına inanıyorum. Ben seyrederken gözlerimden yaş geldi. Sevginin, inancın ve bağlılığın yarattığı yücelişin farkına varmak için yaşanmış çokgüzel bir sunum. Sizde paylaşın bu farkındalık, yüreklerimizi yumuşatsın. Sevgi ile kalın.

Saygılarımla,

Erol AKYOL

Not: Bu iletiyi benimle paylaşan Perim KUNAL'a teşekkür ederim.

Önce metni okuyun, ardından videoyu seyredin..

Oğlu babasına sorar : « Baba benimle maraton koşmaya var mısın ? » Kalp sorunları olmasına karşın baba, yine de « Evet, varım » diye yanıtlar. Ve bir maratonu birlikte tamamlarlar. Baba oğul başka bir çok maratonu daha birlikte koştular. Baba her seferinde oğlunun yeni bir yarış talebini kabul ediyordu.

Oğlu bir gün babasına « Baba, birlikte bir Ironman'a (Triathlon) koşmaya var mısın benimle ? » deyince baba bu kez de evet der ve kabul eder.

(Bilmeyenlere anımsatalım ki Ironman dünyanın en zor triathlon yarışıdır ve üç dayanıklılık sınavından oluşur : Denizde 3, 86 km'lik yüzme, 180,2 km'lik bisiklet ve nihayet 42,195 km'lik bildiğimiz maraton.

Baba oğul bu zor yarışı birlikte tamamladılar. Nasıl mı ?

Link'e tıklayınız :

http://www.godtube.com/view_video.php?view...faca5dd9ea45513

--~--~---------~--~----~------------~-------~--~----~

Bu mesajı "Atatürkçü Düşünce Derneği" E-posta Grubuna üye olduğunuz için aldınız

Bu grubtan "addliyiz-unsubscribe@googlegroups.com" adresine boş ileti göndererek üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Gruba http://groups.google.com.tr/group/addliyiz?hl=tr adresiyle ulaşabilirsiniz.

-~----------~----~----~----~------~----~------~--~---

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

İnanılmaz birşey!

Kocaman bir yürek-büyük bir sevgi nelere kadir.

İnsanlığa olan saygım arttı bu baba ve oğlunu izlereken.

Sağol Tolonbey paylaşım için.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Sevgili arkadaslar,bu videoyu seyredenlerden 2000 kadar insan kaleme sarilmis,bu insanligin tesirinde kalip duygularini internet sayfalarina dökmüstürler,gercekten inaninilir gibi deyil.

Bu nasil bir sevgiymiski.

Demekki, duygusuz dedigimiz insanlar,meyer bizden pekcok kere duygulu imislerki,bu insan sevgisi karsisinda videoyu seyredenlerden 2000 kadari hislerini aciklamadan edememisler.

Böyle bir olay oldu diyelim.

Bu videoyu kac kisi seyrederdi veya seyredenlerden kac kisi kaleme sarilirdi?

Kac kisi duygularini bu sayfalara dökme zahmetine katlanabilirdi?

Bu demektirki,INSANLIK, DINLE IMANLA DEYIL,aileden ve eyitimle olusan bir YÜCE baglilik DUYGUSU.

Bu duyguya sahap olanlara helal olsun.

Bu videoyu seyredenlerin cogu,duygularini ingilizce olarak internet sayfalarina dökmüslerdir.

Ingilizce dil bilenler okuyabilirler bu yazilari.

Benim ingilizcem pek iyi olmadigindan,o yazilardan önemlilerini size Türkceye cevirip veremiyeceyim.

Icinizde mutlaka cevirecek kadar dil bilen vardir.

Birkacini cevirip buraya yazacaklara simdiden tesekkür ederiz.

Kalin saglicahla

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Notice how the Father carries his Son because he can't carry himself...Praise Him Everyday...Thank Him Everyday!!!!

Kendini taşıyamayan babanın çocuğunu nasıl taşıdığına dikkat edin... Ona hergün şükret, ona hergün teşekkür et!!!!

You won't find many Christians that will do that with disciples and new converts. Sad. Praise God for this man that he didn't count his son as a mistake or a burden, but rather embraced him.

havari ve yeni hristiyan olmuşlar dahil bunu yapan (başaran) çok sayıda hristiyan bulamazsınız. Üzgünüm. Çocuğunu bir hata veya yük olarak görmek yerine kendisini benimseyen bu babaya şükredin.

Absolutely amazing... It takes a lot to make me cry, but this certainly did it... What an amazing man...

kesinlikle inanılmaz... Beni ağlatması uzun sürdü, fakat bunu gerçekten yaptı (başardı).. Ne muhteşem bir adam...

...

...

tarihinde anaksagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Tesekkürler anaksagoras,cevirilerin icin.

Su yazininda cevirisini yaparsan Wow......I dont know what to say, I must just admit that I dont think I could do the same, it must be a God-given love to that son.......that is very very sacrifical, unselfish....amazing love!!

Wow......I dont know what to say, I must just admit that I dont think I could do the same, it must be a God-given love to that son.......that is very very sacrifical, unselfish....amaz

tesekkürler

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Wow......I dont know what to say, I must just admit that I dont think I could do the same, it must be a God-given love to that son.......that is very very sacrifical, unselfish....amazing love!!

Wow... Ne diyeceğimi bilemiyorum, sadece aynı şeyi yapamayacağımı söyleyebilirim, bu o çocuğa verilen tanrısal (kutsal) bir sevgi olmalı..... bu çok çok kurbanlık (ingilizcede hayranlık uyandıran bir kelime olmalı, uğruna kurban olunabilir anlamında gibi), cömertçe... inanılmaz sevgi!!

-----------------------

rica ederim tolonbey,

böyle güzel bir içeriği bizle buluşturan sizsiniz, isteğinizi elimden geldiğince yerine getirmeye çalıştım sadece..

Sitelerde Paylaş
"Baba", "Oğul", "TRİatlon", "GODtube"... birşeyler çağrıştırıyor mu... Bu videonun hristiyanlık propagandası amaçlı bir kurgu olması gayetle muhtemel...

Sanmayinki Hristiyan alemi duygu somurusu yapmiyor diye. Onlarda Islamin yaptigi kadar herseye sahip cikip herseyin tanri tarafindan yaratildigini savunuyor. Sagda solda bulduklari video goruntulerini ayinler esliginde millete izletenlerde onlar.

Burda onemli olan bir insanin diger bir insani mutlu edebilmesi, ona saygi duyabilmesidir. Turkiyede yada herhangi bir Islam ulkesinde yardima muhtac kisilerin birakin bir yere gitmesi disari cikmasi bile tuhaf karsilanir, tum gozler o yardima muhtac ksiilerin ustunde olup "vah vah, yazziiikk" larla rahatsiz edilir. Binlarda bilhassa resmi kurumlarin binalarinda yurume engelliler icin herhangi bir degisiklik yapilmaz, ekleme yapilmaz. Bumu sevgi? Bumu saygi?

Avrupa ulkelerindeki yardima muhtac insanlara sunulan hizmetlerin %1 i bile Musluman ulkelerde yok. Gavurlar nedense insanlara karsi daha saygili. Buda Allahin bir lutfu olsa gerek, degilmi sevgili muminler?

Sitelerde Paylaş
Sevgi diye birşey yoktur. bir çıkar ilişkisidir diyecek olan ateistleri bekliyoruz konuya

Direk bir çıkar ilişkisidir dersem.Özürlü birinden ne karşılık beklenebilirki demekte haklı olursunuz tabi.

Ancak şimdi bu doğal halinden daha da duygusallaştırılmak için uğraşılmış videoyu ''GODTUBE'' diye haçlarla süslenmiş bir sitede seyrederken, bende tuaf duygular yerine ''neden duygulanmamız gerekiyor '' türünden tuaf düşünceler oluştu.

Gerizsi sizin duygularınıza saldırı olmasın diye yorumsuz kalıyor....

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...