Jump to content

Kuranın Benzersizliği-1

Recommended Posts

Kuran alemlerin rabbi olan Allah tarafından resulune vahy olunmuş bir kitaptır.

Getirdiği din hükümleri genelde insan nefsine zor geliyor.2 dakika namaz kılamayan insan saatlerce film maç seyredebiliyor.

Kurana karşı çıkan bir çok insan var.

Hatta kuranın benzeri yazılmış :blink:

Peki madem kuranın benzersiz olduğuna inanılmıyor benim sorularım olacak.

Bu başlıklardan çok açacağım kuranda ki ilahi imzayı her ayetiyle göstermek mümkün.

Ancak bu imza taklit edilemez olduğundan ben bu imzaya yada buna denk bir imzaya hiçbir eserde rastlamadım..

Evet başlayalım.

Birinci olarak kuranın irşad etmesine bakalım..

Kuran kimleri irşad ediyor?

tüm insanlığı değil mi.Ama bir problem var.

İnsanlar çeşit çeşit.Salağı var aptalı var safı var zekisi var kurnazı var dahisi var ruhani manevi yönden gelişmişi var var oğlu var..

muhatap bütün insanlık olduğu için verilecek mesajda iki önemli nitelik olmalıdır.

1.herkesin anlayacağı kadar basit olmalı..

idrakleri eğilimleri asırları farklı olan bütün herkese hitap edecek şekilde açık ve anlaşılır olmalı..

2.basitlikle beraber yüksek zeka ve eğitim seviyesine sahip insanları sıkmayacak ve onların idrak seviyelerine hitap edecek derinlikte olmalı..

Bu niteliklere itirazı olan yoktur umarım tüm insanlığa hitap eden bir kitap böyle olmalı başka yolu yok yani.

Hiç eğitim görmemiş insanları irşad ederken aynı zmanda ilmin zirvesine tırmanmış olanlarıda eğitmeli..

Öyle bir ders kitabı düşünün ki hem ilkokulda ders kitabı olarak okutulacak hemde üniversitede..

Biraz akla uzak değil mi...Alın bakalım elinize ilkokul 5 sosyal bilgileri sıkmayacak mı?

evet kuranda böyle bir özellik var.

halktan ilim seviyesi ne olursa olsun eğittiği cahil insanda var..

kurana tabi olan bilim insanları edebiyatçılar ilmin zirvesinde dünyanın saygı duyduğu insanda...

Bir yandan ben kuranı okuyup ders alırken fatih sultan mehmedte aynı yeri okuyp sıkılmadan dersini aldı.

Prens bismark okudu aldı imam gazali okudu aldı zemahşeri okudu aldı..

Evet kuranın bu özelliği bulunan bir kitap daha var mı?

Yoksa bu ilahi bir imzamı?

Sevgiler

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu bir ilahi kandirmaca! Okurken cok sikildim, bunaltti beni. Icim sisti walla!

O dedigin sahislar muhtemelen anlamislardir kuran'in icerigini. En azindan Fatih Sultan Mehmet. Sence bir toplumu yönetmenin allah ile korkutmaktan daha kolay bir yolu var mi?

Sitelerde Paylaş
Bu bir ilahi kandirmaca! Okurken cok sikildim, bunaltti beni. Icim sisti walla!

O dedigin sahislar muhtemelen anlamislardir kuran'in icerigini. En azindan Fatih Sultan Mehmet. Sence bir toplumu yönetmenin allah ile korkutmaktan daha kolay bir yolu var mi?

seni soran kim zaten..

Biz okuyupp ders alanları değerlendiriyoruz..Kendine değil dersi alanlara bak

Sitelerde Paylaş
seni soran kim zaten..

Bes garipuftadeest on mur-i hattet gerd-i mah,

Gerçi nebved der Nigaristan hat-ımüşkin garip.

Ey ki der zincir-i zulfet can-ı çendinaşinast

Hoş futad on hal-i müşkin ber ruh-ı nesrin garib

Sitelerde Paylaş
seni soran kim zaten..

Ders alanlarin IQ seviyelerini ölctün mü? Ama Kuran'i anlamak icin EQ degerinin yüksek olmasi gerekiyor saniyorum. IQ düsük, EQ yüksek olacak, direk cennetliksin...

Sitelerde Paylaş

Bakalım bu Kuranda başka neler varmış:

Allah üzerine yemin eden bir Allah.. Ha bu arada bu allah yıldız, atların nallarından çıkan kıvılcım, sabah vakti baskın yapan eşkiyalar, zeytin, yıldız, şafak vakti yani kısacası ota moka yemin eden bir Allah..

Sonra bu Kuranda Allah bedduadan tutun küfüre kadar her şeyi söylüyor...

Ebu lehebin elleri kurusun..

Canı çıkasıcalar...

Boş kütükler....

Birde bu Kuran Peygambere fena kıyak çekiyor..

Uçan kaçan ne kadar dişi varsa helal kılıyor...

Peygamberinin karılarının düdükleme sıralarına karışıyor...

Evli olsalarda cariyeyse düdükleyin diyor...

Ganimet istiyor.. Bu ganimetlerin arasında karı kızda var...

Harika bir kitap..

Herkese tavsiye ederim..

Sitelerde Paylaş
Ders alanlarin IQ seviyelerini ölctün mü? Ama Kuran'i anlamak icin EQ degerinin yüksek olmasi gerekiyor saniyorum. IQ düsük, EQ yüksek olacak, direk cennetliksin...

Seviyelerini ölçmeye ne gerek var?

Fatih sultan mehmedin üstün zekası bilinmiyor mu?

Zemahşerinin üstün edebi tarzı bilinmiyormu?

dünyanın saygı duyduğu müslümanlar yok mu?

müslüman olmayan batılılardan bile kurana hayranlık duyan kimseler yok mu

Sitelerde Paylaş
Bakalım bu Kuranda başka neler varmış:

Allah üzerine yemin eden bir Allah.. Ha bu arada bu allah yıldız, atların nallarından çıkan kıvılcım, sabah vakti baskın yapan eşkiyalar, zeytin, yıldız, şafak vakti yani kısacası ota moka yemin eden bir Allah..

Sonra bu Kuranda Allah bedduadan tutun küfüre kadar her şeyi söylüyor...

Ebu lehebin elleri kurusun..

Canı çıkasıcalar...

Boş kütükler....

Birde bu Kuran Peygambere fena kıyak çekiyor..

Uçan kaçan ne kadar dişi varsa helal kılıyor...

Peygamberinin karılarının düdükleme sıralarına karışıyor...

Evli olsalarda cariyeyse düdükleyin diyor...

Ganimet istiyor.. Bu ganimetlerin arasında karı kızda var...

Harika bir kitap..

Herkese tavsiye ederim..

Neden bunu yapıyorsun?

Kuranı neden kimse edebi yönden kıyaslamıyor?

Konuyla doğrudan alakalı düşünceni merak ediyorum tabi bu halle ne kadar mantıklı düşünebileceksen?

Sitelerde Paylaş
1.herkesin anlayacağı kadar basit olmalı..

idrakleri eğilimleri asırları farklı olan bütün herkese hitap edecek şekilde açık ve anlaşılır olmalı..

her yere sakız gibi sündürülebilen bir dilden bahsediyoruz! gayet açık dille yazılmış evet.. ondan tartışıyoruz burada..

2.basitlikle beraber yüksek zeka ve eğitim seviyesine sahip insanları sıkmayacak ve onların idrak seviyelerine hitap edecek derinlikte olmalı..

Bu niteliklere itirazı olan yoktur umarım tüm insanlığa hitap eden bir kitap böyle olmalı başka yolu yok yani.

Hiç eğitim görmemiş insanları irşad ederken aynı zmanda ilmin zirvesine tırmanmış olanlarıda eğitmeli..

Öyle bir ders kitabı düşünün ki hem ilkokulda ders kitabı olarak okutulacak hemde üniversitede..

Biraz akla uzak değil mi...Alın bakalım elinize ilkokul 5 sosyal bilgileri sıkmayacak mı?

evet kuranda böyle bir özellik var.

halktan ilim seviyesi ne olursa olsun eğittiği cahil insanda var..

kurana tabi olan bilim insanları edebiyatçılar ilmin zirvesinde dünyanın saygı duyduğu insanda...

Bir yandan ben kuranı okuyup ders alırken fatih sultan mehmedte aynı yeri okuyp sıkılmadan dersini aldı.

Evet kuranın bu özelliği bulunan bir kitap daha var mı?

Yoksa bu ilahi bir imzamı?

evet, kuran'ı okurken hiç sıkılmıyorum. Adeta 1400 yıl önce yazılan ve birbiriyle çelişkiler zinciri halinde insanoğluna sunulan kitabı okurken çok zevk alıyorum. Birde insanların bu kitaba inandıklarını düşünmek yok mu? Çok zevk veriyor bana, afedersin, kendimi zeki hissediyorum..

Aslında megoloman biri değilim, fakat insanlar uğruna kanlarını dökebilecekleri birşeyi araştırmaktan, sorgulamaktan bile aciz derecede kendilerini küçültüyorlarsa, benim sadece bu kitabı irdelemem bile zekiliğime bir işarettir.

İyi çalışmalar dilerim..

tarihinde anaksagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yabu ne diyeyim şaşırıyorum..

Konu ile alakalı saçmalamadan yorum yapacak fikir yürütecek yok mu?

Kuranı irşad yönünden inceliyoruz sayın ateler.

Yani bedduları emirleri hükümleri yönünden değil..

Eğitmesi yönünden farzedin ki sizin dediğiniz gibi kötü bir kitap ve kötü eğitiyor..

Şimdi bu kötü eğitmenin kötü öğretilenlerin nasıl her ilmi tabakaya ders verebildiğini açıklayınız

Sitelerde Paylaş

puhahahahaha...Prens Bismarckın müslüman olduğuna halen inanan insan varya....yoksa daha mı çoksunuz....huahahahaa..

ya sizi alıp müzeye koysunlar ya....altınada prens bismarckın yüzyıllar sonra bile keklediği adamlar diye not düşsünler..gece gece iyi güldüm ya..

Sitelerde Paylaş
puhahahahaha...Prens Bismarckın müslüman olduğuna halen inanan insan varya....yoksa daha mı çoksunuz....huahahahaa..

ya sizi alıp müzeye koysunlar ya....altınada prens bismarckın yüzyıllar sonra bile keklediği adamlar diye not düşsünler..gece gece iyi güldüm ya..

Müslüman mı değil mi bilmiyorum

Önemli değil daha binler isim sayılır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...