Jump to content

Kuranın Benzersizliği-1

Recommended Posts

Eğitmesi yönünden farzedin ki sizin dediğiniz gibi kötü bir kitap ve kötü eğitiyor..

Şimdi bu kötü eğitmenin kötü öğretilenlerin nasıl her ilmi tabakaya ders verebildiğini açıklayınız

hangi ilmi tabaka? hangi ders?

Ayrıca tam olarak demek istediğini anlayabilmiş değilim. Kelimelerin içeriğinden değilde kullanılan edebiyattan bahsediyorsan, arapça bilmediğimden --fakat az çok çakıyorum gibi artık-- birşey diyemeyeceğim. Bu arap edebiyatçılarının işi. Ama edebiyat yönünden de eşsiz olmadığına eminim..

Sitelerde Paylaş

Aslında tamamen katıldığım görüşler:

1.herkesin anlayacağı kadar basit olmalı..

Yani eğitimsiz bir cahili aldatabilecek kadar basit, seviyesiz, tekrarlarla dolu, öfke şiddet, nefret gibi temel öğeleri kullanıyor olmalı

2.yüksek zeka ve eğitim seviyesine sahip insanları sıkmayacak ve onların idrak seviyelerine hitap edecek derinlikte olmalı...

Yani liderlere de kitleleri yönetebilecekleri bir araç sunmalı

Yani özetle:

"Yalan ne kadar büyükse inananı da o kadar çok olmalı"

Sitelerde Paylaş
Kaaaaaafir. Kuran Allahin sözüdür, bilmiyorrrrmusun :D :D :D

Kuran'ın hiçbir ayetinde Allah sözü demezki bu sözleri..Elçi sözü demiştir hatta 2 ayette...

Zaten reddedilen de Muhammed'in elçiliğidir aslında..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Eğitmesi yönünden farzedin ki sizin dediğiniz gibi kötü bir kitap ve kötü eğitiyor..

Şimdi bu kötü eğitmenin kötü öğretilenlerin nasıl her ilmi tabakaya ders verebildiğini açıklayınız

hangi eğitim? hangi ilim? hangi tabaka?

Müslümanın hali ortada. cahil , bihaber , aç, biçare ve aptallaşmış.

Sitelerde Paylaş

Kuran alemlerin rabbi olan Allah tarafından resulune vahy olunmuş bir kitaptır.

Kuran muhammed tarafından uydurulan çelişkili, çağ dışı değil çağlar dışı,sadizmin simgesi, cehalet abidesi bir kitaptır.

Eğer bir tanrı varsa bu kitabı ona maal ettikleri için en çok müslüamnlara kızıyordur.

Ben tanrı olsam müslümanlar kuran gibi bir kitabı muhammed gibi bir adamı bana maal ettikleri için onlara çok kızardım.

Onları tüm dünyada geri bırakır, cahil bırakır, küçük düşürür, köle yapardım, çok kızardım.

Getirdiği din hükümleri genelde insan nefsine zor geliyor.2 dakika namaz kılamayan insan saatlerce film maç seyredebiliyor.

Dört tane karı almak neden zor gelsin?

Kadınlar dövmekmi zor geliyor?

Kurana karşı çıkan bir çok insan var.

1.herkesin anlayacağı kadar basit olmalı..

idrakleri eğilimleri asırları farklı olan bütün herkese hitap edecek şekilde açık ve anlaşılır olmalı..

Herkezin anlayabileceği kadar pasit olmalı ama daha dünyada anlayana rastlanmadı.

Herkez birşeyler anlıyor kurandan. yüzlerce meshep var bunların bazıları biribirielrini cehennemlik ilan ediyorlar.

Birinin söylediğini öbürü inkar ediyor sonra bunların hepside kendine müslüamn diyor.

Buda kalkmış kuran kolay anlaşılabilir diyor.

2.basitlikle beraber yüksek zeka ve eğitim seviyesine sahip insanları sıkmayacak ve onların idrak seviyelerine hitap edecek derinlikte olmalı..

Kuranı önyargısız aklı başında bir insan okuduğunda onun bırak bir tanrıyı normal ahlaka sahip bir insan bile yazmadığını hemen anlar.

Kuranı okurken yaşlı ve bunak bir adamı dinler gibi bir hisse kapılırsınız. Çünki hep aynı sözler hikayeler ile doludur.

Tam bir konuya girer aaa bir bakmışsınız başlamış firavun a şunu ayptık bunu ettik sonra bir bakarsın başka dala sıçramış oradan yere inmiş, orada muhammedin karıları ile hangi sırada yatacağına, oradan başka bir konuya daldan dala atlar durur.

Kuranı okurken tam konu başlar haydaaaa bir bakmışsın gene geçmiş viravuna eyvah dersin şimdi anlatır durur bunu.

Sitelerde Paylaş
hangi ilmi tabaka? hangi ders?

Ayrıca tam olarak demek istediğini anlayabilmiş değilim. Kelimelerin içeriğinden değilde kullanılan edebiyattan bahsediyorsan, arapça bilmediğimden --fakat az çok çakıyorum gibi artık-- birşey diyemeyeceğim. Bu arap edebiyatçılarının işi. Ama edebiyat yönünden de eşsiz olmadığına eminim..

Hah bravo evet bu edebi bir sanatın ilahi imzası..

Edebi bir yön yani nasıl emin olabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş
Hah bravo evet bu edebi bir sanatın ilahi imzası..

Edebi bir yön yani nasıl emin olabiliyorsun?

Emin olunmayacak ne varki.. İçeriği boşsa, dışıda boştur. Hem dolu olsa nolur içi boş olduktan sonra o kadar da önemli değil benim için..

Emin ol, bu konuda Muhammed'den daha eminim..

tarihinde anaksagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlaşılan bir kişi dışında bu özelliğin edebi olduğunu farkedememiş.

Hala getiriği hükümlerin yanlış olmasından bahsediliyor.

Çıkarılan hükümlerin yanlış olması ve herkesin kendine uyarlamasından bahsediliyor oysa bahsettiğim uyarlamalar değil orjinal değiştirilmeyen hükümler..

Boşverin buradakinlerin bunu idrak edemedikleri anlaşıldı daha ne yönden irdeleyecekler onu bile anlamamışlar..

Kuranın irşadta kullandığı edebi bir yön belagat icaz

Sitelerde Paylaş
İlegalTM'nin kullandığı dili de sorgula.

Adam risaleden copi/paste yapıyor, ben ise dünyanın yazılmış en güzel gazellerini asıyorum..

Gereken sorgulama yapılıyor.

Risaleden bir kopya olsa konu Tavanarasına gitmişti.

Burası gazel asma yeri değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...