Jump to content

Muhammed'in kızı Fatima kaç yaşında evlendi?

Recommended Posts

Huri,Senin yazdığına tez diyecek kadar uçmuşsun...Uçmaya devam et..

Xislam yapman gereken başlıkları birleştirmek..

Bunu yapamazsan benden hakettiğin sözleri duyacaksın..

Selam..

Yazilarimin muslumanlari rahatsiz edecegini biliyordum zaten..

Fakat "objektif" gorunen bir insan neden yazilarimdan bu hayli rahatsiz olur, anlamis degilim..

Muslumanlar ise konunun icerigini birakmis, surekli bana saldirmakla mesgul..

Inkar, inkar, inkar..

Birde bize inkarci derler..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fakat "objektif" gorunen bir insan neden yazilarimdan bu hayli rahatsiz olur, anlamis degilim..

Inkar, inkar, inkar..

Objektif! insan

soruma objektif cevabını alabilir miyim?

Sitelerde Paylaş
Objektif! insan

HAHAHA artık kişiselleştirmişler olayı..

Müslümanlar sever böyle şeyleri..

Kafir sendenmi öğrenecez derler geçerler.. ^^

Komik insanlar seviyorum ben onları..

Her ne kadar akıl yoksunu olsalarda ^^

Sitelerde Paylaş

Inkar, inkar, inkar..

Ben sana birşey diyim mi bu hali neden yaşadığını...

şimdi gayet sabırlı bir şekilde cevaplarını yazıyor ne bir alay nede bir ciddiyetsizlik içerisindensin..

bu hal ile bir konu açtın.Haliyle ciddiye alınmasını sağlıklı ve kaliteli bir tartışma arzu ettin..

Ancak sen her zaman böyle davranmadın.

Başkalarının konuları ile alay etmen alakasız iletiler yapman karşılığında bu adaleti hak ettin.

Yapıp ettiğin başına geldi hepsi bu..

Şikayetçi olma ders al birdaha yapma ki yapılmasın..

Saygılar

Sitelerde Paylaş

sn bergüzar,

Şu an doğuanadoluda bu gelenekler hala var, yazılanlar neden yanlış olsun üstelik 100 yıl çok bir zaman değil 2 nesil birbirine gayet net bir şekilde açıklama yapabilir, bu olaylara itiraz eden yazılar daha yenidir. Şu an sapıklık olarak nitelendirilen şeyler o zamanlar olmuştur bunu kabul edeceksiniz ve yorumlarınızı ona göre yapacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Inkar, inkar, inkar..

Objektif bir durum göremiyorum moderasyondada ..Benzer başlığın temcit pilavı gibi açılmasına müsade eden bir moderasyon var...

İnkar meselesine gelince ortada Fatma'nın evlilik yaşı ile kesin bir delilden söz edilemez..Rivayetler bir delil değildir..Hiçbirzaman olmadılar ve olmayacaklar..

Sen Fatma 1 yaşında da desen 100 yaşında da desen hiçbir değer teşkil etmeyecektir..Senin gibi zanla hareket eden çöplükten beslenenlerin akıbeti için hiçte üzülmeyeceğim..Hakeden hakettiğini bulacaktır..

Senin amacın onların yaşı değildir olmamıştır da..

Bu başlıkta muhattabım senin yazın ve sen değil direkt Moderasyondur..

Vicdanları varsa objektiflerse konunun aynısı olan başlıkla birleştirirler..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hah güzel islamın bu hükmü yanlız bir öneri..

Erken yaşta evleniniz derken yaş belirtmiyor dikkat..

Ayrıca kendinize denk eşlerle evleniniz demesi sanırım açıklayıcı olur...

Peki madem o zamanlarda eleştirilmeyeceğini biliyorsunuz neden ateistler ayşenin yaşına onun bunun yaşına takıyorlar?

Sizce bu takıntı yanlışmıdır

Soruna daha önce cevap verdim,sanırım anlaşılmadı tekrarlayayım.Peygamberin yaşantısı ve yaptıkları müslümanlar için örnek teşkil ediyor mu etmiyor mu? Bu soruyu cevapladığın zaman kendi sorun da cevaplanır.Burada o dönem o coğrafyada yaşayan herhangi bir araptan bahsetmiyoruz.Müslümanların tüm zamanlara ve insanlara yollandı dediği,örnek insan olarak sunduğu insandan bahsediyoruz.O nedenle eleştirmemiz gayet haklı.Denk eşlerle ne kast ettiğini sorabilir miyim? 52 yaşında bir adam sence 9 yaşındaki bir kızın dengi midir? Lütfen dürüst bir biçimde cevapla.

Sitelerde Paylaş
Objektif! insan

Berguzar hanim..

Sorunuz gercek disi olmakla beraber, mantigada uymuyor..

Uslubu duzgun, efendi bir kisilige sahip oldugunuz icin sizi bir cok kere Hodri Meydan bolumunde tartismaya davet ettim..

Kabul etmediniz..

Benim idrarimi sifa niyetine icen, her yaptigimi taklit eden muridlerim yok...

Konumuzun basligi "Sexy Huri'nin kizi kac yasinda evlendi" degil, ahlak abidesi peygamber efendiniz Muhammed'in kizi ile ilgili..

Siz ise konuya cevap olarak hic bir karsit fikir yurutemediginiz icin careyi (her zamanki yaptiginiz gibi) benim sahsima saldirmakta buluyorsunuz..

Birakin artik bana saldirmayida artik ortaya sundugum iddialarima cevap verin..

Sitelerde Paylaş

Niye kıskanıyorsunuz sexy huriyi canım bu kadar ?

Yiğiti öldür hakkını yeme demişler ..

!!!

İllegaltm yada berguzar hanım ,

ben forumu uzun zamandır takip ediyorum ama müslüman olmadığı halde islamiyet bilgisine hakim sexy hurinin tezleri kadar sağlam yorumlar yazan bir babayiğit müslümana dahi henüz rastlamadım !!

Sitelerde Paylaş

Berguzar hanim..

Sorunuz gercek disi olmakla beraber, mantigada uymuyor..

Uslubu duzgun, efendi bir kisilige sahip oldugunuz icin sizi bir cok kere Hodri Meydan bolumunde tartismaya davet ettim..

Kabul etmediniz..

Benim idrarimi sifa niyetine icen, her yaptigimi taklit eden muridlerim yok...

Konumuzun basligi "Sexy Huri'nin kizi kac yasinda evlendi" degil, ahlak abidesi peygamber efendiniz Muhammed'in kizi ile ilgili..

Siz ise konuya cevap olarak hic bir karsit fikir yurutemediginiz icin careyi (her zamanki yaptiginiz gibi) benim sahsima saldirmakta buluyorsunuz..

Birakin artik bana saldirmayida artik ortaya sundugum iddialarima cevap verin..

Bu iddialar kesin diyemezsin, hiçbir zaman da diyemeyeceksin, çünkü rivayet.

Aynı heraklesin dediği gibi doğruluğu her zaman tartışılır.

Bunlara kesin diyemeyeceğin için de peygamberi bu safsatalarla karalayamazsın.

Ancak şunu yapasın eğer objektif olabilseydin.

Derdin ki?

Ey ahali, bakın muazzez bir peygamberimiz var deyip inananlar ne yapıyor diye insanları bu olayları başka şekilde düşünmeye sevk edebilirdin

Ama sen ne yapıyorsun

Sanki peygamberin ve çağdaşlarının uçkurunu bizzat çözmüş gibi bunlara iman edip herkeside bunlara imana çağırıyorsun ve objektif olduğunu savunuyorsun.

Benim üslubumun hodri meydanla ilişkisi yok.

Bana rivayetsiz gel, istediğin konuyu tartışalım, var mısın?

Bu kadar.

Zaten anlayan anladı da...

Selametle...

Sitelerde Paylaş

şimdi gayet sabırlı bir şekilde cevaplarını yazıyor ne bir alay nede bir ciddiyetsizlik içerisindensin..

bu hal ile bir konu açtın.Haliyle ciddiye alınmasını sağlıklı ve kaliteli bir tartışma arzu ettin..

Başkalarının konuları ile alay etmen alakasız iletiler yapman karşılığında bu adaleti hak ettin.

Saygılar

Ben alayci bir kisi olabilirim.. En adi bir serefsizde olabilirim..

Sayet yazdigima bir cevabiniz yok ise o halde dogruyu soyleyen adi, serefsiz bir kisiyim..

Siz ise bildigi dogruyu alayci bir sekilde yazan serefsizi inkar eden bir kisisiniz..

Sitelerde Paylaş
Soruna daha önce cevap verdim,sanırım anlaşılmadı tekrarlayayım.Peygamberin yaşantısı ve yaptıkları müslümanlar için örnek teşkil ediyor mu etmiyor mu? Bu soruyu cevapladığın zaman kendi sorun da cevaplanır.Burada o dönem o coğrafyada yaşayan herhangi bir araptan bahsetmiyoruz.Müslümanların tüm zamanlara ve insanlara yollandı dediği,örnek insan olarak sunduğu insandan bahsediyoruz.O nedenle eleştirmemiz gayet haklı.Denk eşlerle ne kast ettiğini sorabilir miyim? 52 yaşında bir adam sence 9 yaşındaki bir kızın dengi midir? Lütfen dürüst bir biçimde cevapla.

Siz insanlığa örnek olarak her halini zannediyorsunuz..

bu hallerden o zamana has o kültüre has olanları var.Onlar uygulamak zorunda değiliz ama eğer o kültürde bulunsak örnek teşkil edecek..

ama kültür farklılıklarında uygulaması değişirdi peygamberin..

Bu konu ilgimi çekti aslında bir araştırma yapacağım...

Sitelerde Paylaş
Ben alayci bir kisi olabilirim.. En adi bir serefsizde olabilirim..

Sayet yazdigima bir cevabiniz yok ise o halde dogruyu soyleyen adi, serefsiz bir kisiyim..

Siz ise bildigi dogruyu alayci bir sekilde yazan serefsizi inkar eden bir kisisiniz..

Burada senin doğruyu yada yanlışı söylediğinin bir önemi yok..

Sadece işlediğinin başına gelmesi var.

Aynı tavrı sende başkalarına uyguladın.

benim kim olduğumunda bir önemi yok..Neyse boşver

Sitelerde Paylaş
Burada senin doğruyu yada yanlışı söylediğinin bir önemi yok..

Sadece işlediğinin başına gelmesi var.

Aynı tavrı sende başkalarına uyguladın.

benim kim olduğumunda bir önemi yok..Neyse boşver

Atatürk dinsiz mi?

Senin gibiler Atatürk'ten nefret ediyormu sen bana ondan bahsette biraz gülelim..

Sitelerde Paylaş

Saygılar

pardon yaa illegaltm kimin başına ne geldi :))) yaa siz müslümanlar niye hepinizin konuşma stili fabrika çıkışı gibi 'ders al ,birdaha yapma ' gibi tekdüze laflardan oluşuyor ? hatta neden müslümanlık hoşgörü dinidir diye yalan söyleyip sürekli inanmayanlara baskı uyguluyor ?

Sitelerde Paylaş
Siz insanlığa örnek olarak her halini zannediyorsunuz..

bu hallerden o zamana has o kültüre has olanları var.Onlar uygulamak zorunda değiliz ama eğer o kültürde bulunsak örnek teşkil edecek..

ama kültür farklılıklarında uygulaması değişirdi peygamberin..

Bu konu ilgimi çekti aslında bir araştırma yapacağım...

Tanrı elçisi denilen adam bu denli büyük kusurlara nasıl sahip olabiliyor? Bence sorgulanması gereken bu.Daha sonra bu din olayının ne kadar temelsiz olduğunu insan öğreniyor.

Araştırma dedin de,benim risale-i nur alıntılarıma cevap yazacaktın epey oldu nerede o cevap :)

bu arada Herakles,hepimiz tanrıya hodri meydan diyecek kapasitede değiliz o nedenle bunlarla uğraşıyoruz.darısı başımıza ne diyeyim :rolleyes:

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu iddialar kesin diyemezsin, hiçbir zaman da diyemeyeceksin, çünkü rivayet.

Aynı heraklesin dediği gibi doğruluğu her zaman tartışılır.

Bunlara kesin diyemeyeceğin için de peygamberi bu safsatalarla karalayamazsın.

Ancak şunu yapasın eğer objektif olabilseydin.

Derdin ki?

Ey ahali, bakın muazzez bir peygamberimiz var deyip inananlar ne yapıyor diye insanları bu olayları başka şekilde düşünmeye sevk edebilirdin

Ama sen ne yapıyorsun

Sanki peygamberin ve çağdaşlarının uçkurunu bizzat çözmüş gibi bunlara iman edip herkeside bunlara imana çağırıyorsun ve objektif olduğunu savunuyorsun.

Benim üslubumun hodri meydanla ilişkisi yok.

Bana rivayetsiz gel, istediğin konuyu tartışalım, var mısın?

Bu kadar.

Zaten anlayan anladı da...

Selametle...

Kuran'da bahsi gecen Sulayman'in karincalarla muhabbet edisi olayi sizin icin bir gercek, Fatima'nin 8-9 yasinda evlenmesi bir rivayet.

Kuranda Isa'nin camurdan kus sekline benzer cisimler yapip icine uflemesi sonucu kusun canlanip ucuvermesi sizin icin bir gercek, fakat Aise'nin 9 yasinda gerdege girmesi asilsiz bir rivayet..

Peygamber hakkinda Islami kaynaklara basvurmadan ahkam kesecek isek Muhammed'in kac yilinda dogdugunu nereden bilebilecegiz? Siz Muhammed'in 571 yilinda dogdugunu kabul ediyor musunuz?

Ediyor iseniz neden?

Bu da rivayet degil mi?

Tefsirler olmadan bir bakkal defteri kadar degeri olmayan, anlamsiz, iceriksiz bir kitabi tek kaynak olarak goruyorsunuz..

ironik bir durum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...