Jump to content

Muhammed'in kızı Fatima kaç yaşında evlendi?

Recommended Posts

Sevgili conan:

İşte sırf bu yüzden, hadislerin bu çelişkilerini gösterdiği ve dinin kaynağı olamayacağı gerçeğini gözler önüne serdiği için bu ateist! hurimize bir hediye vermek gerek değil mi?

Güzel bir kuran hediye edelim ona ne dersin? :lol:

Ben birşey sormak istiyorum..

Bizim dinin kaynağı vahymidir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Güzel bir nokta.

Ancak bu adetin arabistanda bulunmasını bilimsel yöndende yadırgamamak lazım.

Çünkü sıcak iklimden dolayı erken gelişim oluyor..

Yani 9 yaşında ki bir kız daha büyük görünüyor bunu bu zamanda bile sızak ülkelerle soğuk ülkeleri kıyaslayarak anlayabiliriz..

Neyse risalelerle ilgili alıntıları yollarken bana lütfen bir tezde gönder.Şurda şu hatayı yapmış şunu söylemiş bak hata diye..

Açıkta tartışmak olabilir sakınca yok.yeterki bir cevap yazayım..

Evet dogru farkindayim cok alakasiz olcak konuyla ama yurt disinda yasayanlar genelde türkiyedekilerden daha olgun falan oluyorlar ne is??? :D :D

Sitelerde Paylaş
birşey daha sormam gerek

Bilgiçlik taslamak istemiyorum..

Sünnette vahymidir?

Sünnette yollar birden fazla ise düşünmek gerek bunu diye düşünüyorum...Ama peygamberin vahyin dışında, yani hükmün dışında daha özetle kuranın yap ya da yapma dediğinin dışında birşeyi yap ya da yapma demesini kabul etmek vahye terstir, bundan adım gibi eminim...

Sitelerde Paylaş
Saldırı alan tek site burası değil.

Şu anda bile bizim gibi düşünen hanif arkadaşlarla buluştuğumuz sitede kapalı, niye saldırı yüzünden.

Hani demin biri dedi ya sizde 1 gr. akıl yok diye, anahtar bu işte.

Bizim gibi düşünmeyene bırak tahammül etmeyi, sevmeyi vs, soluması bile batar!

Ne güzel insanlık,

Ne güzel istanbul değil mi?

Selametle....

o yüzdenmi ibadetinize yıllardır karışılmıyor? sizlerden rahat yaşayanmı var bu ülkede? sokağın ortasında bile namazınızı kılıyorsanız bu cumhuriyet sayesindedir ! camiye gitmeyen ayıplanırken gidenler alkışlanmıyormu ? Peki kim ateist olduğunu açıkça söyleyebiliyor ? Size kalsa solutmayı bırak taşlarsınız ! hangi ateist müslümana zulm etmiş? oysa müslümanlar senelerdir zulm ediyor !

Sitelerde Paylaş
o yüzdenmi ibadetinize yıllardır karışılmıyor? sizlerden rahat yaşayanmı var bu ülkede? sokağın ortasında bile namazınızı kılıyorsanız bu cumhuriyet sayesindedir ! camiye gitmeyen ayıplanırken gidenler alkışlanmıyormu ? Peki kim ateist olduğunu açıkça söyleyebiliyor ? Size kalsa solutmayı bırak taşlarsınız ! hangi ateist müslümana zulm etmiş? oysa müslümanlar senelerdir zulm ediyor !

Güzel kardeşim,

Birkaç ibibik Atatürk hakkında atıp tutmuşsa bu islamın değil, kazmaların sorunudur. Ama şunu unutmayın, vatan için canını verenler cephede her tür ibadetini yapan insanlardı, buradan yola çıkarak şimdi burda kim diyebilir onlara da pis müslolar, arap yalakaları diye. Bak böyle düşününce işler nasıl çorba oluyor gördün mü? Bırakın kim dinli kim dinsiz, insanlık adına güzellikler adına kim koyuyor gerçekten ellerini taşın altına en çok ona bakın siz. İnanç bireyseldir ve bunu da sakın aklınızdan çıkarmayın ve tanıdığınız her inanana da aynını söyleyin. Ben şahsen öyle yapıyorum...x

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

Mütiş olmuş sayın huricim ,ellerine koluna sağlık ....gerçi muhammedin zengin ve para düşkünü olduğunu biliyordum ama yinede bilmediğim şeyleri de aydınlatıyorsun ..

ilgiyle takip ediyorum ve edeceğim ..

aydınlatılmaktan korkmayanlarada tavsiye ederim ..

Sitelerde Paylaş
Sünnette yollar birden fazla ise düşünmek gerek bunu diye düşünüyorum...Ama peygamberin vahyin dışında, yani hükmün dışında daha özetle kuranın yap ya da yapma dediğinin dışında birşeyi yap ya da yapma demesini kabul etmek vahye terstir, bundan adım gibi eminim...

demek istediğim şu.

Sünnette vahy ise dinin kaynağı sayılabilir.

Yani hadisler..

Hadislerde çelişki falan yok yada kurana ters bir hüküm.

Fakat sahih olanları okumak gerek ve hadis dinin kaynağı olamaz dememek gerek

Sitelerde Paylaş
demek istediğim şu.

Yani hadisler..

:)))) hele siz müslimler önce birbirinizi anlayında sonra bize anlatırsınız kih kih :lol:

Sitelerde Paylaş
:)))) hele siz müslimler önce birbirinizi anlayında sonra bize anlatırsınız kih kih :lol:

Sanane yahu ben kendş hocalarımla bile tartışıyorum buna düşünce egzersizi de öğrenme de belki berguzar bana birşey öğretecek yada ben ona birşey öğretecem..

ayrıca sana birşey öğretmeye çabalayanda yok

Sitelerde Paylaş
Sanane yahu ben kendş hocalarımla bile tartışıyorum buna düşünce egzersizi de öğrenme de belki berguzar bana birşey öğretecek yada ben ona birşey öğretecem..

ayrıca sana birşey öğretmeye çabalayanda yok

merak etme, istesende ona birşey öğretemessin zaten..

Yanlış anlama sorun onda değil, sende... ve körü körüne inanan tüm (afedersiniz) koyunlarımızda...

tarihinde anaksagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu hadisleri kaynaklardan alıp getiren Sexy Huri değil de bir müslüman olsaydı...

Bu hadislerin altına yorum olarak peygamberin fakirlik zamanında adaletle davrandığı ve kendi kızını bile kayırmadığı yazılsaydı...

Bu hadislerin altına yorum olarak Fatıma'nın dünya malına değil Allah kelamına değer verdiği yazılsaydı...

Bu hadislerin altına peygamberin servetinin kendine ait olmadığı, çocuğuna bırakamadığı yazılsaydı...

Müslümanlar bunlara 'sahih hadis' gözüyle bakar, yalanlamazlardı.

Denemek için Sexy Huri'nin verdiği hadisleri alın, tarif ettiğim şekilde yorumlar yazın ve bir İslami foruma gönderin.

Sitelerde Paylaş
demek istediğim şu.

Yani hadisler..

Bak güzel kardeşim:

Hadisler neden dinin kaynağı sayılamaz: Bilgehan'ın aşağıdaki yazısı gerçekten buna cevap teşkil eder nitelikte. Bence sende kurandan başka kaynak arama...Çünkü hadislerin hiçbir güvenirliği yok, sahih ya da değil bunun ölçüsünü kim koyacak ve neye göre koyacak. Ve sahih ya da değil nasıl ayrılacak bunlar birbirinden...

Bu arada sünnetin vahy olduğuna delilin nedir?

Selametle...

Bu hadisleri kaynaklardan alıp getiren Sexy Huri değil de bir müslüman olsaydı...

Bu hadislerin altına yorum olarak peygamberin fakirlik zamanında adaletle davrandığı ve kendi kızını bile kayırmadığı yazılsaydı...

Bu hadislerin altına yorum olarak Fatıma'nın dünya malına değil Allah kelamına değer verdiği yazılsaydı...

Bu hadislerin altına peygamberin servetinin kendine ait olmadığı, çocuğuna bırakamadığı yazılsaydı...

Müslümanlar bunlara 'sahih hadis' gözüyle bakar, yalanlamazlardı.

Denemek için Sexy Huri'nin verdiği hadisleri alın, tarif ettiğim şekilde yorumlar yazın ve bir İslami foruma gönderin.

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...