Jump to content

Muhammed'in kızı Fatima kaç yaşında evlendi?

Recommended Posts

Bu başlığı açan kişi hakkında Misyoner ya da Hristiyan olacağı ima edilmiş,

Bizi diğer dinlerin değerleri kutsalları ve şahsiyetleri ilgilendirmemektedir.Amacımız insanlara İsa'nın öğretilerini aktarmak barış ve adaleti zorba zümrenin eline bırakmayacak bilgileri vermektir.Hristiyan dünyası insanların kutsallarına hakaret ederek prim sağlamayan gerçek barış dolu hristiyanlarla doludur.Tüm dialoğa açık Müslüman kardeşlerimle birbirimizin kutsalına hakaret etmeden fikir alışverişine açık olduğumu belirtiyor.Hristiyanlık ya da Misyonerliğin müslümanları tahrik etmek olmadığını belirtmek istiyorum.

Başlığı açan şahsiyetin kesinlikle Hristiyanlıkla alakası olamaz.Sosyoloji ve toplum bilimi konularında çok yeteneksiz olduğunu görüyorum.Bu tarz tahrikleri ancak ve ancak Nazi zihniyetli ırkçılar yapıp insanları birbirine düşürmek isteyenler yapabilir.Şeytanın oyununa gelmeyin.

Gerçek hristiyanlar ve misyonerler adına..

Rab İsa Merhamet etsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 118
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bizi diğer dinlerin değerleri kutsalları ve şahsiyetleri ilgilendirmemektedir.Amacımız insanlara İsa'nın öğretilerini aktarmak barış ve adaleti zorba zümrenin eline bırakmayacak bilgileri vermektir.Hristiyan dünyası insanların kutsallarına hakaret ederek prim sağlamayan gerçek barış dolu hristiyanlarla doludur.Tüm dialoğa açık Müslüman kardeşlerimle birbirimizin kutsalına hakaret etmeden fikir alışverişine açık olduğumu belirtiyor.Hristiyanlık ya da Misyonerliğin müslümanları tahrik etmek olmadığını belirtmek istiyorum.

Başlığı açan şahsiyetin kesinlikle Hristiyanlıkla alakası olamaz.Sosyoloji ve toplum bilimi konularında çok yeteneksiz olduğunu görüyorum.Bu tarz tahrikleri ancak ve ancak Nazi zihniyetli ırkçılar yapıp insanları birbirine düşürmek isteyenler yapabilir.Şeytanın oyununa gelmeyin.

Rab İsa Merhamet etsin.

Sen ne konuşuyorsun kardeşim?

Ben şimdi hristiyanlık kötüdür mü demişim?

Vardı böyle adamlar ateizm maskesi hakkında 7/24 Muhammede giydirenler.

Forum üzerinden dindarları değerlendirecek olursak,müslümanlar hristiyanlara göre daha delikanlı.

Hristiyanların 1 tane açtığı başlık var mı ateizme karşı?

ancak ateistlerle birlikte müslümanlara yönelik açılan başlıklarda islama saldırırlar,başka da birşey yapmazlar.

Halbuki normali madem ateist foruma geldin,aç dinin ile ilgili başlık kendi dinini savun dimi ama?

Sitenin hristiyanlarını kendi dinlerini savunurken de görmek isteriz.

sizin islamla işiniz yok,burası islam sitesi değil,ateizm sitesi,ateizme karşı savunun dininizi ve tanrınızı.

Sitelerde Paylaş

Rab İsa Merhamet etsin.

Ayrıca tebrik ederim,başka dinlerin kutsalları ile ilgilenmiyor olmanız çok iyi.Burada ki hristiyanların ya da müslümanların hataları o kesme mal edilemez.Yanlış anlamayın lütfen,ne hristiyanlara ne de hristiyanlığa birşey dediğim yok.

Sitelerde Paylaş
Daha önce de vardı huri gibi canla başla çalışan sonra başka bir dinin mensubu olduğu ortaya çıkan ve bu işten para kazandığını duyduğumuz arkadaşlar (bu kısmı huri anlar).Benim için hurinin arada sırada göstermelik isaya sövmesi hiçbişey ifade etmiyor.Bir dinin kutsalları ile bu kadar hırsla uğraşmak aklıma başka şeyler getiriyor.Kimse kusura bakmasın ben hurinin konularını okuyunca aman ne güzel ateizmi ihya etcek bu adam diyemiyorum.

şimdi kutsallara küfür etmiş veya etmemiş, ateizmi ihya etmiş etmemiş bu ayrı hikaye ama sizin bu yazdığınız çok ama çok ayıp birşey! bu çok kötü bir iftira, kınıyorum. :angry:

Sitelerde Paylaş
şimdi kutsallara küfür etmiş veya etmemiş, ateizmi ihya etmiş etmemiş bu ayrı hikaye ama sizin bu yazdığınız çok ama çok ayıp birşey! bu çok kötü bir iftira, kınıyorum. :angry:

Neden kınıyorsun ki?

Yaşanmış bir olayı söylüyorum.

Huri de öyledir demiyorum,yaşanmışlıktan dolayı aklıma kötü şeyler geliyor diyorum.

Değilse değildir,değilse değil gibi davransın.

Benim aklım mantığım almıyor birinin bir dine başka bir dinin mensubu olmadan bu kadar kinlenmesini.

Hemen savunmaya geçmeyin.

Keşke bu hassasiyetinizi kutsallarına sövülen müslümanlara da gösterebilseniz.

Sitelerde Paylaş

Sexy Huriye yapılan saldırılar maksatlıdır. Adam gibi cevap veremeyen konuyu bulandırmasın. Genel olarak dinciler hemen konuyu bulandırmaya , dağıtmaya , kişiselleştirmeye çalışıyor. Vereceğiniz cevap yoksa kişisel dertlerinizi başka bir platformada tartışın.

Hadislere inanmıyorsanız bu başlıkdakilere cevap vermek zorunda neden hissediyorsunuz kendinizi. Kurandan başka bir şeye inanmayanlar için ne önemi var muhammedin hayatının?

Aynı konuları açıp duran müslümanlar konusunda neden rahatsız değil, forumun kalite önceliğini öne süren müslümanlar ?

Muhammed yalnızca sizin malınız değil , farzedin ki şeytana inanıyorum , sizin kitabınız şeytana küfredip duruyor, siz her gün şeytana küfredip duruyorsunuz. Kutsala saygı , yalnız sizin kutsalınıza olmaz, bir çok ateist için şeytan kendi ülkesindeki hakim dinin peygamberidir. Şeytana küfür serbesttir , yanlış mı?

Bir çok yerde bulursunuz Fatıma ile Alinin aç gezdiğini, "komşusu tokken aç gezen" peygamberin kızı . Yazıklar olsun bir de bunu övüne övüne anlatıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Yahu neyine adam gibi cevap vereceksin?

Bir kaynak bunları söylüyorsa bir başkası inkar ediyor.

Ben bu konular üzerinde bu kadar durmanın mantıksızlığından ve ateizmle alakasızlığından bahsediyorum.

Anlayabiliyor musunuz?

Anlatamıyor muyum?

Anlayan var mı?

Sitelerde Paylaş
Neden kınıyorsun ki?

Yaşanmış bir olayı söylüyorum.

Huri de öyledir demiyorum,yaşanmışlıktan dolayı aklıma kötü şeyler geliyor diyorum.

Değilse değildir,değilse değil gibi davransın.

Benim aklım mantığım almıyor birinin bir dine başka bir dinin mensubu olmadan bu kadar kinlenmesini.

Hemen savunmaya geçmeyin.

Keşke bu hassasiyetinizi kutsallarına sövülen müslümanlara da gösterebilseniz.

dolaylı olarak söylemiş oluyorsun, çamur at izi kalsın tarzında.

ortada kin falan yok, gerçekte kinlenenler cevap veremeyip gak guk eden müslümanlar.

bu nasıl hassasiyet?

müslümanlara sövülmesin, müslümanlar kendilerinden olmayan herkese alenen sövüyorlar ama kitaplarında...

Sitelerde Paylaş
dolaylı olarak söylemiş oluyorsun, çamur at izi kalsın tarzında.

ortada kin falan yok, gerçekte kinlenenler cevap veremeyip gak guk eden müslümanlar.

bu nasıl hassasiyet?

müslümanlara sövülmesin, müslümanlar kendilerinden olmayan herkese alenen sövüyorlar ama kitaplarında...

Siz huri adına hiç endişelenmeyin.

Benim yazdıklarım ona artı puan olarak dönecektir.

Hep böyle olmuştur,hep böyle olur.

Şimdi benim de yazdıklarımla birlikte kendisi "meyve veren ağaç", "yazdıklarına cevap verilemediği için saldırılan insan" konumunda.

Ne haliniz varsa görün.

Sitelerde Paylaş

Macc sen neyi savunuyorsun anlamadım..Muhammedin uçkuru islamiyetin eleştirilmesi bazında tabiki de önemli yer tutan bir konudur.Ben de senin müslo olduğun için gocunduğundan işkillendim şimdi.

Ya da muho hakkında malumatın zayıf,aslında onun iyi niyetli biri olduğu gibi derin bir yanılgı içindesin hala..

Sitelerde Paylaş
Güzel bir nokta.

Ancak bu adetin arabistanda bulunmasını bilimsel yöndende yadırgamamak lazım.

Çünkü sıcak iklimden dolayı erken gelişim oluyor..

Yani 9 yaşında ki bir kız daha büyük görünüyor bunu bu zamanda bile sızak ülkelerle soğuk ülkeleri kıyaslayarak anlayabiliriz..

Neyse risalelerle ilgili alıntıları yollarken bana lütfen bir tezde gönder.Şurda şu hatayı yapmış şunu söylemiş bak hata diye..

Açıkta tartışmak olabilir sakınca yok.yeterki bir cevap yazayım..

Arkadaşım dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz seninle.Ben adetin bulunmasını yadırgamıyorum,her zaman yazarım,olayları ve insanları dönemlerine göre değerlendirmek lazım diye.Olayı farklı kılan tartışılan kişinin doğrudan Tanrı ile teması bulunduğuna inanılan,tüm zamanlara ve insanlara yollanılan örnek ve yol gösterici olduğuna inanılan Muhammed olması.Erken gelişim olayını açar mısın? 9 yaşında bir kız bu erke gelişim ile kaç yaşında oluyor? Hani diyelim fiziği 10-12 yaşında gibi olsun bu yeterli bir gelişim midir? Ya bu kızın psikolojisi? Kızla beraber olan adam da yaşıtı değil,50 küsür yaşında bir adam.Yok Aişe erken gelişmiş yok sıcak iklimden dolayı yaşından büyüktü vs. tarzı mazeretleri görünce 9 yaş iddiasını kabul ettiğiniz gibi bir izlenime kapıldım.Bu gerçeği kabul edip de bundan rahatsız olmayan,hala Muhammed'e örnek insan diyenlerin açıkçası insanlığından şüphe duyarım...Biraz empati yapın,sizin 9 yaşında bir kızınız olsa ve onunla 50 yaşından büyük bir adam evlenip cinsel ilişkiye girse siz bundan rahatsız olmaz mısınız?

Risalelerle ilgili konuyu da zamanım olursa bu akşam açacağım...

Sitelerde Paylaş
Ayrıca tebrik ederim,başka dinlerin kutsalları ile ilgilenmiyor olmanız çok iyi.Burada ki hristiyanların ya da müslümanların hataları o kesme mal edilemez.Yanlış anlamayın lütfen,ne hristiyanlara ne de hristiyanlığa birşey dediğim yok.

İnsanların değerlerine saygı duyan erdemli yapınızdan dolayı ben de sizi takdir ediyorum..Her dikenlikte bir çiçek yetişebilir..

Sitelerde Paylaş
Huri denen adamda suç yok.

Suç onu pohpohlayıp bir b.k olduğunu sandıranlarda.

Ateizm böyle birşey değil,ateizm adı altında kimse bu kadar saygısızca onun yaşı bunun uçkuru tarzında başlıklarla insanların kutsallarına bu derece hakaret edemez.Sözlediklerinin doğru olması bile buna dayanak gösterilemez.

Bir de başlık açmış youtube de videoda isminin geçtiğini söyleyerek,adama bakın yahu boktan püsürden konularla forumun içine etti bir de bunu marifetmiş gibi görüyor.

Daha önce de vardı huri gibi canla başla çalışan sonra başka bir dinin mensubu olduğu ortaya çıkan ve bu işten para kazandığını duyduğumuz arkadaşlar (bu kısmı huri anlar).Benim için hurinin arada sırada göstermelik isaya sövmesi hiçbişey ifade etmiyor.Bir dinin kutsalları ile bu kadar hırsla uğraşmak aklıma başka şeyler getiriyor.Kimse kusura bakmasın ben hurinin konularını okuyunca aman ne güzel ateizmi ihya etcek bu adam diyemiyorum.

Burası ateizm sitesi,Muhammed'in uçkuru ile işimiz yok bizim.Zamanınızı ateizm için harcayacaksanız daha mantıklı daha profesyonel konular için kullanın.

Ateist forum daha da çirkinleşsin istemiyorum.Buna yönetim engel olamaz,kimin hangi konuyu açtığı ile ilgilenemez.Bu gibi seviyesizliğin önüne ancak diğer üyeler geçebilir.Bu tür konulara girmeyin,okumayın,yazmayın.Böyle adamların annenizin,babanızın değerleri,kutsalları üzerinden beslenmesine izin vermeyin.

İllada belden aşağı konuları merak ediyorsanız bunların hepsi arşivlerde var zaten.Tekrar tekrak gereksiz konuları taşımanın anlamı yok.

Ateist forumu daha bilimsel,daha okumaya değer hale getirmek yönetimin değil üyelerin elinde.

Yoksa ateist forum denince akla Deicide,Mantık...vs gibi insanlar yerine Huri gibi insanımsılar gelmeye devam eder.

Herakles'de gitmiş.

Şimdi bu adam Herakles'den daha mı değerliydi yani?

Bir de adamı müslüman olmakla suçlarlar,tabi değerlere küfür etmeyen ateist olamaz.

Buram buram provakasyon kokan bir yazı. Hadi hep beraber sexi huriyi dışlayalım gazı veriyor aklı sıra.

İsteyen istediğini yazar. Beğenmeyen ya okumaz, ya da iddiaları cevaplar. Alttan alttan ana, baba edebiyatı üzerinden gaz vermek islami kitleyi etkiler belki ama bu sitede işin zor.

Kaldı ki kuranda muhammetin uçkuru imanın direği namazdan çok yer kaplıyor, muhammetin uçkuruyla uğraşmayın demek 40 uçkur gücündeki efendinizin uçkur-i şerifini hiçe saymak oluyor...

Sitelerde Paylaş
Kaldı ki kuranda muhammetin uçkuru imanın direği namazdan çok yer kaplıyor, muhammetin uçkuruyla uğraşmayın demek 40 uçkur gücündeki efendinizin uçkur-i şerifini hiçe saymak oluyor...

Gerçekten mi?Bu bölümleri yazabilir misiniz ve gerçekten namazdan çok mu vurgulanmış merak ettim.

Sitelerde Paylaş

1-birbirini tekrarlayan çok fazla konu var, eğer bu başlık öyle ise tek değildir neden diğer başlıklara aynı eleştiriyi getirmediniz

2-bir konunun içeriğini eleştirmek ayrı, uslubu eleştirmek ayrıdır, hurinin üslubunu mu yoksa konunun içeriğini mi eleştiriyorsunuz

2a- eğer konunun içeriği gereksiz, rencide edici diyorsanız bu yanlış, kutsallık subjektiftir çünkü, ayrıca turan dursunda muhammedin cinsel hayatını işlemişti ve katledildi...muhammedin kainatın efendisi dir diye önerme yapanlara bu mudur kainatın efendisi diye böyle başlık açarlar

2b-eğer sorun üslupsa bu ayrı konudur, gereken üslup yanlışları yönetime şikayet edilir, olmadıysa burada teşhir edilir tartışılır, kimsenin kimseye kişisel hakaret etme lüksü yoktur, ama bu başlıtka varsa belirtilsin

3-küfür başlı başına bir meseledir..çeşidi ve meşrusu olmaz, küfürlü iletiler yerine göre silinir, yerine göre adam ceza verilir

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in karısının,kızının,amcasının bilmemnesinin yaşı geyikleri açıkçası beni de baydı..Bu konuları da hiç okumuyorum.1400yıl önce yaşamış herifin cinsel yaşamını okumak işimiz değil herhalde.İslam eleştirisi yapılacaksa kuran bunun için yeter de artar bile..Onun dışında fazla kasmaya gerek yok.Sanki adam düzgün hayat sürmüş olsa da bu, kuranın bir insanın saçmalığı olduğu gerçeğini değiştirecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...