Jump to content

HURİ'ye cevap;

Recommended Posts

hurinin gösterdiği kaynakları, bir müslüman olarak hiç okumadım, okuma gereğide duymadım... çünkü o insanların çağından sonra, özellikle o insanlardan sonra yaşamış insanlar tarafından yazılan bir eser doğruların yanındada bir çok yanlış bilgi içerebilir..

üstelik huri verdiğin bu kaynakların muhammed öldükten kaç yıl sonra yazıldığını ara bakalım ne bulacaksın.

[1]. Delailu'l-İmame, s.10.

[2]. Revzat?ul- Kafi, hadis: 536.

[3]. İstiâb, 4/1895

[4]. Hakim, Tarih'inde ve İbn Neccar, Ebu Said'den rivayet etmiştir.

[5]. Heysemî IX/210 (Taberâni, Abdullah b. Amr'dan).

[6]. Terğib III/112 (İmam Ahmed'den. Munzirî ayrıca hadisi Buharî, Müslim, Ebu Dâvud ve Tirmizî'nin de rivâyet ettiğini kaydeder); İbn Sa'd VIII/25 (Bir benzerini)

[7]. Kenz I/303 (Ebu'ş-Şeyhi, Cüz'ünde Süveyd b. Ğafele'den).

[8]. Kenzü'l Ummal, VII/328 (Hennan'dan) Adenî (Muhammed bin Kâ'b el-Kurâzi'den); Ebu Davud I/245 (Şehl bin Sa'd'dan)

[9]. Kenz, VII/106 (İbn Sa'd, Ca'fer b. Muhammed'den. o da babasından).

[10]. Muslim, Cihad 52, (1759); Ebu Davud, Harac 18, (1968, 2969); Nesai, Kasmu'l-Fey' 1, (7, 132); Buhari, Feraiz 4, -Buhari muhtasar olarak almistir-

.

şunu bilki bu verdiğin kaynakların en yakını muhammedten 130 yıl sonra yazılmış... 130 yıl sonra doğmuş birninin 130 yıl önceye dair anlattıklarını ne kadar doğru buluyorsun orası sana kalmış.... boru değil koca 130 yıl..

şu yaş olayına gelince....bundan 1400 yıl önce... insanları doğar doğmaz kayıt altına alıp yaşını saptadıklarınımı sanıyorsunuz??.. kendi çağınızın koşullarıyla bundan 1400 yıl öncesinimi karıştırıyorsunuz??.... bundan ta 30 yıl önceye kadar televizyon kaç kişinin evinde vardı.. cep telefonu ve internet var olalı kaç yıl oluyor???

bırakın bundan 1400 yıl önceyi sadece 80 yıl önce doğmuş dedemin zamanında; insanların yaşı gelişi güzel özelliklede çoğuda askere gidecekleri zaman yazıldığından, çoğunun gerçekte kaç yaşında olduğunu bilen yok..

örneğin bundan 2 ay önce aile mecliisnde dedemin gerçek yaşını tahmin etmeye çalıştılar ama.. 75 ile 95 arasında bir çok rakam söylendi.. herkes kendi tahmin ettiği yaşın doğruluğunu kanıtlamak için bir çok yardımcı dayanak sundu ama sonuçta anlaşamadılar...

şimdi muhammed döneminde kızların kaç yaşlarında evlendirilmiş olabilecğeini tahmin etmenin bir yolu varmı. yada onlardan en erken 130 yıl sonra yazılmış bir kitaba bakarak mı hüküm vereceğiz.. bana göre sadece tek yolu kalıyor oda şudur ki... sadece aklımızı kullanacağız, onunla hüküm vereceğiz...

örneğin herkes bilirki bundan 10 yıl önceye kadar hatta belki hala öyle düşünenler vardır... osmanlı hocalarının verdiği fetvalara dayanrak alevileirn aile içi ilişki yaşadıkları... anne, kız kardeş demeden birlikte oldukları söyleniyordu..

aklı salim olan kişi sunu bilirdiki eğer bu toplum aile içi ilişki yaşasaydı bu kadar sağlıklı bireyler doğurup gelişemezlerdi... sakat, sağlıksız.. zeka özürlü bir toplum olurdular.... peki adam bunu nedne öngeremeyip... ve gözüyle bizzat görmediği halde buna inanabiliyordu...

şimdi size soruyorum eğer fatma veya daha bir çok kız muhammed döneminde ta çoçuk yaşta evlendirilseydi... onların nasıl sağlıklı cocukları olabilirdi. veya nasıl sağlıklı bir aile yapıları olabilirdi.... başta hasan, hüseyin ve zeynep olmak üzere çoçukları olmuş bir insnaın ve görüldüğü kadarıyla çok iyi bir aile yapıları olduğu bilenen alinin ailesinin böyle sartla evlendiği düşünülebilir..

hem şu sübyancılık basit olaymı... şuan çağımızda yaşayan her dinden her inançtan insnaın tepki duyabileceği birşey.... dunyanın en kötü insanı bile sübyancı olsa ... sübyancılığı saklamak zorundayken...

siz nasıl olurda.. toplumun gözü önünde olan ve o toplum tarafındna hayranlık duyulan bir insnaın sübyancılık yapabileceğini düşünüyorsunuz...

ebubekir sizden daha kötü bir insan mı ki kızını daha çoçuk yaşta başkalarına peşkeş çeksin hadi diyelim o yaptı.. diğer toplum üyeleri veya inançlıları bırakalım, muhamed düşmanları bunu ona karşı koz olarak kullanmazlarmıydı.. muhamedin insanların gözündeki büüyklüğü zedelenmezmiydi... bu ne biçim peygamber demezlermiydi..

yada ebubekir kız çoçuğunu sübyancılığa kurban etseydi... muhammedten sonra nasıl halife şeçilebilirdi.... o insanalrı şuan yaşayan mileten daha mı aptal sanıyorsunuz...

mesela şu muhammedin bir çok kadınla evlendiği söylentisi...

peki ben size soruyorum madem muhammed bu kadar kadınla evlendi... neden sadece haticeden cocukları biliniyor... başka bir kadından bilinen çoçuğu yok...

bu nasıl akıl yürütme adamın 45 yaşındaki haticeden onca cocuğu oluyor ama ne hikmetse... diğer var olduğu söylenen onca eşinden tek bir cocuğu yok............

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mesela şu muhammedin bir çok kadınla evlendiği söylentisi...

peki ben size soruyorum madem muhammed bu kadar kadınla evlendi... neden sadece haticeden cocukları biliniyor... başka bir kadından bilinen çoçuğu yok...

bu nasıl akıl yürütme adamın 45 yaşındaki haticeden onca cocuğu oluyor ama ne hikmetse... diğer var olduğu söylenen onca eşinden tek bir cocuğu yok............

Oku ufkun acilir..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=7774&hl=

Sitelerde Paylaş
Adam cevap vermemiski, sadece her zamanki gibi inkar etmis..

Basliga "hurinin konusunu inkar ediyorum" deseydiniz daha dogru olurdu..

huri sen okuduğunu anlamak istemiyorsun...okumuş olsaydın ve anlamaya çalışsaydın böyle yazmazdın.. çünkü hayatını muhammedi aşağılamaya adamışsın... tek varlık sebebin bu kanımca.... onun için sadece bildiğini okuyorsun....

halbuki

madem araştırma konusunda bu kadar samimiisn... sadece gerçekleri arıyorsun

o zaman şu verdiğin kaynakların ilk kaç tarihinde ve muhammedten kaç yıl sonra yazıldığına cevap ver

sana yarım saat veriyorum... aksi taktirde sadece eleştirmek için ordan aralayıp...üzerine düşünmeyip.. aklını kullanmayıp sadece yazmakve aşağılamak için yazdığını kabul edeceğim...

[1]. Delailu'l-İmame, s.10.

[2]. Revzat?ul- Kafi, hadis: 536.

[3]. İstiâb, 4/1895

[4]. Hakim, Tarih'inde ve İbn Neccar, Ebu Said'den rivayet etmiştir.

[5]. Heysemî IX/210 (Taberâni, Abdullah b. Amr'dan).

[6]. Terğib III/112 (İmam Ahmed'den. Munzirî ayrıca hadisi Buharî, Müslim, Ebu Dâvud ve Tirmizî'nin de rivâyet ettiğini kaydeder); İbn Sa'd VIII/25 (Bir benzerini)

[7]. Kenz I/303 (Ebu'ş-Şeyhi, Cüz'ünde Süveyd b. Ğafele'den).

[8]. Kenzü'l Ummal, VII/328 (Hennan'dan) Adenî (Muhammed bin Kâ'b el-Kurâzi'den); Ebu Davud I/245 (Şehl bin Sa'd'dan)

[9]. Kenz, VII/106 (İbn Sa'd, Ca'fer b. Muhammed'den. o da babasından).

[10]. Muslim, Cihad 52, (1759); Ebu Davud, Harac 18, (1968, 2969); Nesai, Kasmu'l-Fey' 1, (7, 132); Buhari, Feraiz 4, -Buhari muhtasar olarak almistir-

.

Sitelerde Paylaş

okudum ne olacak ... kendi mantık ve akıl yürütmeni doğru diyemi dayatıyorsun...???

muhamedin haticeden onca cocuğu olduğu halde... madem bir çok kadınla evlenmiş diğer kadınalrdan çoçuğu niye olmamış diye tabi sende düşünmüşsün ama

muhammedin gerçekte çok eşlilik yapmamış olabileceğini düşünmek yerine....

sen düşünüp düşünüp olsa olsa muhammed 50 yaşından sonra iktidarsız yani kısır oldu o yüzden çoçuğu olmadı demişsin..

sakın bu sırf kendi tezini doğru çıkarmak için aklının bulduğu kurnazca bir buluş olmasın??

Sitelerde Paylaş
huri sen okuduğunu anlamak istemiyorsun...okumuş olsaydın ve anlamaya çalışsaydın böyle yazmazdın.. çünkü hayatını muhammedi aşağılamaya adamışsın... tek varlık sebebin bu kanımca.... onun için sadece bildiğini okuyorsun....

halbuki

madem araştırma konusunda bu kadar samimiisn... sadece gerçekleri arıyorsun

o zaman şu verdiğin kaynakların ilk kaç tarihinde ve muhammedten kaç yıl sonra yazıldığına cevap ver

sana yarım saat veriyorum... aksi taktirde sadece eleştirmek için ordan aralayıp...üzerine düşünmeyip.. aklını kullanmayıp sadece yazmakve aşağılamak için yazdığını kabul edeceğim...

Bak hele, yesinler seni.. yarim saat veriyorum mus mus..

Ulan sana 10 sene zaman tanisam Kurandan baska kaynaklara bakmadan subyanci peygamberinin dogum yilini soyleyebilir misin bana?

Namazin nasil kilinacagini anlatabilir misin?

Ben yazilarimi Muhammed'i assagilamak icin degil, senin gibi karanlikta yasayan kara cahilleri kurtarmak icin yaziyorum..

Yoksa cokta seyimdeydi uyduruk allahin subyancisi geberip gitmis belasini bulmus zaten..

Sen Muhammed'in peygamber oldugunu pesinen kabullenmissin.. hani kanit?

Bana Muhammed'in peygamber oldugunu kanitlayan bir tane ornek ver..

Sana yarim saat degil, 10 sene muhlet veriyorum..

Sitelerde Paylaş
okudum ne olacak ... kendi mantık ve akıl yürütmeni doğru diyemi dayatıyorsun...???

muhamedin haticeden onca cocuğu olduğu halde... madem bir çok kadınla evlenmiş diğer kadınalrdan çoçuğu niye olmamış diye tabi sende düşünmüşsün ama

muhammedin gerçekte çok eşlilik yapmamış olabileceğini düşünmek yerine....

sen düşünüp düşünüp olsa olsa muhammed 50 yaşından sonra iktidarsız yani kısır oldu o yüzden çoçuğu olmadı demişsin..

sakın bu sırf kendi tezini doğru çıkarmak için aklının bulduğu kurnazca bir buluş olmasın??

"muhammedin gerçekte çok eşlilik yapmamış olabileceğini düşünmek yerine...."

gercekte mi? ulan hangi gercekten bahsediyorsun?

ben iddialarimi ortaya koyarken yaninda boru gibi islam kaynaklarini sunuyorum..

Sen peki Muhammed'in evlilikleri hakkinda ahkam keserken iddiani neye dayatiyorsun?

var mi elinde bir kanit?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

HURI'YE cevap adli bu konuya ne umitlerle girdim..

Dedim ki en sonunda Muslumanin biri cikti iddialarimi teker teker curutecek herhalde..

Megersem adam cevap degil, inkar etmis..

Konunun icerigi aynen su sekil;

YALAN!!

kulliyen yalan!! vallahide yalan billahide yalan.. bizim peygamberimiz yapmaz boyle seyler..

yemin ediyorum ki yalan!!! Hubel uzzaya yeminler olsun ki yalan!!!

Sitelerde Paylaş
şunu bilki bu verdiğin kaynakların en yakını muhammedten 130 yıl sonra yazılmış... 130 yıl sonra doğmuş birninin 130 yıl önceye dair anlattıklarını ne kadar doğru buluyorsun orası sana kalmış.... boru değil koca 130 yıl..

Muhammetten sonra yazıldığını öne sürerek bu kaynakları kabul etmemenle, yine muhammetten sonra yazılmış kuranı kelimesi kelimesi kabul etmen arasındaki farkı anlatarak bizi aydınlatır mısın?

Sitelerde Paylaş

huri... kendini sorundan kaçmak için soruya soru ile karşılık vermek çok kurnazca.

madem bu kadar erdemlisin. yanlızca gerçeği arıyorsun.. önce kendi soruna cevap verirdin..

muhammedin doğum tarihine gelince... dinden ... inançtan bir şey anlamadığını çok iyi belli etmişisn..

muhammedin kaç tarihinde doğduğunun ne önemi var... ha 571 ha 600 yılında bu inancıma ne katacak..

anca çelişki arayan biri bunlara kafayı takar, harıl harıl bunların peşinden koşar..

herşey inanç bunu niye anlamıyorsun neyin kanıtını arıyorsun...

ben beni bir yaratan olduğuna inanıyorum ... muhammedin kuranına bakarak o kitaptaki bir çok sözü inkar edilemeyecek nitelikte doğru olduğunu görüyorum..

sense inanmıyorsun hepsi bu....

yakında ölüp toprak olunca; öğreniriz gerçeği... kim yalancıymış... kim doğruymuş...

.

enam

158. Onlar, ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbinin gelmesini ya da Rablerinin bir takım alametlerinin gelmesini gözetliyorlar. Rabbinin bazı alametleri geldiği gün, önceden iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış bir kimseye o günkü imanı hiçbir yarar sağlamaz. De ki: "bekleyin Çünkü biz de şüphesiz bekliyoruz

Hud

(93) Ey kavmim, bütün gücünüzle yapacağınızı yapın, ben görevimi yapıyorum. İleride kendisini rüsvay edecek azabın kime geleceğini ve kimin yalancı olduğunu anlayacaksınız! bekleyin, ben de sizinle birlikte bekliyorum!" dedi.

Taha

(135) De ki : "Hepimiz beklemekteyiz, siz de bekleyin bakalım; çünkü yakında, doğru yol sahiplerinin ve doğru gidenlerin kimler olduğunu bileceksiniz!

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

evet yapılan gerçekten budur..mantıklı yaklaşımında hiçbir çarpıklık yok..buradan görülen çapraşıklıklar ki 1400 yıl öncesine bakıyolar..

sanki o dönem de yok ve adeta hayalet casper anasını satim..hiçkimsenin mi ruhu duymuyor..ne oluyor da 1400 yıl sonra ortaya çıkıyor..

yoksa yalan ve yanlışlar ve hurafeler ancak 1400 yılda mı inşaa edilebiliyor...çıkın o çöplükten orada sizin işiniz ne..

orada bişi bulamazsınız ve bulamıyorsunuz..

tek bulduğunuz ve yapıştığınız şey Peygamberin evlilikleri

konu itibari ile zaten alakasız bir yere saplanmışsınız

onda bile elinizdeki deliller 1400 yıllık bir çöplükten bulma..;)

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

evet arkadaşım onlar değil sen yazıcaksın

sen ve gerçeği bilenler yazıcak

zanna ve batıla inanlar susucak

''Kuran geldi artık batıl gidicidir, batıl zaten yapısı itibarı ile gidici ve biticidir''

işte 1400 yılda biriken toz ve toprakk..

sen kaldırmaya ve silmeye çalışıyorsun..

onlar ise üzerine basıp burada bişi yok diyorlar ya da

buldukları şey elleriyle ulaşabildikleri 20 metrelik bir derinlik..

ve o derinlikten buldukları kendilerinin yaşlarından bile eski olmayan çöpler ve hurafeler..

akıllarını kullansalar bakıcaklar ve görücekler ki

''bizim çabamız boşa 1400 yıl önceki bu yaşayışa böyle ulaşamıcaz''

ama anlamak istemiyolar.. ;)

Sitelerde Paylaş
huri... kendini sorundan kaçmak için soruya soru ile karşılık vermek çok kurnazca.

madem bu kadar erdemlisin. yanlızca gerçeği arıyorsun.. önce kendi soruna cevap verirdin..

muhammedin doğum tarihine gelince... dinden ... inançtan bir şey anlamadığını çok iyi belli etmişisn..

muhammedin kaç tarihinde doğduğunun ne önemi var... ha 571 ha 600 yılında bu inancıma ne katacak..

anca çelişki arayan biri bunlara kafayı takar, harıl harıl bunların peşinden koşar..

herşey inanç bunu niye anlamıyorsun neyin kanıtını arıyorsun...

ben beni bir yaratan olduğuna inanıyorum ... muhammedin kuranına bakarak o kitaptaki bir çok sözü inkar edilemeyecek nitelikte doğru olduğunu görüyorum..

sense inanmıyorsun hepsi bu....

yakında ölüp toprak olunca; öğreniriz gerçeği... kim yalancıymış... kim doğruymuş...

.

enam

158. Onlar, ancak kendilerine meleklerin gelmesini veya Rabbinin gelmesini ya da Rablerinin bir takım alametlerinin gelmesini gözetliyorlar. Rabbinin bazı alametleri geldiği gün, önceden iman etmemiş veya imanında bir hayır kazanmamış bir kimseye o günkü imanı hiçbir yarar sağlamaz. De ki: "bekleyin Çünkü biz de şüphesiz bekliyoruz

Hud

(93) Ey kavmim, bütün gücünüzle yapacağınızı yapın, ben görevimi yapıyorum. İleride kendisini rüsvay edecek azabın kime geleceğini ve kimin yalancı olduğunu anlayacaksınız! bekleyin, ben de sizinle birlikte bekliyorum!" dedi.

Taha

(135) De ki : "Hepimiz beklemekteyiz, siz de bekleyin bakalım; çünkü yakında, doğru yol sahiplerinin ve doğru gidenlerin kimler olduğunu bileceksiniz!

Hic okumadigim kuran ayetlerini yazmissin.. Bir an iman edesim geldi..

"muhammedin kuranına bakarak o kitaptaki bir çok sözü inkar edilemeyecek nitelikte doğru olduğunu görüyorum.."

...demissin

Nasil yani bir cok sozu?

bir cogunu inkar edilemeyecek buluyor isen, inkar edilebilecek buldugun sozler hangisi?

Yine her zamanki gibi dumur olmus musluman taktikleri..

O gun geldiginde goreceksiniz, cehennemde yanacaksiniz vs vs..

Yahu hadi yuru git isine Arab beyinli..

Sitelerde Paylaş
sexi huri genelde hadis kaynaklarını kullanıyor.hadis kaynaklarının hepsinin gerçeklik payı yok.huri ayetleri açıklayamıyor.

huri ayetler ve bazı hadisler konusunda eli kolu bağlı.çünkü bazı hadisler kuranla çelişiyor

Al indir oku bakalim ayetler hakkinda konusuyor muyum, yoksa konusmuyor muyum..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=10643&hl=

Dosyayi inidr ve objektif bir kisi gibi oku..

Sitelerde Paylaş
Muhammetten sonra yazıldığını öne sürerek bu kaynakları kabul etmemenle, yine muhammetten sonra yazılmış kuranı kelimesi kelimesi kabul etmen arasındaki farkı anlatarak bizi aydınlatır mısın?

Bunlar böyle kısa kazık sorulara cevap veremezler.

130 yılmış boruymuş falanmış, 130 yıl dediğin nedir ki 2 3 nesil o kadarda uzun bir zaman dilimi değil gayet net aktarma olabilir.

Ayrıca o döneme gitmeye gerek yok, doğuanadoluda ve diğer müslüman ülkelerdede bu uygulama devam ediyor, bakın afganistan burnunuzun dibinde bu gelenekler muhammed yüzünden devam etmekte.

Sitelerde Paylaş

konu biraz sapacak ve bu hurinin işine gelecek ama benim kuranı harfi harfine kabul ettiğimi nerden çıkarıyorsun...

insan elinin altından geçen herşeyde hata yanlış ,, yalan olabilir... çünkü insan sütten ak çıkmış kaşık değil ki; kuranda 1400 yıl boyunca insanların elinin altından geçtiğine göre orda her yazılana balıklama, doğru diye atlayacak değilim..

allah bana akıl vermiş,,, göz vermiş... beyin vermiş.... iyi ve kötüyü ayıracak bir vicdan gönül vermiş....

yoksa ben sahte peygamberi ile gerçeğini birbirnden nasıl ayırt edebilirdim..

karşıma her allahın peygamberi benim diyeni kabul edecek olsak... işmiz vardı.... ben sadece şunu diyeceğm bunlar beni yaratanı inkar etmeme sebep mi?

ve beni yaratan varken ,, neden ona kulluk etmeyecekmişim?

tabi sen yaratıcı yok deyip çıkacaksın... varsada bana kanıtla diyeceksin... oda senin bileceğin iş.... kimse kimsenin başına bekçi değil.... herkes kendi yoluna baksın...

.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...