Jump to content

HURİ'ye cevap;

Recommended Posts

konu biraz sapacak ve bu hurinin işine gelecek ama benim kuranı harfi harfine kabul ettiğimi nerden çıkarıyorsun...

insan elinin altından geçen herşeyde hata yanlış ,, yalan olabilir... çünkü insan sütten ak çıkmış kaşık değil ki; kuranda 1400 yıl boyunca insanların elinin altından geçtiğine göre orda her yazılana balıklama, doğru diye atlayacak değilim..

:)

Bunu sağda solda söyleme müslolar linç eder seni.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Yahu hadi yuru git isine Arab beyinli..

işte huri sen busun..

ben ne sana, nede senin gibilere saygı duyup yazdıkalrınıza değer veriirm..

önce insan olmayı öğren.... ne zamandan beri arap olmak ... kötü bir şey, aşağılayacı bir şey oldu..

aynısını bana erosada yaptı. beni aşağılamak için kürt gay dedi... sanki kürt olmak kötü bir şey....

önce insanlığa hizmete adadığını söyleyen sizler... kendinzie bakın...

bilin ki; dili, rengi, ırkı ne olursa olsun insan aynı insnandır... kendini beğenmişlik gerçeğin zıttıdır...

siizn beyaz oldukları için siyahlarrdan üstün olduğunu düşünen geri zekalıalrdan ne farkınız var.....

karşınızdakini aşağılamak için ona zenci diyorsunuz..

sen adam olsaydın önce doğru yazıyor diye alıntı yaptığın o kitapalrın kaç tarihinde .. ne zman kimler tarafındna yazıldığını merak edip bakardın...

Sitelerde Paylaş

Gavs, efenm sıkıyorsa kuranı kaynak gösteren mesajlarını eleştirin hurinin. Hadislere işiniz gelince inanıyorsunuz, ya kuran?

Ayrıca açık mektup gönderip şov yapmayın. Birilerine cevap vermek istiyorsanız özel mesaj diye birşey var.

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

işte yaptıkları bu evrimin çocukları sizi..

sizi faşist yaratıklar sizi..

gelinecek nokta budur işte..

bu kafayla buraya çıkılır..

insan ayrımcılığı ve bazı insanların bazılarından daha evrimleşmiş ve gelişmiş olduğu yargısı..

böyle amaçsız misyonsuz bir düşünüş biçiminin de çıkacağı yer budur işte

ruhsuz ve özsüz..başka ne olabilir..

şimdi ruh var mıdır ya da öz var mıdır onu tartışıcaklar bak..

emin ol dicekler ki

öz: insan oğlunun evrimleşirkenn...pehhh pehhh..

ruh: bir ingiliz bir alman bir de evrim gidiyormuşş evrim demiş ki şimdi sıra ruhta.. :lol:

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable

işte buraya kusuyorum..midem bulandı bakın bakalım gerçekte var mı yoksa evrimleşti mi?

ööööğğğğ..

aaa evrim çıktı bu da ne yaa..

sabah akşam ye ye ye..olacağı bu..

ığğğğ... :lol::lol:

tarihinde inevitable tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
işte yaptıkları bu evrimin çocukları sizi..

sizi faşist yaratıklar sizi..

gelinecek nokta budur işte..

bu kafayla buraya çıkılır..

insan ayrımcılığı ve bazı insanların bazılarından daha evrimleşmiş ve gelişmiş olduğu yargısı..

böyle amaçsız misyonsuz bir düşünüş biçiminin de çıkacağı yer budur işte

ruhsuz ve özsüz..başka ne olabilir..

şimdi ruh var mıdır ya da öz var mıdır onu tartışıcaklar bak..

emin ol dicekler ki

öz: insan oğlunun evrimleşirkenn...pehhh pehhh..

ruh: bir ingiliz bir alman bir de evrim gidiyormuşş evrim demiş ki şimdi sıra ruhta.. :lol:

İngilizleri almanları eleştirirken o ülkelerin kaldırımlarını, insanlarını, okuma yazma oranlarını Türkiye ile karşılaştır. Bu mesajları yazdğin aygıtlar o kafir ülkelerde üretiliyor.

Ateistler vs. evrimin çocuğuysa siz neyin çocuğusunuz, kadın sonradan yaratılmışsa... Toprağın mı? Hehe..

Konuyu evrime nereden getirdin ona şaşırıyorum ben ya ne zekisin arkadaşım sen..

tarihinde Lested tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Gavs, efenm sıkıyorsa kuranı kaynak gösteren mesajlarını eleştirin hurinin. Hadislere işiniz gelince inanıyorsunuz, ya kuran?

Ayrıca açık mektup gönderip şov yapmayın. Birilerine cevap vermek istiyorsanız özel mesaj diye birşey var.

koyun eleştirelim baba..

zor işler bizim olsun..

haydiii :lol:

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
İngilizleri almanları eleştirirken o ülkelerin kaldırımlarını, insanlarını, okuma yazma oranlarını Türkiye ile karşılaştır. Bu mesajları yazdğin aygıtlar o kafir ülkelerde üretiliyor.

Ateistler vs. evrimin çocuğuysa siz neyin çocuğusunuz, kadın sonradan yaratılmışsa... Toprağın mı? Hehe..

Konuyu evrime nereden getirdin ona şaşırıyorum ben ya ne zekisin arkadaşım sen..

ben getiririm sen bakma bana..

seni bile yola getiririm..

süpersiniz ya..burada benim kafada çok insan var..

ama gerçekleri de görmeniz gerek..

gelişme istiyosan..

Kuran da neler yanlış neler düz ve doğru diye zaman harcama

o doğru onu kainat anlatıyor zaten

sen Atatürk'ün yolunu izle

o da hep doğru olanı yaptı

ve biizm yolumuz onun yoludur..

ok bana gelip de 1400 yılda ilerleyemeyen bir kültürü anlatıp

''bakın bakın işte bu yüzden, buldum Kuyan yüzünde'' deme basitliğini de gösterme.. ;)

Sitelerde Paylaş
işte buraya kusuyorum..midem bulandı bakın bakalım gerçekte var mı yoksa evrimleşti mi?

ööööğğğğ..

aaa evrim çıktı bu da ne yaa..

sabah akşam ye ye ye..olacağı bu..

ığğğğ... :lol::lol:

Su yukarda yazdiklarinda bir damla akil kirintisi gorebiliyormusun.

Budala ile tartismaya girme. once seni kendi seviyesine ceker sonra deneyimi ile yener.

Sitelerde Paylaş
konu biraz sapacak ve bu hurinin işine gelecek ama benim kuranı harfi harfine kabul ettiğimi nerden çıkarıyorsun...

insan elinin altından geçen herşeyde hata yanlış ,, yalan olabilir... çünkü insan sütten ak çıkmış kaşık değil ki; kuranda 1400 yıl boyunca insanların elinin altından geçtiğine göre orda her yazılana balıklama, doğru diye atlayacak değilim..

Pardon, ben koruma sözü verilmişti diye biliyordum.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee

Gavs,sen 130 yil sonra yazilanlara inanamiyonda, biz 1400 yil önce ne idügü belli olan masallarin tersine inandirmah icin NASIL bukadar caba gösteriyorsunuz vede NIYE?

Sen bana Allah adinin kaynagindan biraz bahsetsene.

Sen bana putperestlerin yaptiklari ibadetlerle,

Seninkilerin yaptiklari ibadetleri suraya madde madde siralayacak cesaretini gösterebilirmisin?

Yahudi kalesinin basina gelenler, müslüman Araplarin yüz karasidir.

Ayni boku,Türkistandada yemislerdir.

Bu nedenledirki,koca Hakan Hulaguhan ve Cengizhan Arap ülkelerini BASIP , GECTIKLERI YERLERDE TEK KISI SAG BIRAKMAMISLARDIR,tüm sehirler yerle bir edilmistir.

Neden yapmislardir?Araplardan intikam almak icin.

Araplarin yaptiklari insanlik disi katliamlarin intikami hala Türk olanin yüreyinde saklidir.

HULAGU ve CENGIZHANIN aldigi intikamlar ,yüreyimizin sisini indirmemistir.

Cünkü hala BELALARINDAN KURTULMUS DEYILIZ bu Cöl ZIBIDILERININ.

Halada Türke düsmanligi sürmektedir,bu soysuzlarin.

Son olarak Osmanli Türkünüde Arkadan vurmuslardir ,batili babalariyla.

Ingiliz Lavrens, Arap seyhlarina 3 tip binlerce kanca dagitmistir.

Bunlar Osmanli Türkünü arkadan vuracaklara verilmistir

.

Bakalim bu kancalar nicin dagitildi?

Bir tarihde, arkadasim beni biriyle tanistirmaya götürmüstü.

Adam,Mustafa Kemale kisa bir yaverlik yapmis,askerliginin iki yilinida CÖLDE gecirmis.

Bu emekli tarihi kisi bana sunlari anlatti.

Ingilizler devamli Osmanlida cok altin oldugunu,Osmanli ordusunun kasalari altinlarla dolu oldugu,Türkler geri kacarken bu altinlari yutacaklarini,yakalanan Türkün önce süngüyle karni yirtilip midesine bakilmali,midesinde altinlar yoksa, barsaklarina gectiginden bu kancalar Türklerin götlerine sokulup barsaklari disari cekilip,barsaklarinda altinlari arayin demislerdir,

Gercekten,binlerce Türkün,hem midesi delinmis hemde barsaklari disari kancalarla cekilmis halde bulunmustur.

Halbuki,o siralar Osmanli züyürtleri oynuyordu.

Ingilizler bunu biliyordu tabi.

Ama soysuz Araplarin Altin hastaligini bildikleri icin,kafasiz Araplari kandirmak icin böyle bir yalani uydurmus Ingilizler.

Arabin bu altin hastaligi icin,Arap tarihi kayitlarina bakalim.

Misir ordusu, ülkenin bir ucunda komsu devletin ordusuyla savasa tutusur.Fakat misirli askerlerin beceriksizliginden misir ordusu yenilir.Misir oldukca büyük toprak kaybeder.

Ordu geri dönüp Kahire yakinlarinda konaklar.Ordu komutani askerlere söyle seslenir.

Ey Arap askeri,sizin cesaretsizliginizden,beceriksizliginizden,büyük bir toprak kaybettik.

Sizlarde,vatan severlik,SIFIR,SIZIN ALLAHINIZ SU AYAKLARIMIN ALTINDA deyip ayaklarini yere vurur.

Askerler Allahimiza hakaret etti deyerek komutani öldürürler.

Osmanli Misiri ele gecirince Kahirenin valisini cagirir,bana sizin Allahiniz ayaklarimin altinda deyip ayaklarini yere vuran komutan nerde ayaklarini yere vurdu?Orayi gösteriniz der Yavuz Sultan.

Kazma küreklerle gösterilen yer kazilinca.KÜPLER ICERISINDE BINLERCE ALTINLAR PARLAMAYA BASLAR.

Yavuz Sultan Selim,EVET ARABIN ALLAHI ALTINDIR DER.

Arap Israil büyük savasinda,Süveys valisi Suveys sehrini SENET KARSILIGI israillilere vererek Suveysden ayrilmistir.

Dünyada baskada örneyi yoktur.

Arkadasim Gavs,sen kimi bana karsi savunuyorsun,biliyormusun.?

Kibris olaylarindada Muhammedinizin ögretmeninin dedelerini tutmuslardir Araplar.

Neymis?

Tüm belgeler yalanmis.

ATALARIMIZ DEMISTIRKI : KOR , YER , ICER, KENDINDEN PAY BICER.

Herkesi kendileri gibi kafasiz ve YALANCI SANIYORLAR.

Yasar Nuri ne diyor,ALLAHLA kandiriyorlar.

Yaptiklarinizin,önerdiginizin hic birinin temeli saglama dayanmamaktadir.

Istersen, tartismaya hazirim,varmisin?

Insanlari piskinlige verip,ENAYI YERINE KOYMAYINIZ LÜTÜFEN vede ACILEN :-))))))))

SENIN ÖVDÜGÜNÜ , BEN SENDEN DAHA IYI TANIYORUM.

Seni kandirmislar ama ,beni kandiramazlar.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Guest inevitable
Müslümanların genel karakteri işlerine gelmeyen mevzuların sonradan yazıldığı, çarpıtıldığı veya yalan olduğu şeklindedir. Ama bununla birlikte işlerine gelenler, güzel buldukları her şey nedense hep doğrudur.

O dönem küçük kızlarla evlenme yaşı oldukça erkendir. Bunun sürüyle kanıtı mevcuttur. Örneğin müslüman erkeğe cennette memesi henüz tomucuklanmış (yani sübyan) kızlar vaadedilir. Ayşe'nin yaşı vesair aktarımların hepsi bu yöndedir. Sübuancılık tabir edilen alışkanlık o dönemde normal karşılanan bir gelenektir. Bütün Arap erkekleri aynı geleneğe tabidir. Muhammed'in kızı Fatma da (diğer kızlarıo gibi) bu geleneğe dahildir. Fatma da erken yaşta evlenmiş ve yirmilerin hemen başında ölmüştür. Bu kadar kısa bir yaşama 5 çocuk doğurmayı sığdırdıysa, kaç yaşında evlenmiş olabileceğinin hesabını yapmak da oldukça kolay olmalıdır.

O dönem müslüman erkeklerinin küçük yaştaki çocuklarla evlenmesi olayına tepki gösterip türlü cambazlıklarla, hatta belge ve kayıtları yalanlayacağınıza, "o dönemde bu adet varmış, o dönemi bu günle yargılamayın" deyin, biz de size helal olsun deyip susalım...

bu sübyan meselesi sizin bilinçaltınızda ki bir obsessif takıntı olmasın..

sürekli oraya basıyosunuz hep birlikte de :lol:

Sitelerde Paylaş
bu sübyan meselesi sizin bilinçaltınızda ki bir obsessif takıntı olmasın..

sürekli oraya basıyosunuz hep birlikte de :lol:

Biz seni mi tartışacağız konuyu mu? Cevap yazacaksanda konuyla ilgili olsun bari direkt olarak Gavs adlı üyeye saygısızlık ediyorsun!

Sitelerde Paylaş

bazı arkadaşlar için konu daha açıklıklık kazansın diye... ek bir yazı yazmak istedim herkese saygılar..

öncelikle herkes bilsinki... islam tarihi deyince sırf hurinin alıntı yaptığı 7-8 kaynak olmayıp... bir çok islam tarihini anlatan kaynak bulunmaktadır..

ve bu kaynakalara baktığımızda fatmanın yaşı ile ilgili olarak

605- 606-609-611-613-615 gibi farklı tarihler verilmektedir... en çok muhatabık olunan tarih ise... 609 yılı olmaktadır..

(konuyla gerçekten ilgilenen arkadaşlar araştırma yaptıklarında bunu göreceklerdir....)

ama ne hikmetse huri bu kaynaklardan tarih olarak 611 ile 616 yıllarını veren kaynakları referans alıp.... bu kaynakları islam tarihin en genel kaçar kaynakları gösterip... diğer kaynakları görmezden gelmektedir....

şimdi hurinin kendisine referans aldığı kaynağa bakalım

[ 1]. Delailu'l-İmame s.10.

Ebu Basir, İmam Ebu Abdullah Cafer b. Muhammed'den (a.s) şöyle rivayet eder: "Fatıma (a.s) Hz. Resulullah (s.a.a) kırk beş yaşında iken cemadiyülâhır ayının yirmisinde dünyaya geldi. Ömrünün ilk sekiz senesini babasıyla birlikte Mekke'de geçirdi. On sene de Medine'de babasıyla beraber kaldı. Babasının vefatından sonra ise, sadece yetmiş beş gün hayatta kaldı ve hicretin on birinci yılında cemaziyülâhırın üçünde dünyadan göçtü."[1]

Delailu'l-İmame, 1020 li yıllarda, İbn Rüstem et-Taberî tarafından yazılmış olup daha çok imamların biyografisini içermektedir.

yani bu kitap.. fatma 633 yılında öldüğü düşünülürse tam ondan 386 yıl sonra kaleme alınmış...

ve burda Ebu BASİR den, o da imam Ebu abdulah caferden rivayet ettiği söylenmektedir.

peki bu İMAM cafer kimdir.. şiiler tarafından 6 .cı imam olarak tanımlanan İMAM CAFER'dir imam cafer 699 yılında doğduğu söylenmekte olup... fatmanın torunun torunudur... yani cafer in babası muhammed bakır onun babası zeynel abidin...onun babası hüseyin onun anneside fatmadır..

şimdi size soruyorum... bundan 1400 yıla göre daha teknolojik çağda yaşadığımız halde... babasının babasının babasının annesinin... doğum tarihini bileniniz varmı... buyrun siz bilmiyorsanız bile babanıza oda bilmiyorsa dedenize sorun bakalım bilen olacak mı?

eğer bilen çıkmasa siz bundan 1200 yıllık koşullarda caferin babasının babasının babasının annesinin doğum tarihini bilebileceğini nasıl kabul edip bu eserde yazanı doğru bilgi diye kabulleniyorsunuz??.

üstelik bu eser cafer tarafından yazılmamış olmayıp onun ölümünden (766) 253 yıl sonra üstelik 3 şahışlar tarafından yazılan bir kaynaktaki bilginin doğruluğuna güvenelim...

üstelik diğer yazılan bir çok kaynakta farklı tarihler mevcutken...

sizi sadece aklınızı kullanmaya davet ediyorum..............

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya gavs bende diyorum ki hadisleri keyfinize göre kıvırabiliyorsunuz, Huri nin kuranı kaynak olarak gösteren 100 lerce cevaplı konuları var. Onları muhalefet edin yahu, sıkıyorsa gibi iddialı ve argo bir kelimeyi kullanmaktanda çekinmiyorum farkındaysan.

Nur suresi, 2. ayet..

Herşeyi bir kenara bırak gerçekden dürüst ol. Sana değer veriyorum ve soru soruyorum. Bak,

Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurulmasını emreden bir hadis olsa kabul eder miydin!?

Huri nin anlattığı pisliklerin bir bölümü kurandada açıkca vardır. Bak objektif bir cevap istiyorum soruma. 21. yüzyılda hoşgörü ve sevgisiyle andırılmaya çalışılan bir din nasıl değnek vurun der yahu! Değnek ya?

Sitelerde Paylaş

LESTED

her konuyu tartışılabilir...

tartışmaktan irdelemekten kimseye zarar gelmez... onlarıda konuşuruz... yeterki karşılıklı samimi olalım art niyet olmasın..

ama sen şimdi neden çuvaldızı sadece bana batırıyorsun...

hurinin yaptığı nekadar samimi bir araştırma...

bir çok islamı kaynak varken...

fatmanın ölümünden tam 386 yıl sonra, İbn Rüstem et-Taberî dene bir adam tarafından yazılan bir eseri tek referasn kabule dip...

fatmanın çoçuk yaşta evlendirldiğini... ve muhammed ve aliyi sübyancılıla suçlamasını görmezden geliyorsun....bu suçlama basit bir suçlama mı.... burda bir art niyet sezmmek mümkün mü??

halbuki bu eserden çok daha önce yazılan bazı kaynaklara göre fatma 17-18 yaşında evlenmiş..

üstelik;

teknolojik çağda yaşadığımız halde kim dedesinin dedesinin annesinin doğum tarihini biliyorki... cafer sadıkta bilsin... hadi diyelim o doğru biliyordu... peki ondan 253 yıl sonra yaşamış 3 bir şahsiyetin bunu bilmesi mümkün mü?

kuran diyorsanız ... sadece kuran üzerinden tartışmaya her zaman hazırım.. yeterki art niyet olmasın

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...