Jump to content

Turban

Recommended Posts

Turbanin kisitlanmasi acaba "egitim hakkinin kisitlanmasimidir"?

Eger turban takilmayanalrin universiteye alinmamasi egitim hakkinin kisitlanmamasi ise, universitelere mayo ile veya ciplak girememekte egitim hakkinin kisitlamasidir..Adam ciplak girmek istiyor diye neden egitim hakki elinden aliniyor? :)

Heryerine kendine has kurallari vardir..

acaba musluman arkadaslar camiye mayo ile girebilirler mi? bu da bir kisitlama degilmidir?

dedigim gibi nasil ki camiye mayo ile girilmez ise Universitelerede turban ile girilmemelidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Simdi bu sikmabaslar universitelere girdiler diyelim..

Erkeklerle nasil ayni sirada oturacaklar? Erkeklerle tokalasmak bile yok bunlarin zihniyetinde erkek hocalara nasil bakip ders dinleyecekler ?

Biliyorum ne olacagini.. Bunlar sonrada haremlik selamlik universite isteyecekler..

Bir hindu inegiyle universiteye girebilir mi ? O halde turbanlida kafasindaki bezle giremez

Sitelerde Paylaş

Türban, özgürlük değil tam tersine özgürlüğün kısıtlanmasıdır.

Zina ve tacize bir önlem olarak İslam kadınların özgürlüklerini kısıtlama yolunu seçmiştir.

Kadının özgürlüğü, örtüyle kapanarak , eve kapatılarak kısıtlanmıştır.

İslam'da kadının çalışması ev işleri ve çocuk yetiştirme olarak görülmüştür.

Kadının bir meslek sahibi olmasının İslam'da yeri yoktur.

Dolayısıyla İslam'ın kadına eğitim hakkı gibi bir derdi yoktur.

Büyük islam alimi Gazali şöyle diyor:

Kadınlarınıza evlerinin kapısında oturmamaları için yeni elbise yaptırmayın, çünkü elbiseleri güzel ve yeni olursa kalplerine dişarı çıkmak arzusu gelir.

(Gazali, Kimyayi Saadet, s: 178)

Dışarı çıkması kesin gereken kadın ise kocasindan izin aldiktan sonra dışarı çıkacak ve şu kurallara kesin uyacaktır:

Sıkı sıkıya örtünüp kötü giysilere bürüne,

Hiç çıkmamış gibi davrana,

Başını öne eğip kimsenin yüzüne bakmaya,

Kalabalığa karışmaya,

Erkeklerin bulunduğu yerlere yanaşmaya,

Herkesin dolaştığı sokaklardan uzak dura,

İşini bir an önce bitirip evine döne, (Gazali, Ihya, 2/290)

Sitelerde Paylaş

Hem üniversiteyi bitiripte ne yapacaklar?

Mesela bir kadin doktor oldu ve sizin bir yakininiz acil servise kaldirildi. eee bu kadin dindar ve erkegin kicini göremez. Oysa herif, kicindan bicaklanmis, ne olacak?

Bu kanun sadece üniversiteler icin diyen basbakan, milletin gözlerinin icine bakarak yalan söylüyor. Okuma hakkindan sonrada, calisma hakki gelmeyecekmi?

Türbanli diye ise alinmayanlar, mahkemeye gidip, tazminat davasi bile acacaklar. Ayirim yapma ilkesine aykirilikten, bazi is yerleri ceza ödeyecek.

Sitelerde Paylaş
Simdi bu sikmabaslar universitelere girdiler diyelim..

Erkeklerle nasil ayni sirada oturacaklar? Erkeklerle tokalasmak bile yok bunlarin zihniyetinde erkek hocalara nasil bakip ders dinleyecekler ?

Biliyorum ne olacagini.. Bunlar sonrada haremlik selamlik universite isteyecekler..

Bir hindu inegiyle universiteye girebilir mi ? O halde turbanlida kafasindaki bezle giremez

Bir hindu ineği kafasına takmayı başarırsa girer aslinda. benzetme hic olmamis. muslumanlar turbana tapmiyorum ki.

Sitelerde Paylaş

BURDA MANTIK OYUNU YAPIYOSUN,O ZAMAN NORMAL ELBİSEYLEDE GİRMEK YASAK OLSUN.KURALLARI İDARECİLER KOYAR,KURAL DEDİĞİN ŞEYDE İNSANLARA GÖRE İZAFİ BİR KAVRAMDIR.BU GÜN İNANIŞ YÖNÜNDEN FARKLI DÜŞÜNEN BİRİ BAŞA GELİR,BAŞI KAPALI GİRMESİ YASAK DİYE Bİ KURAL KOYAR,YARINDA ÖBÜRÜSÜ GELİR,YOK DER KAFASI AÇIK GİRMK YASAKTIR.O ZAMANDA SEN ŞÖYLE DİYECEKMİSİN,BEN ÖZGÜRLÜK İSTİYORUM BAŞI AÇIKLARDA OKULA GİRSİN,O ZAMANDA O ADAMDA SANA ŞÖYLEMİ DEMELİ,KARDEŞİM ÖZGÜRLÜK NEDİR O ZAMAN MAYO BİKİNİYLEDE OKULA GİRSİNLER,HER YERİN Bİ KURALI VARDIR SENDE BU KURALA UYACAKSINMI DEMELİ SANA.TABİ Kİ HAYIR.BUNLARI İDARECİLERİN İNSAF SINIRLARI BELİRLEYECEK.TOPLUM GENEL AHLAK ÖRF VE İNANIŞLARINI GÖZ ÖNÜNE ALIP,NASIL MAXİMUM Bİ ŞEKİLDE İNSANLARIN,BİLASSA KIZLARIN OKULLARINDAN GERİ KALMAMASINI SAĞLAMAK LAZIM DİYE DÜŞÜNMEK VE ONA GÖRE KURAL KOYMAK GEREK BENCE.BU İŞLER SENİN DEDİĞİN GİBİ DÜZ MANTIKLA YÜRÜMÜYOR ANLIYACAĞIN.

Sitelerde Paylaş

AYRICA GAZALİYE ATFEN BİŞEYLER YAZMIŞ BAZI ŞAHISLAR.GAZALİ HAYATIN GERÇEKLERİNDEN YAZMIŞ.İSTER OKUYUP HOŞUNA GİDER TATPİK EDERSİN İSTERSEN ETMEZSİN.HERKESİN NEZHEBİ DEĞİŞİKTİR,KİMİ KARISINI KISKANIR DİĞER ERKEKLERDEN GİZLEME İSTEĞİ DUYUR,KİMİSEDE YUKARDAKİ ARKADAŞLAR GİBİ SEVDİĞİNİ KARISINI BACISINI DİĞER ERKEKLERE TEŞİR ETTİRİP BUNDAN HAZ ALIRLAR.EVET BİLİYORUM MİDE BULANDIRICI AMA ATEİSTLİKTE BU OLSA GEREK.BANA GÖRE MANTIĞIN BİTTİĞİ YERDE ATEİSTLİK BAŞLAR.GENÇ BALIK YAŞLI BALIĞA SORMUŞ Bİ ŞEY DUYDUM DEMİŞ SU DİYE BİŞEY VARMIŞ BUNDAN HABERİN VARMI DEMİŞ.BİLMEZ Kİ HER TARAFI SU.ÇEVRESİNDEKİ ALLAH SANATINI GÖRMEYİP GÖZLERİNİ KAPAYAN SADECE KENDİSİNE KÖR OLUR,OYSA DIŞARDA GÜNEŞ VARDIR,AMA O GÖZÜNÜ KAPATTIĞI İÇİN GÖREMEZ.

Sitelerde Paylaş

Ben olaya biraz daha değişik yönden bakacağım...

Hani Cutie Turban takanlara sıkmabaş dedi ya (Halbuki sıkmabaşın dikalası bunu diyendir) Bu soru özellikle sana...

Rejim için tehlikeli olan nedir? Kafada takılı olan 1 m2 lik bez parçası mı? Yoksa o bez parçasını takan kafa mı?

Elbetteki o bez parçasını takan kafa değil mi?

Üniversitenin nizamiyesine kafasında 1m2 bez takılı bir "sıkmabaş" geldi...

Rejim dedi ki : "Hoop sen benim için tehlike arzediyorsun, giremezsin"

Sıkmabaş dedi ki: "Neden?"

Rejim : "Kafanda 1 m2 lik bez parçası var"

Sıkmabaş : "Bütün mesele o ise çıkartayım canım nedir yani?" ve Çıkartır

Rejim : "Hah şimdi oldu... Artık sen benim yılmaz savunucumsun, içeri girebilirsin"

Bu mudur yani?

Sitelerde Paylaş
Ben olaya biraz daha değişik yönden bakacağım...

Hani Cutie Turban takanlara sıkmabaş dedi ya (Halbuki sıkmabaşın dikalası bunu diyendir) Bu soru özellikle sana...

Rejim için tehlikeli olan nedir? Kafada takılı olan 1 m2 lik bez parçası mı? Yoksa o bez parçasını takan kafa mı?

Elbetteki o bez parçasını takan kafa değil mi?

Üniversitenin nizamiyesine kafasında 1m2 bez takılı bir "sıkmabaş" geldi...

Rejim dedi ki : "Hoop sen benim için tehlike arzediyorsun, giremezsin"

Sıkmabaş dedi ki: "Neden?"

Rejim : "Kafanda 1 m2 lik bez parçası var"

Sıkmabaş : "Bütün mesele o ise çıkartayım canım nedir yani?" ve Çıkartır

Rejim : "Hah şimdi oldu... Artık sen benim yılmaz savunucumsun, içeri girebilirsin"

Bu mudur yani?

evet katiliyorum bu dedigine

sonucta degisim kafanin icinde olur

ama türban takanlar hic de kafalarinin icini deistirecek gibi görünmüyo

ve aksine yobazlarin oyununa gelmeye devam ediyolar

bu iste cok tehlikeli bi durum

o yuzden türban yasagi devam etmeli ama is orda bitmiyo

o kafalardan böyle sacma salak inanislari cikarmak gerekiyo

Sitelerde Paylaş
evet katiliyorum bu dedigine

sonucta degisim kafanin icinde olur

ama türban takanlar hic de kafalarinin icini deistirecek gibi görünmüyo

ve aksine yobazlarin oyununa gelmeye devam ediyolar

bu iste cok tehlikeli bi durum

o yuzden türban yasagi devam etmeli ama is orda bitmiyo

o kafalardan böyle sacma salak inanislari cikarmak gerekiyo

Neden yasaklanmalı?

Eğer demokrasiden bahsediyorsak yasaklanmamalı kardeşim... İllede yasaklanacaksa Türban değil türbanı takanın üniversiteye girmesi yasaklanmalı... Böyle saçma bir mantık var mı ya? Bu rejim denen şey zihniyetten korkmuyorda 1m2 lik bez parçasından mı korkuyor?

Ayrıca siz ateistleride anlamıyorum... Hani siz adildiniz? Yasakçı değildiniz? İnanandan size ne kardeşim bırak nasıl istiyorsa öyle yaşasın... Nasıl giyinmek istiyorsa öyle giyinsin... Sonuçta size göre tehlikeli olan şey bez değil o bezi takan zihniyet... Ya bu zihniyeti değiştireceksiniz ya da o zihniyeti hiç bir kamusal alana sokmayacaksınız...

Sitelerde Paylaş
Neden yasaklanmalı?

Eğer demokrasiden bahsediyorsak yasaklanmamalı kardeşim... İllede yasaklanacaksa Türban değil türbanı takanın üniversiteye girmesi yasaklanmalı... Böyle saçma bir mantık var mı ya? Bu rejim denen şey zihniyetten korkmuyorda 1m2 lik bez parçasından mı korkuyor?

Ayrıca siz ateistleride anlamıyorum... Hani siz adildiniz? Yasakçı değildiniz? İnanandan size ne kardeşim bırak nasıl istiyorsa öyle yaşasın... Nasıl giyinmek istiyorsa öyle giyinsin... Sonuçta size göre tehlikeli olan şey bez değil o bezi takan zihniyet... Ya bu zihniyeti değiştireceksiniz ya da o zihniyeti hiç bir kamusal alana sokmayacaksınız...

turban farz mi?

Sitelerde Paylaş
Neden yasaklanmalı?

ben sana insanlari yobazlarin elinden kurtarmak lazim diyorum, sen se yobazlarin

elinde koz olarak kullandiklari türban yasaklanmasin diyosun

yobazlarin ekmegine yag sürmekten baska bisey deil

bu kadar kör olamazsiniz

bu türban yüzünden bu kadar patirti cikarmalarinin "demokratik hakkimiz" demelerinin

sebebi ni göremiyomusun.

ideal Türkiyemiz nedir!

günün birinde insanlari bu türban sacmaligindan siyrilmis,

basinizi kapatin diyenlere siktiri cekecek insanlarin yasadigi Türkiye mi,

yoksa universite öörencisi olan ama Fetullah gibilerinin dizlerinin dibinde

emir bekleyen insanlarin yasadigi Türkiyemi

Sitelerde Paylaş
ben sana insanlari yobazlarin elinden kurtarmak lazim diyorum, sen se yobazlarin

elinde koz olarak kullandiklari türban yasaklanmasin diyosun

yobazlarin ekmegine yag sürmekten baska bisey deil

bu kadar kör olamazsiniz

bu türban yüzünden bu kadar patirti cikarmalarinin "demokratik hakkimiz" demelerinin

sebebi ni göremiyomusun.

ideal Türkiyemiz nedir!

günün birinde insanlari bu türban sacmaligindan siyrilmis,

basinizi kapatin diyenlere siktiri cekecek insanlarin yasadigi Türkiye mi,

yoksa universite öörencisi olan ama Fetullah gibilerinin dizlerinin dibinde

emir bekleyen insanlarin yasadigi Türkiyemi

Sana göre yobaz o, Ona göre yobaz sensin...

Ayrıca yine söylüyorum, senin derdin Türbanla mı? yoksa Türbanı takanla mı?

Bir anket yapalım istersen Türkiyede, Türban serbest kalsın mı kalmasın mı diye... Ben Ateizme ve Türban karşıtlarına %50 avans veriyorum... Yani %26 yasaklansın cevabı çıkarsa tamam anasını satim... Yasaklansın...

Sitelerde Paylaş
Sana göre yobaz o, Ona göre yobaz sensin...

Ayrıca yine söylüyorum, senin derdin Türbanla mı? yoksa Türbanı takanla mı?

Bir anket yapalım istersen Türkiyede, Türban serbest kalsın mı kalmasın mı diye... Ben Ateizme ve Türban karşıtlarına %50 avans veriyorum... Yani %26 yasaklansın cevabı çıkarsa tamam anasını satim... Yasaklansın...

sen insanlar dahada uyussun istiyosun, biraz daha damardan verelim allah peygamber hikayeleri,

her tarafimizi kaplasinlar...

Sitelerde Paylaş

Türbanın ardında yatan başka gerçekler vardır...

Bugün özgürlük diye salya sümük ağlayan o zavallılar, yarın üniversiteleri kendileri gibi rengarenk kafalarla doldurdukları zaman; açık giyinen birine anlayış göstereceklermi sizce?

Yoksa, bu dinsiz.. Kötü örnek oluyor, erkekleride teşvik ediyor, kışkırtıyor.. Aramızda namussuz istemiyoruz mu diyecekler? "Bir kadının kapanması farzdır, sen neden açıksın? Hiç sonrasını düşünmüyor musun?" diye baskı yapmayacaklarmıdır yani..

Uyanın baylar ve bayanlar.. O sokaklarda gördüğünüz hiçbir türbanlı başı boş değil..Herbirinin bağlı olduğu bir grup, bir ablası, direktiflerini dinlediği bir üstü var.. Amaçları ve hedefleri var.. Üniversitelere girdikleri zaman boş duracaklarınımı sanıyorsunuz? İlk işleri tebliğ ve telkinlere başlamak olacaktır. Bu türban ve çarşaf öylesi lanet birşeydir ki; Tunus'ta olduğu gibi buradada sokakta dahi giyilmesi yasak olmalıdır.

İran'da islami rejim sonrası denileni hatırlatırım: "Fahişelerin, mümin kadınların yanında yeri yoktur.. "

Ve nihayetinde öyle ya da böyle tamamı kapandı. Güçlü yaptırımlar geldi.. Nereden nereye geldiler uzun vadede. Türkiye'de de şuanda bu oluşumun temelleri atılmaktadır.

Dedim ya; türban sadece onu takanın sorunu değildir. Bütün hür kadınların sorunudur. Küçük çocuklarımızın sorunudur. O türbanın arkasında, bütün kadınların kapanma zorunluluğu yatar.. Özgürlük yattığını söyleyenler, zamanı geldiğinde "imanı olan bunları çıkarsın buradan" naraları atacaktır.

Türbanın arkasında; inanç ve bu inanca göre düzenlenmesinin zorunlu olduğu düşünülen kurallar yatar.

Bir arkadaş demiş ki; gazalinin söyledikleri.. "Gerçekler".. Kimisi; karısını-kızını, ulu orta milletin içine salmaktan çekinir demiş (ya da buna yakın cümleler kurmuş).. Kimiside; milletin arasında açık bir şekilde gezdirmekten "haz alır" demiş..

Bak koçum, senin ablan-bacın-annen.. Senin ve babanın gözünde birer malsa.. Ve sizde; arabanıza, altınlarınıza ve diğer eşyalarınıza yaptığınız gibi bir muameleyi onlara layık görüyor, bir et parçasından ibaret olduklarını düşünüyor ve onlara sanki kişiliksizlermiş gibi muamele etmeyi uygun buluyorsanız.. Ne yazık o kadınlara.. İşte sizin gibi sapık zihniyetler yüzünden o türban sokaklarda dahi yasaklanmalı.. O türban oldukça; sizin anneleriniz ve bacılarınız birer mal muamelesi görmeye; çocuk doğurmaya yarayan eşya muamelesi görmeye; toplumun tamamından (yüzü gözü dahil olmak üzere) saklanması gereken birer obje gibi muamele görmeye devam edeceklerdir..

Hadi canım sende diğer arkadaşların gibi ebu lehebin ellerini kurutmaya git.. Ancak kurutursunuz.. Aslına bakarsanız bence islam aleminin bu durumda olmasını en büyük problemi; henüz ebu lehebin ellerini kurutacak denli büyüklükte bir tesis kurulmamış olmasıdır. Eğer böyle bir tesis yaparsanız, şüphesiz sizin için daha hayırlısı olur.. Bence bunun üzerine düşünün biraz.. Şöyle çölün ortasında kocaman bir tesis, kurutmaya yarayan.. Bi düşünün bakalım, bende yardımcı olurum size.. Fenamı yahu, kuranın emrini bizzat yerine getireceksiniz.. Hergün bunu kuru kuruya okumakmı daha iyi.. Yoksa böyle bir tesisin kurularak, bu temenninin hayata geçirilmesimi..

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...