Jump to content

Kitap Tavsiyeleri

Recommended Posts

Ateistlerin ateizm hakkına önerebilecekleri kitaplar var mı? Varsa hangi kitaplar olduklarını yazarlarsa ben ve diğer merak eden arkadaşlar bundan yarar sağlarlar.

Birde ateizm karşıtı (harun yahya vs gibi değil bir bilim adamı veya filozof olabilir.) kitap önerilerini ateist veya müslüman hiç farketmez alabilir miyim?

tarihinde Teist17 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistlerin ateizm hakkına önerebilecekleri kitaplar var mı? Varsa hangi kitaplar olduklarını yazarlarsa ben ve diğer merak eden arkadaşlar bundan yarar sağlarlar.

Birde ateizm karşıtı (harun yahya vs gibi değil bir bilim adamı veya filozof olabilir.) kitap önerilerini ateist veya müslüman hiç farketmez alabilir miyim?

Ateistlerin; ateizmle ilgili özel bir kitap sunacaklarını sanmıyorum çünkü böyle bir kitap gerçekçi olmaz.

Sadece;kendini Tanrı varlığından sorgula ve bilimi incele... :P

O zaten ne olman gerektiğini söyler...

Sitelerde Paylaş

Ateizm; soyut sorgulamadan somutluğa geçişi; bilimsel verileri ile günümüze taşınmasıdır.

Bunun için fizik gerekli... :(

Kuantum fiziği....

Kuantumla ilgili elinize geçen herşeyi okuyun ve anlamaya çalışın...Aynı yeri on kere okuduğumu biliyorum, anlamak için...Ve bir yarım saat de gözlerimi kapatır düşünürüm...Okuduklarım üzerinde...

Çok kolay değil yani ateist olmak...

Aynı sistem içinde de dinsel verileri araştırmak...

Emin olun ben bir dindardan çok daha fazla okumuşumdur o kitapları... :lol:

Sitelerde Paylaş
bütün tübitak kitaplarını okuyun derim. dinden bağımsız, kendiniz için okuyun, süper kitaplar, çok ucuzlar ve güvenilirler. insanın ufkunu geliştiriyorlar.

Kesinlikle...

Katılıyorum ve onun yanında yine tubitak'ın da yer verdiği bazı yazarların kitapları...Carl Sagan...Dawkins...Victor J. Stenger..

Sitelerde Paylaş

pirelli takvimlerinin bütün yıllarının toplandığı kitap..

200 dolar haberiniz olsun..islamın yasak ettiği ve kafir ilan ettiği bütün herkes orada..

şöyle de diyebiliriz.. hurilerin resmini çekmişler..pirelli takvimi yapmışlar.. sonra bütün yılları toplamışlar kitap yapmışlar..daha ne diyeyim ki...nokta..

Sitelerde Paylaş

Ateist teist bilmem...

Eflatun'un "DEVLET" ini okumamışsa biri, bana göre kitap mitap okumamıştır!... :lol:

Sokrates bir Ateist olsa idi yeryüzündeki herkesi Ateist yapabilirdi, Aynı şekilde bir Teist olsa idi onun karşısında durabilecek bir Ateist tanımadım henüz...

Mesela karşısına Richard Dawkins'i koysak...

Herhalde onu maymunun kıcına sokar sokar çıkarırdı... (Tam terside geçerli hemen celallenmeyin ateist arkadaşlar :P )

Sitelerde Paylaş

Ilk başta bir mantık kitabı alın. Daha sonra devamı gelir, sorgulama yetiniz gelişir, küçük bir şeyden hareketle derinlere inmeye başlarsınız.

"Mantık : Doğru Düşünme Yöntemi" (Cemal Yıldırım, Remzi Kitabevi) ve eğer bulabilirseniz "Introduction to Logic", Irving Copi. Copi'nin kitabını K.E.Ballard'ın yazdığı "Study Guide for Introduction to Logic-Irving Copi" ile okursanız çok daha verimli olur.

Sitelerde Paylaş

R. Feynman okuyun, C++ öğrenin, L. Wittgenstein okuyun, GEB'i okuyun. Daha sonra Marx, Nietzsche filân okuyun. Daha sonra da Heidegger okuyun. Ama Kant ve Hegel'i bütün bunlardan önce okuyun, okumasanız da göz gezdirin. Spinoza da okuyun, hatırı kalmasın. Filozof hep bunlar, of çok sıkıcı, Alice Harikalar Diyarında'yı ve Alice – Aynanın İçinden'i okuyun sadece. Ha bir de Küçük Prens'i unutmayın. İtü Sözlük'e girin, Kayser Sozer'i okuyun. Sonra gelin buradaki tartışmaları okuyun. Okumayın yahu vazgeçtim, çok okuyan mı bilir çok gezen mi, gezin siz en iyisi.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
Ateist teist bilmem...

Eflatun'un "DEVLET" ini okumamışsa biri, bana göre kitap mitap okumamıştır!... :lol:

Sokrates bir Ateist olsa idi yeryüzündeki herkesi Ateist yapabilirdi, Aynı şekilde bir Teist olsa idi onun karşısında durabilecek bir Ateist tanımadım henüz...

Mesela karşısına Richard Dawkins'i koysak...

Herhalde onu maymunun kıcına sokar sokar çıkarırdı... (Tam terside geçerli hemen celallenmeyin ateist arkadaşlar :P )

Sokrates kendisine söylenen her karsı fikiri süper bir sekilde cürütüyor . Bize de şapka çıkarmak kalıyor . <_<

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...