Jump to content

Kitap Tavsiyeleri

Recommended Posts

Kitap okumak,işkence gibi geliyor.Önceden okumak istiyordum.Şimdi o istekte kalmadı.Sinema,internet daha çekici geliyor.

Yanılıyorsunuz, eğer kitap okuma alışkanlığınız varsa ve bi şekilde sıkıldıysanız bunun sebebi okuduğunuz kitaplardır. Ben bazen haftada bikaç kitap okuyabilirken bazen haftalarca kitap okuyamam, çünkü beğendiğim kitap bulamam. Eğer bi kitabı elinize alıp bir türlü okuyamıyorsanız atın gitsin.

Ancak sevdiğiniz konudaki kitaplara yönelmek okuma isteğinizi canlandırabilir.

tarihinde Kerouac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 235
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Ekmek ve Şarap - Ignazio Silone

Hanım abla, hristiyanlık kokusu'mu alıyorum. Yoksa Oğuz, forumun girişide lastik tekerlek falan mı yaktı. Bir koku var ortalıkta.

Tam da tersi..

Ekmek ve Şarap, 1935 Kuzey İtalya'sındaki faşizm baskısını, halkın kilise ve diğer boşinanlar arasında nasıl ezildiğini anlatır.

Yazar ateisttir zaten. Kitapta aydın kişi kaygılarını dile getirir. Aldatan Put adlı kitabı da güzeldir. Orada da komünizmi neden benimsediğini ve niye terketiğini anlatır. Çok aktif, azimli bir komünist imiş ve daha sonra komünistler yüzünden büyük düş kırıklıkları yaşamış, ayrılmış vs...

Sana da niye anlatıyorsam...

Sitelerde Paylaş

Wlliam Goldwing'in "The Lord of Flyes"

SİNEKLERİN TANRISI

adlı kitabı, kendine aydın sıfatını yakıştırabilen herkesin mutlaka okuması gereken önemli bir yapıttır.

tarihinde Zola tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Başlangıçtan Günümüze Dinler Tarihi

Ekrem Sarıkçıoğlu

Yazar müslüman olmasına rağmen mümkün olduğu kadar tarafsız yazmaya çalışmış. Arada bir kendi dinini de savunmayı ihmal etmemiş. Ama kitap genellikle bilimsel. Ve bedava. Okuyun.

http://www.darulkitap.com/oku/tarih/v2/es-dinlertarihi/index.htm

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Merhaba arkadaşlar.

3 gün önce başlayıp dün bitirdiğim, Amerikalı yazar Dean Vincent Carter'a ait "The Hand of the Devil" isimli fantastik romandan bahsetmek istiyorum.

Kısa bir romandır, toplam 301 sayfa. Türkiye'deki standlarda adı nedir onu da açıkçası bilmiyorum. Şeytanın eli, şeytanın elçisi, iblisin pençesi gibi varyasyonlar mümkündür ama "Heat" isimli filmi "Büyük hesaplaşma" ve "Blade" isimli filmi de "Hançerin iki yüzü" olarak çevirmiş bir memlekette yaşadığınızı unutmayın :)

Dean Vincent Carter hakkındaki görüşler, geleceğin Stephen King'i olma yolunda sağlam atıyor olması şeklinde pozitif bulgular içeriyor. Kitapları çok satıyor, beğenilerek okunuyor. Benim okuduğum "The Hand of the Devil" ise tam anlamıyla gerilimin, şaşkınlığın ve merakın tavan yaptığı bir hikayeden bahsediyor.

Bir kitabı okumak var ve bir de o kitabı yaşamak var. The Hand of the Devil okuyucuyu sürüklemesini öyle güzel başarıyor ki yazarı gerçekten tebrik ediyorum. Çok beğenerek, bir solukta okudum. Kendisinin diğer kitaplarını da en kısa sürede okuyacağım.

Gelelim konuya; şimdi bakın bir gazeteci var tamam mı bu gazetecinin işler çok iyi değil, patronla arası açık falan birgün bu gazeteci ............. :D :D

Yok yok anlatmıyorum. Alın okuyun, Fantastik gerilim türü kitap seven herkese tavsiyemdir.

Sitelerde Paylaş

Bilimsel yayın paylaşmak isteyen olursa dinlemeye açığım. Son sıralarda kitap okumaya hiç zaman ayıramıyorum.

Çok fazla kitaba aynı anda başlayınca hepsi karıştı. Sıra sıra tekrar başlamam gerekiyor.

Hawking - Grand Design (Büyük Tasarım)

Lawrence Krauss - Universe from Nothing (Hiç Yoktan Evren)

Freud - Düşlerin Yorumu

Dawkins - Greatest Show on Earth

Konu olarak bu yönde olursa da iyi olur paylaşımlarınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...