Jump to content

Hangi Gazeteleri okuyorsunuz ?

Hangi Gazeteleri okuyorsunuz ?  

122 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

radikal, cumhuriyet, pas fotomaç, bulvar...

ille de internetten bakacaksam haberlere, ntvmsnbc vev radikalin sitesine bakarım.

Radikal'i haberleri ve güncel olayları takip etmek için alıyorsun, anladım. Cumhuriyet'le Bulvar mı, yoksa Fotomaç mı aynı işlevi görüyor? :)

Sitelerde Paylaş

sol.org.tr'yi her gün okurum. Arada bir BirGün'ü de okurum.

Buruva gazetelerinden Vatan'ı ara sıra takip ederim.

Onun dışında çoğunlukla haftalık veya aylık siyasal dergilerden besleniyorum: Red, Marksist Tutum, Kızıl Bayrak, Yeniden Devrim, Yürüyüş, Devrimci Hareket, Komünist, Gelenek, Fabrika, Defterler v.s...

Sitelerde Paylaş
cumhuriyet, zaman zaman birgün veya evrensel.. zaman zaman da radikal alıyorum. ama yanında mutlaka cumhuriyetim oluyor.

demiş idim.. ama bir süredir hiç gazete okuyamıyorum.. ders notlarımın kötü gelişinden sonra kitap dahi okuyamıyorum bu dönem..

Sitelerde Paylaş
sol.org.tr'yi her gün okurum. Arada bir BirGün'ü de okurum.

Buruva gazetelerinden Vatan'ı ara sıra takip ederim.

Onun dışında çoğunlukla haftalık veya aylık siyasal dergilerden besleniyorum: Red, Marksist Tutum, Kızıl Bayrak, Yeniden Devrim, Yürüyüş, Devrimci Hareket, Komünist, Gelenek, Fabrika, Defterler v.s...

Kanka, sen bir ara internationala.org'a bir ileti yolladın mı? :)

Öyle olduğunu düşünmemi sağlayacak bir iletiyle karşılaştım da adamların forumlarında :)

Sitelerde Paylaş
Kanka, sen bir ara internationala.org'a bir ileti yolladın mı? :)

Öyle olduğunu düşünmemi sağlayacak bir iletiyle karşılaştım da adamların forumlarında :)

Yoo yollamadım. Nasıl bir iletiydi? Merak ettim.

Ben otonomlar.net diye bir siteye iki ileti yollamıştım, cevap geldi mi gelmedi mi bilmiyorum çünkü artık siteye ne zaman girsem ''sayfa görüntülenemiyor'' yazıyor. Sorularım siteye ağır geldi galiba. :lol:

Edit: Bahsettiğin siteye göz attım. Şu başlıkta, daha önce bir arkadaşıma fikirsel forumda sorduğum sorular var(o soruları biraz değiştirip burada ateist forumda da açmıştım). http://www.internationala.org/aeforum/index.php?tid=173 Anlaşılan arkadaşım ona sorduklarımı alıntılayıp o sitedeki anarşistlere sormuş.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yoo yollamadım. Nasıl bir iletiydi? Merak ettim.

Ben otonomlar.net diye bir siteye iki ileti yollamıştım, cevap geldi mi gelmedi mi bilmiyorum çünkü artık siteye ne zaman girsem ''sayfa görüntülenemiyor'' yazıyor. Sorularım siteye ağır geldi galiba. :lol:

O dediğin siteyi hiç bilmiyorum, görmedim. Sorularının çok zor ve yanıtlanamaz olduğunu sanma bence, yarın filan seni diğer başlıkta yanıtlayacağım. Ben sana şunu tavsiye edebilirim: Kendine bu kadar çok güvenme, hemen herkes için söyleyebilirim bunu.

Emin ol, senden çok daha fazla ayrıntıyı göz önüne alan, Marksist literatürü yutmuş bir sürü yazarı var bu geleneğin. Hatta adamlar, senin ve benim aklımıza gelmeyen pek çok soruyla muhatap olmuş, bir çoğunu kendi başlarına düşünmüş.

Bu, hemen hemen bütün entelektüel gelenekler için söylenebilecek birşey. O yüzden, sen sen ol, emin olma ;)

Ki soruların doğru sorular değil, anlamlı da değil. Hatta söyleyebilirim ki hatalı, safsata içeren tezlerin filan var.

Neyse, yarın onu yanıtlayınca, görürsün :)

NOT: Bir ara hatırlat, buraya asayım o iletiyi, fikirsel'e link vermişti o dediğim şahıs, süpper bir argüman buldum diye, altına da senin bu bilinçle ilgili, Tanrı'nın yokluğuna dair argümanını yazmış :)

Sitelerde Paylaş
O dediğin siteyi hiç bilmiyorum, görmedim. Sorularının çok zor ve yanıtlanamaz olduğunu sanma bence, yarın filan seni diğer başlıkta yanıtlayacağım. Ben sana şunu tavsiye edebilirim: Kendine bu kadar çok güvenme, hemen herkes için söyleyebilirim bunu.

Öyle derken şaka yapmıştım, sonuna gülme efekti de koydum belli olsun diye ama... Neyse.

O yüzden, sen sen ol, emin olma ;)

Emin olmadığım için bugün 24 TL para bayılıp Negri'nin Yaban Kuraldışılık kitabını aldım. :)

Ki soruların doğru sorular değil, anlamlı da değil. Hatta söyleyebilirim ki hatalı, safsata içeren tezlerin filan var.

Neyse, yarın onu yanıtlayınca, görürsün :)

Hadi bakalım. :)

Ama gene cevap vermek yerine benim sorumu bana karşı kullanma yoluna gitmezsen iyi olur. ''Anarşizmin şu şu hatası var'' dediğimde, ''devlet sosyalizminde yok mu?'' karşılığı vermen, anarşizmde o hatanın olmadığını göstermiyor. :)

NOT: Bir ara hatırlat, buraya asayım o iletiyi, fikirsel'e link vermişti o dediğim şahıs, süpper bir argüman buldum diye, altına da senin bu bilinçle ilgili, Tanrı'nın yokluğuna dair argümanını yazmış

Sanırım o linki de buldum. Şu mu? http://www.internationala.org/aeforum/index.php?tid=170

Sanırım bu kişi Master2 adlı arkadaşım. Çok severim kendisini. Fikirsel forumdan tanışıyoruz. O da ben gibi yöneticiydi orada. Bana yapılan haksızlıktan sonra tepki koyup forumu terk etti. Ne yazıkki o terk edişimizden sonra bağlantımız koptu. Son bildiğim, turandursun'a gitmişti, ben ise buraya geldim. Yaşı oldukça genç, akıllı bir kişidir. Zaten alıntıladıktan sonra kaynağını vermiş. Sorun yok yani. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Öyle derken şaka yapmıştım, sonuna gülme efekti de koydum belli olsun diye ama... Neyse.

Ok o zaman, anlayışsızlığımdan dolayı kusuruma bakmazsın artık :)

Emin olmadığım için bugün 24 TL para bayılıp Negri'nin Yaban Kuraldışılık kitabını aldım. :)

Eyvallah, ama Yaban Kuraldışılık konuyla çok alakalı değil, Spinoza'nın siyaset felsefesini irdeliyor. Gerçi yapma gücü/yaptırma gücünden yola çıkıp, o içkinlik mantığını materyalizmin göbeğine oturtma girişiminin epistemik temellerini orada atıyor Negri ama, yine de pratik-politik temelli bir eser değil.

Hadi bakalım. :)

Ama gene cevap vermek yerine benim sorumu bana karşı kullanma yoluna gitmezsen iyi olur. ''Anarşizmin şu şu hatası var'' dediğimde, ''devlet sosyalizminde yok mu?'' karşılığı vermen, anarşizmde o hatanın olmadığını göstermiyor. :)

Benim anlatmaya çalıştığım daha farklı, şu örnek nasıl?: 'Bir tasarımcı olmasa, karmaşık olan hiçbir şey varolamaz'. Bu argüman karşılığında, 'peki o karmaşıklığı yaratacak düzeyde karmaşık bir tasarımcıyı, kim tasarladı?' sorusu sorulabildiği sürece, vereceğin yanıt bir tür 'question-begging' olacak. Yani soru yanıtlanmış olmuyor. Aynı şekilde, insan ilişkilerindeki irrasyonelliği 'zaptetsin' diye yönetme yetkisi verdiğin kişiler de insan olunca, aynı sorun zuhur ediyor :)

Bir de, elimdeki karşı örnekleri -burada- vermek istemiyorum ama, senin verdiğin örneklerin mantığını takip ettiğimiz sürece, absürd noktalara varıyoruz ki bu, senin mantığının yanlış olduğunu gösteriyor.

Sanırım o linki de buldum. Şu mu? http://www.internationala.org/aeforum/index.php?tid=170

Sanırım bu kişi Master2 adlı arkadaşım. Çok severim kendisini. Yaşı oldukça genç, akıllı bir kişidir. Zaten alıntıladıktan sonra kaynağını vermiş. Sorun yok yani. :)

Evet bu, ama fazlasıyla mekanistik bir mantığı var oradaki mesajın. Zaten hem diyalektik, hem materyalist olunmaaz! :)

Gerçi bir de Açık Marksistler vardır ki, Otonomcu Marksistlerle kavgalı oldukları tek husus budur. John Holloway'in 'İktidar Olmadan Dünyayı Değiştirmek' adlı kitabını oku bence ;)

Sitelerde Paylaş

Taraf, serxabun, milliyet,Kurdistan-post ve yazilarini duzenli takip ettigim bir kac Yazar!

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...