Jump to content

EVRİMLE İLGİLİ BİR SORU;

Recommended Posts

Madem biz insanlarla ... maymunlar aynı soydan türemiş. evrimleşmiş... soylarımız aynı

o zaman neden biz insanlar

köpek ve kedilerle daha iyi anlaşabiliyorken. maymunlarla anlaşamıyoruz..??

neden onca yanlız kişi... insan dışında kendine köpek kedi arkadaş edinirken...

maymundan arkadaş edinmiyoruz ve edinmekk bize çekici gelmiyor.....???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ben daha öncede sormustum benzer bir soru ama bu değildi belki cevap verildi bilmiyorum çünkü o kısmı kacırmıstım eger tekrar sormam mümkünse sormak istiyorum suanki maymunlar hangi türden evrimleşmiştir biz maymunlardan evrimleştik peki maymunlar daha önce hangi türden süregeldiler

Sitelerde Paylaş

Maymunlarla anlaşamadığımız görüşüne katılmıyorum,bunu da nerden çıkardınız ki?

Hiç anlaşmayı denediniz mi?Örnek olarak aklıma çarli geldi hepimiz biliriz heralde çok sempatikti ve insanlarla son derece iyi anlaşıyordu onun dışında da bir çok örnek var.

Ama esasında maymunlarla anlaşıyor ve ya anlaşamıyor oluşumuz bize hangi sonucu verebilir ki?

http://images.ihlassondakika.com/mehmet.bmp(120).jpg

Sitelerde Paylaş

bakın benim sorumun yanında... birde CraftXrac ın cevap bekleyen çok güzel bir sorusu var...

biz maymunlardan evrimleştik ...peki maymunlar daha önce hangi türden süregeldiler?

suanki maymunlar hangi türden evrimleşmiştir ??

Sitelerde Paylaş

Diğer soru eminimki forumda onlarca kez soruldu ve onlarca kez cevap verildi,bu kadar hazırcı olunmaz.İlk önce evrimi okuyup,araştırıp,öğrenmeli tatmin olunmadıysa,karşı çıkılan noktalara itirazlar nedenleriyle birlikte yapılmalı.

Şartlanılmış sorulara cevap vermek kimseyi motive eden bir durum değil.

Karşı taraf bunlara ne kadar cevap verirse versin oryantalliğe devam ediliyor.Evrimi kabul etmeyişimizin sebebi bilimsel değil dinsel diye direk pat pat ortaya koysanız kimse cıkını çıkarmaz bu şekilde davranmak zorunda değilsiniz,kendimizi kandırmayalım.

tarihinde 1Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konu senin konun ve sen cevabını aldığını düşünüyor musun?

hayır...

evine yılan besleyen insan var... elbet maymunda besleneblir ve maymunun sempatik geleceği insan vardır ama

eğer biz gerçekte maymunla aynı soydansak...

bir köpekle arkadaşlık etmektense... maymunla arkadaşlık etmek... bize daha çekici gelebilmeliydi... en azından herkes için olmasa bile genel için bu geçerli değil..

ayrıca

CraftXrac ın sorusu konuyla alakalı...

eğer içinizde CraftXrac ın sorusuna pat diye cevap verebilen biri yoksa

bu ezbere evrimci olduğunuzu gösterir... çokta araştırarak kabul ettiğiniz anlamına gelmez...

sırf tanrıyı inkar etme şasını size verdiği için .bu teoriye . hemen sarıldığınız gösteriir....

Sitelerde Paylaş

Ozellikle gelismis ulkelerde bazi insanlar kopekleriyle diger insanlardan da daha iyi anlasiyor.

Senin mantigina gore kopek soyuna daha yakin olmali boyle "insanlar".

*

Maymun ayni insan gibi karakteri olan bir hayvandir. Kopek gibi sadik degildir. Yurur kosar, insan gibi iki ayagiyla yurur ve evdeki esyalara cok kolay zarar verebilir ornegin

Insanlar da kopekleri daha sadik bulduklari icin beslerler benzer olduklari icin degil.

Insan iliskilerinde bile iki tane baskin karakterli kisi benzer olduklari icin kavga edebilirler ve genelde bir taraf daha alttan alir.

tarihinde detailer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
CraftXrac ın sorusu konuyla alakalı...

eğer içinizde CraftXrac ın sorusuna pat diye cevap verebilen biri yoksa

bu ezbere evrimci olduğunuzu gösterir... çokta araştırarak kabul ettiğiniz anlamına gelmez...

sırf tanrıyı inkar etme şasını size verdiği için .bu teoriye . hemen sarıldığınız gösteriir....

Biraz düşünmekte fayda var!!!

Evrim teorisi tanrı nın olmadığını zaten göstermez,tanrı nın var olduğunu göstermediği gibi!!! Sadece ortadoğu kaynaklı dinlerle çelişir!

+İlle de evrim tanrının olmadığı sonucuna götürür bizi diyorsanız kendi kafanızda, biraz felsefe tarihi bilmekte fayda var,evrim teorisinin tarihinden çok çok daha eskilere gider ateizm!

Sitelerde Paylaş

biz maymunlardan evrimleştik ...peki maymunlar daha önce hangi türden süregeldiler?

içinizde bu soruyu pat diye cevaplayabilecek bir evrimci yok mu yahu...??

bende sizleri... iyice araştırıp edip... evrimci olduğunuzu sanıyordum...

gelde sırf tanrıyı inkar etmek için evrimci olduğunuza inan ma..

tarihinde gavs tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Madem biz insanlarla ... maymunlar aynı soydan türemiş. evrimleşmiş... soylarımız aynı

o zaman neden biz insanlar

köpek ve kedilerle daha iyi anlaşabiliyorken. maymunlarla anlaşamıyoruz..??

neden onca yanlız kişi... insan dışında kendine köpek kedi arkadaş edinirken...

maymundan arkadaş edinmiyoruz ve edinmekk bize çekici gelmiyor.....???

bakın benim sorumun yanında... birde CraftXrac ın cevap bekleyen çok güzel bir sorusu var...

1. Aslında şempanze, maymun, bonobo vs. primatlarla çok iyi anlaşırız. Ancak bu hayvanların çoğunun ticareti, evcil hayvan olarak beslenmesi yasaktır. Zamanında pekçoğu doğal yaşam alanlarından kopartılarak şehirlere taşınmışlardır. Doğal yaşam alanları da daraltıldığında sayıları çok azaldı ve koruma altına alındılar. O yüzden 'pet' olarak fazlaca primat göremiyoruz.

2. Bahsi geçen hayvanlar bizim çok yakın akrabalarımız, aynı hastalıkları paylaşırız. Yani bize hastalık taşıyabilirler, bizden hastalık kapabilirler. Hayvanlar hijyen konusuna insan kadar dikkat etmezler; insan ile aynı ortamda yaşadıklarında bu büyük sorun olur. Doğal ortamlarında primat türleri üzerinde çalışan bilimadamları bazen hastalık kapabiliyor. Bu bölgelere giden turistler de hastalık kapabiliyorlar. Bu uyarıyı unutmayın, bir gün Afrika'ya giderseniz "yavrum guzum" diye sarılmayın hayvanlara...

3. Bahsi geçen hayvanlar son derece zeki ve otonomdurlar. Köpek gibi kolay denetim altına girmezler, küçük bir çocuk gibidirler.

4. Eskiden bazı kültürlerde bu canlıların lanetlenmiş insanlar olduğu felan sanılırdı. O yüzden uzak durulurdu. Bu hala geçerli, üzerimizden atamamışız.

5. Dinlerin evrim karşıtı tutumu yüzünden insanlarda diğer primatlara karşı antipati oluşmuş. 'Maymunu ve domuzu' sevmeyenler çoğunlukta...

6. Bu canlılar temizliklerine dikkat edildiğinde ve iyi eğitildiklerinde son derece iyi arkadaş oluyorlar. Ama iyi eğitimi ancak bilimadamları yapabiliyor. Genç bir şempanze neredeyse parmaklarımı kırıyordu benim, hayvanı daha fazla ürkütmeden zor aldım elimi... Böylesine eğitimsiz bir şempanze evde çoluğa çocuğa herşeyi yapar.

7. Hindistanda bizim kültürümüzdeki kompleksler yok. Onlar fareler, maymunlar vs. ile içiçe yaşıyorlar. Ben görmedim ama kuzenim Hindistanda gördüğü hırsız olarak eğitilmiş bir maymundan bahsetmişti.

8. CraftXrac sorularını daha düzgün bir ifade ile sorarsa yanıt alma şansı artar. İfadesindeki hatayi görmesi bile büyük mesafe katetmesi demek olacak.

Sitelerde Paylaş

sorunun cevabı bir sürü evrim kaynağında, ayrıca forumda da var.. Senin araştırmanı tavsiye ederim..

Onu bırak sen şunu cevapla;

Herşeyin bir yaratıcısı olduğunu iddia edenlere göre, bu iddia sahiplerinin Allahının yaratıcısı nedir?

Senin sorun buna benzemiş.. fakat tek fark senin sorduğun sorunun cevabının var olmasıdır.

Düzenleme: Sorun hakkında illede tiyo istersen anahtar kelimelerin şunlar: evrim, tek hücreli canlılar, çok hücreli canlılar, maymunlar ve insan.

tarihinde anaksagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Maymunlardan evrilmediğimiz için farkedersen direk sorun da iptal ediyor ve cevap verilecek bir hali kalmıyor.

Maymunlar ile ortak atadan evrildik der evrim.

o zaman soruyu şöyle soralım....

o ortak atamız ... neydi... neye benziyordu daha çok

ve en önemlisi o maymunla bizim ortak atamız olan hayvanın kendisi hangi hayvandan evrimleşti?

Sitelerde Paylaş
sorunun cevabı bir sürü evrim kaynağında, ayrıca forumda da var.. Senin araştırmanı tavsiye ederim..

şuna kısaca ben cevabını bilmiyorum desene

ne kıvırıyorsunuz...

bende elbet bilirim gidip kitap karıştırmasını ...

ama burda benim göstermeye çalıştığım...

ezbere evrimci olduğunuz...

hiç birşeyi derinlemesine araştırmadığınız..

kulaktan dolma bilgilerle evrimcisiniz...

fosil kanıtı var diyorsunuz...

içinizde giidp o fosilleri gören oldu mu??? o fosiller gerçekte neye ait diye incelediniz mi??

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...