Jump to content

Namaz da Yahudilerden alinmadir

Recommended Posts

sen de bunlara bi göz at>>>

namaz, antimuhammed'İn söylediği gibi insanlık var olaberi var. Tapma hareketi, yönelme vs insanın oluşumunun kodlarında vardı.. (çıtlatayım: rahimde yumulmuş yerine, yere yumulmuş pozisyon.) ritüel haline getiren İbrahim ss olmuştur.

Kuran'dan; öncekiler gibi namaz kılıp oruç tutulması gerektiğini anlarız. 3'ü 5'e çıkartıp sünnetlerle süsleyenler islam için kendi çapında bir fark yarattılar ama insanın yaradılışına karşı geldiler.

Kuran en çok ilk organize dine (İbrahim ss) dönmemizi ister. Kendi ortaya koyduğu ise sadece "barış"tır(islam). ve "barışçıl" (arapçası "müslim") olunmasını salık verir. Bu argüman ile artık Kuran'ın getirdiğine dandik ve taklitçilik demezsiniz artık herhalde...

çünkü taklitçi "öz şanpiyon kokoreç", "Şampiyon Kokoreç'ten yiyin" demez. Ama mesela Şampiyon'un öz be öz yeni şubesi taklitçi değildir.

post-1040-1199488159_thumb.jpg

post-1040-1199488173_thumb.jpg

tarihinde tumbled tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oncelikle bu sitenin islami bir forum olmadigini, adindan da anlasildigi gibi ateist bir forum oldugunu hatirlatirim.

Burada musluman arkadaslarimiz (s.a.v), (C.C), sayin, ulu, yuce, hasa, tovbe, Hazreti, vs, gib on veya son ekler kullanabilirler kutsal saydigi isimler onune sonuna. Bunkimse karismiyor ve karisamaz da.

Ancak ayni tavirlari ateistlerden beklemek biraz gulunc olur. Ve hele hele "benim peygamberime saygi goster ve onun ismini anarken Hz. de", yapmazsan bu saygisizliktir, hakarettir, boyle davrananlara ceza verilmelidir!" gibi sozler sarfetmek oldukca komik duruma dusurur sizi.

Belki hayal kirikligna ugradiniz, belki ilk defa Hz.Muhammed degil de sadec "Muhammed" denildigne sahit oldunuz.

Her geldiginizde giris yaptiginiz ve tartismalara katildiginiz bu forumun ismi "Ateistforum" dur.

Gulsuyu kokulu, cicekli resimli islami forumlardan farkli bir yapisi vardir.

Sizin kiymet verdiginiz, kutsal, ilahi dediginiz degerler sizin icin gecerlidir. Gayrimuslimler icin degil.

SAYGILAR

evvela foruma ilk üye olduğumda pergel abi Rasulullah'a Muhammed denmesinin saygısızlık olmadığını söylemişti bana.

kabulümdür, şahsen bu hususta elimden geldiğince size karışmadım.

bir de saygısızlık(hakaret) olunca şikayet et demişti.

peki.... şimdi sizi size şikayet ediyorum.

lütfen kıymet verdiğimiz şahıslar hakkında konuşurken sarfettiğiniz sözcüklere dikkat edin!(bu arada şahsınıza ne tür bir ceza vereceğinizi de merak ediyorum doğrusu )

bakın demişim O'na hazreti dememeniz değil sahabelere ağza alınmayacak o iğrenç sözü sarfetmeniz beni kızdırıdı.

bu arada demiştim ilki gibi kibar olmayacağımı......... :D

siz Peygamber niye okuma-yazma bilmiyor diyorsunuz?

bilenen ne oldu şimdi.?

yazdığımı bile doğru dürüst okuyamamış.

ya okuma-yazmayı baştan öğrenin

ya da yazdığımı tekrar tekrar okuyup büyük bir zahmete(!) girin.

ta ki anlayana kadar. (aynı sözler aynı kafalar için de geçerlidir)

hem konu gereksiz yere de dağılmaz.(şahsen bu konuya önem veriyorum da ;) )

Sitelerde Paylaş
Sevgili Agah

Namazin mantigi,spor,temizlik,vucutta biriken elektrigi topraga bosaltmak,

Ama seccadede deyil,toprak üstünde basini yere koycen.

tolonbeg

biraz bekleyin... ;););)

bu arada sayın antimuhammed

yanlış anlaşılmaması için görüşlerimin bu mesajımı yazıyorum.

sizden kaynaklarını istedim ve bekliyorum.

gayem onları çürütmek değil araştırmak

eğer dedikleriniz doğruysa şüpheniz olmasın haklı olduğunuzu yazar sizi desteklerim

ama yanlışsa bilin ki bu defa nedenleriyle yanlış olduğunu yazarım.......

Sitelerde Paylaş

Kaynaklar : Bizzat kendi gözlemlerim. Hindistan, Nepal, Bhutan, Kore v.b. gibi ülkelerde yaptığım araştırmalar.. Bununla ilgili videoları bizzat kendim çektim. Tekrar adreslerini vereyim.

Varanasi - Hindistan

Katmandu - Nepal

Seoul - Kore

Namaz ın kelime kökenini herhangi bir sanskritçe sözlükten bulabilirsin. Daha fazla bilgi için Swami Satyananda Saraswati nin yazdığı ''Surya Namaskara: A Technique of Solar Vitalization'' isimli kitabı okuyabilirsin. Ya da SURYA AND SUN CULT isimli Shanti Lal Nagar ın kitabını..

Bu arada Surya Namaskar yogadır ve yüzlerce çeşidi vardır. Fakat tam güneş doğumunda yapılan hareketler yoga dan ziyade ritüeldir.

Güneşe tapım sadece İslamı değil .Hırıstiyanlığıda etkilemiştir. Aslına bakarsan günümüzde hanif dini olarak bilinen şeyde güneşe tapımdır.. Bunun için sabii liği iyi bir şekilde incelemek gereklidir. Sabiilik Hindistandan etkilenmiştir. Sabii Dini’nde ibadetler güneş ve ay tapışlıdır. İslam i ibadetin kaynağı, Sabii dini kaynağından alınmıştır.

25 Aralık günü de esas olarak Roma dininde 'Yenilmez Güneşin Doğumu Bayramı'na denk düşüyor.

Bu ilahinin söz konusu özelliğinin kanıtı Hıristiyanların ilahiyi okurken Kudüs'e değil doğuya yani Güneş'e dönmelerinin gelenek oluşu. Güneş kültürünün aynı dönemde Hıristiyanlığa dahil edildiği, kilise mimarisinden başlayıp mezarlık düzenlemesine kadar bunun yansımasının görüldüğü söylenebilir. Roma Güneş tapımında pazar gününün 'Güneşin günü' sayılıp ibadete ayrılmışlığının da Hıristiyanlar tarafından aynen kabul edildiğini söylemeye gerek yok...

Sitelerde Paylaş
cutiecim benim sifat ve isim kelimelerini ne manada kullandigimi görmussen eger, hicbir dilbilgisine bile ihtiyacim olmadigini fark edeceksin..

allah sadece islamin tanrisidir demeniz ise gulunc degil hani..

allah özel isim degildir diyorum.. bu sadece buyukluk manasini tasimaktadir..

butun dinlerin tanrisinin ortak oldugu tanri yaraticinin kendisidir.. allah degildir.. cunku allah ismi dedigim gibi özel isim degildir..

kuranda gecen allah ise buyuk guc sahibi yaratici manasini icermektedir.. tanrinin kendine belirli bir isim verecegini hic sanmiyorum..

sadece kendi özelliklerini belirtir ve bizde bu yoldan kendisinin tanimini yapariz..

arapcada al ilah in ne oldugunu ögrendiginizde, özel bir isim olmadigini göreceksiniz vede ayrica allah kelimesi islamdan öncede vardi.. (

hayir zalimcim malesef senin soyledigin gibi degil.Kuranda nedense tanriya Yahve denmez.

On emirden ucuncusu nedir ? "Tanrın Yahve'nin adını bos yere agzina almayacaksin. Cunku Yahve, adini bos yere agzina alanlari cezasiz birakmayacaktir." Tevrat - Cikis 20:7),Bu nedenle Yahudiler Yahve'yi degil Tanri icin daha genel "Elohim"i kullanirdi. Muhammed'de Elohim'in Allah'a benzerliginden dolayi bunu ibrahimin tanrisi allahtir diye uydurmus olmali. Muhammed bilmiyordu ki yahve oldugunu.

Kurandaki tanri allahla "Yahve" kesinlikle ayni tanri degildir.. Ama senin bunun boyle oldugunu savunman icin yeterince nedenin var tabi.Muhammed'in yarattigi islam dininin diger inanclardan yarim yamalak kopyalama oldugunu kabul etmeni beklemiyorum zaten..

tarihinde Cutie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

evvela Sayın Antimuhammed,

gözlemlerinizle kültürümüze kültür kattığınız için teşekkür ederim.

ama anlaşılan o ki ben size neyin kaynağını istediğimi belirtememişim.

Ubeydullah bin Müslüm anlatıyor:

"Mekke'de çok bilgili iki Hristiyan köle vardı. Bunlar aslen Iraklı idiler. Adları Yesar ile Hayr idi. Bunların birçok kitapları vardı. Fırsat buldukça bu kitapları okurlardı. Muhammed de çoğu kez onlara uğrar, kendilerini dinlerdi. Günün birinde, peygamberlik iddiası ile ortaya çıkınca, muhalif olanlar, "Hayır, Muhammed bu bilgileri Allah'tan değil de adı geçen kölelerden almıştır.

Fahrettin-i er-Razi, Tefsiri Kebir adlı yapıtında şöyle diyor:

"Mekke'de Tevrat ve İncil'i çok iyi bilen ve bolca da kitapları olan bir köle vardı. Onun adı çok ihtilaflıdır. Kimisi Yeiş, kimisi Addas, kimisi Cebr, kimisi Cebra, kimisi Bel'am diyor. Muhammed, sık sık uğrar, ondan bilgi alırdı. Kuran olayı ortaya çıkınca, inanmayanlar zaman içinde 'Bu işin arka planında Allah değil de, adı geçen kişiler vardır' demeye başladılar. Kimileri de, 'Aslında Kuran'ı, çok açıkgöz olan Hatice Muhammed'e öğretiyor; fakat kendisi kadın olduğu için öne çıkamıyor, bu nedenle Muhammed'i öne çıkarıyor, yani Kuran'ın baş aktörü Hatice'dir' diyorlardı.

Daha fazla örneğe gerek yok. Muhammed okuma bilmeyebilirdi ama sağır değilmiş..

benim aklım burda .

lütfen bunların kaynaklarını belirtir misiniz?

şahsen ben buna (şimdilik) önem veriyorum da ;)

Sitelerde Paylaş

neyse tartışma bitti.

konuları toparlıyorum.

Hz. Muhammed(s.a.v.)'in okuma-yazma bilmemesinde birçok hikmet vardır.

O'nun çocukluğu ve gençliğinde başından geçen olaylarda bir çok hikmet vardır.

İslam son dindir ve Allah din olarak İslamiyeti seçmiştir.

Hz. Muhammed(s.a.v.) 'in bize Allah tarafından getirdiği sözler, kesinlikle şahsi çalışmalarının ürünü değilidir

Allah her işi bir hikmetle yaratmıştır.

Bütün semavi dinler aynı nurun kaynağından fışkırmıştır.

Namazla ilgili açtığım konuyu dikkatle okuyup takip edin. :D

Sitelerde Paylaş

Akıl, mantık ve gerçeğe uygun bu sözlerden sonra yapacağınız ve yapmanız gereken ilk şey doğru bildiğiniz yanlışları düzeltmek ve bu konu hususunda iyice düşünmektir.

yoooooooook eğer hala itiraz edecekseniz.................

yazılanları iyice okuyup düşündükten sonra mantıklıca itiraz edin. edebiyat, felsefe ve hayali sözlerle değil nedenleriyle itirazınızı izah edin.

Aksi halde size karşı takınacağım tavır sert olur bilesiniz.

Sitelerde Paylaş

bu arada sayın antimuhammed kaynak istemiyorum kalsın.

ama şunu diyeceğim ki eğer ortaya bir görüş atıyorsanız kaynaklarını da belirtmeyi ihmal etmeyin,

aksi halde konu böyle gereksiz yere uzar.

Sitelerde Paylaş

Peki siz bana namazla ilgili hadislerin kaynağını verebilir misiniz Agah?

Malumunuz üzere hac, namaz, abdest gibi İslamın ana şartlarını teşkil eden ibadetlerin nasıl yapılacağı Kuranda yazmaz. Sizin benden istediğiniz kaynakları nerden bulduğumu sormuştunuz. Bende aynı konuyu hac, abdest v.b. gibi ibadetler üzerine soruyorum?

Buyurun...

Hoşa gitmeyen hadisler gerçek değildir uygulaması yapmak ne derece doğrudur?

2. mesele.. Güneşe ve yıldızlara tapımı incelerseniz Arabistan da İslam öncesi uygulamalarla ilgii bir çok kaynak bulabilirsiniz. Eğer bu kaynakları güvenilmez olarak algılarsanız Kuran da yıldıza tapanlara özel bir yer verdiğini görürsünüz.(sabilik)

Sâbiîler Kuran da Ehl-i kitap olarak bilinen Yahudiler ve Hıristiyanlarla birlikte anılmış, bunlardan Allah'a ve ahiret gününe inanıp salih amel işleyenler için Rab'leri katında mükâfat bulunduğu, korkularının olmayacağı ve üzüntü çekmeyecekleri bildirilmiş; ayrıca Arapların yaşadığı çevrede bulunan diğer gruplarla birlikte Sâbiîler de zikredilmiş, Allah'ın kıyamet günü bunlarla ilgili hükmünü vereceği belirtilmiştir.

Maide 69: Şu bir gerçek ki, iman edenler, Yahudiler, Sâbiîler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve âhiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.

Bakara 62: Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hiristiyanlardan, Sâbiîlerden Allah'a ve âhiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rab’leri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.

Evet, ..Ramazan ayında Müslümanların tuttuğu oruç da Sabiilik’ten geliyor. Müslümanlıkta, “farz” oruçlar bir aydır. Bu ay da kimi zaman 29, kimi zaman 30 gün çeker. Sabiilik’te de aynen böyle. Ibn Nedim, “El Fihrist” adlı eserinde, Sabiilik’teki farz orucunun 8 Mart’ta başladığını belirtiyor. Bunun dışında 9 Aralık’ta başlayan 9 günlük bir oruç ta var. Ayrıca, 8 Şubat’ta başlayan 7 günlük bir oruca çok önem veriyorlar. 16 ve 17 günlük “nafile” oruçlara da değiniliyor.(s.442-445)

Ibn Hazm ise, “El Fasl” adlı eserinde Sabii’leri şöyle anlatıyor: “Yedi yıldıza ve 12 burca saygı göstermek gerektiğini söylerler ve bunların suretlerini (resimlerini, heykellerini) tapınaklarında bulundururlar.. Ramazan ayında da oruç tutarlar. Namazlarında, Kabe’ye, El Beyt’ül Haram’a dönerler. Mekke’ye ve Kabe’ye saygı gösterirler.”

Bilindiği gibi, Kabe bir Güneş tapınağı olarak yapılıp kullanılmıştı. 956 yılında ölen ünlü Islam hadisçisi Mes’udi “Mürucu’z Zehep” adlı eserinde, 7 yıldız adına yapılan, Dünya’nın en büyük tapınaklarını sayarken, Kabe’nin de adını anar: “El Beyt’ül Haram (Kabe), geçen çağlar boyu hep saygı görmüştür, çünkü o Zühal (Satürn) Evi’dir.” Ne var ki, yine Mes’udi’nin verdiği bilgiye göre, Güneş tapınakları dörtgen olduğuna göre, Kabe de Zühal yıldızı için değil, Güneş için yapılan bir tapınak olsa gerektir.

Dr. Ismail Cerrahoglu, Ilahiyat Fakültesi Dergisi’nde yayımlanan “Kur’an’ı Kerim Ve Sabiiler” başlıklı yazısında gerçeği belirtiyor: “Tarihi kalıntılardan elde edilen neticelere göre oruç, eskiden beri insanlığın bir adeti olarak görülmektedir. Sabiilerdeki orucu, Ibn’u Nedim’in Harran Sabiilerine tahsis etmiş olduğunun zikri yukarıda geçmişti.” (AÜ Ilahiyat Fakültesi Dergisi, c.X, yıl 1962, s.103 vd.)

Insanlar, aç kalmaya, şu bizi ısıtan güneş için katlanmışlar.

Yalnız Ortadoğu’da mı? Güneş’e tapmanın geçerli olduğu birçok yerde Güneş’e ayarlı bir oruca rastlanıyor. “Meksika nere, Arabistan nere?” denecek ama Meksika yerlileri içinde bile oruç var.

Kemalistler, dinlerin kökenini araştırırken karşılaşıyorlar bu gerçekle; biz de onlardan öğreniyoruz. Belgesi şu ünlü Cumhurbaşkanlığı Arşivi’nde. Arşiv’deki birçok belgelerin kopyasının “2000’e Doğru” kitaplığına girdiği de biliniyor. Meksika Maslahatgüzarı Tahsin Mayatepek’in 1937 yılında Atatürk’e gönderdiği 14. Raporun başlığı şöyle: “.. Müslümanlığa ait olduğu sanılan hususların müslümanlığa Güneş Kültü’nden girdiğine..dair mühim malumat ve izahati havi rapor.” (Bkz. Saçak Dergisi, sayı 49, Şubat 1988, s.18.) Bu raporda, orucun da içinde bulunduğu “ibadet”lerin, “Güneş Kültü”nden Islama girdiği bir bir anlatılmış.

Ayrıca Putperest Arapların inançlarına bakıldığında tevhidî gelenekteki devam ettirildiği görülmektedir. Hac, kurban ve tanrı tasavvurlarında İslam benzeri inançları ve ibadetleri bulursunuz. Hacer ül Esvet bu putperest geleneklerinden kalmadır ve kapı gibi Kabenin köşesinde durmakta olup millet ona el sürmek için birbirini ezmektedir...

Hiç kuşkusuz, yıldızlar için, en başta da “Güneş Tanrı” için. Yıldızları ve Güneş’i simgeleyen ve sonraları “put” diye nitelenen simgeler önünde. Elbet, asıl amaç da varlığına inanılan “görünmez Tanrı”ya yaklaşmaktı. Buna Kur’an da tanıklık ediyor. (Bkz. Zümer Suresi, Ayet3.)

Namaz kelimesi bile Sanskritçe Hintçeden geçtiğine göre düşünenler için bunda büyük bir gerçeklik yatmaktadır. Gerçeği görmek isteyene gözlem bile yeterlidir... Ayrıca Islamın yalnız inanç ve ibadetleri değil, bu inanç ve ibadetlerde kullanılan sözcüklerin de çoğu gene Sabiilik dininin temel dili olan Süryanca’dan, Aramca’dan gelir. Allah, Rahman, Kur’an, Furkan, kitab, melek, insan, Adem, Havva, nebi, salat, alem hep Süranca’dır. Ve bir sözcük daha Süryanca’dır: Savm, yani oruç.

Kur’an’daki temel ve anahtar sözcüklerin Sabiilikten gelmesi bir gerçeği kanıtlıyor: Islam’ın yapısını oluşturan inanç ve ibadet biçimlerinin tümüne yakını “güneşe tapma” ağırlıklı Sabiilik’ten kaynaklandı.

Ee artık kuranıda inkar edip bu kaynak değildir diyemezsiniz bir inanır olarak..

Sitelerde Paylaş

Sayin Tolonbeg

Malumualiniz yahudi'yim fakat din,dua ve niyaz gibi islerde pek gorunmem,buna mukabil

namaz ibadeti butun ibadetlerden en takdir ettigimdir ve unutmayin bu gun araplar ve filisistililerle olan

ihtilafim tek tarafli bir din harbine olusmustur. Birde alevilerin ve mevlevilerin sema ve semahlarini gormek bana sahsen bir hus-u verir

Ve butun bunlar yukarida arz ettigim gibi Islam aleminin bana dusman olmasina ragmen

en iyi dileklerimle

golem---ISRAEL

Sitelerde Paylaş

Sayin herakles

kardesim uydurmak,sallamak vede atmasyon yapmanin bile bir usulu olmali

cancagizim ben yahudiyim kendimi Hindistan Brahmani oldugumu nereden cikardiniz??

Eger ciddi bir kaynaginiz varsa iletin bir bilgi sahibi olalim.

Biraz dusundukten sonra belki haklisinizdir diye dusundum .Benim ortanca oglan likide bir Hindistan'a gider

hali hazirda orada kerata oralarda kendisini buluyormus ama asil herif sari kizlara duskun :wub:

orada alaman ve iskandinavyali kizlar cok, agabeyine yolladigi maillerde orda bu afetlerle

oynastigina dair ispatlar var ^_^ .

fikirlerinizden!!!!! suphe ettigim icin ozur diliyorum

Sitelerde Paylaş

Sayin Golem,

Anladigim kadariyla,beni Yahudileri sevmeyen gibi görüyorsun galiba,hic alakasi yok,dünyayi parmaginizin üstünde oynatacak kadarda zeki olmanizdan takdir bile ediyorum sizi.

ZatenArabin kitabi Kur,anin bir yerinde söyle yaziyor:Eyyyy Israil ogullari,biz sizi diyer kavimlerden üstün yarattik.

Namazinda Yahudilerden alindigini yazmamdaki neden,bizim müslolar tatbik ettikleri herseyin Allahdan geldigi iddialarinin dogru olmadigini onlara anlatmak icindir.Yoksa Yahudiler kötüdür anlaminda deyildir.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...